RE: Odlazak na WC posle porođaja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


limunada -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (17.5.2011 8:32:24)

bravo nina i ja sam pre imala zatvor a sad se poboljsalo.verujem da ce se popraviti to ako nastavi tako moram kod lekara.meni su trebali da rade jos jednu operaciju bas zbog tog misica sto je oslabio i onda mi treci hirurg rekao da nema potrebe da ce doci sve na svoje mesto.




New Mom -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (7.6.2014 16:21:35)

Posle prvog sa mokrenjem nije bilo problema. Stolicu je resio Lactomucil neki 4.dan.
Posle drugog... Uh... Ni prvo praznjenje besike nisam mogla da obavim vec sam stajala i tusirala se. I tako skoro 3 naredne nedelje. Nisam imala osecaj kad treba da piskim, jesam li ispraznila besiku, da zaustavim... Uzasan osecaj! A o stolici da ne pricam. Tek neki 7.dan pomocu 2 Dulcolax cepica. O stravicnom bolu bez komentara.
Sad posle treceg bez ikakvih problema. Cak od izlaska narednih 7 dana bez problema svaki dan stolica (sto meni koja inace kuburi sa zatvorom vrlo cudno).




mali_mis -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (29.8.2014 8:39:12)

Malu nuzdu sam obavila 2 sata nakon porodjaja uz tusiranje, drugacije nije moglo. Naredne 2 nedelje sam morala stojeci, i to je bilo u kadi, jer nema sanse da stojim iznad wc solje i centriram rupu. Veliku nuzdu, sam jedva obavila nakon 5 dana, (s'obzirom da nisam mogla lepo da sedim, vec sam morala da se naginjem na desnu stranu, zbog unutrasnje rane na levoj). Bilo mi je lakse da se porodim, nego da obavim taj "veliki posao". Posle se na srecu velika nuzda unormalila, pa mi je to bilo olaksanje. Ali taj prvi put je bio uzas.




emicaa -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (29.8.2014 8:42:29)

Malu nuždu posle neka dva sata ali je malo duže trajalo a veliku sledeće jutro bez problema...




belst -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (16.9.2014 23:05:18)

Tri puta i sva tri bez problema, i mala i velika nužda, ne sijećam se vise kojim redom, ali znam da mi nisu u sjećanju ostali nikakvi problemi oko toga... a nisam imala bas ni lake porode (osim drugog). Ne znam kako je to kod mene ispalo, bas sam imala srece ocito, nisam imala nikakve bolove ni od sivanja ni nista... i odmah sam mogla i sjediti i hodati! [sm=bravo.gif]




QueenJ -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (30.9.2014 22:47:14)

Ja sam malu nuždu obavila još dok sam ležala onih 2 sata posle porođaja u sali. Pa posle par sati ponovo. A veliku nuždu, uz veliki strah, iako nije bilo strašno, posle 4 dana. Sad se mučim sa hemoroidima posle više od mesec dana nakon porođaja... [sm=smiley19.gif]




New Mom -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (30.9.2014 22:50:01)

Ima nas jos.[sm=smiley13.gif] HEMOROIDI POSLE PORODJAJA




mati -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (30.9.2014 23:22:49)

Posle prvog super... Ali je posle drugog bilo povuci potegni...




Mala Elena -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (30.9.2014 23:25:09)

Mislim da je bilo kad i drugim devojkama u sobi , posle 3 dana i bila sam srecna zbog toga sto mogu ici kuci [sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (1.10.2014 9:29:55)

Uh ja nisam mogla ni malu ni veliku nuždu, tj malu sam uspevala samo dok se tuširam stojeći jer nisam mogla da sedim na wc šolji, kako sednem tako me je neka panika hvatala, sloši mi se i moram da ustanem al prošlo je sve za par dana, a velika nužda je bila posebna muka, negde posle 4-5 dana sam uspela.




srculence25 -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (20.3.2015 7:31:15)

Neznam ima li veze sa porodjajem ali desava mi se 10 dana posle porodjaja da imam nekontrolisano veliku nuzdu samo krene [sm=smiley13.gif]




vonavoj -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (20.3.2015 8:11:31)

Joj,srculence,moguce da ima..jesi li dobila velike suljeve?
Meni smesno,pre porodjaja nisam prdela,a sad mogu[sm=jezicek.gif]..sve zbog suljeva!




daca77 -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (20.3.2015 8:15:27)

O... ja sam i ove probleme izbegla...piskila bez problema, ali sam pre vadjenja katetera popila dosta caja od brusnice sa maslinovim uljem-iskustvo cini svoje nakon silnih intervencija[sm=smiley1.gif], a velika nuzda 5.dana, tj.kuci,a 4.sam morala da stavim klizmu, jer je to bio uslov da dobijem otpusnu listu i dozvolu za izlazak iz bolnice.




srculence25 -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (20.3.2015 10:22:21)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Joj,srculence,moguce da ima..jesi li dobila velike suljeve?
Meni smesno,pre porodjaja nisam prdela,a sad mogu[sm=jezicek.gif]..sve zbog suljeva!

cini se da jesu veliki vire iz guze [sm=smiley13.gif]
da da i kod mene tako prduckam samo tako.a u bolnici kad sam bila sa M malo malo sam bezala na terasu
da ispustim da me necuju druge mame u sobi [sm=jezicek.gif]




choopa choops -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (20.3.2015 15:09:23)

srculence, ne znam, znam da žene često imaju problem sa zadržavanjem mokraće, nisam čula za stolicu. Vjerovatno da ima veze. Možeš li se kako konsultovati sa ginekologom?[sm=zmeden.gif]




srculence25 -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (22.3.2015 22:57:57)

Cupo mislim da mi je to ipak bilo od stresa [sm=smiley31.gif] evo u poslednja 2 dana kako sam nekako opustena
ne desava mi se.I krvarenje mi je skoro stalo samo konci nikako da ispadaju




bojana92 -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (6.12.2015 0:36:09)

Posle prvog porodja bas sam imala problem,tj nisam mogla da odem u wc i da piskim,pa su morali da mi stave kateter(uzasan osecaj),rekli su ako i dalje ne budem mogla,da ce mi ga ponovo staviti.Znala sam sta me ceka,pa me muka naterala da odem u wc i obavim posao.[sm=smiley36.gif] Posle drugog porodja nisam imala nikakvih problema.Kad sam dosla u sobu,posle nekih sat vremena sam otisla u wc.To mozda od straha da ne prodjem kao prvi put. :)




MAMAMAJ -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (6.12.2015 15:23:31)

Oba puta posle sat i po, dva (od dolaska u sobu) sam ustala i otišla u wc.




bojana92 -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (6.12.2015 23:32:56)

Eh da sam i j amogla prvi put odmah,ali nema veze,proslo je i to :)




MAMAMAJ -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (7.12.2015 0:50:26)

Pa, kad nam ne daju da pijemo vode [sm=zmeden.gif], šta i da ispiškimo, uopšte?
Meni je babica rekla da moram bar par kapi da ispiškim. Ali, bilo je ok, Bogu hvala.




amelia -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (7.12.2015 1:08:51)

Jaoo samo kad se setiim koje muke su bile nisam osecala nagon za mokrenje ni kad je prazna besika ni kad je puna. Koliko puta sam samo videla natopljenu ulosku uzas. A za veliku nuzdu jos gore odem u wc i trebam da se bas napinjem a rana boli i vratim se nazad tako 5-6 puta onda sam pila neke tablete koje otvaraju ali opet nije bilo nimalo lako i jedva sam uspela obaviti nuzdu posle 6 dana od porodzaja [sm=smiley13.gif] ruzno iskustvo [sm=smiley36.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (7.12.2015 12:32:53)

Posle prvog porodjaja nisam mogla da kontrolisem mokrenje. Desavalo mi se da samo krenem da piskim. Sada posle drugog imam strasne muke sa stolicom. Pet dana smo bili u bolnici i nisam imala stolicu. Tek sesti dan kuci, ali uz pomoc glicerinskih cepica. I od tada muke mucim. A i hemoroide sam dobila.




mila83 -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (7.12.2015 12:36:19)

Ja nisam imala problema posle porodjaja,sva tri puta.isla sam da piskim posle dva sata od porodjaja,mislila sam da ce mi besika eksplodirati ! A stolicu sam imala posle dva tri dana u proseku.




Anck Su Nmaun -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (20.5.2016 22:07:01)

Udjoh u temu da nadjem spas/savet! Jako me boli stomak od gasova valjda a nemogu na veliku nuzdu...jos ovde u bolnici to obaviti...katastrofa.




superm -> RE: Odlazak na WC posle porođaja (20.5.2016 22:10:25)

Probaj da popiješ toplu vodu, to meni pomogne.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>