RE: Da li verujete u bapske priče? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Mariya -> RE: Da li verujete u bapske priče? (16.5.2014 0:56:53)

Ne verujem u to da ne smeš ili da ne trebaš stvari kupovati pre porođaja. U prvoj trudnoći stvari sam počela da kupujem posle 26.nedelje i do porođaja sam pokupovala, spremila i opeglala sve ali baš sve, od posteljine, pelena, kreveca i odeće preko krema i sapuna do kolica. Pa poludela bih da dođem kući sa detetom i nešto mi zafali pa da moram to nešto da jurim, a još bih bila luđa da šaljem nekog da mi kupi nešto što mi nedostaje, pa da još kupi pogrešno ili ružno... Ja sam jednostavno takva. A pre mesec dana kupila sam 2 bodija, ma nisam mogla da odolim, a snimila sam i posteljinu i odećicu i sad samo čekam da saznam da li će biti seka ili bata, pa da krenem u kupovinu!!




Mariya -> RE: Da li verujete u bapske priče? (16.5.2014 1:03:35)

Nego, htedoh napisati da sam čula za neku bapsku priču da će dete imati beleg tamo gde se mama povredi. U 8. mesecu sam, nenaviknuta na tako velik stomak, opekla stomak o ivicu šerpe dok sam kuvala supu. Imala sam malu opekotinu oko 1,5 cm, desno od pupka, koja je do porođaja prošla i ja sam to potpuno zaboravila. I Lu se rodila sa istim isticijatim belegom na stomaku, desno od pupka, svetlosmeđe boje, samo malo više nego što je bila moja opekotina, dugim oko 7-8 mm. Kad sam to videla, kad nisam pala u nesvest[sm=smiley1.gif]




vikiveki -> RE: Da li verujete u bapske priče? (16.5.2014 7:50:23)

Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja




Klarita -> RE: Da li verujete u bapske priče? (16.5.2014 8:45:21)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja

I kod nas! Ali, ne bez pitanja, nego kad bas ukrade ili uzme krisom [sm=smiley36.gif] Ja i verujem i ne verujem. Ali dosta primera znam gde se te bapske price obistinile [sm=smiley13.gif] jezivo[sm=zmeden.gif]




Trcosava -> RE: Da li verujete u bapske priče? (16.5.2014 9:08:54)


IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja

I kod nas! Ali, ne bez pitanja, nego kad bas ukrade ili uzme krisom [sm=smiley36.gif] Ja i verujem i ne verujem. Ali dosta primera znam gde se te bapske price obistinile [sm=smiley13.gif] jezivo[sm=zmeden.gif]


Eno ga sad! Šta sam ja ukrala leptira????

Za taj beleg do mene došla priča da se pojavljuje na mestu gde se mama uhvatila kad se nečeg uplaši. Što opet ne pije vodu - ja sam se uplašila leptira i uhvatila za zglob na ruci? [sm=zmeden.gif]

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Klarita -> RE: Da li verujete u bapske priče? (16.5.2014 9:26:43)

Trco, nije to za svaki beleg [sm=smiley2.gif] Nego, za po neki [sm=smiley36.gif]

Ja imam ribizlu ispod oka. Kaze moja majka, kad bila trudna sa mnom prostirala ves u basti i ugledala komsijske ribizle...uzela jednu, pocesala se oko oka, pa se setila "price" i brze bolje se sagnula da pipne zemlju [sm=zmeden.gif] ali kasnoooooo [sm=jezicek.gif]
Tako da, trudnice, kradite, ali posle svake kradje, prvo pipnite zemlju, pa onda sebe[sm=jezicek.gif]




Trcosava -> RE: Da li verujete u bapske priče? (16.5.2014 9:30:24)

E crkoh od smeha hahahahahaah

jel treba da pljunem tri puta? okrenem se oko sebe dva puta, skočim tri koraka unazad i poletim još 2cm u vis? [sm=jezicek.gif]




Queen Lady -> RE: Da li verujete u bapske priče? (19.5.2014 11:59:32)

Cao nova sam na forumu. Ja sam se tih babskih prica naslusala od svekrve za sve pare. I za trudnocu i sta me ceka kada se porodim. I da beba ne sme da izlazi iz kuce prvih 40 dana i milion stvari. Moj stav je uvek >aha, dobro<

IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Neverujem mnogo u te bapske priče ali nekad se desi da budu istinite,i ja znam nekoliko slučajeva sa tim belegom samo što se kod nas kaže da se taj beleg javi na mestu gde se trudna majka pipne kada nešto uzme bez pitanja

I kod nas! Ali, ne bez pitanja, nego kad bas ukrade ili uzme krisom [sm=smiley36.gif] Ja i verujem i ne verujem. Ali dosta primera znam gde se te bapske price obistinile [sm=smiley13.gif] jezivo[sm=zmeden.gif]


Za te primere sto znate, da li su se u tom trenutku kada su uzele to uplasile? Ja znam za slucaj gde je trudnici pukla petarda pored noge i ona se uplasila, pa je beba imala beleg na peti. I mislim da ima veze sa tim da ako trudnica uzme nesto i uplasi se u tom trenutku. Inace ne verujem ni u sta od tih stvari...




SunFlower -> RE: Da li verujete u bapske priče? (21.7.2014 13:04:47)

Meni moja svekrva malocas rekla, kaze "kad zena ostane trudna treba odma cim sazna da kaze svima da bi joj dete pricljivo"[sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley36.gif]




srculence25 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (21.7.2014 14:19:39)

hahahaha a meni moja danas kaze da pre tri meseca netreba nikom govoriti u fazonu da nisam trebala ni njoj reci.I eto kao kazu da navodno ako nemas mucnine u ranoj trudnoci znaci da se plod nije primio [sm=zmeden.gif] (a ja nemam mucnina)[sm=smiley13.gif]




bubulence -> RE: Da li verujete u bapske priče? (21.7.2014 14:34:42)

meni su se dve drugarice nedavno porodile, ni m od mucnina nisu imale, ustvari jedna jeste jednom povracala ali je pojela celu kobasicu pa misli da je vise od toga nego od trudnoce... i eno, dve zive i zdrave bebice, ne zna se koja je lepsa...
ja ne verujem u te price, u trudnoci sam sve kupila za bebu a kao ne valja. krstili smo je sa 2 meseca pa nismo imali crveni konac ( nosila je jedno vreme crveni konac koji je moja mama atavila na prevaru i trpela sam ga nekih nedelju dana i vise nisam mogla) i to je to, ko veruje u Boga ne veruje u ove stvari




Anoniman -> RE: Da li verujete u bapske priče? (21.7.2014 15:13:55)

ja nisam imala ni m od mucnina, pa evo jedno prase me upravo maltretira da mu pustim crtani :)




branki* -> RE: Da li verujete u bapske priče? (21.7.2014 16:07:10)

ni ja ne verujem u te price uopste,moja mama je sklona tome,pa mi drobi ponekad,ja je pustim,nek prica[sm=smiley36.gif]




srculence25 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (21.7.2014 16:30:37)

[sm=smiley36.gif] kod mene su skoro svi skloni tome.mislim na familiju od mm.Lele sta me tek ceka kad se budem porodila naterace me da turam metlu ispod krevetica [sm=smiley36.gif] ali trudim se i da neslusam pogotovo moju negativnu svekrvu [sm=smiley36.gif]




SunFlower -> RE: Da li verujete u bapske priče? (21.7.2014 17:58:00)

I moja sveki je puna takvih bisera, tako da, srculence, budi spremna na svasta[sm=smiley36.gif] ja bas moju posmatram malopre, sad me vidi prvi put trudnu, samo me zagleda i odmerava, garantujem da vec zna i kog je pola beba i da'l imam mucnine i da ce biti mirna beba (e da i to mi je rekla danas) a i da ce biti pricljiva [sm=smiley36.gif] ja se ludo zabavljam, prosto ne mogu da verujem sta je se narod smislio! Za mene su to bajke za malu decu.[sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Da li verujete u bapske priče? (28.8.2014 10:29:28)

Ne, uzasavaju me ti nasi "obicaji" i bapske price. Ume cak i keva nekad da mi krene sa time pa je na vreme zaustavim.




emicaa -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 16:58:22)

e mnogo mi je drago sto nadjoh ovu temu,price za koje ja znam su:beba se ne smije do 40 dana vidjeti u ogledalo,zena koja ima menstruaciju ne treba uzimati bebu u ruke,do 40 dana posle poroda bebu ni slucajno ne izvoditi iz kuce,u trudnoci sto vise jesti jer jedes za dvoje,ako u trudnoci nesto pojedes sto nije tvoje pocesati se po guzi pa ce tu biti fleka umjesto negdje na vidljivom mjestu.ako se jos necega sjetim obavjesticu vas da znate [sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 17:00:23)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 17:05:40)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Trco, nije to za svaki beleg [sm=smiley2.gif] Nego, za po neki [sm=smiley36.gif]

Ja imam ribizlu ispod oka. Kaze moja majka, kad bila trudna sa mnom prostirala ves u basti i ugledala komsijske ribizle...uzela jednu, pocesala se oko oka, pa se setila "price" i brze bolje se sagnula da pipne zemlju [sm=zmeden.gif] ali kasnoooooo [sm=jezicek.gif]
Tako da, trudnice, kradite, ali posle svake kradje, prvo pipnite zemlju, pa onda sebe[sm=jezicek.gif]




Ja se pipnem za zadnjicu zato mi najstarije dete ima beleg na desnom kuku,a najmladje na dupencetu,"ukrala" sam vocke [sm=smiley1.gif]




Mala Elena -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 17:37:10)

Moja baba, dok je bila ziva, pricala nam kao deci da je brala grozd u tudjem vinogradu i neko naisao , a njoj bilo glupo pa cucnula da se sakrije i uhvatila se za koleno ...mami stvarno grozd na kolenu[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 17:38:00)

Ja sam jela šljive,na Teodori ništa od tog nema a trebala bi izgledati plava kao šljivino stablo




Mala Elena -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 17:53:21)

Bila mi se beba zacenula , kaze sestra pa sto joj ne stavis crveni koncic ? Hahaha , joj rekoh pusti me tih prica! [sm=smiley36.gif] al stavicu samo zato da ne bude nesto pa da kazem to je zato sto to nisam ispostovala [sm=smiley36.gif] njena deca su uvek imala prevrnutu carapicu , ja skidala i namestala kako treba, htela da me ubije[sm=jezicek.gif]




Mala Elena -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 18:02:51)

Emice , mozda se misli na plavilo na porodjaju ? [sm=smiley1.gif], moja beba bila skoro ljubicasta, uplasila sam se hahah




emicaa -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 19:28:18)

Ne ne nego ono što uzmeš tudje ili ukradeš i pojedeš gdje se počešeš bude na bebi taj oblik,a to za crveni končić,stavljam joj kad idemo za Bosnu da mi ne ispiraju mozak i kad se vratimo nazad skidam.




Sanchy -> RE: Da li verujete u bapske priče? (9.9.2014 19:36:55)

M.nosi crvenu brojanicu [sm=smiley2.gif]..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>