RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


branki* -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.4.2016 14:56:26)

Sanjalice,moj sin ima disharmonicni razvoj,tj razvojno kasnjenje,tj u spektru je.ne kazem nista,niti tvrdim,skroz sam zbunjena,ali ako postoji i 0,01 posto da vakcine mogu uzrokovatti razvojna kasnjenjaa,tj mogu biti okidaci,ja svojoj boki necu dati,jer imam u porodici to i ne pada mi na pamet da mmr dajem,posto je on najvise prozivan.




bixiii -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (16.5.2016 18:10:06)

Postovanje! Nova sam na forumu,
interesuje me da li je u Srbiji obavezna pentaksim vakcina ili postoji mogucnost davanja vakcina protiv tih bolesti odvojeno?
Konkretno da li bi mogla vakcina za polio ili hib da se da odvojeno od dtpa?
Hvala




isidora88 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (16.5.2016 18:15:50)

Obavezan je pentaxim od skoro. Mi sledece nedelje treba da primimo drugu dozu, nad se da nece opet onoliko plakati. [sm=smiley13.gif]




bixiii -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (16.5.2016 18:17:24)

Znaci ne postoji nikakva mogucnost davanja tih vakcina odvojeno?




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (16.5.2016 19:30:16)


IZVORNA PORUKA: bixiii

Postovanje! Nova sam na forumu,
interesuje me da li je u Srbiji obavezna pentaksim vakcina ili postoji mogucnost davanja vakcina protiv tih bolesti odvojeno?
Konkretno da li bi mogla vakcina za polio ili hib da se da odvojeno od dtpa?
Hvala





Pa do skoro su se davale odvojeno ako je to,to,kad su decu bockali u obe nogice i u ruku i jedna se pila..ali zasto muciti dete ja sam imala jako lose iskustvo sa tom prvom dozom koja se tako davala,posle toga sam kupoval pentaxim i prezadovoljna sam..nas ceka treca doza,mnogo kasnimo i nadam se da ce je primiti krajem meseca.




bixiii -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (16.5.2016 20:03:00)

Ok, hvala na informacijama




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.6.2016 14:21:29)

Treba mi informacija ako neko zna , beba je u 4.mesecu trebala da primi pentaxim drugu dozu ali doktorka je rekla da mozemo da sacekamo da se ona vrati sa odmora, sto je sada od ponedeljka. Medjutim bila je navala oko zakazivanja i sada za nas nema termina. Koliko moze da se to odlozi? Znam da postoji neki broj dana kada moze da to primi a posle toga ne moze?
Bas se brinem...nisu hteli da nam izadju u susret. Ako neko nesto zna neka pise. Mislim da je do 26.5.trebala da primi pa je doktorka rekla da ne smeta da primi oko 5.juna. Ali sta sada?




serpica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.6.2016 15:54:34)

ME za vakcinu nikad nije kasno,ne brini mi imamo godinu dana i jos nismo primili trecu dozu pentaxima a trebali smo sa 6m [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (2.6.2016 16:59:53)

Meni mm kaze da je siguran da ima neki rok [sm=zmeden.gif] bolje ako nema.




Maraj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (3.6.2016 14:52:20)

ME ja koliko znam za vakcinu moze samo da se pozuri , a da se zakasni ne moze nikad




Paharita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2017 19:26:57)

Drage mame, upomoc!!! Moj bebac ima 16 mjeseci. Primio samo prve dvije vakcine. Treba uskoro da primi prvu dozu diteper i malo je reci da sam prestravljena. PLasim se nuspojava zbog njegovog uzrasta da li ce biti burnije, kako ce podnijeti . Da li smo zakasnili sto se tice te vakcine? Vidim da vecina clanica je imala iskustvo sa Pentaksimom, da li ima neko cije dijete je u drugoj godini primilo 3 doze? Hvala [sm=duda.gif]




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2017 20:17:13)

U drugoj godini , tačnije između 20-24 meseca se prima 4. doza tj revakcinacija Pentaksima ili Ditepera, ništa burnije od malo otečene rukice i eventualno temperature ne treba da očekuješ. Na prvu često ni nema reakcije, pogotovo na Pentaxim nema, kod neke dece eventualno na drugu dozu.




lesica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2017 20:54:10)

Zene koju vakcinu su vam klinci dobijali pred upis u skolu.
( pored MMR)

Danas se sretnem sa mamom jednom iz vrtica, ubedjuje je dr da ne moze detetu da da ovu di te vakcinu i polio jer je pre toga primao pentaksim kao beba ( kao i moja L i vecina dece tog uzrasta) vec da mora neku spec koja se kupuje.





Sanjica26 RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2017 20:56:43)

Lesice sad si me bas bacila u razmisljanje. Mi imamo zakazano za vakcinu 10.aprila. Nista nam nisu rekli.




choopa choops -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2017 22:25:21)

M je primao pentaxim kao mali, a pred školu DT, MMR, OPV i to je to ja mislim...




Maraj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2017 22:36:12)

Les ja znam da ima neka nazovi zamena za pentaxim , koja se kupuje. To je vakcina koja ima manje olova u sebi od pentaxima. Mozda je dr mislila na tu vakcinu. Valjda su iste ili slicne po sastavu. Samo ta sto se kupuje ima manje olova u sebi.
Moj L sad treba da primi 4.dozu i ja sve mislim da mu kupim tu zamenu .




lesica -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (17.3.2017 23:29:03)

Maraj, ai to je potpuno besmisleno, obzirom da oni sada ne treba da prime za pertusis i hemofilus influencae, znači, dve komponente pentaxima u startu otpadaju.
Da se razumemo nije naša dr to izjavila, ali iz istog dz-a je.

U ponedeljak ću gledati da nađem način da proverim pa ću javiti šta sam saznala. Jer koliko znam koliko još prošle godine je ista šema i ovde bila kao što je Choopa napisala - boc jedna ruka di te, boc druga ruka mr i polio koji se pije.




Paharita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.3.2017 14:43:44)

Drage mame, da li neka od Vas ima negativno iskustvo sa Pentaksimom? Svega sam se nacitala i malo je reci da umirem od straha kako ce to proci, jos smo naruceni u 15h (nekako bi mi bilo lkase da je jutro). Citam o apnejei i zastoju disanja nakon vakcine i ziva se istraumirah. [sm=smiley19.gif]




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.3.2017 20:59:42)

Pročitaj unazad iskustva mama, kao što sam već napisala, osim temperature i blago otečene ruke nema negativnih reakcija.




choopa choops -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (22.3.2017 22:26:16)

L nije primala Pentaxim/Infanfix,vec klasicne stare vakcine.
M primao Pentaxim, odlicno je podnosio, apsolutno nikakve reakcije nije bilo.
I primila Pantaxim, samo je bila mala kvržica na mjestu uboda, ali ni temparature ni promjene u ponašanju [sm=smiley1.gif]




Paharita -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (26.3.2017 16:06:59)

Doslo je do promjene. Doktorica ne zeli da da kupljeni Pentaksim nego Infanrix ipv koji imaju u domu zdravlja. Sta mislite o toj vakcini? Iskustva s anjom?[sm=smiley1.gif]




Mariya -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (28.3.2017 10:49:58)

To su iste vakcine samo je razlika u proizvođaču, zato se zovu drugačije.




jess021 -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (7.5.2017 22:01:54)

Suzi, reakcije koje su uobicajene. Povisena temp, oteceno mesto uboda.
Lenka nije imala temp, ali joj je rukica otekla i bila crvena 3 dana, stalno smo drzali hladan oblog. To je sve normalno, jer su do sad vec stekli imunutet. Skoro sva deca odreaguju.
Samo da se ne iznenadis, jer ni Lenka do tad nikad nije imala reakciju.




IvanaSK RR -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.5.2017 8:38:32)

Jess, sa koliko ste primili ovu vakcinu?




Maraj -> RE: Pentaxim i Infanrix vakcina (8.5.2017 8:57:02)

Mi imamo zakazano u četvrtak. 4.dozu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>