RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.8.2014 21:56:45)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunja nije svaki Infanrix isti. Infanrix hexa ima u sebi hepatis B. Znaci ako uzmes infanrix hexa on te pokriva za sve ( nemas revakcinaciju za HepB separatno) a ako uzmes Pentaxim onda moras da dodas i hepB boost (Engerix). Ranije su zenice u srbiji uzimale petovalentni infanrix, onda je on isti kao Pentaxim, ali ako nadjes Infanrix hexa to ti resava problem u jednoj vakcini.




E pa to, znači ipak nisu isti, sada je sve jasno :)

Znači ipak ću Hexa onda, da mi se dete jednom bode.

Hvala puno!




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (11.8.2014 8:17:48)

U Nisu nema nista od tih vakcina,narucis u apoteci i oni te zovu kad stigne,medjutim ipak se ceka po 20-tak dana
Hvala bogy mi smo zavrsili sa tim vakcinama,ali ovo sto rade je strasno




ivanastergiou -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (11.8.2014 22:22:06)

Dobro vece, moj mali 17 puni 2 meseca i koliko sam razumela treba da primi sledecu vakcinu, pedijatar koga imamo je (NO COMENTS) , pa Vas molim da mi kazete PENTAXIM gde u Beogradu moze da se kupi.
Unapred zahvalna
vrlo zabrinuta mama




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (12.8.2014 20:02:54)

Hvala svima, rezervisala sam u apoteci za 28.8. Hexa Infanrix, cena je 4282,00 din.




Sanjalicaaa -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.8.2014 12:26:52)

Mame, juce smo primili vakcinu, onu obicnu iz doma zdravlja. Danas je poceo da kasljuca. Onako se kao malko zakaslje, ne cesto. U jednom trenutku je poceo da kasljuca, namrstio se i povratio malo. I mirniji je nego obicno. Ne znam da li ovo kasljucanje moze biti posledica vakcine. I da li i kada da ga odvedem lekaru [sm=zmeden.gif]




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.8.2014 8:45:33)

Ne znam sta da radim[sm=smiley13.gif]
Sa 6 meseci je trebao primiti trecu dozu. Sada ima 8 meseci i nedelju dana. Zvala sam da pitam vakcine jos nisu stigle i ne zna se kada ce stici[sm=hudicek1.gif]




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.8.2014 8:48:55)

Žene, nemojte biti toliko zabrinute zbog kašnjenja vakcinacije.

Marko je primio ovako:
1 doza - 16.12.2010.
2 doza - 28.02.2012.
3 doza - 27.03.2012.
4 doza - 15.05.2013.

Ok, nama je alergija bila indikacija za odloženo vakcinisanje, ali očigledno to nije smak sveta.
Posavetuj se sa pedijatrom.




branki* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.8.2014 9:05:11)

i mi smo kasnili sa svim vakcinama....od samog pocetka.tako nam je savetovano od strane neonatologa u IMD.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.8.2014 10:11:32)

Peace kod vas je bio razmak dva meseca i par dana. Kod nas je sada vec ta razlika a vakcine ni na vidiku.




Rosita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.8.2014 13:23:28)

D treba da primi pentaxim zadnju dozu na dan polaska u vrtic. !.9. Kaze pedijatar da ima da se kupi ? Mmr jos nismo primili, realno nije ni moglo, te test opterecenja mlekom, te reakcije, te virus... A kad covek odlozi nikad mu nije pravo vreme. U svakom slucaju pedijatar hoce da zavrsimo sa pentaximom pa kasnije mmr.




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (27.8.2014 13:35:51)

Mi jutros primili Hexa infanrix. Sledeća vakcina za 6 nedelja, opet da odlučimo da li pentaxim ili petovalentni infanrix. Kaže dr. da ih nema u Srbiji trenutno ali ima u BIH. Jel to tačno? Ako bude frka, imamo prijatelja u CG koji drži apoteku, samo ne znam da li može u onom, malo ručnom frižideru da se transportuje, verovatno može ..




Peace* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (28.8.2014 8:21:41)

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Peace kod vas je bio razmak dva meseca i par dana. Kod nas je sada vec ta razlika a vakcine ni na vidiku.


A iymeđu 1 i 2 doye je bio 1,5 godinu. [sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (28.8.2014 9:31:11)

ahahahaha a ja sam gledala samo mesece ne godine[sm=jezicek.gif]
Zvala sam juce svog pedijatra da pitam i kaze mi sestra majko ne znam sta da vam kazem valjda ljudi iz ministarstva znaju sta rade. Mislim se da oni znaju bilo bi vakcina.




pari -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (30.8.2014 21:37:07)

Da li neko zna da li ni u jednom dz nema vakcina koje se primaju sa punih 2 meseca? Svakako moraju da se kupy




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.9.2014 15:59:54)

Nama je doktorka spomenula taj Infanrix ali nije rekla da ga nema u prodaji vec da je samo skuplji. Zna ko neko koja je cena?




dunja RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.9.2014 16:01:07)

Ja sam hexa infanrix platila 4200, ali petovalentni ne znam da li ima, on mi treba za sledeću vakcinaciju.




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.9.2014 17:59:51)

Zasto je uvek nestasica tih vakcina? [sm=zz_furious.gif] Hoces da kupis da se dete ne muci a nemas gde. Tuzno je. E ce sledeceg meseca primiti ili pentaxim+ nesto ili infanrix..doktorka rece da sami odlucimo i dodjemo ali ja ne znam prednosti ove druge. Ima li ko iskustvo?




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.9.2014 18:01:54)

Tih vakcina je bilo na Vracaru jer nam je doktorka spomenula ali smo mi ipak uzeli pentaxim i nastavili jer se kao lakse podnosi.[sm=smiley14.gif]




Torbica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.9.2014 18:22:54)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam hexa infanrix platila 4200, ali petovalentni ne znam da li ima, on mi treba za sledeću vakcinaciju.

Petovalentnog Infanrixa najverovatnije nece vise uopste biti, mooozda u januaru. Elem, iako su moji decaci dobili prve 3 doze Infanrixa, revakcine su im bile Pentaxim. Zbog nestasice Infanrixa.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.9.2014 23:42:39)

Postoji sansa da kod nas sutra stignu vakcine. Mogu misliti koja ce biti navala[sm=hudicek1.gif]
Ali posto je K sada imao virozu nece je moci primiti. Vec vidim kako nekoga castim da mi sacuva jednu vakcinu[sm=smiley4.gif]




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (4.9.2014 15:51:24)

Nama je doktorka predlozila Infanrix ali je pominjala hexa sto znaci sest - 5+1 Hepatitis B.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (4.9.2014 22:53:43)

Kod nas su stigle vakcine ali jako mala kolicina, bice ih mozda jos sledece nedelje. Uspeli smo da se narucimo za ponedeljak.




dijana1* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.9.2014 22:36:04)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kod nas su stigle vakcine ali jako mala kolicina, bice ih mozda jos sledece nedelje. Uspeli smo da se narucimo za ponedeljak.


Ovo je post od prosle nedelje. Tri meseca nismo imali vakcine i prosle nedelje su samo rekli da su stigle. Naravno svi smo cekali petovalente ali niko nije rekao da su stigle trovalentne vec samo da su stigle. Rekli su da je stigla jako mala kolicina a da sledece treba da stignu krajem oktobra. Narucili su nas za ponedeljak ali jutros kada sam dosla sestra mi kaze da vakcina nema da su nestale u petak popodne i u razgovoru sa dr saznam da su ustvari deci davali trovalentne a da roditelji pojma nemaju ( vecina ih je neuka). U oktobru stizu takodje trovalentne a petovalentne nisu na ni vidiku.
E sada do pre mesec dana se pentaxim mogla kupiti u apoteci za 40 eura i davale su se vakcine u privatnim pedijatrijskim ustanovama. Medjutim doneli su zakon da ni jedna apoteka nesme da proa vakcinu ali isto tako ni jedan pedijatar nesme da je da. Samo u drzavnoj ustanovi sme da se primi pentaxim kojeg nema niti ce biti. Prosle nedelje su kaznjavali sve apoteke i privatne pedijatre. Jedan pedijatar i apoteka su dobili kaznu od 5000 eura. Mafija[sm=hudicek1.gif]
U Sarajevu ali da naglasim u federalnom delu ima da se kupi vakcina i pedijatar sme da je da detetu. Kod njih nikada nije ni bila nestasica tih vakcina. Do Sarajeva treba da se vozi minimalno 4 sata, beba primi vakcinu i nazad za BL jos 4 sata. Pa da li je to normalno? Ali na zalost danas sam saznalada mnogi roditelji to rade[sm=smiley13.gif]
U BG-u je isto nestasica vakcina ali nasa draga Lesica je uspela da mi nadje jednu i kupila. U ponedeljak stizemo za BG da je Kosta primi. Ja sam se snasla ali mnogi roditelji i bebe bas muce muku. Svima su vezane ruke dok ministri i politicari drvene. Bolje da dalje nepisem ko zna sta bih sve napisala. Samo se nadam da ce se na izborima nesto promeniti.
Lesice jos jednom hvala ti puno[sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.9.2014 9:43:34)


IZVORNA PORUKA: serpica

U Nisu nema nista od tih vakcina,narucis u apoteci i oni te zovu kad stigne,medjutim ipak se ceka po 20-tak dana
Hvala bogy mi smo zavrsili sa tim vakcinama,ali ovo sto rade je strasno


Nisam znala da nema po apotekama [sm=zmeden.gif] Mila bi sutra trebalo da primi,meni su samo rekli da sme pola sata da bude razmak između kupovine vakcine i bockanja.




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (10.9.2014 10:35:28)

Krajem oktobra tek? Oni nisu normalni. E treba da se bocka krajem meseca. Ne mogu da verujem. Koliko se moze prolongirati bockanje ako je doktorka rekla oko 29-og da to odradimo? [sm=smiley13.gif] bas sam se zabrinula !




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>