RE: Pentaxim vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


smeško -> RE: Pentaxim vakcina (25.5.2020 14:51:15)

Maro, baš kako si napisala. Još doza Pentaxima i do škole su mirni.




Maraj -> RE: Pentaxim vakcina (25.5.2020 20:06:24)

Smesko a sta je sa sinfloryx-om. I nju je primila u 3 doze kao i pentaxim. Svaki put te dve vakcine zajedno. Sad smo posle mmr-a zakazali za jul mesec pentaxim,i dr rece i sinfloryx. Ja u soku. Mislila sam da smo zavrsili sa sinfloryx-om [sm=zmeden.gif]




lesli -> RE: Pentaxim vakcina (25.5.2020 21:14:13)

Mi smo primili prevenar (ali isti djavo), cini mi se da je primila sve. I to 4 doze. Provericu posle karton.




lesli -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 0:17:50)

Ipak su 3 doze. 4. upis na kartonu nam je varilix.Mi smo ih primili sa 2m, 3.5m i 12m




smeško -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 10:31:44)

Maro, nama je dr rekao tri doze u prvih 6 meseci i jos jedna posle godinu dana i to je to.





lesli -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 10:57:40)

Pa i meni se cini da smo imali jos jedan prevenar sa 6 meseci i bio je tada koliko se secam infarinx hexa. Da li je moguce da je dr zaboravila da upise u kartoncic?!




smeško -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 12:06:59)

I Prevenar i Infanrix hexa? Bas je napunila dete.





lesli -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 12:34:09)

Pa ako nisam nesto pomesala. Ili da ga je primila sa 8m?To mozda ima vise smisla...Svakako, ubedjena sam da na kartonu fali jedan prevenar 🤔Pise nam - v1, v2 posle prve 2 i r1 kod poslednje koju je primila sa godinu dana. Sad poslednji put je primila samo infarinx koji je trebala pre mesec i po-dva i rekla je da ostaje varicela. Pitala koju da da - varilix ili infarinx (nije htela obe) i na kraju se odlucila za infarinx.




Maraj -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 14:34:41)

Lesli koje su ti to vakcine [sm=smiley1.gif]




pari -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 14:38:32)

I mi smo primali Infanrix





lesli -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 15:03:34)



IZVORNA PORUKA: Maraj

Lesli koje su ti to vakcine [sm=smiley1.gif]



Prevenar 13 je isto sto i synflorix.A infarinx je isto sto i pentaksim.Infarinx hexa je infarinx + hep B, pa nema dva bockanja.Varilix je protiv varicele. Ona ide na licni zahtev.

Pari vi ste primali sve vakcine privatno, je l’ da?




lesli -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 15:05:12)

Ja konstantno pisem infarinx. Sad vidim da je infanrix 😅




Maraj -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 16:19:20)

E pa dobro lesli..[sm=smiley1.gif]
Mi smo onda sve to primili. Samo posebno. Hep B, pentaxim i sinfloryx . A za varicele nismo. S ih je prelezala sa 6 meseci, L sa 3godine




lesli -> RE: Pentaxim vakcina (26.5.2020 18:15:37)

Maraj, izgleda da ide ipak u 3 doze. Nesto sam se ja pogubila. Mi smo vecinu vakcina primali privatno, jer mm ima na poslu privatno osiguranje (i ona ga ima preko njega). Sad pretresoh sve izvestaje (lepe nalepnice sa vakcina na njih) i nema 4, nego 3 prevenara (kod vas synflorix). Znaci sa 2.5, 3.5m i 12m.
E sad jedino ako se broj doza razlikuje zato sto je drugi proizvodjac, ali ne verujem 🤔




dunja RR -> RE: Pentaxim vakcina (18.7.2021 22:14:12)

M je isto, prvo MMR proletos, prilično smo kasnili zbog saveta neurologa, pa korona, i tada konačno primila, ali tu sledeću dozu pentaxima nikako, prvo nam zakazali, ja ladno od svih dešavanja zaboravim da je odvedem, posle je non stop bila kašljucava, nikako da odradim. Nisam odmah po povratku iz Budimlije zvala da zakažem, jer je i tamo kašljala, reko ajd da sačekam nedelju dana. I prošle nedelje nazovem, konačno je zdrava, kaže sestra pa ja sam vas zvala pre 5 minuta, ja reko niste. Kaže ona ma jesam, ali sam pogređšila broj, javio se neki muškarac. Elem stigao im dopis iz ministarstva, zvali su mali milion roditelja koji kasne sa vakcinama.
Rekli nam dođite odmah, pa eto i to odradismo, tj. pentaxim i sinfloryx, i do škole nema više ništa.

IZVORNA PORUKA: Maraj


S je primila 3 doze. Prosle nedelje je primila MMR i sad joj je ostala 4.doza pentaxima. I to je to do polaska u skolu jel da. Onda ide 5.doza pentaxima i mmr revakcina.
Sta se desava sa sinfloryx-om? U koliko on doza ide?





Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 50 51 [52]