RE: Analize pred porodjaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


superm -> RE: Analize pred porodjaj (30.8.2015 10:54:33)

Valerie, meni je dr rekao da uradim krvnu sliku, urin, urinokulturu, cervikalni i vaginalni bris, ATP( to je valjda faktor koagulacije) i donesem dokaz o krvnoj grupi. Sve to ne sme da bude starije od 7 dana.




jekiki -> RE: Analize pred porodjaj (30.8.2015 11:42:31)

Valerie vecina stavki se radi po domovima zdravlja, jedino krvna grupa ne. Evo meni je moja dr u dz dala da to sve uradim kada udjem u deveti, da priprmim, a krvnu grupu imam posto sam dobrovoljni davalac pa je uvek kod mene




Valerie -> RE: Analize pred porodjaj (30.8.2015 14:22:44)

superm, ma nema sanse da cekam 7 dana pred cr, puno je stavki, moram ja to da pocnem da skupljam. bris sam uradila, ok su rezultati.
treba da uradim uz kks i "komplet faktore koagulacije i biohemija sa elektrolitima". a to moze da bude 30 stavki... videcu sta ce dr u dz da mi kaze. do sada sam sve vadila privatno... sad ne bih da mi ispostave racun od 5000...
uradicu nesto, pa cu "doraditi" privatno ako nesto omase.
a krvnu grupu mi nisu vratili prosli put u porodilistu, razmisljam da pitam za prepis, imam kopiju kod sebe. malo ce se krstiti i levom i desnom kad me cuju [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Analize pred porodjaj (30.8.2015 16:24:08)

Superm zar vazi samo 7 dana..?




jekiki -> RE: Analize pred porodjaj (30.8.2015 17:02:16)

Maraj kks i urin uvek vaze samo sedam dana, brisevi mislim tri meseca a za ostalo nisam sigurna




Animsaj9 -> RE: Analize pred porodjaj (5.9.2015 11:56:53)

New Mom koliko si dugo cekala da bude gotov nalaz Hbs?




LIDIJA STEVAN -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 15:12:46)

Maraj,briseve traze sveze ,maltene pred porodjaj..meni su reklibda sad uradim iako imam od pre tri meseca.cervikalni i vaginalni..analize sam uradila 1.9.pa cu mu odneti te nalaze sutra.




adulence -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 15:24:54)

jaooooo ja treba samo jos briseve da odradim,ali to cu privatno ,a tako me je strah....pisala sam vec koliko me je to bolelo...




bebilule -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 15:25:36)

Ja sam sve uradila kad sam bila dva dana u bolnici. Opet cu naravno morati vecinu... Mogu vam reci da nije lose ni kad legnes par dana. Sve uradis na jednom mjestu, dodje sestra po tebe, nema cekanja, guzve i redova i jurnjave pet dana. Meni su na kartonu upisali krvnu grupu na osnovu knjizice dobrovoljnog davaoca. Dajem krv godinama, jos je samo trebalo da ganjam i to...




adulence -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 15:28:27)

uradaila sam komplet krvnu sliku i urin sutra idem anti gen da vadim,krvnu grupu imam od proslog puta,jos dakle samo brisevii i naravno izvestaj sa poslednjeg uz i to je to od mene,a da nosim i dozvolu za epi i eto toliko od mene...




Maraj -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 17:33:35)

Adulence gde radis briseve? U privatnim laboratorijama ne rade trudnicama briseve .... kakva dozvola za epi? Jer ti imas napade? Meni niko nista ne trazi niti me je gde uputio za bilo sta?




jess021 -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 17:52:08)

Maraj, mislim da Ada misli na dozvolu za epidural.




Maraj -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 18:00:38)

Aaaa [sm=smiley29.gif] boze....em sam plava em sam trudna ja to epi citam kao epilepsija.... bas sam čvrknuta....




adulence -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 21:11:49)

Jao marajjjj...lujko...za epidural...stvarnk ne rade trudnicama privatno,ja mislila u risticu da uradim posto mi je on ispred zgrade...hmmm...gde ti radis,jaooo ne radi mi se drzavno...




Valerie -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 21:22:08)

ja radila briseve kod svoje dr privatno. i to mesec dana pred zakazani cr. da ne bude knap ako krene ranije. zovi ristice svakako
jao sutra po rezultate krvi u DZ, bas sam se pokajala sto nisam uradila privatno... uvek mi stednja ovog tipa presedne... verujem da cu deo analiza morati da ponovim. bas su "slatki" sa ovim novim elektronskim uputom za krvnu sliku, pojma nemam sta su mi radili [sm=hudicek1.gif] a ne dao ti bog nesto da ih pitas....




Maraj -> RE: Analize pred porodjaj (7.9.2015 21:25:08)

Adulence mozes kod Ristica ako oni imaju tad ginekologa tu. Ja obicno radim u privatnim laboratorijama ne klinikama. U laboratoriji rade tehnicari, laboranti ne doktori pa oni ne smeju trudnicama da uzimaju briseve. Kod Ristica ima sigurno dr pa garant mozes tamo




jess021 -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 8:51:48)

Kontam da cu danas, kad budem isla u dz po nalaze, uzeti uput za porodiliste i za zuticu. Briseve ce mi uraditi privatno u cet kad budem isla na uz.
Treba li mi jos nesto?
Krvnu grupu i rh faktor imam.




branki* -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 9:27:22)

jess,kod nas pored briseva,traze i koprokulturu.




jess021 -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 9:28:41)

Branki, mislim da kod nas to ne traze, bar se ne secam da cula ili videla negde.
Kako si mi ti? Kako je Boza?
[sm=smiley31.gif] za sve vas.




wivern -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 13:15:28)

Znam za front da ne traze koprokulturu, barem je nisu trazili pre godinu dana.




adulence -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 13:48:23)

Da da maraj imaju oni po nekoliko ginekologa,a sldanas dok sam bila u 29.za antigen slusam dve devojke koje se poradjaju u frontu nose i stolicu na analizu..a meni u misovicu ne traze




Maraj -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 14:46:23)

Pa ko ce me uputiti za to. Niko mi do sad to nije spominjao. Ja nemam nista od analiza




adulence -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 14:50:11)

maraj ne znam da li za cr traze isto raspitaj se a upute sve ti daje dr u dz...




Maraj -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 14:52:08)

Ima znaci da ih "napadbem" i za ctg i za ove analize. Niko mi nista ne daje [sm=zz_throwball.gif]




adulence -> RE: Analize pred porodjaj (8.9.2015 14:55:55)

maraj veruj mi i ja sam sve trazila dr on mi je jedino dao uput za porodiliste...sve ovoo ostalo sam mu trazila...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>