RE: Da li verujete u bapske priče? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


anci kv -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:26:34)

znaci spisak na zid sta sme a sta ne,a na porodjaj cu na prstima
[sm=jezicek.gif]




Cindarella -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:26:51)

Da dodam da sveki nije dala da se M ves do 6 nedelje susi napolju ako duva vetar.
Uvece,beba nema sta da trazi napolju,a ako se mm ili ja vratimo od nekud po mraku,da ostavimo nesto iza sebe ispred vrata,da ne udje zlo za nama.[sm=smiley29.gif]




tea87bgd -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:27:13)

Generalno ne verujem t ne zelim da verujem u bapske price.Medjutm desilo mi se nesto sto me je navelo da se zapitam.Bila sam na nekoj svadbi ispracaju ili sta bese vec ne secam se.Dete nisam dojila zbog zdravstvenih problema,a imala sam bas dosta mleka.Onda da ne bih isflekala haljinu a sam se izmlazala u wc solju u restoranu(pelena mi je bila skroz mokra,a morala sam da se izmuzem).Od tog dana nisam imala ni kapi mleka.[sm=zmeden.gif]




Olga75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:28:19)


IZVORNA PORUKA: anci kv

znaci spisak na zid sta sme a sta ne,a na porodjaj cu na prstima
[sm=jezicek.gif]

e bas to , tiho i polako pa ce da bude cas posla [sm=smiley36.gif]

Trco , jos onda kad god da je nastalo to " verovanje " pa i dan danas nikad ne mozes biti siguran da ce se trudnoca do kraja dovesti uspesno [sm=smiley13.gif]
i onda ako ne kupis , valjda ne baksuziras




Cindarella -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:28:58)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa necu Cind , tuzno mi [sm=smiley13.gif]
a to za porodjaj bez muke kazu postis jaje niz majicu i kad padne i lepo se razbije bice porodjaj super

To sam cula prvi put ovde na forumu,kazu zene da su se porodile ocas posla.Javicu ti u maju.[sm=smiley36.gif]
A za kupovinu,stvarno ne znam sta moze da bude razlog.[sm=smiley13.gif]




Sanja90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:29:56)

Teta Olga ne brini,ja sam objasnila[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Mislim meni su smesne sva ta sujeverja. Jao juce mi je suprug rekao neku glupost....ali sam zaboravila sta....u ovoj trudnoci strasno sam zaboravna ali znam da je neka glupost u pitanju....valjda cu se setim. Inace ima i ovo: "nemoj da me preskaces ostacu mali\mala" to mi nikako nije jasno[sm=zmeden.gif]




World -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:32:13)


IZVORNA PORUKA: Sanja90

. Inace ima i ovo: "nemoj da me preskaces ostacu mali\mala" to mi nikako nije jasno[sm=zmeden.gif]


sjecam se toga iz djetinjstva, pa ono kao kad hoces nekoga da zeznes namjerno ga preskaces [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

btw, svi smo narasli veoma uspjesno [sm=smiley36.gif]




Cindarella -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:34:00)

KAd smo kod preskakanja,nemojte da preskacete trudnici noge,licice joj dete na vas.[sm=jezicek.gif]




Sanja90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:34:55)


IZVORNA PORUKA: tea87bgd

Generalno ne verujem t ne zelim da verujem u bapske price.Medjutm desilo mi se nesto sto me je navelo da se zapitam.Bila sam na nekoj svadbi ispracaju ili sta bese vec ne secam se.Dete nisam dojila zbog zdravstvenih problema,a imala sam bas dosta mleka.Onda da ne bih isflekala haljinu a sam se izmlazala u wc solju u restoranu(pelena mi je bila skroz mokra,a morala sam da se izmuzem).Od tog dana nisam imala ni kapi mleka.[sm=zmeden.gif]


Tea nema to nikakve veze i ja sam to isto radila,imali smo dve-tri svadbe tog leta,mada ja sam dojila,pa sam ostavila mladju cerku kod babe i dede da ih cuvaju,isto sam morala u WC-u da oslobodim grudi,i sve je bilo normalno,imala sam mleka za dalje podoje i dojila sam do njenih 13meseci,a onda sam samovoljno prestala.




Olga75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:35:27)

onda cu da ispreskacem snajke , em sam leeeepa em pametna pa nek lici na mene , mislim mora na nekog [sm=smiley36.gif]
a meni je jos uvek onako nedounica : ne peri ves petkom icice ti sin u rat [sm=smiley29.gif]




Sanja90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:36:11)


IZVORNA PORUKA: Cindarella

KAd smo kod preskakanja,nemojte da preskacete trudnici noge,licice joj dete na vas.[sm=jezicek.gif]


E i ovo prvi put cujem, mislim za trudnicu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Sanja90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:37:43)

IZVORNA PORUKA: Olga RR

onda cu da ispreskacem snajke , em sam leeeepa em pametna pa nek lici na mene , mislim mora na nekog [sm=smiley36.gif]
a meni je jos uvek onako nedounica : ne peri ves petkom icice ti sin u rat [sm=smiley29.gif]


a sta je sa nama koje jos uvek nemamo sina? Ima cerke da nam idu u rat[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Sad su ukinuli vojsku kao obaveznu pa ne treba da brines[sm=smiley36.gif]




Cindarella -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:38:44)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

onda cu da ispreskacem snajke , em sam leeeepa em pametna pa nek lici na mene , mislim mora na nekog [sm=smiley36.gif]
a meni je jos uvek onako nedounica : ne peri ves petkom icice ti sin u rat [sm=smiley29.gif]

[sm=smiley13.gif] Boze me sacuvaj!




Olga75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:39:19)

pa ne znam , valjda mi sto imamo cerke mozem do peremo petkom , nisam pametna [sm=zmeden.gif]




World -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:41:30)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ne znam , valjda mi sto imamo cerke mozem do peremo petkom , nisam pametna [sm=zmeden.gif]


nemoj za svaki slucaj, vidis da sad i cure zavrsavaju vojnu akademiju.. [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:42:46)

i to sto kazes , necu da perem ves [sm=smiley36.gif]
ima jos stosta al treba se setiti svega
sreca pa puno zaboravljam [sm=smiley36.gif]




Sanja90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:44:29)

e a ovo je moja baba meni rekla: "kad odvikavas dete od sise odvikavaj kad je pun mesec i nikako nemoj kad je odviknes da je ponovo vracas nazad" a ja je pitam : "Pa sto baba???" a ona meni: "Pa zato sto ne valja"[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Mislim se znam ja da ne valja ali zasto ne valja,nikad odgovor nisam dobila[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




World -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:48:38)

e vidis juce mi putujemo i svratimo negdje da presvucem bebu.. i odvedu me u neku kancelarijicu (posto nigdje nema predvidjeno mjesto za presvlacenje) i tu nam neka fina teta pomogne i kaze ja sam svojoj djeci vezala crveni konac protiv uroka.. ja njoj odgovorim kako mi to ne radimo jer nismo sujevjerni.. i tako mi odosmo dalje.. kako smo krenuli moje dijete pocinje da vristi i vristi bez nekog posebnog razloga, ma jedva sam je smirila..i to onako bas se zacenula, pa prepala sam se.. a inace je bas dobrica, jedva da ikad i zaplace..
i onda ja kazem *bem ti i tetu i uroke, garant je sad ovog momenta neko urekao i cim dodjem kuci da joj stavim koncic... [sm=smiley36.gif]

ovo je samo primjer kad je covjek u nevolji, a pogotovo kad se radi o djetetu, kako nema tu nekog razumnog rezonovanja, pa uradices bilo kakvu nebulozu, samo ako posumnjas da ce djelovati...[sm=smiley36.gif]




Cindarella -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:49:40)

Ne znam zene,ali ja svom detetu nisam stavljala ni beli luka,ni noz pod dusek,iako su se svi opkolili protiv mene. Vise sam oguglala.
Da naglasim da sam ja vlajna,a vlasi imaju jos cudnije obicaje i verovanja.[sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:50:03)


IZVORNA PORUKA: World


IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ne znam , valjda mi sto imamo cerke mozem do peremo petkom , nisam pametna [sm=zmeden.gif]


nemoj za svaki slucaj, vidis da sad i cure zavrsavaju vojnu akademiju.. [sm=smiley1.gif]


Ma koja vojna akademija, vojska je sada ''privatizovana'' ide se za pare u rat! Nemoj Olga petkom da pereš [sm=jezicek.gif]

Bre žene ja ni na crveno slovo ne gledam! (samo kad mi odgovara [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif])




anci kv -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:50:20)

znaci,moja je prala petkom.imam vise vojne obuke od mm,pune 4 god.
bice,sine,ide mama u rat!!




Ivanka 75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:55:45)

Ne iznosi đubre noću ući će ti zlo.
Ne prostiri veš noću i veš ne sme da prenoći napolju, naročito bebin.
Trudnica ne sme da ide na groblje.
Trudnica ne sme da jede ribu jer će dete biti balavo [sm=zmeden.gif]
Trudna žena ne sme da skita po komšiluku [sm=jezicek.gif]


Ne mogu svega dase setim šta su mi "pametovali"




World -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:57:38)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ne iznosi đubre noću ući će ti zlo.
Ne prostiri veš noću i veš ne sme da prenoći napolju, naročito bebin.
Trudnica ne sme da ide na groblje.
Trudnica ne sme da jede ribu jer će dete biti balavo [sm=zmeden.gif]
Trudna žena ne sme da skita po komšiluku [sm=jezicek.gif]


Ne mogu svega dase setim šta su mi "pametovali"


sve to ima svoju prakticnu podlogu, narocito nekad kad nije bilo ulicne rasvjete... [sm=smiley36.gif]

a za ribu ne znam, mozda da koska ne zapne u grlu? [sm=smiley1.gif]




Cindarella -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 11:59:46)

I meni su trubili za sve iz ivankinog posta.
World,ne zbog koske,bas da dete ne bude balavo,al ja znam i za ,,mutavo''.




Pretty78 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (18.3.2013 12:00:46)

e pa da pocnem:
-od kad se dete rodi treba da mu ispod krevetica stoji mala metla - zasto? ne pitaj!
-ako neko dodje u goste i ne daj Boze ostane duze a napolju je vec pao mrak, obavezno da ostavi koncic ili nesto svoje - zašto? da ne ponese sa sobom bebin san ??? cccc
-bebi kad dodje kuci iz porodilista treba namazati obrascice sa brasnom - zasto? da ima lep beli ten i da bude plodno ko pšenica... pa valjda onda treba da ga uvaljam i pšenicu?
-kad god odlazis od bebe uvek tri put pljucnes za bebom - zasto? no comment pljujes mi dete???
-prve bracne noci nam je dala na tacni pirinac i hleb i jos nesto ne secam se...-zasto ? da budemo plodni i da sve prodje ok...sestro slatka prolazilo je vec milion puta ok [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

seticu se jos




Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>