RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


bluka -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (26.1.2010 13:00:27)

a, ti ćeš na operaciju u banjalučku GAK. pretpostavljam da ćeš biti na odjelu konzervative, na drugom spratu. tu je glavna sestra Jaca, super žena.
još jednom, sve najbolje!




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (26.1.2010 13:12:43)

Da,nazalost bila sam oba puta kada sam imala spontane na tom odjeljenju tako da sam upoznala sve sestre,obe sestre Jace su dobre.Nadam se da cu se sa njima druziti za koji dan,ali da ce sve to proci uspjesno!




milvul -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (6.2.2010 0:00:40)

Mene čeka ova intervencija na Betaniji u Novom Sadu. Tamo insistiraju na urednim brisevima (vs, cervikalni), pored krvi, urina itd. Da li su ovo i vama tražili? Posle jednog traumatičnog spontanog jedva čekam da prođem ovu operaciju i krenem dalje... Svima veliki pozdrav!




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (7.2.2010 15:47:39)

Meni nisu trazili briseve(koje sam uradila u 11 mjesecu,nisam ih morala ponavljati).Morala sam izvaditi kompletnu sliku krvi,urina,morala sam uraditi snimak pluca,EKG,nalaz od Interniste i Anesteziologa,ali sve zavisi odakle si i u kojoj bolnici to radis,uradi to sto doktori koji ti rade operaciju i zahtjevaju.Ja sam svoju imala u utorak,sada sam kuci,odmaram i nadam se kao i ti da da mi se slicno iskustvo koje sam imala dva puta nece ponoviti.Zelim ti puno srece,jesu li ti rekli koliki ti je septum?




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (9.2.2010 12:59:10)

Sutra je tacno nedelju dana kako su mi odstranili septum,a meni jos nije stalo krvarenje,nije obilno,ali ne staje pa sam zabrinuta.Da li ima neko sa slicnim iskustvom,koliko ste krvarile poslije operacije?Ja sam vec zabrinuta pa ako mi za 2-3 dana ne stane krvarenje zvacu doktora da odem na pregled da vidim sta se desava!Ako ima ko molim vas javite se!Pozdrav svima!




bluka -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (10.2.2010 15:18:45)

pepino, kakvo je stanje danas? nadam se da je krvarenje stalo i da se oporavljaš. biće sve ok, a biće i bebica uskoro, nadam se. navijam za tebe. pozdrav!




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (10.2.2010 22:04:04)

Danas mi je skroz tamna krv,izgleda (nadam se) da prolazi,vidjecu jos dan-dva kakvo ce biti stanje.I ja se nadam da ce ih biti,hvala ti puno na lijepim zeljama!Puno te pozdravljam i nadam se da ce i kod tebe isto biti bebaca! 




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (15.2.2010 10:45:28)

Jel nema ama bas niko da sa mnom podjeli iskustvo o histeroskopskom odstranjivanju septuma?Ja i dalje imam taman,pomalo cudan iscjedak pa ako vidim da ga imam i danas zovem Dr.,jedva se tjeram na to jer se bas plasim dan nesto nije uredu!




Ann* -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (15.2.2010 18:57:30)

@pepino

Histeroskopija nije invazivna metoda, ali je ipak intervencija na materici, ja je nisam radila jos, prosle nedelje sam radila dijagnostiku putem laparoskopiju (prilikom koje je uzet uzorak i sa materice, pogledana prohodnost jajovoda... ne znam tacno sve :) ) Uglavnom devojka je lezala samnom, sada je trudna ali je imala problema sa pregradom, njoj je histeroskopija radjena 4 puta posto ej pregrada bila izrazito velika i cudnog oblika, od nje i doktorke sam cula da je normalno da posle intervencije imas taman iscedak (kao sto ga ja imam sada isto) i da se pojavljuje jer ti telo izbacuje sve to sto je cisceno unutra... nemoj brinuti... ne znam koje si antibiotike pila nakon toga, ali je vrlo moguce da je i time potpomognut razvoj tog sekreta... nista strasno, ne moras brinuti :)))))




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (15.2.2010 20:51:27)

Boze dragi,4 puta!?Sad si me stvarno uplasila!Mene je strah jer mi je Dr. prvo rekao da necu morati ponavljati operaciju i da za 2 mjeseca mozemo slobodno raditi na bebi,ali je rekao da se i ne iznenedim ako budu morali opet,da se nista ne zna sigurno.Meni je sad jako tesko jer ne znam na cemu sam,valjda su trebli vidjeti koliko su ga odstranili,ako nisu skroz ja cu se podvrgnuti opet operaciji,radje to nego da opet  pobacim.A sto se tice krvarenja nista mi nije objasnio koliko je dana normalno da imam krvarenje i iscjedak,tako da to kod mene ne staje vec dvije nedelje,a kod obe zenice koje poznajem sto su isto operisale septum krvarenje je trajalo samo 4-5 dana.Kod njih je bio manji septum,al ne znam ima li to ikakve veze!?Vec 5 zadnjih dana imam iscjedak,al nekeko cudne boje,niti je tamno smedj,ni crn,ni siv,nesto izmedju,pa me plasi.Inace nista me ne boli,dobro se osjecam.Sutra ja definitivno zovem Dr. za svaki slucaj,da vidimo sta se desava!I planiram otici na 4d cim ovo stane,nadam se da ce se na njemu vidjeti jel ima jos imalo septuma,bas sam se danas nesto nasikirala i rastuzila jos sad kad procita za tu djevojku...Tesko je kroz sve to prolaziti...




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (15.2.2010 20:55:40)

Sto se tice antibiotika pila sam samo Amoksicilin,al 5-6 prvih dana,sad ga vise ne pijem.Kod mene je bila prvo tamna krv,pa jako svijetla-drecava,pa opet tamnija,pa ovaj sad iscjedak,nikako nije nista obilno,al se oduzilo i ne staje pa me to brine!




Ann* -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 2:02:24)

Nista se ne brini... svako je drugaciji... mozes ga imati par dana mozes 10... evo ja posle laparoskopije pa imam iscedak vec vise od nedelju dana... sto se tice ponavljanja obicno je dovoljno 1... zavisi od velicine i oblika (toj zeni je bilo racvasto , kao da je imala jednu iz koje se prave 2 uzasno siroke... to j redje i zato su ponavljali, ali zato 3 meseca posle poslednje ostala u drugom stanju... da te ne slazem mislim da je usla sada u 6 mesec, ogroman stomak i bas je srecna... samo opusteno... ako treba i 2 puta neka, da si ti sigurna da opet ne bude problema :)

ja histeroskopiju radim za 2 meseca, sad cu hormonsku terapiju (posto mi je prolaktin u nebesima) + jasmin da mi sredi ciklus ta 2 meseca jer mi je ciklusi idu na 18 dana... sve u svemu da se oporavi malo sve i u aprilu  odmah posle ciklusa na histeroskopiju da mi se ukloni pregrada i ta izraslina... ma bice ok... jednom ili dva puta ne brinem, sve dok je ok i dok nestaje :)))))




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 8:17:17)

Vidis nisam odmah shvatila da imas i ti septum,mislila sam da su kod tebe neki drugi problemi pa zato radis ta oba zahvata!Jesu li ti rekli koliki je kod tebe,jel samo do pola ili i manji ili ti je preko cijele materice?Meni su rekli da je bio dosta velik i debeo,da su se namucili,ali da su uradili sta su mogli ovaj put.Da slobodno radimo na bebi za 2 mjeseca,ali kako kad nisam sigurna da li ga je ostalo?Mislila sam da kad uradim operaciju imacu normalnu matericu kao i sve druge zene,da cu se bas opustiti,ali nista jos od toga!A sto se tice toga sto se cisti(iscjedak) ja mislim da oni to samo razrezu,da nista ne kidaju da bi poslije isciscavalo se,rekli bi mi valjda da je tako,da ne brinem!?Jer (izvinite ako cu vam zgaditi) ja kad idem u wc (piskiti) meni se iscjedi taj tamni iscjedak i bude oko njega nekih sitnih tackica,malih mrvica,mozda su to ti ostaci!?Sve mi je to nepoznato,onda mozda i bez razloga panicim!?Znas li jel ta zenica prije (dok je imala septum) imala i jednu trudnocu,spontani?Jesi ti ikako ostajala trudna?Izvini sto sam opsirna i sto ti postavljam ovoliko pitanja,ali nemam sa kim drugim o tome da pricam!




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 8:27:55)

Sto se tice ciklusa kod mene uglavnom kasne,to je tako vec godinama,prije me je brinulo,sad i ne bas,i ja sam to probala regulisati sa tabletama (pila sam Dianne 35,cini mi se da se tako zovu) i imala sam redovno dok ih pijem cim prestanem opet sve po starom,tako da sam odustala od toga,Ne smeta mi,jedino sto ja mozda zbog takvog neredovnog ciklusa i policisticnih jajnika nemam ovulaciju svaki mjesec,jedna mi je Dr. rekla da sam mozda samo najvise 3-4 puta godisnje plodna,sto je i tako najvjerovatnije,ja se i sa tim zadovoljila jer smo se i ja i Dr. jednom prepale ganjajuci ovulaciju da je uopste nemam,pa da cu je morati regulisati lijekovima,ali hvala Bogu ja oba puta zatrudnila bez ikakvog lijeka! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Mizzy -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 15:06:16)

Zdravo devojke! Evo da vam se pridruzim, ja sam imala septum u materici, uradjena mi je histeroskopija u januaru, pa ako vas nesto zanima, pitajte. Sve u svemu, nije nista strasno, nisam imala ni bolove, nista. Ja sam bila u Visegradskoj u Bg, i imacu jos jednu, kontrolnu za 20ak dana. Pozdrav!




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 15:16:31)

I ja sam imala sad pocetkom februara operaciju kao sto si mozda vec procitala u mojim prethodnim porukama!?Pa mozes li mi napisati koliko si ti imala dugo iscjedak poslije operacije,koliki ti je bio septum,jesu li ti rekli?Da li ti je cijela materica bila pregradjena ili samo djelimicno?Koliko trebas cekati prije nego sto pocnete raditi na bebi?




Mizzy -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 15:38:06)

Ja sam imala pripremu za operaciju, tj primala sam diferelin. To su injekcije koje uvode u klimaks. Tako da sam neko slabo krvarenje imala mozda 7 dana, ali veoma malo. Odmah nakon operacije, primala sam hormonsku terapiju kako bi se "povratila" iz klimaksa. Tako da je vecina mojih tegoba bila vezana za vracanje funkcija materice i jajnika, i imala sam neke grceve, kontrakcije i sl. Septum mi je bio oko 2cm. Ostalo je jos par milimetara, pretpostavljam da ce se to resiti sada, na kontrolnoj histeroskopiji. Ja sa dr nisam pricala za koliko mogu ponovo da pokusam, da budem iskrena, potreban mi je odmor od svih pregleda, hormona, strepnji.... Svakako cu sacekati bar pola godine. A mislim da svaki dr ima svoje misljenje. I nemoj se opterecivati oko toga, kada resis problem koji imas, par meseci razlike ti nece mnogo znaciti. Nadam se da sam ti pomogla. Zaista je bitno da resis to, tako da kada ostnes trudna, mozes da budes bezbrizna, i uzivas u svojoj trudnoci.




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 15:54:08)

Sve te razumijem,ali ja nisam sigurna da li je to rijeseno,zvala sam danas Dr. i pitala ga jesu li vidjeli je li imalo ostalo septuma da ako ima jos sta da se radi da sacekamo pa da opet operisu,jer imala sam vec 2 spontana,a poznajem zenicu koja je imala septum samo pri vrhu materice,izgubila je 3 bebe,ali najgore sto je jednu izgubila u 6 mjesecu jer je beba rasla dok joj nije zasmetao septum i umrla u njoj,ne zelim da mi se tako nesto dogodi,da ako mogu izbjegnem bar neke stvari!Radje bi da se opet operisem nego da se mucim,al mi Dr. rece da nisam ni prva ni poslednja i da slobodno zatrudnim!?Pokusacu da se sto manje brinem pa sta bude!Ne zuri mi se toliko,onako te pitam.Kontrolna histeroskopija?Kakva je to,nikada nisam cula!?Znaci ako sam te razumjela,oni ce tebi opet ulaziti u matericu i vidjece da li treba tih par milimetara da sjeku,ako bude bilo potrebno uradice to!?




Mizzy -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 16:02:44)

Da, ponovo sve isto. Znaci ista priprema, ista anestezija.... Moja dr nije bas recita, tako da mi nije pominjala u startu tu kontrolnu. Tek kada sam krenula iz bolnice, na otpustu, ona mi je rekla - kontrolna za 3 meseca. U fazonu, tek se tako vidi sta su uradili. Ja mislim da je normalno da malo ostane, jer ne mogu da odseku do kraja, tako rizikuju da ostete zid materice, ili ne daj Boze da ga probuse. Znas sta, kad sam prezivela hormone - hirurgija je mala maca :) Skupljam snage za jos to, a posle toga cu stvarno sebi da dam oduska....




Mizzy -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 16:03:07)

Jesi li ti bila u totalnoj anesteziji?




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 16:13:47)

Jesam,bila sam ,,uspavana,, sat vremena!Izvini sto te pitam,koliko imas godina(ako nije tajna),jer hvala Bogu,nisam imala problema sa hormonima do sad,a zbunjuje me to sto spominjes to za klimaks!?Ma meni ta histeroskopija nije nista,tako da bi isla to raditi i vise puta ako je potrebno!Jesi i ti imala spontani,jedan,dva?Ma ja sam se prije zamarala,al sad kad sam vidjela da bar mogu zatrudniti malo sam spustila loptu,i ja jedva cekam proljece i ljeto pa onda da radimo na bebi i da uzivamo!




Mizzy -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 16:28:30)

Imam uskoro 30 god. Prosle godine jedan spontani. Ni ja nisam imala problema sa hormonima, ali su ga napravili:) Moja dr je insistirala na tim injekcijama, one zaustavljaju rad jajnika, sto znaci da nema ni stvaranja endometrijuma u materici, i onda je njima povecana vidljivost tokom operacije. Tako sam ja to razumela. To isto rade i anti-bebi pilule, ali je ovo efikasnije, i moja dr je smatrala da je to najdelotvornije. Eto, to je to, nadam se da i ja zavrsavam sa ovim... I ja nasmejano da sacekam prolece :)




pepino -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 17:32:13)

Ja sam pila samo antibebi pilule za to sto si ti nisam prije cula.Hvala ti puno na svim odgovorima,zelim ti puno srece i da sve bude ok pa da bude ubrzo bar jedna bebica!




Ann* -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 18:51:41)

IZVORNA PORUKA: pepino

Vidis nisam odmah shvatila da imas i ti septum,mislila sam da su kod tebe neki drugi problemi pa zato radis ta oba zahvata!Jesu li ti rekli koliki je kod tebe,jel samo do pola ili i manji ili ti je preko cijele materice?Meni su rekli da je bio dosta velik i debeo,da su se namucili,ali da su uradili sta su mogli ovaj put.Da slobodno radimo na bebi za 2 mjeseca,ali kako kad nisam sigurna da li ga je ostalo?Mislila sam da kad uradim operaciju imacu normalnu matericu kao i sve druge zene,da cu se bas opustiti,ali nista jos od toga!A sto se tice toga sto se cisti(iscjedak) ja mislim da oni to samo razrezu,da nista ne kidaju da bi poslije isciscavalo se,rekli bi mi valjda da je tako,da ne brinem!?Jer (izvinite ako cu vam zgaditi) ja kad idem u wc (piskiti) meni se iscjedi taj tamni iscjedak i bude oko njega nekih sitnih tackica,malih mrvica,mozda su to ti ostaci!?Sve mi je to nepoznato,onda mozda i bez razloga panicim!?Znas li jel ta zenica prije (dok je imala septum) imala i jednu trudnocu,spontani?Jesi ti ikako ostajala trudna?Izvini sto sam opsirna i sto ti postavljam ovoliko pitanja,ali nemam sa kim drugim o tome da pricam!


Preko cele materice sirine oko 16mm...
Dobila sam jasmin da pijem, 2 kutije i nakon toga na zakazivanje hist. posto sam sinoc dobila i pocela sa jasminom vec sam izracunala da na zakazivanje idem 6. aprila a danas (kad sam skidala konce kod doktorke) se sa njom dogovorila da ce biti izmedju 10 i 15 aprila...

Ako ti je doktor rekao da mozes da ostanes u 2 stanju mozes, ne verujem da mali deo moze da bude problem... Devojka koja je 4 puta radila hist. je imala 2 ili 3 spontana (da te ne slazem) onda su tek ustanovili to (frapiraju me cinjenice sta treba da se desi nekada zeni da bi neko obratio paznju....)

Ja nisam jos ostajala u drugom stanju, gledam da ovo sve sredim pre toga, odstranim tu pregradu i nakon toga dovedem prolaktin u normalu... a onda ajmo bebeee [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Pitala sam doktorku danas za iscedak, i posle hist. i posle lapar. je moguce (nije za paniku [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) imati iscedak i po 20 dana ... to je jednostavno reakcija (+moze da bude i uvecana ako si pojacanim sekretom reagovala na antibiotik, sto nije retko i neuobicajeno...




Ann* -> RE: Pregrada u materici (uterus subseptus) (16.2.2010 18:55:21)

@Mizzy - Kod koje doktorke si u Visegradskoj?Ja sam kod dr. Spremovic ...

Uglavnom ona je meni objasnila da pred histeroskopiju mogu da biram da li cu opciju inekcije ili antibebi, ali je sama (posto joj dajem odresene ruke za sve) ipak odlucila da to budu pilule, preporucila mi jasmin 2 kutije/2 meseca a onda u aprilu histeroskopija...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>