RE: Nespusten testis (retentio testis) (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (24.4.2015 21:50:31)

Bibi, znači najteže prošlo? Kako je podneo? Kako se oporavlja?




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (24.4.2015 23:40:46)

Bibilib bravo! [sm=smiley1.gif]

Snelle [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.4.2015 0:03:02)

Bibilib, drago mi je da je maleni dobro, bravo za hrabrišu [sm=bravo.gif]




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.4.2015 11:34:50)

Azra dobro je podneo i solidno se budio posle anestezije,nije bio agresivan,samo se na pocetku malo plasio...Evo ga sada odmara doktor je rekao da moze da se krece ali meni je lakse i sigurnije da sto duze lezi....
Dunja i Chopa hvala puno[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




wivern -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.4.2015 11:45:39)

Bibi [sm=smiley31.gif] za malog hrabrisu.
Kak si ti podnela sve?




Bibilib -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.4.2015 18:09:42)

Joj ne znam ni ja sama,bilo je straha i brige a Boga mi i suza kad su ga uveli u salu jer je puno plakao dok su stavljali braunilu....tako da nisam mogla da se suzdrzim od [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




wivern -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.4.2015 18:59:08)

Sad mozes da odahnes jer je gotovo
Bitno da je sve proslo ok. [sm=smiley31.gif]




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.4.2015 21:17:38)

Jao Bibi[sm=smiley27.gif], to su baš stresni momenti za majku. Bitno da je stvar rešiva. Moramo biti jake!




Trcosava -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (22.10.2015 9:45:43)

Da se uupišem u ovde. Danas na kontroli dr kao jeste pipali testise, jel ih ima?[sm=zmeden.gif] wtf nisam ni znala da treba da pipam?!

Uglavnom, desni je napipala, levi ne može. Dobili smo uput za UZ ''da vide da li oni mogu da ga nađu''. Kaže da se do godinu dana toleriše.

Malo sam preletela temu, vidim da neki do 2 godine neki do godinutolerišu. Jedino što mi je čudno da ga ona uopšte ne napipava.

I tako... Sad čekamo UZ




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (22.10.2015 15:23:54)

Trcos, naš je doktor stava da se operiše do godine dana, kao da bi mu se što bolje očuvala funkcija. Ranije su doktori savjetovali da se čeka, kao da će se sam spustit, ali naš dr je stava da je to rijetko, te da je bolje što prije. U svakom slučaju nije strašno koliko kad te prvi put suoče sa dijagnozom. I ranije su to muškarci operisali, ali je roditeje (i dan danas) sramota da se priča o tome, pa kažu da im je dijete "operisalo bruh". [sm=zz_rolleyes.png]
Obrati špažnju da nije možda šetajući testis, tj da ga nekad ima, nekad ne. Ne moraju kesice da budu velike, samo da pipaš kugle da tako objasnim [sm=smiley36.gif] Ako je tako, onda nije strašno i možda neće morat operisat. Držim fige da se sakrio od zime [sm=smiley36.gif]





serpica -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (22.10.2015 18:20:36)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Da se uupišem u ovde. Danas na kontroli dr kao jeste pipali testise, jel ih ima?[sm=zmeden.gif] wtf nisam ni znala da treba da pipam?!

Uglavnom, desni je napipala, levi ne može. Dobili smo uput za UZ ''da vide da li oni mogu da ga nađu''. Kaže da se do godinu dana toleriše.

Malo sam preletela temu, vidim da neki do 2 godine neki do godinutolerišu. Jedino što mi je čudno da ga ona uopšte ne napipava.

I tako... Sad čekamo UZ




Trco tako i nama pedijatar nije napipao testis dobili uput za hirurga on znaju kako da ga nadju,odmah ga cove nasao i rekao da je ok i da seta samo da je spusten,ne brini videce na uz sigurno. a meni je poazao kako da napipavam samo tesko da ovde to mogu da ti objasnim [sm=zmeden.gif]




Trcosava -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (22.10.2015 21:05:16)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Trcos, naš je doktor stava da se operiše do godine dana, kao da bi mu se što bolje očuvala funkcija. Ranije su doktori savjetovali da se čeka, kao da će se sam spustit, ali naš dr je stava da je to rijetko, te da je bolje što prije. U svakom slučaju nije strašno koliko kad te prvi put suoče sa dijagnozom. I ranije su to muškarci operisali, ali je roditeje (i dan danas) sramota da se priča o tome, pa kažu da im je dijete "operisalo bruh". [sm=zz_rolleyes.png]
Obrati špažnju da nije možda šetajući testis, tj da ga nekad ima, nekad ne. Ne moraju kesice da budu velike, samo da pipaš kugle da tako objasnim [sm=smiley36.gif] Ako je tako, onda nije strašno i možda neće morat operisat. Držim fige da se sakrio od zime [sm=smiley36.gif]



E pa ja danas baš krenula da pipam popodne i napipam dve kuglice. Nisu onako dole, nekako više sa strane, nije dole gde su i velikim ''dečacima'' Ali eto vidiš nisam imala pojma da je to to [sm=jezicek.gif]

Jbg ja znam kako izgledaju na dodir velika jajca [sm=jezicek.gif]

Šerpi, videla sam i tvoju situaciju sa Tomom.

Boli mene paja da me sram, pa jbt ne pravim od muškog žensko. Isto sam da ako već mora što pre da se odradi. Sutra zovem da zakažem UZ.




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (23.10.2015 0:45:35)

Šerpi, isti doktor nam je objašnjavao. Baš teško da se objasni ovde.[sm=smiley1.gif]

I nas pedijatar slao kod hirurga. Dete imalo oko 1,5god. Jedan testis je bio tu, drugi šetao, ali hirurg napipao.




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (23.10.2015 13:45:29)

Evo jedan dobar link.
KLIK

M je imao ovaj problem sa kratkim krvnim sudovima, zato je imao dvije operacije.




Trcosava -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (25.10.2015 8:41:47)

E samo da ispišem update. Sad ko šta radi ja drndam jajca detetu [sm=jezicek.gif] Uglavnom, juče sam oba napipala lepo u kesicama. Tamo di treba da budu. Ono što sam onomad napipala su izgleda bile neke žlezde. Juče sam zvala mm da i on prepipa jel to to. Tako da kapiram da su kod njega oni šetajući. Jer nekad su dole, nekad ih ne napipavam uopšte.




Biserce -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (12.11.2015 17:24:20)

Vasi nije spusten levi testis, za desni jos nista ne znaju. Za pon je zakazana operacija, a on slini i iskasljava vec 2ned...i dr planira da ga posalje na op...ako mu sutra svi ostali rezultati budu ok. Bojim se da nas ne vrate.




mati -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (12.11.2015 17:48:07)

Biserce [sm=smiley31.gif]
Bas sam pre neki dan pomislila na tebe... Bice to sve dobro,dr valjda znaju. Poljubi decicu




Biserce -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (12.11.2015 18:43:23)

Matiii[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
To uopste nije nasa dr, nasa je na sl danima...ova mi uopste nije pouzdana...mada on nikad nije skroz zdrav, pogotovu kad krenu virusi, domaci smo kod dr...valjda ce sve biti ok...mrzim neizvesnost do zadnjeg trenutka.




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (12.11.2015 20:57:32)

Biserce, pregledaće ga tamo dr i anesteziolog će vas sve dobro ispitat. Neće oni da šalju djecu na operaciju ukoliko imaju čak i najmanje sumnje. Mada, razumijem da te nervira, i mene bi. [sm=smiley31.gif] Srećno!




Biserce -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (15.11.2015 11:34:36)

Primljeni smo jutros na odelenje, niko ga nije pregledao niti sta ko prica. Ujutru ce ga pregledati pa ce dr odluciti hoce li biti operacije ili ne.




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (15.11.2015 22:04:33)

Au bre sve u zadnjem momentu [sm=zmeden.gif] Baš su vala grozni. Nadam se da će ipak sve biti OK, da su nalazi dobri pa da odradite to da si mirna! Srećno i drži se [sm=smiley1.gif]




Biserce -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (16.11.2015 12:52:57)

Vraceni smo kuci. Anesteziolog je video da ima upalu krajnika i zdrela. Kasljao je kao magare juce ceo dan i celu noc i otezano disao. Uslovi su katastrofa, uopste nema vazduha, prozori blindirani...osoblje uzas, do jutros nisu ni usli da nas pogledaju. Celu noc su slavili rodj nekoj sestri, urlali, pili, jeli...haos...sve u svemu da se javimo za mesec dana da nam zakazv op za prolece




choopa choops -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (16.11.2015 13:21:58)

Eto, neće anesteziolozi da rizikuju. Lako je pedijatru da da uput, ali ovaj je odgovoran. Doduše naša dr u DZ je baš bila detaljna i ne bi ni slala ukoliko nije skroz sigurna da je dijete zdravo. Sve u svemu kad vam zakažu operaciju, dijete mora biti zdravo skoro 20 dana ranije. Naša dr kaže da to znači da ne smije nijednom da se zakašlje.




Azra_ -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (16.11.2015 23:26:05)

Biserce, samo su vas izmaltretirali. Stvarno bzvz. Ali eto, bar si videla kakvi su (ne)uslovi pa da se psihički pripremiš kad bude bila operacija. Znam da se sigurno sekiraš i brineš, ali sve su to rešive stvari , što je i najbitnije. Bude teško dok ne prođe, ali posle sve bude ok.[sm=smiley31.gif]




Trcosava -> RE: Nespusten testis (retentio testis) (3.12.2015 8:27:32)

Bejasmo juče na UZ. Ima te šetajuće. Kad je legao, jajca se lepo vide. Kaže bezveze da gledam, ali kad ste tu da pregledamo. I kao evo, toliki i toliki - taman tamo gde treba da budu i kolki treba da budu. Sve je ok. Onda ja napomenem da ona levi nije mogla da nađe. Da je desni negde i napipala, ali levi ne. Pa je onda dnrndao onom sondom i pritisako i skontali smo da su oba šetajuća i to odu gore skroz iznad piše. Kaže, nalaz je ok. Vremenom bi oni trebali sami da se spuste. Od težine [sm=jezicek.gif] Idemo na kontrol reodvnu kod dr negde u januaru čni mi se, pa onda ona da kaže kako dalje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>