RE: Da li verujete u bapske priče? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


*Maki* -> RE: Da li verujete u bapske priče? (19.3.2013 18:09:43)


IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: Olga RR

a ako zenska persona ima menstruaciju i drzi bebu , beba ce garant da se ospe [sm=smiley24.gif]
kako da neee , beba tako reaguje na kojekakve hormonalne podrazaje , cudo jedno
daj babe ajte vi na svoj posO , idite u pozoriste , citajte novine , gajite pilice , sta god volite i zelite

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
to znaci da babice neidu na posao kad dobiju [sm=smiley36.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




anci kv -> RE: Da li verujete u bapske priče? (20.3.2013 8:43:47)

ako naidjes na neki konac na putu,ne preskaci ga zaobidji ga,ili pomeri u stranu




Pretty78 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (20.3.2013 8:51:18)

sta sad sa lupom da hodam ulicom? konac [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




anci kv -> RE: Da li verujete u bapske priče? (20.3.2013 8:55:38)

rekoh ja,papir na zid sta se sme a sta ne. ja nereagujem na te price uopste.




sanjalica978 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (27.4.2013 17:37:10)

E danas se ne bih nasmejala da ne posetih ovu temu [sm=smiley36.gif]




dada951 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (3.5.2013 13:33:23)

Samo da odgovirim na konto prvog posta sa prve strane: jedino sto mi ima nekog smisla je mozda ovo za crno vino, s tim sto ne mora biti povezano sa pobacajem, nego sa posledicama koje moze alkohol da ostavi na bebu.
Nisam citala celu temu pa ako se ponavljam, izvinite. Cula sam od svoje familije (jos davnih dana), a i od mladih mama, da se detetov ves ne sme ostavljati preko noci na striku napolju, kao dete, bebea ce imati nocne more, valjda ce ga 'maltretirati' vestice i djavoli.
Moja kuma je, kaze, imala problem sa bebom, stalno se budio nocu, i otkako je prestala da ostavlja njegov ves napolju da prenoci, on navodno vise nije imao nocne more. Licno ne verujem u to.




Leptiric123 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.6.2013 13:18:17)

Ne verujem ni malo...
neko mi je skoro rekao kad se beba rodi da joj stavim crveni konac, protiv zlih ljudi i uroka, ja kazem imam ja po dva šamara protiv zlih ljudi bolje radi nego taj konac [sm=smiley36.gif]

sve te priče su bzvz, kad bi u sve verovale, 9 mesec bi bile u jednom istom polozaju, na jednom istom mestu, ne bi piškile,kakile, disale, jele...bzvz




Anoniman -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.6.2013 14:06:20)

IZVORNA PORUKA: Leptiric123
neko mi je skoro rekao kad se beba rodi da joj stavim crveni konac, protiv zlih ljudi i uroka, ja kazem imam ja po dva šamara protiv zlih ljudi bolje radi nego taj konac [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif]

to sa crvenim koncem mi je grozno! a vidjam u poslednje vreme bas cesto i to kod nazalost intelektualaca... [sm=smiley13.gif]




ivaMark -> RE: Da li verujete u bapske priče? (20.7.2013 16:00:05)

Jooooj, crveni konac [sm=smiley29.gif] bilo je nekih koji su mi pominjali, medju njima i mm: pa kako ovi stavili detetu, pa oni isto, sta ima vezeee, ne moze da joj steti... Ma kakav konac, lukovi i ostale gluposti-NE!
Nego, juce mi kod svekrve i samo sto stigoh, izvadila sam bebu zajedno sa jajetom iz auta i stavila je na sto u dvoristu u hladovini i kaze meni jedna "pametna" zena: nemoj na sto da je stavljas! Zasto? pitam je, misleci da je prljav od necega a da nisam videla.. tek ce ona meni: pa ne valjda, kod nas se na sto ne stavlja nista jer se samo "mrtvaci" stavljaju na sto [sm=smiley29.gif] e, poludela sam i kazem joj: Ja u te gluposti ne verujem a kod nas se na sto stavlja hrana, cvece itd... [sm=smiley15.gif] poludela sam....




majared -> RE: Da li verujete u bapske priče? (20.7.2013 16:30:39)

Najveci biser je moja svekrva koja je 39-ti dan pokusavala da nas nagovori da ne izlazimo napolje i da sacekamo 40 dana [sm=smiley29.gif].

Sta ja znam, ja se nisam sisala svo vreme trudnoce zbog verovanja da sisanje skracuje bebi zivot. Znam da je to glupost ali posto sam se u prosloj trudnoci sisala pa izgubila bebu to je bilo jace od mene.

A koncic sam vezala vise sto je gor pomenuta baba insistirala a ne sto u to verujem




NadaR -> RE: Da li verujete u bapske priče? (5.8.2013 8:05:02)


IZVORNA PORUKA: yuslike

::: Skloniti dečje pelene sa žice pre mraka :::
Ne valja se da dečje pelene, kao ni ostala garderoba na žici za sušenje dočeka mrak, jer se dete čije su stvari može jako razboleti i umreti.

Ovo može da bude tačno, ali ne zbog veštica koje bacaju čini na pelene, već zbog noćnih insekata i drugih životinjica koje se tokom noći mogu uvući u tkaninu i tu ostati neprimećene sve dok se dete ne obuče...
http://www.astrosolaris.com/pricaonica/index.php?sta=prikaz&tema=9&k=4





doktorkakristal -> RE: Da li verujete u bapske priče? (5.8.2013 22:05:53)

Ljudi veruju stvarno u svakakve gluposti.Nisam sujeverna pa nece biti tih gluposti koje su vec navedene ,ali jesam vernik kao i moj suprug,beba ce nositi brojanicu i bice ikona pored krevetca,naravno geladcu da je krstim sto pre,jer sam ja Hriscanka i zelim da moja princeza bude sto per HriscankaUzasavam se crvenog konca,belog luka,bajalica ,topljenja olova.
Jedina stvar koja je ok je ne dolazenje gostiju 40 dana pritom ovde se ne misli na roditelje!Gosti i ne treba da dolaze jer PORODILJA MORA DA DODJE SEBI DA SE UKLOPI U NOVONASTALU SITUACIJU,BEBA JE PREVISE MALA,NEMA IMUNITET,JOS NISJE STEKLA NAVIKU DOJENJA I SPAVANJA.
Eto to je jedino sto smatram da je ok,ostalo su gluposti.
I jos nesto nema uroklhjivih ociju vec samo ljudi koji imaju losu energiju,e sad sto se pogodi da dete bas tada zaplace ja to smatram pukom slucajnoscu.
Meni su sve te babe i zene rekle da nosim decaka,pa je na UZ devijcica,a one na to arzrogace oci pa kaze NEMOGUCE [sm=smiley36.gif]




Yula -> RE: Da li verujete u bapske priče? (6.8.2013 0:06:43)


IZVORNA PORUKA: Macaki

IZVORNA PORUKA: Leptiric123
neko mi je skoro rekao kad se beba rodi da joj stavim crveni konac, protiv zlih ljudi i uroka, ja kazem imam ja po dva šamara protiv zlih ljudi bolje radi nego taj konac [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif]

to sa crvenim koncem mi je grozno! a vidjam u poslednje vreme bas cesto i to kod nazalost intelektualaca... [sm=smiley13.gif]



Ja nisam ni malo sujeverna i smaraju me saveti sujevernih "baba". Imam srecu da moja sveki deli moje misljenje, kao i majka, pa ne moram dodatno da se nerviram i objasnjavam. ALI, jevrejske bebe redovno vidjam sa crvenim koncicima oko ruke! [sm=smiley1.gif]

Moje dete je maltene od rodjenja nosilo crvenu brojanicu, baka mu kupila, samo to smo praktikovali.




Sanja90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (6.8.2013 12:27:31)

Odem ja kod moje babe sa decom da ih posetim,a tamo su bili tetka i teca sa svojom decom tek dosli sa mora. Ja stavila jednu ogrlicu sto ide uz vrat,mindjuse,full sredjena. Kad smo stigli tamo tetka odmah na mene vice: " skidaj to odmah! " Ja onako zbunjena pitam: "A zasto?Sta fali ogrlici?" A ona meni: "Ne valja da trudnice nose ogrlice,moze bebi pupcana vrpca da se obmota oko vrata,ne daj Boze" WTF?[sm=zmeden.gif] Ja onako je pogledam i pocnem da se smejem najglasnije,ona me gleda zacudjeno,a ja joj kazem: "Au bre tetka ne mogu da verujem da si toliko sujeverna,to su gluposti,nosila sam ogrlice i sa ove moje dve pa je sve bilo i vise nego u redu,aj opusti se" Samo me je onako ljutito pogledala u fazonu radi sta hoces[sm=smiley36.gif] Inace ona je zdravstveni radnik,ocni lekar... Ali koliko je sujeverna toliki je i baksuz[sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Da li verujete u bapske priče? (6.8.2013 12:45:00)

[sm=smiley22.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley3.gif]
E svakakvih nas ima! Nisam sujeverna, bebice cuvaju njihovii andjeli cuvari [sm=smiley1.gif], sve troje smo Krstili 40-i dan od rodjenja.




doktorkakristal -> RE: Da li verujete u bapske priče? (6.8.2013 15:21:19)

E SANJA odlicno si joj rekla,to su stvarno smesne stvari,ja se iznerviram pa povisim ton,ali covek treba samo da iskulira te gluposti.Meni je prosto neverovatno da mlade devojke veruju ,znam par njih koje se ne farbaju,ne idu kod kozmeticarke i tako to kao ne valja za bebu xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa,a CRVENI KONAC jao kada to vidim da nose mlade majke e pa uvela bih poseban krug pakla za to kao sto kaze cuvena POKOJNA MILEVA




Sanja90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (6.8.2013 15:51:02)

A bilo mi je jako smesno,prvo zato sto je zdravstveni radnik a drugo zvucala je kao neka baba iako je relativno mlada zene[sm=smiley36.gif] ipak sam to ocekivala da ce baba to reci a ne ona[sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Da li verujete u bapske priče? (6.8.2013 17:56:12)

To je i meni cudno,zena skolovana,sta joj trebaju te gluposti,al eto nema pravila




buba m -> RE: Da li verujete u bapske priče? (17.11.2013 11:34:24)

Svega se načitah ovde!
Meni samo govore da pazim da se od nečeg ne uplašim, to ne valja i ako se uplašim da se ne hvatam nigde za telo. [sm=smiley29.gif] Kako da znam da li ću se uplašiti ili neću!
Elem, kad sam bila možda 4. mesec počne neka grmljavina iznenada. Imala sam utisak da je neko zapucao. Taj trenutak sam se baš uplašila i od straha poklopim usta rukom. A moja mama na to kaže: E jbg! Stvarno ne znam kako da odreagujem na takve stvari.




buba m -> RE: Da li verujete u bapske priče? (17.11.2013 11:38:11)

Inače, sada sam 6. mesec i još ne znam pol bebe. Baba mog supruga zna! Pita me jedan dan da li se šarenim iza vrata? Jer ako se šareniš, tj ako koža vrata promeni boju biće devojčica. Pošto je utvrđeno da kod mene šarenila nema, definitivno je dečak. [sm=smiley36.gif]Cirkus narode!




minnica -> RE: Da li verujete u bapske priče? (17.11.2013 11:38:49)

Uglavnom mi se želudac okreće od raznih narodskih teorija. Bebu muče desni, očekujemo da nam izbije zubić i redovno mi "savetuju" da mu dam koricu hleba. Ma, evo odmah! [sm=hudicek1.gif] A pritom još nije počeo da jede čvrstu hranu, a kamoli hleb.




doktorkakristal -> RE: Da li verujete u bapske priče? (17.11.2013 12:14:21)

BUBA odmah da ti kazem da je to sa sarenilom glupost,kod mene nije bilo promene i rodila sam devojcicu [sm=smiley36.gif]




Alexxa -> RE: Da li verujete u bapske priče? (17.11.2013 12:17:45)

Ma, sve su to gluposti.




Janncica -> RE: Da li verujete u bapske priče? (17.11.2013 12:54:13)


IZVORNA PORUKA: buba m

Svega se načitah ovde!
Meni samo govore da pazim da se od nečeg ne uplašim, to ne valja i ako se uplašim da se ne hvatam nigde za telo. [sm=smiley29.gif] Kako da znam da li ću se uplašiti ili neću!
Elem, kad sam bila možda 4. mesec počne neka grmljavina iznenada. Imala sam utisak da je neko zapucao. Taj trenutak sam se baš uplašila i od straha poklopim usta rukom. A moja mama na to kaže: E jbg! Stvarno ne znam kako da odreagujem na takve stvari.


Moja mama ima beleg(kako li se to zove) na stomaku sa desne strane.Kao uplasila se baba pa se tu uhvatila. A moja J na istom mesu ima isto to.Znaci,baba i ja se iste stvari uplasile i za isto mesto uhvatile. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Da li verujete u bapske priče? (17.11.2013 13:09:38)


IZVORNA PORUKA: minnica

Uglavnom mi se želudac okreće od raznih narodskih teorija. Bebu muče desni, očekujemo da nam izbije zubić i redovno mi "savetuju" da mu dam koricu hleba. Ma, evo odmah! [sm=hudicek1.gif] A pritom još nije počeo da jede čvrstu hranu, a kamoli hleb.

Ili mu mazi desni belim vinom [sm=hudicek1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>