RE: Da li verujete u babske priče? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


krin 40 -> RE: Da li verujete u babske priče? (7.9.2017 8:25:30)

Ma ja na to gledam kao na zezanje




MamaNecaVo -> RE: Da li verujete u babske priče? (3.10.2017 16:50:17)

Pa ne bas.
Niti sam bilo sta postovala.
Jedino sam bebcu stavila crvenu brojanicu,ne zbog uroka,ne zato sto to tako "treba",vec zato sto sam ja,kao majka smatrala da zelim to da uradim.




mama Jo -> RE: Da li verujete u babske priče? (16.11.2017 8:07:53)

Isto nista nisam postovala, jer stvarno ne verujem...
Isto sve to povezujem sa zafrkancijom 🤣
Ali u selu gde su moji ima par baba koje te stvari strogi o postuju i veruju.... to mi je malo zastrasujuce, i nije bas da mi uvek prija kad cujem nesto...




MamaNecaVo -> RE: Da li verujete u babske priče? (16.11.2017 11:15:02)

Meni su rekli da stavim noz i luk u krevetac.Mislim..




Ana RR -> RE: Da li verujete u babske priče? (16.11.2017 11:17:45)

Ne. Ježim se od svega toga.




Sarav -> RE: Da li verujete u babske priče? (16.11.2017 13:43:23)


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Meni su rekli da stavim noz i luk u krevetac.Mislim..

[sm=jezicek.gif]kad se dete probudi da sprema ručak?




MamaNecaVo -> RE: Da li verujete u babske priče? (16.11.2017 13:47:55)

Ide jos nesto,ali nisam sigurna sta.
Meni je to balgo receno jezivo.
Kao stavis pod dusek.

Apropo toga,nisam ni da se detetu stavlja novac pod jastuk.




mama Jo -> RE: Da li verujete u babske priče? (16.11.2017 14:59:38)

Joj boze 🤤
Isto mi je jezivo nesto od toga kad cujem, i prosto mi neverovatno i da zamislim da neko u to veruje i da to ,,postuje" tj.da se toga pridrzava




MamaNecaVo -> RE: Da li verujete u babske priče? (16.11.2017 21:18:52)

Prodrzavaju se zene i te kako.
Kao i one price u vezi 40dana i za bebu i za mamu.




Srecko47E -> RE: Da li verujete u babske priče? (2.12.2017 0:34:35)

Ne.
Ali mnogo zena veruje i pridrzava se




Queen Lady -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.1.2018 17:58:47)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Ne verujem u to da ne smeš ili da ne trebaš stvari kupovati pre porođaja. U prvoj trudnoći stvari sam počela da kupujem posle 26.nedelje i do porođaja sam pokupovala, spremila i opeglala sve ali baš sve, od posteljine, pelena, kreveca i odeće preko krema i sapuna do kolica. Pa poludela bih da dođem kući sa detetom i nešto mi zafali pa da moram to nešto da jurim, a još bih bila luđa da šaljem nekog da mi kupi nešto što mi nedostaje, pa da još kupi pogrešno ili ružno... Ja sam jednostavno takva. A pre mesec dana kupila sam 2 bodija, ma nisam mogla da odolim, a snimila sam i posteljinu i odećicu i sad samo čekam da saznam da li će biti seka ili bata, pa da krenem u kupovinu!!


Ako je verovati ovome za prvo dete, sta bi onda trebalo svi da radimo kad treba da dodje drugo, trece dete, opet sve novo da se kupuje i da se izbaci sve (i krevetac i kolica....). Kao za prvo sve mora da se postuje, a za ostalu decu nema veze. Mene je najvise izludjivalo sa prvim kad sam bila trudna, da gde god da odem, i ako neko nesto iznese na sto, da MORAM DA UZMEM DA POJEDEM inace dete nece nista da jede. Evo sin ne bira, sve jede....

U drugoj trudnoci mislim da cu da [sm=zz_furious.gif] ako ponovo krenu sa istim glupostima.




MamaNecaVo -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.1.2018 20:01:00)

Oko toga se slazem.
Malo je glupo sano za prvo sve,pa hajde onda i za svako naredni ako ke po tim pricama.
[sm=smiley36.gif]




Queen Lady -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.1.2018 20:22:53)

A sto neko rece, znam ih dosta koje su mlade majke, cak mladje i od mene, pa se sve i dalje vode tim babskim pricama, a meni se iskreno dize kosa na glavi od njih. Vise ne znam ni da li da se smejem kad neko nesto kaze ili da puknem od muke koliko mi idu na zivce. Pa 21 je vek. Pre tri god kada se moja snajka poradjala, nesto su kupili za dete pre rodjenja, pa na UZ videli da je pupcana vrpca obmotana oko bebe (nista nije bilo alarmantno) i odmah su krenule price, eto kad kupujete stvari pre rodjenja. Evo i sad se iznerviram :D




Duškić -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.1.2018 20:50:15)

Ma to se odmah poveze. Ja sam se sa prvim zeznula , pa onda cekala kad ce da mi uz donese ovo ili ono. Za drugo naravno sve kupila!




Queen Lady -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.1.2018 20:54:37)

Ja sam pre dva dana potvrdila trudnocu. I moja draga sveki je vec krenula da moram sve da probam (od hrane) kad neko iznese na sto. Samo sam precutala. Srecom pa je muz na mojoj strani, pa joj je samo rekao gledaj u svoj tanjir.




Šmizli -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2019 9:34:18)

Zenice da li ste vi cule za to da trudnica ne sme da gleda u vatru,mislim na otvorenom kao pozar i tako, ne racunajuci u sporetu.?





bubulence -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2019 9:40:45)



IZVORNA PORUKA: Šmizli

Zenice da li ste vi cule za to da trudnica ne sme da gleda u vatru,mislim na otvorenom kao pozar i tako, ne racunajuci u sporetu.?





Cula sam svasta  ali ne obracam paznju... Meni su to sve takve gluposti da nemam reci.   




Sanidej -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2019 10:48:45)

Da se covek iznenadi koliko je popularan crven konac protiv UROCI :) 




emicaa -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2019 12:05:35)

Smizli ne slusaj gluposti,svasta ces jos cuti




vonavoj -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2019 12:22:25)



IZVORNA PORUKA: Šmizli

Zenice da li ste vi cule za to da trudnica ne sme da gleda u vatru,mislim na otvorenom kao pozar i tako, ne racunajuci u sporetu.?




Uvek trazi objasnjenje zasto?? Sta to znaci...ja ne verujem u te price.




Rosita -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2019 13:00:42)

Kome je mentalno zdravlje drago nek se kloni od tih priča. Zabrani komentare u svom prisustvu :D. Ili bar pusti da glatko izadje na drugo uvo.





Ana RR -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2019 13:11:01)


IZVORNA PORUKA: Šmizli

Zenice da li ste vi cule za to da trudnica ne sme da gleda u vatru,mislim na otvorenom kao pozar i tako, ne racunajuci u sporetu.?




Joj izvini ali ja crkoh od smeha. Do kada će ovaj narod živi u srednjem dobu, majku mu?




MamaNecaVo -> RE: Da li verujete u babske priče? (23.11.2019 12:23:35)

Iskreno ne. Idu iz krajnosti u krajnost. 





mama Jo -> RE: Da li verujete u babske priče? (23.11.2019 13:28:24)

Ponekad, kad cujem tako nesto, pitam se: ,,je l' mene neko zeza ili stvarno?"




mama ivane -> RE: Da li verujete u babske priče? (23.11.2019 15:08:18)

Verujem kako vetar duva cas verujem a cas neverujem[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 52 [53] 54   Sledeća stranica >   >>