RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Anoniman -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (14.8.2012 20:18:09)

Dunja [sm=bravo.gif] tebe cekam. Bas se ukljuch da vidim ima li sta novo. Aj da budes zadovoljna pa da nas uskoro obradujes. Pozdravi doktora puno. Moram mu se javiti da mu se jos jednom zahvalim i posaljem Giletovu sliku :)




Sanjica26 RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (14.8.2012 20:19:46)

Srecno Dunja[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (14.8.2012 20:39:11)

Hvala devojke [sm=smiley31.gif]

Na konsultacije idem najverovatnije bez dragog. Pitala sam doktora nekoliko puta da li je to OK, ali nije odgovorio. Mišonjo, ok je pretpostavljam, on na konsultacijama nije potreban? Mada, možda ga i nagovorim da se provoza do Segedina [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (14.8.2012 20:43:05)

Nije neophodan, razumece dr. U principu je bolje ako mozete zajedno ali ako ne... Ipak su to konsultacije :)




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (14.8.2012 20:47:03)

Oki.

Inače, tražio mi je taj neki nalaz na Trihomonas. Meni baš nije jasno - bila sam u zavodu za kožne bolesti, dobila sam uput da tamo uradim Trihomonas i tamo mi kažu da nalaz na vaginalni sekret pokriva i Trihomonas. A taj nalaz imam i on mi je ok. Nije im baš bilo jasno zašto ponovo to treba da rade, ali eto, rekoše da dođem sutra i odmah ću dobiti rezultat jer kažu da dr. okom vidi da lima Trihomonas ili ne. Ma ništa mi nije jasno oko tog Trihomonasa, neki kažu da se nalaz radi u lab a eto, ova dr. mi u Zavodu rekla da ne, samo pregledom.




Anoniman -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (14.8.2012 21:14:31)

I ja sam to radila ali se ne secam. Ja sam sve radila u jednom privatnom labu




Lenka2 -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (15.8.2012 10:47:16)

može li link sa sajt te klinike,
i koje su im cene sada insemenacije i VTO,
hvala [sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (15.8.2012 13:36:35)

Puno sreće Dunja [sm=smiley31.gif] [sm=bravo.gif]




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (15.8.2012 16:40:27)

Hvala puno devojke [sm=smiley31.gif]

Uradila jutros nalaz na trihomonas, nemam ga, super ali imam kandidu. Rekla mi dr. da nije strašno, jedna-dve vaginalete i rešeno. Odoh posle da kupim Canesten ili neke druge, videću. Pila sam skoro neki antibiotik, tačno mi se uvek od njih pojavi kandida i sekret. Valjda neće sutra biti strašno kod doktora, moram što pre to da saniram [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (16.8.2012 19:47:13)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Dogovorila sam konsultacije sa dr. Zadorijem u četvrtak. Dopisivali smo se mailom nekoliko puta (na engleskom naravno) i došao je i taj dan da se upoznamo. Napisao mi je da je:

registration, consultation, ultrasound = 25.000 HUF, na con_verteru sam preračunala da je to oko 90 EUR.

Prevoz ne plaćam, jedan prijatelj baš tog dan ima neka posla u Segedinu pa će me odbaciti do klinike i kasnije popodne vratiti u BG. Jedva čekam da javim utiske, i da vidim kakav ću osećaj imati prema doktoru. Moram doneti odluku - Kaali ili PFC.

[sm=smiley1.gif]




Vratih se ja i oduševljena sam dr.Zadorijem [sm=smiley1.gif]


Inače, smanjio mi je cenu tako da na kraju platih danas 15.000 HUF-njegovo obrazloženje je da mi muž ne radi i zato smanjuje cenu.Kakav car! (pitao me šta radim ja a šta muž, popunio u upitniku)

Pišem kasnije ostalo ..




17 joka -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (16.8.2012 19:49:31)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] dunjice




Cuftas -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (17.8.2012 10:54:51)

[sm=smiley31.gif] Dunja, pisi sta je rekao, po prvom postu vidim da si zadovoljna. Dobicemo jos jednu madjarsku bebu[sm=sloncek.gif]




degu -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (17.8.2012 15:25:37)

Dunjice [sm=bravo.gif]
jedva čekam tvoje crtice [sm=bravo.gif]
Piši nam sve, nadam se da će se uskoro mali mađarski embriončići igrati u tvojoj tibi [sm=bravo.gif]




pari -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 15:57:40)

Dunja, i mene jako interesuje šta ti je rekao doktor, šta sad dalje, kakve su cene sad...?
Ja planiram krajem septembra da se spremam za VTO...




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 16:15:14)

Evo ovako, kada sam stigla (sama sam išla, bez supruga), prvo smo malo popričali dr.Zadori i ja, objasnila sam mu svoj slučaj i onda mi je uradio UZ. Sve je ok, endometrioza se nije vratila u zadnjih mesec dana ni malo, znači na desnom jajniku stoji mala endometriočna cista koja je tolika bila i pre mesec ipo. Dr. kaže da to sve izgleda OK, čak da mu i levi jajnik, iako je manji, izgleda prilično OK (u Frontu su ga bili otpisali). Rekla bih da priraslica po materici nema, jer mi ništa nije naglasio. Komunikacija je bila na engleskom, ja ne pričam ništa specijalno, on priča odlično - studirao je u u SAD, ali mi je rekao da se dobro razumemo.

Posle UZ, dopunio je još neke moje podatke, između ostalog, pitao me čime se bavimo suprug i ja. Rekla sam da ja radim za Ringeraju a da suprug ne radi trenutno. Nakon toga mi je rekao da će mi konsultacije i UZ, umesto dogovorenih 85 eura naplatiti 45 eura, jer suprug ne radi.

Pitao me kada želim na postupak, i ja sam rekla krajem septembra. Rekao je da nema problema, krećemo tada :)

Cena postupka IVF je 355.000 HF, vrlo je verovatno je da će mi raditi i ISCI pa čak i hatching, ali mi to neće dodatno naplaćivati zbog naše materijalne situacije.

Lekovi su između 130.000 i 150.000 HF.

Ukupno postupak i lekovi izlaze oko 1.800 EUR.

Za zamrzavanje nisam sigurna da li će nam dodatno naplaćivati ili ne, poneću još para za svaki slučaj.

Lekove kupujem u Mađarskoj, (dr. će mi dati recepte) i dogovorili smo se da po lekove dođem polovinom septembra a sa postupkom krećemo krajem septembra, 2. dana ciklusa. Moram još da razradim detalje oko termina dolaska i ostanka tamo, to mi je još ostalo malo nejasno, ali on uredno odgovara na mail, svaki dan, tako da ćemo se to lako dogovoriti.

Dr. Zadori ja jako fin, Segedin je miran gradić, nisam puno videla od samog grada, ali eto, biće prilike i jedva čekam:)


Za sada mi je dao da pijem (uzela sam u Segedinu u apoteci u koju me on poslao, blizu klinike je) Femibion, CETEBE (vitamin C od 500) i Riblje ulje. Sa tim krećem od 1.9.. Rekao mi je i da nastavim sa kontraceptivima, koje pijem protiv endometrioze, i piću ih sve do postupka (sa pauzama pred cikluse, naravno).




nina26 -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 16:20:29)

Jupi Dunjice znaci odlucila si se za Segedin[sm=bravo.gif]

Bas mi je drago sto si konacno blizu ka ostvarenju svog cilja[sm=bravo.gif]

Segedin je meni prelep gradic, ima svega, uzivaces i vratices nam se sa pozitivnim utiscima[sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 16:29:11)

Scan cenovnika

[img]http://www.dodaj.rs/f/45/re/1nqGN7tA/screenshot002.png[/img]




pari -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 19:35:54)

super! [sm=bravo.gif]
zašto si se baš odlučila za njih?
da li si pokušavala preko fonda?

Ja bih od septembra da se spremam za vto pa skupljam sve informacije...




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 20:51:47)


IZVORNA PORUKA: pari

super! [sm=bravo.gif]
zašto si se baš odlučila za njih?
da li si pokušavala preko fonda?


Ja bih od septembra da se spremam za vto pa skupljam sve informacije...


Dvoumila sam se između Praga i Segedina, ali presudila je cena i pristup doktora. U Pragu baš vole pare, to mi se nije svidelo. Ovaj dr. je čovek pre svega.

Za Fond sam skupila papire i prošla prvostepenu komisiju, drugostepenu mi zakazali za 6.11., a rekli mi da na red neću doći pre februara. To je meni kasno, zbog endometrioze koja mi se vraća.
Ali ostaje mi fond za ne daj Bože, kao rezervna opcija.




Maslacak15 -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 21:15:24)

Jaoj Dunja super pa septembar ce brzoooo[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] A onda da se prijavis nacrticama pa odmah u prvo [sm=smiley36.gif] Bas mi je drago dasi zadovoljna prijemom u Segedinu i da ste utanacili plan procedure. [sm=smiley20.gif]




pari -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (19.8.2012 21:32:01)

i ja sam razmišljala baš tako...da se prijavim za fond ali da možda pokušam pre toga neku od privatnih klinika, ja razmišljam o Leskovcu, Mađarskoj, Češkoj... Znači Češka je skuplja? i nije ti se svideo odnos?
super što si ovde zadovoljna...sad će to brzo [sm=bravo.gif]




Jole84 -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (20.8.2012 13:41:56)

Blizu je septembar [sm=bravo.gif] taman će instruktor da te uvežba,pa pravac Segedin [sm=smiley9.gif][sm=smiley4.gif]
Baš je fin dr,svaka mu čast što je smanjio cenu,lep gest. Želim ti puno sreće i makar dve mađarske septembarske bebe [sm=bravo.gif]




pari -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (22.8.2012 19:18:05)

Dunja, imaš novosti? da li si išla na konsultacije nekog određenog dana ciklusa ili je svejedno koji dan ideš?
jesi bila i u Češkoj? ovo pitanje bih mogla da prebacim i na drugu temu ako je potrebno...

Hvala puno unapred!




dunja RR -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (22.8.2012 21:16:19)

Doktor mi je napisao pre neki dan (ne znam da li sam o tome pisala) da mi neće dodatno naplaćivati ICSI i Hatching, tj. ceo postupak sa lekovima će me koštati oko 1.800 eura. U Pragu je to isto oko 5000 eura. Neću ići u Prag, odlučila sam se za Segedin.
Nije mi tražio da bude neki određeni dan ciklusa, ja sam išla 10. dana.




Cuftas -> RE: IUI i IVF u Mađarskoj + cene (2.9.2012 22:02:25)

Dunci, drzim ti palceve[sm=smiley20.gif] Bila sam na moru pa nisam mogla pre da ti se zahvalim sto si (opet) sve lepo i detaljno napisala.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>