RE: Koliko dugo široki povoj? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dugo široki povoj? (6.3.2018 6:51:48)

Samo prvo mi je nosilo 2 meseca. H jedan a V ni toliko. Mozda sam mu stavila dva puta kao da ga utopli zbog grcica.




madre -> RE: Koliko dugo široki povoj? (6.3.2018 7:49:55)

Imam drugaricu koja svom decaku od 6 i po meseci jos uvek stavlja siroki povoj iako joj je dr jos na prvoj kontroli rekao da moze da skine. Kaze tako mu je toplije i lakse ga drzi! I kaze sigurno ce jos mesec,dva... Eto, ima nas raznih[sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.4.2018 12:59:00)

Ovaj put necu stavljati. Tako mi je receno u porodilistu. Istog stava je i patronazna.




Maraj -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.4.2018 13:02:36)

Ja sam L stavljala 3 meseca. Ali L je rodjen 30.9. Pa je bilo hladnije...
Sad mi je termin u julu. Ne znam sta cu raditi
Bice leto...vrucine... videcu...mozda ne budem stavljala




mama Jo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.4.2018 13:11:23)

Mozda i jeste nama lakse da ih drzimo kad imaju siroki povoj, posebno ako je beba mrsavica 😁
Ali je bebama mnoooogo lakse bez povoja... evo sad kad sam malenoj skinula (posle 3 meseca, posle prve kontrole kukova) odmah je pocela da se okrece na bok i razne akrobacije da izvodi 🤣
Jos + sto je presvucem za sekund 😁




IvanaSK RR -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.4.2018 15:44:23)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam L stavljala 3 meseca. Ali L je rodjen 30.9. Pa je bilo hladnije...
Sad mi je termin u julu. Ne znam sta cu raditi
Bice leto...vrucine... videcu...mozda ne budem stavljala

Par puta samo, znas kako su lepe švedske pelene... [sm=smiley36.gif]




isidora88 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (5.4.2018 16:59:16)

Prvom detetu stavljala samo mesec dana, drugom i trecem nisam uopste.




Misha i Ljisha -> RE: Koliko dugo široki povoj? (7.4.2018 6:56:43)

Isidora a jel preporucuju jos uvek u NS siroki. Ja sam spremila svedske naravno. Ali ako bude imao grceve kao D verovatno ce vise biti bez svedskih nego sa svedskim. Jer kako da masiram stomak i da radim vezbice sa njim od tih svedskih pelena? Plus bice toplo. Videcemo




isidora88 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (7.4.2018 12:28:36)

Uglavnom ne preporucuju, bar meni niko nije spominjao niti pitao za siroki povoj.




vonavoj -> RE: Koliko dugo široki povoj? (7.4.2018 13:07:51)

Ja sam samo bukvalno prve nedelje..i to one pelene koje su od sundjera..sestra iz Hr mi poslala..i vise nisam nosila.




Rosita -> RE: Koliko dugo široki povoj? (7.4.2018 13:15:48)

Znam da su mišljenja podeljena, ali ja sam odlučila da ne nosimo. Olakšanje je, stvarno.




MasnaMasnica -> RE: Koliko dugo široki povoj? (7.4.2018 13:44:17)

Nisam ni dana nosila Dusanu.😊 sa 3 meseca bili na kontroli sve ok ,sa 5 da sedi.😊
Uni mesec dana. Nori 7 dana. I sva tri puta sve ok




Zemunka85 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (8.4.2018 17:13:46)

Mi smo nosili 2 nedelje. Svkako msm da to nema veze sa sedenjem....




lokicagagica -> RE: Koliko dugo široki povoj? (23.4.2018 4:54:48)

U Kragujevcu preporucuju sirok povoj. Pre par dana smo bili na kontroli i rekli su nam da je sve ok, da ne mora vise sirok povoj, medjutim meni je lakse da je uzimam kad ima povoj posto je mrsavica 😁 a i kontam nece joj mnogo smetati jos koji dan kad je i do sada nosila. Naravno ne planiram ne znam koliko dugo, vec bukvalno jos koji dan, za sad joj skidam ponekad, privikavam sebe.




mama Jo -> RE: Koliko dugo široki povoj? (23.4.2018 13:04:32)

Joj u letnjim mesecima bebe garant hoce da svisnu od sirokog 😂




Anck Su Nmaun -> RE: Koliko dugo široki povoj? (23.4.2018 13:11:27)

Pa nego...i njima je vruce. Ja ih nisma mucila sirokim povojima.




Rosita -> RE: Koliko dugo široki povoj? (23.4.2018 14:03:45)

Ne nosimo, kao što rekoh. Samo pelena. Ili što bi rekli, samo pampers. A pampers ne nosimo. Što kaže anck, vruće je. Meni je N u kratkom rukavu, kao i mi.




lokicagagica -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.4.2018 9:44:29)

Naravno da je tokom leta mucenje siroki povoj, i sigurno nece nositi tada. Idemo sad za vikend na manji odmor pa planiram nakon toga da prestanem da joj stavljam povoj. A kratak rukav naravno, uvek je oblacim kao i sebe. I cesto dobijam kritike na tu temu, jer po nekom verovanju bebama je uvek hladno.




Rosita -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.4.2018 10:00:02)

Da, to su neka stara verovanja. Meni su i dr i patronažna baš naglasili, kako sebe, tako i njega. E sad napolju prebacim lagan pokrivač.




Maslacak15 -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.4.2018 10:55:48)

Ne nosimo. Ovde to niko ne nosi. Ako ima potrebe onda se daje prava terapija itd.... Mi smo jutros odradili ultrazvuk kukova i sve je super. Tako da opusteno[sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Koliko dugo široki povoj? (27.4.2018 23:45:37)

Prva tri meseca i sa sinom i sa cerkom, i kukovi su bili savrseni!




Mirko Svirko -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.7.2020 9:34:01)

Da li se neka mama porodila u skorije vreme,  posto me zanima da li se i sada praktikuje siroki povoj? 

I koliko dugo? Ja sam sinu stvljala 4 mes. 




jabudic -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.7.2020 9:47:47)

Mirko, moj najstariji sin ima 11 godina, i ni tada se nije nesto mnogo insistiralo na sirokom povoju.
On je nosio mozda mjesec dana. Ovo dvoje nisu ni dan, u sred ljeta rodjeni, i evo dobre su im noge. [sm=smiley36.gif]




Mirko Svirko -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.7.2020 9:55:14)

Jabudic,  hvala ti. 

Moja sestra se porodila najvise zato pitam.Meni su pre 6 god rekli obavezno siroki povoj. A dete malo onaj siroki povoj nezgodan. 




jabudic -> RE: Koliko dugo široki povoj? (24.7.2020 10:10:45)

Za zimske bebe mi je OK, mozda i praktican.
Ali ja zimskih nemam (tek cu imati), i stvarno mi nije padalo na pamet da ih motam po onoj vrucini.
Uostalom, kod nas je to kao preporuka, ali niko ne insistira mnogo na tome.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 28 [29] 30   Sledeća stranica >   >>