RE: Da li verujete u bapske priče? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Modessty -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.9.2014 13:49:00)

ma ne obraćaj pažnju na te gluposti! Zapuši uši i kuliraj koliko možeš!




Bibilib -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.9.2014 13:51:16)

ma to nema ni veze ja sam se farbala u crno a oba mi deteta bela ko sir....[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.9.2014 16:41:05)

IZVORNA PORUKA: srculence25

Evo je opet baba poludecu od nje.
Videla je da sam kupila farbu za kosu i kaze da se nesmem farbati jer ce mi dete imati takvu kosu [sm=zz_banghead.gif]


E tebi je baš zabavno [sm=smiley36.gif]Pa reci fino da si baš planirala da ti dete nasledi kosu od tete sa slike [sm=smiley36.gif]




doktorkakristal -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.9.2014 18:24:26)

o svasta [sm=zz_er_what.png] cuj imace dete takvu kosu




Žapkić -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.9.2014 18:26:29)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] A da se ofarbaš kao Zorica Brunclik ili Buba Miranović?
babu ima da strefi srčka!!![sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Štetica -> RE: Da li verujete u bapske priče? (25.9.2014 18:51:11)

Citam i neverujem....
Ja bi je pitala a sto ti imas zube kad si se rodila krezava.....




srculence25 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.9.2014 0:22:38)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Citam i neverujem....
Ja bi je pitala a sto ti imas zube kad si se rodila krezava.....


[sm=smiley36.gif] e bas me nasmeja pa luda zena skroz.Stalno ima neke odvale.
Kaze njena prijateljica se farbala u crveno i kad se porodila sam blizancima bili su crvene kose [sm=zz_banghead.gif]




mati -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.9.2014 0:40:42)

Srculence tebi pored nje nece biti dosadno, samo ce ti okrateti zivci.[sm=smiley1.gif]




srculence25 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.9.2014 0:43:38)

[sm=smiley36.gif]kakva dosada samo mi zivce pomera.
zivi sa nama u kuci mozes zamisliti kako je samo me posmatra sta radim sta jedem i vecito nesto odvali [sm=hudicek1.gif]




mati -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.9.2014 0:45:22)

Ti si ko u Velikom bratu, tj Velikoj babi... Oguglaj, sto pre to bolje za tebe. Jos kad dodje beba...




srculence25 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.9.2014 0:49:47)

Na mnoge stvari sam oguglala ali mislim kad dodje beba da ce tu biti svega.
Neki dan mi je rekla ako me grudi ne bolu necu imati mleka.Pa da mislim se ti si mi neka baba vanga [sm=jezicek.gif]
Kaze to nesto nevalja jos nisi osetila kako ti beba podize stomak [sm=hudicek1.gif]




Štetica -> RE: Da li verujete u bapske priče? (26.9.2014 9:10:48)


IZVORNA PORUKA: srculence25


IZVORNA PORUKA: Štetica

Citam i neverujem....
Ja bi je pitala a sto ti imas zube kad si se rodila krezava.....


[sm=smiley36.gif] e bas me nasmeja pa luda zena skroz.Stalno ima neke odvale.
Kaze njena prijateljica se farbala u crveno i kad se porodila sam blizancima bili su crvene kose [sm=zz_banghead.gif]

Pa jel vam sad jasno zasto imam taj nik?[sm=jezicek.gif]




srculence25 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (27.9.2014 0:51:24)

jasno [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Kata90 -> RE: Da li verujete u bapske priče? (20.10.2014 22:46:37)

Nije da verujem u potpunosti.....ali ima neke istine u tome....




Baffy -> RE: Da li verujete u babske priče? (9.1.2015 20:21:54)

Babskih prixca mi je preko glave! A ima ih malih milion. Pogotovo ovde gde sam se udala...

Ne kupuje se nista za bebu dok ne izadje iz porodilista- pa sta treba onda da cekam ko ce sta da kupi. uspela sam mm nagovoriti da kupimo sve u 8 mesecu.

Ne velja odbviti ako neko nesto polovno ima da da-pa sta trebam , pristat na krevetac u kome su spavale vec 4 deteta pa da se pitam ocel moci jos jedno i opri tom je neugledan... i mnogi se ljute sto necemo da prihvatimo njihove polovne stvari ali mi hocemo sve novo jer planiramo troje dece, pa sto bi za drugo kupovali kada mozemo za ovo!

IME NE BIRAJU RODITELJI DA SE NESTO ZLO NE BI DESILO ovo sam morala da napisem velikim slovima. Ovo je ono sto me najvise povredilo jer kao kumovi MORAJU dati ime detetu, to nemaju pravo roditelji. Imala sam pravu svadju u kuci zbog toga i rekla sam svekrvi da ona rodi pa nek joj drugi davaju ime al mom detetu samo mm i ja mozemo dati ime pa makar kumovi odbvili kumstvo (koje se moralo prenet ni kumu nisam imala)...

Pazi koliko cega jedes ne valja puno!

Ne vrcaj se ako te nesto uplasi i ne vataj za telo njer gde se uvatis dete ce imati beleg!

Ne trazi ni od kog nista ureci ce te!

Ne gledaj nikog u oci imaces pobacaj!

Ne izlazi nocu i ne idi nigde vec samo svojoj kuci!

Kada se porodis ne smes 40 dana nigde da odes, samo do dr i to je to, ni majka ni beba ne smeju nos promoliti napolje...

itd it itd...
mnogo je prica kojima me zasipaju, neke ignorisem, neke napola izvrsavam a na neke moram pristat htela ja to ili ne!




Klarita -> RE: Da li verujete u babske priče? (10.1.2015 16:57:51)


IZVORNA PORUKA: Baffy

Babskih prixca mi je preko glave! A ima ih malih milion. Pogotovo ovde gde sam se udala...

Ne kupuje se nista za bebu dok ne izadje iz porodilista- pa sta treba onda da cekam ko ce sta da kupi. uspela sam mm nagovoriti da kupimo sve u 8 mesecu.

Ne velja odbviti ako neko nesto polovno ima da da-pa sta trebam , pristat na krevetac u kome su spavale vec 4 deteta pa da se pitam ocel moci jos jedno i opri tom je neugledan... i mnogi se ljute sto necemo da prihvatimo njihove polovne stvari ali mi hocemo sve novo jer planiramo troje dece, pa sto bi za drugo kupovali kada mozemo za ovo!

IME NE BIRAJU RODITELJI DA SE NESTO ZLO NE BI DESILO ovo sam morala da napisem velikim slovima. Ovo je ono sto me najvise povredilo jer kao kumovi MORAJU dati ime detetu, to nemaju pravo roditelji. Imala sam pravu svadju u kuci zbog toga i rekla sam svekrvi da ona rodi pa nek joj drugi davaju ime al mom detetu samo mm i ja mozemo dati ime pa makar kumovi odbvili kumstvo (koje se moralo prenet ni kumu nisam imala)...

Pazi koliko cega jedes ne valja puno!

Ne vrcaj se ako te nesto uplasi i ne vataj za telo njer gde se uvatis dete ce imati beleg!

Ne trazi ni od kog nista ureci ce te!

Ne gledaj nikog u oci imaces pobacaj!

Ne izlazi nocu i ne idi nigde vec samo svojoj kuci!

Kada se porodis ne smes 40 dana nigde da odes, samo do dr i to je to, ni majka ni beba ne smeju nos promoliti napolje...

itd it itd...
mnogo je prica kojima me zasipaju, neke ignorisem, neke napola izvrsavam a na neke moram pristat htela ja to ili ne!

[sm=zz_eek.png] Gde da gledam onda sagovornika [sm=zz_eek.png]




Baffy -> RE: Da li verujete u babske priče? (10.1.2015 19:44:41)

nemam pojma al ako gledas nekoga u oci moze te ureci da ti pozli pa zato9 da izgubis dete
strasno?




srculence25 -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.1.2015 16:37:19)

Baffy to da kum daje ime to je bio obicjaj jako davno i sad neznam da iko to primenjuje.ako bas drzi do toga mislim da je oko imena da roditelji
smisle ime pa kum kad krsti kaze to ime koje su mu rekli.
A ima nesto kao nevalja siriti ves po mraku ili ostaviti preko noci na striku [sm=smiley36.gif]
tako isto nesto i sa vodom posle kupanja [sm=smiley36.gif]




Baffy -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.1.2015 18:16:49)

Ja sam im odlucila "izaci u susret" al po svojim pravilima. Sastavila sam spisak imena koji mi se najvise svidjju pa cu im dati i nek odaberu ime sa tog spiska :) msm da je fer od mene :( eto imaju sansu da odaberu od vise imena jedno




Anarunika -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2015 19:14:22)

Nije baš vezano za sujeverje ali šta mislite o onome: "Nemoj da ukrštaš oči ostaće ti tako?"
Nemam ništa protiv tvrdnje ako mi taj ko tvrdi i dokaže na naučnom ili medicinskom nivou ali da me ubeđuje zato što je i njega ili nju baba koju je opet njena baba ubeđivala da je tako, to mi nikako ne pije vodu.




Brand new mama -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2015 21:19:58)


IZVORNA PORUKA: Baffy

Babskih prixca mi je preko glave! A ima ih malih milion. Pogotovo ovde gde sam se udala...

Ne kupuje se nista za bebu dok ne izadje iz porodilista- pa sta treba onda da cekam ko ce sta da kupi. uspela sam mm nagovoriti da kupimo sve u 8 mesecu.

Ne velja odbviti ako neko nesto polovno ima da da-pa sta trebam , pristat na krevetac u kome su spavale vec 4 deteta pa da se pitam ocel moci jos jedno i opri tom je neugledan... i mnogi se ljute sto necemo da prihvatimo njihove polovne stvari ali mi hocemo sve novo jer planiramo troje dece, pa sto bi za drugo kupovali kada mozemo za ovo!

IME NE BIRAJU RODITELJI DA SE NESTO ZLO NE BI DESILO ovo sam morala da napisem velikim slovima. Ovo je ono sto me najvise povredilo jer kao kumovi MORAJU dati ime detetu, to nemaju pravo roditelji. Imala sam pravu svadju u kuci zbog toga i rekla sam svekrvi da ona rodi pa nek joj drugi davaju ime al mom detetu samo mm i ja mozemo dati ime pa makar kumovi odbvili kumstvo (koje se moralo prenet ni kumu nisam imala)...

Pazi koliko cega jedes ne valja puno!

Ne vrcaj se ako te nesto uplasi i ne vataj za telo njer gde se uvatis dete ce imati beleg!

Ne trazi ni od kog nista ureci ce te!

Ne gledaj nikog u oci imaces pobacaj!

Ne izlazi nocu i ne idi nigde vec samo svojoj kuci!

Kada se porodis ne smes 40 dana nigde da odes, samo do dr i to je to, ni majka ni beba ne smeju nos promoliti napolje...

itd it itd...
mnogo je prica kojima me zasipaju, neke ignorisem, neke napola izvrsavam a na neke moram pristat htela ja to ili ne!

Ti bokca,ko da citas knjigu narodnim mudrosti,izdanje 1886[sm=smiley1.gif]
Izvini sto pitam-na koje moras pristati? Ja bih na pola ovog nenamjerno pogresno uradila.Ne gledaju u oci,sto kaze K. "Di da ga gledam?"Ja mrzim kad me neko ne gleda u oci dok razgovara sa mnom, 40 dana ne napolje-sa obojicom sam prvi dan posle izlaska iz bolnice vrsljala napolju(nista nam nije bilo,a valjda ove Svabe ne znaju da ureknu[sm=smiley36.gif]) Morala sam da bacim pogled gde si, nisam imala utisak da je tu sujevjerje tako jako. Mada mi je najjaci obicaj za koji znam da se kumovi ne posjecuju,samo za krstenja i vjencanja se vide,odkumuju i razlaz.Kao-da se ne posvadjaju.Sjajno;)




MakiJ -> RE: Da li verujete u babske priče? (11.3.2015 21:25:01)

Ja za ovo nisam ni cula [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Da li verujete u babske priče? (23.12.2015 17:09:37)

Mene nervira prica da se nista unapred ne treba kupovati. Pre par dana smo nesto kupovali i ja rekla da cu kupiti posudicu za hranjenje deteta, moja mama osula paljbu, u fazonu nemoj da me neko cuje, pomislice da sam luda, u četvrtom mesecu trudnoće kupujem nesto za dete.




isidora88 -> RE: Da li verujete u babske priče? (23.12.2015 18:05:16)

ja sam u obe trudnoce pocela da kupujem odmah pocetkom 4.meseca. kolica sam i u prosloj i ovoj trudnoci kupila u 5.mesecu[sm=smiley1.gif]




Lisa Simpson -> RE: Da li verujete u babske priče? (23.12.2015 18:14:04)

Uuuu bolje da ne pričam koliko me nervira to

Meni su i u sedmom rekli nemoj još rano je a za novu godinu ulazim u deveti i opet će biti isto. Što je najgore ako nešto krene kako ne treba biće da je zato što smo kupili krevetac.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>