RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


m.manja -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (30.6.2014 18:48:02)

Drage mame, da li mozda znate sta se desi ako dete primi revakcinu pentaksima a nije potpuno zdravo. Moja cerkica dosta kasni sa revakcinacijom, napunila je 2 god u aprilu, trebala je da primi jos u sept, ali nikako, zbog vrtica, konstantno joj curi nosic i kaslje, zato smo odlagali. Sada je u kuci vec dve nedelje, ne bi li ozdravila potpuno, i ona sad opet kasljuca, tj. zakaslje se ponekad ali taj kasalj grozno zvuci. Ne curi joj nos, nema temp, nista, samo tako ponekad kaslje. Ne znam sta da radimo....jel imate neki savet?




Klarita -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (30.6.2014 19:48:19)

Ne bi trebalo da se desi nista[sm=smiley1.gif] Najbolje je da dete pregleda pedijatar pre vakcinisanja, pa da da misljenje. A, zaista ne bi trebalo da se desi bilo sta jer je upravo to jedna od prednosti same vakcine nad drzavnom!




reve84 -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (9.7.2014 19:58:11)

Drugarice,

Mi juce primismo treci pentaxim i opet reakcija. Povisena temperatura, ona blaga 37,5...razdrazljiva je, placljiva, slabije jede...Jel zna neko koliko dugo reakcija moze da traje?

Hvala!

Pozz




Maslacak15 -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (10.7.2014 18:05:04)

nece se desiti nista ako primi vakcinu prehladjena. Bas nista. Lepo pise svugde da manje infekcije nisu razlog za odlaganje vakcinacija.....




pocahontas -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (11.7.2014 12:47:53)

Sasa je primila revakcinu pre dve nedelhe, hvala bogu bez reakcije. jos da prezivim mmr..




Misha i Ljisha -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (20.7.2014 13:32:45)

D primila revakcinu pentaxima u petak, imala u petak i juce temperaturu koja nije uopste spadala. Ni tusiranjem ni sirupom pa cak ni cepic nije pomogao. Neverovatno. Eto tek od sinoc ima nizu koja se vrti oko 37 sa par stepeni i jos uvek ima tu nizu temperaturu. Al ima je. Mesto uboda nije crveno.

Uplasili smo se mm i ja jer se prvu noc nesto nekontrolisano trzala zadnji deo tela od guze pa na dole dok je spavala. Nije to bila neka drhtavica u smislu groznice vec nekako bas cudno. Ona mi je vesela hvala Bogu ali ne jede nista. Al valjda ce sutra lepo poceti da rucka




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (9.8.2014 1:19:45)

Ovako, totalni sam laik za ove vakcine pa molim za pomoć, savet ..

U porodilištu primismo BSG 18.6.2014.
Hepatitis B primljen u DZ 14.7.2014.

Pedijatrica nam je rekla da za 28.8. kada imamo sledeću kontrolu izaberemo jednu od tri varijante i nabavimo:

1. Hexa Infanriks ili

2. Engerix + Pentaxim ili

3. Engerix + DiTePer Polio + Act Hib

Šta da radim, vreme mi je da krenem da nabavljam?

Koja je državna vakcina ovde?
Gde se nabavljaju /u kojim apotekama ih ima/ ove vakcine i koja je cena?




Misha i Ljisha -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (9.8.2014 5:47:08)

Mi smo uzeli varijantu 2.

prva dva puta nije imala nikakve reakcije, treci put je imala temperaturu ali kazu to je zato sto su onda vec veliki kad trecu dozu dobijaju




Torbica -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (9.8.2014 9:25:59)

Treća je državna.
Cera je primila Pentaxim.
Dečaci Infanrix. Navodno Japanci koji su jako obazrivi dođoše do zaključka da je Infanrix najbezbednija. Iskreno nisam primetila razliku osim što je ćerki rukica otekla od revakcine Pentaxima.




Maslacak15 -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (9.8.2014 9:31:06)

Ovde SE daje infanrix hexa. Premda se slazem da verovatno nema neke razlike u odnosu na pentaxim. Samo je proizvodjac drugi.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.8.2014 14:23:45)

Znači da uzmem Hexa infanrix?

Gde ste je kupovale mame i koja je cena?




degu -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.8.2014 15:53:22)

A šta je sa tom trećom varijantom tj državnom? Mislim koje su prednosti i mane? Mada mi nije dobro samo kad pomislim da je za jedan dan ubodu više puta kolko sam shvatila. Inače se nikako ne razumem u vakcine, još nisam stigla tu oblast da proučim [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.8.2014 21:15:10)

Samo cu reci da je bilo problema sa isteklim rokom, svojevremeno. Sada ne znam situaciju, ali poverenje nemam.




mirkam -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.8.2014 21:48:11)

Citam i pojma nemam o cemu pricate [sm=smiley36.gif]
Kod nas je to potpuno drugacije, nema "drzavne" i "privatne" vakcine i nema da biras.
U bolnici na rodjenju BCG, pa onda u DZ na redovnim kontrolama tri za redom Hepatitis , pa tri za redom Pentaxim ili Infanrix (zavisi koju imaju), i posle opet u krug revakcine.
E sad problem je sto vakcina nije bilo, ali doktori su u varijanti, ne brinite ne mozete zakasniti, javicemo cim dodju. Mi smo imali srecu da poznajemo sestru nase dr pa nam je stvarno javila prosli mjesec kad je stigao Pentaxim. I dr kaze, super taman cete stici sve da primite do prvog rodjendana, mnoga djeca ne stignu jer jednostavno vakcina nema!
Al mi nije jasno NEMA vakcina, a MORAS da vakcinises dijete jer su kazne katastrofa [sm=zmeden.gif], a nemas drugu opciju osim da cekas da dodju u DZ.




adulence -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.8.2014 21:57:28)

zene imam jedno pitanje ivka je do sada primala pentaxim,tj.posledniji prosle godine i sada za koji dan idemo na revakcinu,da li znate da li cemo trebati da kupimo kao prethodne ili ih sada ima u dz?




New Mom -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.8.2014 22:13:14)

Nema u DZ, jos uvek se kupuje.

Mi smo primili pre 2 nedelje, taj i sutradan se videla samo tackica i to je to, bez reakcija kao i kod ovo dvoje.




New Mom -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (9.8.2014 22:16:13)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znači da uzmem Hexa infanrix?

Gde ste je kupovale mame i koja je cena?

Mi smo za svo troje uzimali Pentaxim. Ovde gde god sam pitala u privatnim trenutno imaju, a ako ne ceka se 2 dana. Sad su i malo jeftinije, bile su oko 3600 doza a sad je 3470.din.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 16:11:26)

A koliko ranije bi trebala da kupim vakcinu? Pitam zbog skladištenja, ne znam da li da bude kod njih u apoteci do dana kada krenemo u DZ ili kako, da držim kod sebe u frižideru, kako ste vi?




Sanjica26 RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 16:19:34)

Nama su u apoteci cuvali. Tog dana kad smo trebali da primimo tad smo ju je i preuzeli. Ipak je to sigurnije.




branki* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 16:20:22)

ja sam uzimala pentaxim,nismo je donosili kuci,nego bude u apoteci,pa uzmemo usput kad podjemo u dom zdravlja.a,koliko ranije...najbolje mozda da pitas tu apoteku koja ti dobavlja za koliko stize...mislim da smo mi tako,to je mm radio.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 16:23:07)

Odlično, hvala vam, tako sam i pretpostavila [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infranrix vakcina (10.8.2014 16:25:03)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ovde SE daje infanrix hexa. Premda se slazem da verovatno nema neke razlike u odnosu na pentaxim. Samo je proizvodjac drugi.


Maslačkonjo, ja samo ne kapiram baš najjasnije, zašto nama uz Pentaxim ide i Engerix, što znači kada bi se za to odlučila, bockali bi ga dva puta??

Nekako mi bolje deluje jedno bockanje i Hexa infanrix




New Mom -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 17:14:17)

Dunja, engerix je vakcina protiv hepatitisa B. Nema nikakve veze sa Pentaximom vec vam se poklapa njeno davanje sada. Daje se na rodjenju, posle mesec i posle 6 meseci po 1 doza. Sad vam se jednostavno poklapa revakcinacija.
Mi je ne kupujemo, dobili smo u DZ. Doduse isto prvu dozu sa mesec dana jer je nisu imali u porodilistu.
I Pentaxim i Infanrix su isti sastav, razlicit proizvodjac, i jedno bodenje.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 17:41:25)

Aaaaa, a znači engerix bi trebali da primimo asda uz Infanrix ako se odlučimo za I, opet dve jel?

E sada mi nije jasno zašto je meni ovako dr. napisala, tj rekla da se odlučim za neku od ove tri varijante:

1. Hexa Infanriks ili

2. Engerix + Pentaxim ili

3. Engerix + DiTePer Polio + Act Hib


Zašto mi onda iz Hexa Infariks nije napisala i Engerix?




Maslacak15 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 18:09:51)

Dunja nije svaki Infanrix isti. Infanrix hexa ima u sebi hepatis B. Znaci ako uzmes infanrix hexa on te pokriva za sve ( nemas revakcinaciju za HepB separatno) a ako uzmes Pentaxim onda moras da dodas i hepB boost (Engerix). Ranije su zenice u srbiji uzimale petovalentni infanrix, onda je on isti kao Pentaxim, ali ako nadjes Infanrix hexa to ti resava problem u jednoj vakcini.
Mislim da to resava zabunu[sm=smiley36.gif]
u nemackoj se nista ne prima na rodjenju (BSG je odavno iskljucen iz kalendara jer je nepouzdan) i prima se infanrix hexa jedno bodenje sa navrsena 2,3 i 4 meseca- vakcinacija+2 boosta. Jedna vakcina.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>