RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (26.2.2015 9:29:13)

Mi kao Von. Ostavili bi ih svakome ko zeli. Posto je samo dadilja u opticaju. Samo njoj ostavljamo decu i ne brinemo jer je zena od poverenja.
Bez brige budem kad odemo kod mojih. Mogu svima njima (mami, tati, sestri) da ostavim decu. Mm ih odlicno cuva. Vise je pazljiv od mene. Zbog toga mu skidam kapu.




vonavoj -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (26.2.2015 9:37:41)

Sanjice,mi smo u istos sosu,i deca su nam mnooogooo slicna!




bojana92 -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (7.12.2015 20:47:21)

Vise volim da ga ostavim svojim,nego suprugovim roditeljima,jer muzevi roditelji e paze hoce li se dete povrediti ili ne




wivern -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (7.12.2015 21:30:37)

Za poslednje tri nedelje ja ne znam kome sve nisam ostavila M na čuvanje.
Takva je situacija da mora da ulece ko, kako i kad stiže. Inače bih morala da dam otkaz i ne znam kako da preživim.




emicaa -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (21.11.2016 15:49:15)

U nedelju vjerovatno mi dolazi brat i pazice na djecu do janura dok sam ja na poslu.U januaru dolazi rodica od mm i super.Iskreno nije mi svejedno sto ih ostavljam same sa bratom,ne ulijeva mi povjerenje.Sveki ce ga ipak dolaziti obilaziti da provjeri jesu li djeca sita i zaadovoljna ali nemam koga drugog da ih cuva a nikako mi se ne daje otkaz.




suzi kju -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (21.11.2016 16:09:33)

A ti emice moras na posao? Tamo nema produžetka kao kod nas? Kakvo je stanje sa vrticima?
Cuvace iz brat ne brini.




emicaa -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (21.11.2016 16:14:44)

Suzi ovde porodiljsko traje tri mjeseca i ako hoces ostati duze kuci moras uzeti neplaceno.Ja dam trebala u oktobru poceti ali sam se dogovorila sa gazdaricom da ostanem jos kuci.O vrticu ne razmisljam uopste jer nebi moja plata bila dovoljna da platim za njih dvoje.




suzi kju -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (21.11.2016 16:17:27)

Znam da je tamo porodiljsko tri meseca. I ovde je porodiljsko tri meseca ostalo je nega deteta.
Nisam znala da su vrtici toliko skupi. ..




Mariya -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (21.11.2016 16:22:49)

AA, kakva glupost, zar se moja zemlja iz snova tako ružno ophodi prema majkama?? Posle 3 meseca porodiljskog da počneš da radiš[sm=hudicek1.gif]
U Mađarskoj npr majka ne mora da radi 2 godine nakon porođaja. 1. godina im je čini mi se oko 80% plate, a 2. godina oko 50%.




emicaa -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (21.11.2016 17:08:21)

Mariya da da,a ako je dijete bolesno imas 7 dana.No dobro,ne moze sve [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (16.12.2016 13:29:57)

Devojke su vec velike, ali V samo mojoj mami. Mislim jedino kad su kod nje mene ne boli glava.
Mada se niko drugi ni ne nudi da ih cuva [sm=jezicek.gif]




LauraAndrija -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (16.12.2016 13:44:49)

Mojoj mami, a i navikli su na nju, jer ih samo ona cuva. Sto kaze Anck niko se drugi ni ne nudi.[sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (16.12.2016 13:45:40)

Svekijevci se nudilu dok je bila beba da je cuvaju, kad su videli kako je nemirna i ziva vise ne pominju [sm=smiley36.gif]




LauraAndrija -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (16.12.2016 14:14:03)

[sm=smiley36.gif] moja svekrva se nikad nije nudila i do sad je samo jednom sačuvala L na kratko, zato sto moja mama nije bila tu. Retko je vidjaju, jer nismo u istom selu, pa neće ni da ostanu sa njom, a i ne pita da ih cuva.




emicaa -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (16.12.2016 15:42:04)

Svekru ne bih smjela a svekrvi bi ih ostavila i na mjesec dana bez problema.




Khaleesi -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (16.12.2016 21:15:19)

Ja mojoj mami uvek smem da ih ostavim, i tati i on je jako odgovoran i pazljiv. Dok svekrvi ne bih smela, nikako...




mila83 -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (18.12.2016 17:10:13)

Najradije mami ili sestri , sa punim poverenjem...dok su svekijevci svi komplikovani i nedosledni...nazalost ,ni mama ni sestra nisu u istom gradu kao ja,kada se desi da decu neko mora pricuvati, to bude sveki,ali ne bude cesto i dugo..




IvanaSK RR -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (18.12.2016 17:26:11)

Mami ostavljam decu bez razmišljanja. Tati tek kad je sin porastao, ne snalazi se oko male dece. Svekrva i svekar su u drugom gradu, sin ode kod njih na par dana, sad kad je veliki. Tamo ga stalno negde vode, pecanje, druženje sa bracom i sestrama, tako da je njemu lepo. Ali pre bih ostavila svekrvi, nego svekru. Svekrva postuje sve što joj kažem.




Anck Su Nmaun -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (18.12.2016 17:57:27)

Kad su kod svekrve ja grickam nokte kuci [sm=smiley13.gif]




Mala Elena -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (18.12.2016 18:20:59)

Svekrvi sam ih ostavljala na kratko dok recimo drugu sredjujem ili izadjem do radnje, frizera...a mami mojoj nisam ,ona retko dolazi.
Sestri sam jednom prilikom , ali nisu nigde bez mene bile na spavanju .




Sanjalicaaa -> RE: Kome smete da ostavite dete a kome NE? (19.12.2016 0:06:53)

Mi decu često ostavljamo kod mojih ma po 10dana, dve nedelje. Često, mislim, svaki put kad je moja mama na odmoru. G prvi put ostao sa godinu dana, a I sa osam meseci. Dve nedelje bez problema.
Ostavljam ih svekru kad nema druge, ali jako brinem, jer je bolestan pa da li će uspeti da se izbori.
Bez razmišljanja ih ostavim mami i najboljoj drugarici. Neki put i u mm sumnjam.




Dragce86 -> RE: Kome smete da ostavite dete? (5.3.2017 22:20:21)

Samo muzu i rodjenoj majci i nikom vise, sada bar dok je jako mala bebica :) Kasnije cemo videti :)




vocicana -> RE: Kome smete da ostavite dete? (6.3.2017 12:49:13)

Nemam problem ni sa svekijevcima ni sa mojima. vise volim mami i svekrvi, muskarci su malo neozbiljni.[sm=smiley36.gif] salim se, svekar je vec u godinama, malo je nestabilan na nogama i zato kazem, inace ga D obozava isto kao mog tatu, ali moj tata je paranoican i ne volim stres za svoje dete. Sveki i mama kao sve men pitaju, ali ja sam opustena i nemam specijalnih prohteva kada je cuvanje u pitanju. Za jelo mu je sve uvek spremno, insistiram da se na vreme jede i da je cist i suv, ostalo kako hoce. Mali sada puzi, voli crtice, voli igrackice, nije komplikovan, tako da kako vole tako neka rade.




mati -> RE: Kome smete da ostavite dete? (6.3.2017 20:00:14)

Samo mm, mami i svekiju.
Nikome drugom... Tako od rodjenja, do dana danasnjeg...




Skockica -> RE: Kome smete da ostavite dete? (6.3.2017 20:05:32)

Mami, bratu, mm i nikome vise. Jednom sam morala Vasija ostaviti cerki od mm koja ima 22 ali to je bilo nesto kratko oko 2 sata, ali sam bila spremila i sta ce da jede, i sta da obuce, sta ako idu vani...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>