RE: Da li verujete u bapske priče? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


milicicak -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:29:59)


IZVORNA PORUKA: pipi_coco

Jedina prica koju je meni moja baba pricala i u koju vjerujem: da se trudnici nikada ne smje biti hladno po nogama i preko leđa, jer su prehlade u trudnoci z[sm=smiley35.gif], i da su muke ako je trudnica prehlađena na porodu.

Meni ovo ima logike, pa joj vjerujem [sm=smiley1.gif]




Ovo nije babska prica, ovo je zdrav razum [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:30:53)

klarita,ok mi da verujes,ti si cuvena prorocica i razumes se u ovu misterioznu tematiku[sm=jezicek.gif]
ja sad zamislila tu tvoju situaciju i logicno mi da pogledam u dlanove-znaci devojcica[sm=smiley4.gif]




mali_mis -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:34:25)

A znate za onu, kad cistis metlom, pa kao "nemoj prema sebi, imaces tezak porodjaj" [sm=smiley29.gif] To kad mi je sveki rekla, umalo je nisam spalila pogledom.




pipi_coco -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:36:00)

Ah šta da ti kažem, moja baba je bila jako razumna žena [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]





Olga75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:36:01)

kad metes pa ti ostane djubreta : ostavice te svatovi [sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:50:32)

a ono da kad pravis salatu ne mesas nozem jer ce biti svadje u kuci [sm=smiley36.gif]
ne sipaj supu preko drske serpe bolece te usi [sm=zz_tongue.png]




Mala Elena -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:54:07)

Ako ti neko dodjena babine kada ima ciklus, dete ce ti se osuti po licu ( E imala milije, valjda joj se cistila koza) [sm=jezicek.gif]




wivern -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:56:44)

Ako sedis na cosku stola nikada se neces udati. Mozda se zato i udadoh tek sa 36 [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 10:57:50)


IZVORNA PORUKA: branki RR

klarita,ok mi da verujes,ti si cuvena prorocica i razumes se u ovu misterioznu tematiku[sm=jezicek.gif]
ja sad zamislila tu tvoju situaciju i logicno mi da pogledam u dlanove-znaci devojcica[sm=smiley4.gif]


hihihiih, e bas vala [sm=smiley36.gif].
meni je to radila kuma, to sa dlanovima i jos nesto sa hvatanjem krpe i kao "musko"! nema sanse da omane, nikom nije pogresila. i kada se Ema rodila nije verovala da je zensko sve dok nije dosla da je vidi [sm=smiley36.gif].
u vecinu stvari ne verujem, ima nekih logicnih prica, ali ovo za sardinu i ostalo mi je cista budalastina...





mirkam -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 11:01:19)

Olga, ne volim paradajz tako da nije to. I daaaa, bas lici na kliker. Ma garant sam kliker pojela [sm=jezicek.gif]
Meni je par dana privatno dolazila patronazna sesta prvih dana uvece da ga kupa i tako to. I ja ujutro kad ga presvlacim tih dana, svaki put carapica naopako. Ja tada i onako sludjena, sve mislim, boze zar sam bas toliko pukla da ne primjecujem da mu oblacim naopako carapice. Kad posle par dana kaze meni ta patronazna, uvijek mu jednu carapicu prevrni - valja se. Uh, laknulo mi je sto nisam luda nego mu ona prevrtala carapu naopako [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 11:19:38)

Ako neko baci maramicu na sto - trudnica treba da je podigne jednom rukom. Ako je podigne nežno sa dva prsta, biće devojčica. Ako je zgrabi celom šakom, biće dečak. Testirali me[sm=smiley1.gif] ispalo tacno .A mnogi veruju u kineski horoskop, i to sam probala i tacno .Ajme mene [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 11:56:33)

Ako dupetom gurneš vrata postaćeš udovica,a kad kreneš sa svatovima od kuće ako se okreneš vratićeš se opet živjeti sa svojima




Klarita -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:22:11)

Kad zvizdis po mraku, prizivas djavole u kucu [img]http://www.cosgan.de/images/smilie/teufel/d080.gif[/img]




Bibilib -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:28:50)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ako ti neko dodjena babine kada ima ciklus, dete ce ti se osuti po licu ( E imala milije, valjda joj se cistila koza) [sm=jezicek.gif]

To nije tacno meni majka imala kada smo pravili babine bebi... Ali sam cula da moras da kazes nekom recmo majci deteta gde ides na babine... Tako da je meni majka rekla da ima [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Bibilib -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:30:29)

a jel ste cule da ako u trudnoci sutnes kuce i macku,dete ce biti maljavo [sm=zz_tongue.png][sm=zz_tongue.png][sm=zz_tongue.png]




Olga75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:35:45)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Kad zvizdis po mraku, prizivas djavole u kucu [img]http://www.cosgan.de/images/smilie/teufel/d080.gif[/img]

kod nas kazu miseve [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:38:22)

Eeeeeeeeepaaaaaaa, to ti je zato sto mi na jug baratamo samo sas djavoli i djavolska posla, prorocanstva i rekla kazala [img]http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f050.gif[/img]




srculence25 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:46:02)

[sm=smiley36.gif] Klarita i ja sam prosla kroz to i pogledala sam u ruke sa okrenutim dlanovima ka zemlji i bilo je kao bice decak
A znacenje nisam znala a sad videcemo dali je bapska prica bila u pravu [sm=jezicek.gif]




Klarita -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:48:19)

Pa, ti nisa bila u temi prorocanstva [sm=zmeden.gif] caskom idi tamo i ostavi mi podaci, na prvo mesto imovno stanje i ce da ti kazem sta ce rodis [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 12:52:35)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Eeeeeeeeepaaaaaaa, to ti je zato sto mi na jug baratamo samo sas djavoli i djavolska posla, prorocanstva i rekla kazala [img]http://www.cosgan.de/images/midi/teufel/f050.gif[/img]

aaaaa pa za pupupu vragove uvek ima svete vode i velecasni [sm=smiley36.gif]




Sanjalica1980 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 14:13:41)

Ja ne verujem uopste. Sveki zna ponekad nesto da lupi ali dobro. [sm=smiley36.gif]

Ja sam odrasla u kraju gde to nije aktuelno ali zato kod pokojne bake na Baniji (Hrvatska) to je bila redovna pojava. Imali su neku seosku vracaru.
Jedino se cudim sto je bilo nekoliko stvari koje je zena pogodila.




anita -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 14:22:03)

Iscitala sam sve postove na ovoj temi. Iskreno da Vam kazem ali vise od polovine su po meni smesni. Ja ne verujem u bapske price.




Sanjalica1980 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 14:26:05)

Anita pratim te [sm=smiley36.gif]

Slazem se sa tobom.




pipi_coco -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 14:27:23)

A zna te li onu da ne valja ujutro ostavljati piđamu naizvrat jer ce ti cijeli dan biti naopako [sm=smiley36.gif]

Meni su servirali ovu pricu da se naucim slagati svoj krevet i stavri ujutro i upalilo je, stvorena je navika.

Izgleda sam vjerovala u te bapske price kad sam bila mala, a sada više ne [sm=smiley36.gif]




mali_mis -> RE: Da li verujete u bapske priče? (12.9.2014 14:42:23)


IZVORNA PORUKA: emicaa

Ako dupetom gurneš vrata postaćeš udovica,a kad kreneš sa svatovima od kuće ako se okreneš vratićeš se opet živjeti sa svojima


kuku pa ja dupetom redovno guram vrata, ali od lifta, to se ne racuna jel [sm=jezicek.gif] a svatova i nije bilo svi se potrpasmo u dvoje kola, i nisam se okrenula a vratih se kod mame. Eto ova druga ne valja, a za ovu prvu pu-pu daleko bilo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>