RE: Pentaxim vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Pentaxim vakcina (2.2.2018 16:37:11)

Isi, mislila sam na Synflorix vakcinu, mada su slicne.
Pitala sam dr kako da dam vakcinu, gde da kupim... Rekla je da ne treba da kupujem, dobijaju u martu i da tada zakazem. Mada, spremna sam izdvojiti i novac ako bude trebalo.




Duškić -> RE: Pentaxim vakcina (2.2.2018 17:01:33)

Isto je i meni dr rekla za vakcinu.




Maraj -> RE: Pentaxim vakcina (2.2.2018 17:40:46)

Ivana ja sam L dala sinfloryx vakcinu. Nesto manje od 7000 je bila 1 doza.
2 doze je primio. Cini mi se da je razmak bio 2 ili 3 meseca od vakcine i revakcinacije. Al stvarno je bezveze da sad dajes pare za nju kad ce je uskoro dobijati sva deca besplatno

Ima i prevenar 13. Ona se daje starijoj deci. Tako mi je pedijatar rekla. L je tada imao godinu i par meseci kada je vakcinisan




IvanaSK RR -> RE: Pentaxim vakcina (2.2.2018 18:17:54)

Evo nam je tema, da nastavimo tamo Klik




IvanaSK RR -> RE: Pentaxim vakcina (19.2.2018 8:35:11)

Devojke, maca jos uvek po malo kasljuca. Nije strasno i nije cesto, ali sutra treba da primimo vakcinu. Sta da radim? Da li da je vodim ili ne?




Sarav -> RE: Pentaxim vakcina (19.2.2018 10:46:49)

Starija je primala vakcine iako je kašljala i slinavila, a mlađa je primila Synflorix na dan kad je završila Pancef.
Ja bih vodila,pa neka pogleda pedijatar da li može da primi.




IvanaSK RR -> RE: Pentaxim vakcina (19.2.2018 11:29:05)

Hvala ti, sarav. Ona je inače dobro, lepo dise, ne slinavi, sve je ok. Odvescu je sutra pa cemo videti.




Anck Su Nmaun -> RE: Pentaxim vakcina (19.2.2018 11:30:50)

I ja bih rekla da je ok ako onako malo slini ali dr. ce je svakko pogledati i proceniti da li je za vakcinu.




choopa choops -> RE: Pentaxim vakcina (19.2.2018 23:23:58)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Devojke, maca jos uvek po malo kasljuca. Nije strasno i nije cesto, ali sutra treba da primimo vakcinu. Sta da radim? Da li da je vodim ili ne?


Moji su primali vakcine kad bi malo kasljucali, ili bili slinavi. U tom periodu su bili "stalno" prehlađeni. Ali naravno, nista bez pregleda, dr posluša i da vakcinu, nijednom nisu odlozili, ali nije ni bilo nekakvih reakcija poslije.




IvanaSK RR -> RE: Pentaxim vakcina (20.2.2018 7:17:15)

Evo krenuli smo kod dr. Ja se nadam da ce joj dati vakcinu, da zavrsimo više [sm=smiley36.gif]




Sarav -> RE: Pentaxim vakcina (20.2.2018 9:16:19)

Srećno, držim palčeve [sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Pentaxim vakcina (20.2.2018 9:55:17)

Primili [sm=smiley1.gif] ne cuje joj se nista na plucima tako da je ok.




Anck Su Nmaun -> RE: Pentaxim vakcina (20.2.2018 12:55:41)

[sm=bravo.gif] bravo za malu macu [sm=smiley27.gif]




Paharita -> RE: Pentaxim vakcina (27.2.2018 21:29:06)

Drage mame ja se vama divim. Uopste se ne plasite vakcinacije. Moje dijete treba da primi treci pentaksim . A ja sam zavrsila na bensedinu, imama panicne napade da ce se desiti najgore. Shvatila sam da im problem
Pomozite mi da prevazidjem ovaj strah
Vasa djeca su podnijela ok pentaksime , sta mislite koliko je sigurna generalno , da li ste culi neko lose iskustvo sa njom.




Sarav -> RE: Pentaxim vakcina (27.2.2018 21:55:32)


IZVORNA PORUKA: Paharita

Drage mame ja se vama divim. Uopste se ne plasite vakcinacije. Moje dijete treba da primi treci pentaksim . A ja sam zavrsila na bensedinu, imama panicne napade da ce se desiti najgore. Shvatila sam da im problem
Pomozite mi da prevazidjem ovaj strah
Vasa djeca su podnijela ok pentaksime , sta mislite koliko je sigurna generalno , da li ste culi neko lose iskustvo sa njom.

Čega se plašiš, šta misliš da može da se desi?




Paharita -> RE: Pentaxim vakcina (28.2.2018 0:49:08)

Plasi me kada procitam da je dete zaspalo i nije se probudilo i to sve nakon vakcinacije, taj strah me paralise. Ne znam vise sta cu sa sobom, ometa me u svakodnevnom zivotu.




mama Jo -> RE: Pentaxim vakcina (28.2.2018 2:05:55)

Gde si to procotala? Kada i gde se to dogodilo???




Paharita -> RE: Pentaxim vakcina (28.2.2018 8:56:14)

Hrvatski zavod za javno zdravstvo, prije par godina , dan nakon Pentaksima dijete umrlo, jos jedan takav slucaj je bio prosle godine. Ima spekulacija i u Crnoj Gori djevojcica nedavno. Da li znate neke teze reakcije na Pentaksim?




Ana RR -> RE: Pentaxim vakcina (28.2.2018 8:58:57)

Jao žene, ne čtajte svakakve gluposti na internetu.




Anck Su Nmaun -> RE: Pentaxim vakcina (28.2.2018 9:02:15)

Paharita mislim da si se suvise opteretila. bas sto kaze Ana nemoj da citas po netu svega ces se nacitati. Tako sam ja jednom umislila da mi dete ima Leukemiju...batali bre internet[sm=smiley13.gif]




Paharita -> RE: Pentaxim vakcina (28.2.2018 11:18:58)

Svjesna sam ja toga ali ne znam kako sebi pomoci. Nocu se samo prevrcem i gedam ga i razmisljam sta cu i kako cu za taj Pentaksim. Sama pomisao da ga odvedem da primi me paralise. Ne znm.otkud mi ovaj strah ovoliki . Strah me i pomisliti kako cu kuci sa njim kad primi. Mnogo me strah. Hodam kao luda i ispitujem ljude kako su njihova djeca prosla. Ne znam sta cu. Poludicu.




Rosita -> RE: Pentaxim vakcina (28.2.2018 11:58:02)

Posto si se toliko opteretila, ne mozes se preko noci resiti svog straha. To su vec opsesivne misli. Najbolji nacin da prevazidjes strah je da se suocis sa njim. Odvedi dete na vakcinaciju i nece se nista desiti. Neka prica taj glas u tvojoj glavi sta hoce, ti mu reci da ga neces slusati. Ne udubljuj se, ne citaj na netu, kazi sebi ovo su samo moji strahovi, misli, nije realnost i nateraj sebe da se bavis necim drugim sto ti okupira misli. Pusti da dodju i odu. To su misli, kao i svake druge. Ali si im ti dala snagu jer su se napile strahom. Ako ne uspes, potrazi strucnu pomoc. Samo nemoj odustati od vakcinacije i dopustiti strahu da pobedi. Ako ti treba pomoc, pronadji je. To sad nije vise stvar vakcinacije nego podleganja iracionalnim mislima. Danas se plasis pentaksima, strah pobedi, sutra ce doci neki drugi strah u vezi sa detetom. Zato sada pobedi ti, stvaraj kapital i za dalje.




Dora89 -> RE: Pentaxim vakcina (6.3.2018 14:10:44)

"Pentaxim" je mnogo sigurnija vakcina od one koja se ranije koristila za dečju paralizu. U emisiji "Život priča" pričala je majka čije je dete vakcinom dobilo dečju paralizu, sve dokazano. Ali "Pentaxim" vakcina je tako izmenjena da to ne može da se desi, čak je mogu primiti i imunodeficijentna deca.




choopa choops -> RE: Pentaxim vakcina (6.3.2018 17:21:38)

Mozda te malo dere i postporođajna depresija....nema potrebe da se plašiš.

Mojih dvoje je primilo Pentaxim, bez ikakvih problema. Ćerka najstarija je primala raščlanjene vakcine, jer tada nije bilo Pentaxima, i imala je reakcije u vidu temperature. Nakon vakcine, hladni oblog, eventualno neki sirup protiv bolova i sve pet. To za te bebe ja prvi put cujem, i mislim da to nije bas istina, ali sve je moguce...




IvanaSK RR -> RE: Pentaxim vakcina (21.4.2018 14:16:17)

Mi smo primili tada u februaru revakcinu i nismo imali nikakvu reakciju. Ne računam sto je posle dve nedelje bila bolesna, temperatura, upala usiju... Posto je ona inace na svakih dve, tri nedelje bolesna[sm=zz_banghead.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>