RE: analiza ultrazvucnih nalaza (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


choopa choops -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (12.4.2016 0:20:52)

Bibilib kako ste prošli?




choopa choops -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (30.4.2016 2:29:32)

Bibilib se ne javlja na ovoj temi, je l'' zna neko šta se dešava?...Samo da je sve uredu![sm=pikapoka1.gif]




tamara837 -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (17.3.2017 21:13:33)

Sa zadnjeg nalaza BPD 51 MM FL 36mm trenutno sam 22+5 dr kaze da su merice na donjoj granici ali u okviru standarda i posto smo i nas dvoje sitnije gradje da nije za brigu..teski 402g




Srecko47E -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (22.2.2018 0:11:09)

Merama se nisam optereciala jer je poznato da grese.




mama Jo -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (22.2.2018 5:43:48)

Meni su uvek prvu bebu vagali oko 3kg do porodjaja ce biti 3,5... a ja rodila bebu od preko 4kg...




Anck Su Nmaun -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (22.2.2018 7:51:26)

Uh ja ne smem ni da pisem kako su merili Vuka oko 4.5 kile. Planirali carski a bebac 3.850




Srecko47E -> RE: analiza ultrazvucnih nalaza (22.2.2018 10:16:26)

Tako sam i ja prosla.A pricali su mi da je jako sitna.Beba je rodjena sa normalnom kilazom .




jaja45 -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (20.3.2018 16:35:56)

drage imam pitanje za vas trenutno sam 39+1 i danas sam bila na kontroli gdje je doktorica mjerila bebu
BPD - 92
AC - 328
FL - 68

do sad je sve bilo uredu ali joj sad mjere ne odgovaraju nedeljama trudnoce dala mi je uputnicu da odem na ultrazvuk u bolnicu ali ja nisam mogla danas. na pocetku je trudnoca bila za do 10 dana manja po ultrazvuku ali poslije to vise niko nije spominjao i bilo je sve uredu sad iskreno ne znam sta da mislim dok je na prosloj kontrili BPD bio 93, a ostale mjere nema zapisane u knjizici mislim da ih nije ni mjerila.




Misha i Ljisha -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 21:13:05)

Bpd za 36+1 je bio 84,34 i vec odstupa od date nedelje. Danas dve nedelje kasnije bpd isti kilaza ista. Dr vidim pp faci da se znoji. Rekao.mi u pola 8 da sam sutra ja poliklinivi. Danas cak nije ni zapisao merenja.




Misha i Ljisha -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 21:32:20)

e ovako u 32. nedelji je DBP bio 82mm OFD 107 mm AC 299mm FL 62 mm HL 51mm

u 36toj BPD 84,34mm HC 312,51 AC 308,4mm FL 70,13

Danas dr cak nije ispisao nista. Kaze da dodjem sutra opet. Pregledace me njegova koleginica za svaki slucaj




madre -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 21:55:53)

Ljiso, znam par slucajeva gde je beba pred sam kraj trudnoce skroz usporila sa rastom/napredovanjem. Verujem da si prestravljena, ali verujem da ce sve biti u redu. Sta predlaze tvoj dr?




Misha i Ljisha -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:04:49)

Moj dr predlaze sutra ponovo da dodjem. Ne znam bas sam se jako sad zabrinula. Ocekivala sam u najmanju ruku bebu kao sto je bilamoja D, prava pravcata prosecna bebica od 3310 grama. Da ne kazem da sam se u 32.oj nedelji uplasila kako je moguce da je vec toliki i da cu roditi bas veliku bebu u smislu treba to poroditi.




IvanaSK RR -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:11:04)

Ljiso, sin je imao 3300 gr na rodjenju, a ova mrvica je odgovarala 32-oj nedelj trudnoci (2 kg i 45 cm) Po njihovom racunanju sam se porodila 36+5.




Misha i Ljisha -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:21:50)

Ne razumem zasto> kako? zbog cega? Sta ce cerka da mi bude dzin a sin mrvica?

Mislila sam da su uproseku decaci veci i da su u proseku druge bebe vece??? OVo? Ovo nema nikakve veze ni sa jednom e.jedinom statistikom. Ni sa jednim pravilom. OD starta nesto ne valja. Da ne kazem samo koliko antibiotika popih u trudnoci. Amniocenteze kordocenteza i td. Ne znam zasto sam se usudila da radjam drugo dete. Evo iskreno onako najiskrenije. Sta mi je sveovo trebalo?




Sanjica26 RR -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:24:10)

Ljiso, ne zezaj. Kakva su to razmisljanja?? Sad da dobijes po guzici. I da bude mrvica vazno da je zdrav.




emicaa -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:25:47)

Ljiso kad sam bila nekad na pocetku trudnoce sa Teodorom,dr je na uz vidjela da se beba ne razvija vise kako treba,da je mnogo sitna.Poslala me u bolnicu jer su tamo bolje opremljeni,tri doktora mi radili uz,mjerenja i milion nekih vragova i svi su rekli da je manja nego sto bi trebala biti.Na kraju se rodila da 3 kg i 46 cm.Srecko je bio jos sitniji,2890 grama.Duzima im je bila ista.Znaci oboje mrve.




mama Jo -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:28:02)

Ljisho verujem da si uplasena. Dosta toga si pregurala neprijatnog u ovoj trudnoci... ali bas zato ce Pavle da bude jedan srecan decak ceo zivot!! Videces.
Javi se sutra [sm=smiley31.gif]




vonavoj -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:30:04)

Ljisho.to su samo parametri koji mogu da odstupaju..da ima nepravilnosti,ima..ali ako su organi dovoljno razvijeni,nema veze sto je sitan...
Evo,ivanina mala je primer[sm=bravo.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:30:41)

Toliko se radujemo i sa D isto, ona je danas videla da sam zabrinuta pa mi je ljubila stomak rekla mu da budes zdrav [sm=smiley19.gif]

Evo mm ne moze da zaspi, srce ga probada, ja vec vise ne znam ni kako se nosim sa stresom.




vonavoj -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:37:41)

Stresno je uzas,ne mogu ni da zamislim kako se osecate! Polako,korak po korak..
Saljem jedan veliki zagrljaj!




Misha i Ljisha -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:39:42)

[sm=smiley31.gif]hvala vam svima. Ja cu do jutra siznuti. A taman sam mislila sve je super.




mama Jo -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:43:04)

Ljisho razumem te skroz.
Secam se sebe od pre dva meseca kad nam je stigla ona koverta posle Gatrijevog testa. To je stanje neke izbezumljenosti i brige, ju.... tacno znam kako si, i bas mi je zao sto opet prolazis kroz neprijatnu situaciju.
Sutra ce sve biti bolje, svi jako drzimo pesnice!!!




Misha i Ljisha -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (2.4.2018 22:48:23)

Ja ne znam ni sta da ocekujem. I kad se rodi zagledacu ga verovatno i stalno se pitati. Dok ne uradi ovo dok ne uradi ono dok ne proprica dok ne prohoda dok ne pocne da vodi razgovore sa.mnom. pitacu se svakodnevno zbog cele trudnkce. Da li ima.mozaicizam da li ima ovo ili ono...




choopa choops -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (3.4.2018 0:35:08)

A miša mu zeca pa kako sad opet briga? Biće sve u redu, mora biti!!!

Ja se tih mjera ne sjećam, znam da su mi sa Matijom bile povišene, kasnijese uspostavilo zbog šećera, a sa ovom malom su mjere bile tako sitne da sam bila ubjeđena da će biti oko 2kg. Da ne pričam o stomaku koji mi je par dana pred porođaj bio kao sa L u trećem mjesecu. Bila sam pod stravičnim stresom sve dok se nije rodila sa cijelih 3 kg i 400gr. Hoću da kažem, stres kad su veliki, stres kad su mali.

Super si gurala do sada, ne predaj se lošim mislima, izdrži, vjeruj, biće sve dobro!!!![sm=smiley31.gif]




IvanaSK RR -> RE: Analiza ultrazvučnih nalaza (3.4.2018 8:41:27)

Ljiso, glavu gore i nemoj da razmisljas negativno. Nema nikakvih pravila oko decaka, devojcice, prvo, drugo dete.... Sve i da bude mrvica nije uopšte bitno. Moja maca je i sada sitna, ali to je vec genetika. Veruj mi, ja se i dan danas mnogo vise cimam vezano za nju nego za sina sto se tice svega, a svesna sam da nema potrebe.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>