RE: Nespusten testis (retentio testis) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


emicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (1.5.2017 12:04:10)

ovde gledaju na svakom pregledu jesu li oba dole,ne znam do kad.
pokusavam da sto manje mislim o tome ali panika me hvata.Nadam se da ce proci kao Trcin Luka,ali ako vec ne cekaju onda je to to.
Jos 7 dana pa cu znati na cemu smo.
Choopo zasto dva puta?




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (2.5.2017 19:24:51)

Emice, pisala sam na prethodnoj strani. Bio u je previsoko, skroz gore u preponi i onda je moralo iz dva puta.

Inace, njemu su mošnice jako male [sm=zmeden.gif] ja kad vidim kod drugih djecacica na plazi ne mogu da vjerujem. Ne znam da li to ima ikakve veze kasnije, hoce li porast i to? [sm=zmeden.gif] (Doduše gospodinčić mu je baš veliki, pa kao ajde bar nešto [sm=jezicek.gif] )




emicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 11:46:12)

Evo nas.U narednih mjesec dana ce biti operisan,naknadno ce mi poslati termin.
Lijevi testis je dosta manji od desnog,vjerovatno je jos u stomaku dok je bio pretrpio neko ostecenje.Velike su sanse da uopste nece imati funkciju.Kad ga otvore znace dal ce ga morati skroz odstraniti ili ga ipak mogu sacuvati.Ako ga odstrane onda ce i desni pricvrstiti da se nebi nekako preokrenuo i kad bude stariji onda ce mu staviti protezu da ta "kesica" ili kako se vec zove ne bude prazna.Operacija se radi ambulantski,ujutru op a po podne ce nas pustiti kuci.Smorila sam se totalno




Ana RR -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 11:48:51)

Draga [sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 12:19:29)

Emice, to su kongenitalne anomalije, ako se testis mora ukloniti, nista se ne sekiraj, radi se plastika, kasnije i nece ni znati da je imao problem. To jaje koje se spustilo uredno, mora da se testikalna kesa ucvrsti, da ne dodje do torzije testisa, dok raste na bicikli da ne zaokrene jaje, to onda ne bi bilo dobro, neka ne sedi na siljatim predmetima poput sedla bicikle i slicno, da ne bi dozivela takav isti stres.
Ljubim tebe i njega puno, sve ce biti dobro.




Milena18 -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 12:51:17)

Emice [sm=smiley31.gif]
Nadam se da neće morati skroz da ga uklone. Ako i mora tako, šta da radiš, znam da ti sigurno nije svejedno, nikome ne bi bilo, ali biće sve u redu, kao što su ti lekari i naša Voci objasnili.




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 14:31:40)

Voci nama niko nista nije rekao za to, naprotiv svi su rekli da se ponasa normalno. Cak i poslije op da moze ladno na biciklo [sm=zmeden.gif] Ja ga nisam stavljala, preventivno, ali savjetovani smo da se ponasamo normalno kao i svi drugi djecaci [sm=zmeden.gif] Tako nam je rekao nas hirurg i hirurg iz Beograda kod koga smo ga vodili da cujemo jos jedno misljenje.

Takođe, nama su rekli da oni to ovdje ne pričvršćuju [sm=zmeden.gif] Evo ne znam ni sama, toliko je sve različito, a ti kao roditelj ne možeš a da se ne zapitaš da li je baš tvome djetetu urađeno po "pravom" ili "lošem" načinu. Ostaje nam samo da čekamo i da se molimo Bogu da sve bude u redu kad dođe vrijeme za njihovo potomstvo.




suzi kju -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 19:33:58)

Emice [sm=smiley31.gif]brigama nikad kraja.
Biće sve u redu,navijam jako za to i šaljem ti svu moguću pozitivnu energiju.Ljubim vas!




Maraj -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 21:54:01)

O emice [sm=smiley13.gif] bas bezveze. I mom L se levi testis nije spustio. Al su rekli da šeta sto je kao ok. Problem je navodno ako se ne pomera. Bas me nasekira sad. Drzim fige da sve bude ok




degu -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 22:11:23)

Uh, zivot je jednostavniji sa devojcicama, bar dok ne porastu inpocnu da se poradjaju [sm=smiley36.gif]
Drzi se draga, sve ce on to lakse prevazici nego sto mislis, teze ce tebi biti.
[sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 22:32:20)

Emice[sm=smiley31.gif]




vocicana -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (9.5.2017 22:40:19)

Choopo, ja znam, to je tacno, ali dok mu ne odrade to sto planiraju, malo neka se pristedi, ja se toga mnogo plasim, to je urgentmo staje u urologiji, ta torzija,mora se brzo reagovati, mada D Emicin je mali jos, nema tolike direktne opasnosti, nego ja sve da kazem. Ako dr kaze normalno da se ponasa onda tako treba. Bas ih poteralo, prvo sa Dorom hvala Bogu resice se sve, nego prvo mora da se covek iskida na froncle, pa onda tek da predahne kada sve bude ok.




emicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.5.2017 7:21:26)

Hvala vam drage moje,ja se i dalje nadam da ga nece odstranit.
Maraj i njegovo seta,ali je dosta manje nego ovo drugo i to je problem.




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.5.2017 13:56:01)

Emice, je li on rođen ranije?

Matija jeste nekih 10-15 dana i stalno mislim da li bi sve bilo u redu da je rođen na termin?[sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




emicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.5.2017 14:11:08)

Choopo rodjen 5 dana prije termina.Pitao me i doktor to,pa kad sam rekla da to nije nista.
Nisam ni znala da ranije rodnje moze uticati na to.




veselicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.5.2017 20:33:14)

Draga bice sve ok,procice,oni su mali veruj mi njima sve lakse zaraste,njihova tela brze zacele.Stres jeste,najvise za tebe ali razmisljaj samo kako cete i to resiti i vise neces brinuti o tome.Ljubi srecka puno [sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.5.2017 21:22:36)

Pa emice ne znam ima li to uticaja, ali znam da svi doktori kazu kao da se oni spustaju u skrotum u zadnjim mjesecima, danima. Zato se sve nesto mislim da li je to imalo uticaja kod M.




emicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.5.2017 21:30:42)

Choopo ne znam kako je kod tvog M bilo,ali kod Davida su na rodjenju bila oba dole pa je ovo "оtislo".
Dobio je danas termin,29. maj.




vocicana -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (10.5.2017 23:14:09)

EMice, Choopo [sm=smiley31.gif]




emicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (29.5.2017 14:50:54)

David je jutros operisan,sat vremena je trajala operacija.Spustili su lijevo i pricvrstili desno,lijevo je skroz malo i vjerovatno nece vise rasti ali za sad su ga ostavili tu.Sa 10 godina ce opet ici da vide jel trebaju stavljati protezu jer vjerovatno nece ni imati funkciju.
On je operaciju super podnio,kad se probudio posle pola sata je puzao i ustajao.Jedva sam ga obukla.
U pola 1 su nas pustili kuci,eno ga opet je zaspao.




Milena18 -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (29.5.2017 14:58:14)

Super što je sve tako prošlo, Emice. Bravo za malog hrabrišu!




emicaa -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (29.5.2017 18:06:37)

Milena stvarno je bio hrabrisa,plakao je samo par minuta kd se probudio iz anestezije,onda je opet zaspao i posle toga nista.




degu -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (29.5.2017 21:48:16)

Emice sad mozes malo da odahnes! Bravo za hrabrog decaka [sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (29.5.2017 21:51:51)

Emice, drago mi je da je dobro podneo. ❤️




eca89 -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (29.5.2017 22:27:04)

Super Emice, mnogo mi je drago[sm=bravo.gif]!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>