RE: Spontani pobačaj (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


DADA89 -> RE: Spontani pobačaj (23.3.2016 11:30:23)

Javljeno mi je da je Beta visoka ali da sutra moram opet davati krv...




Maraj -> RE: Spontani pobačaj (23.3.2016 12:32:15)

Dado super sto je visoka , samo da tako i ostane. Mozda si prerano otisla na uz. A ovo za wiv i ja prvi put cujem
Ja sam mislila da ukoliko ae beta pravilno duplira na 48 h da je sve ok.
Dado navijam da je mrvica tu




IvanaSK RR -> RE: Spontani pobačaj (23.3.2016 13:13:48)

Dado, zelim ti da je sve u redu.
Maraj, meni je rečeno od strane doktora da ne mora da se duplira, nego je bitno da raste.




dunja RR -> RE: Spontani pobačaj (23.3.2016 13:18:04)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK


IZVORNA PORUKA: wivern RR

Dado nije da te plašim ali meni se na oba spontana beta pravilno duplirala, čak i kod prvog gde sam baš obilno krvarila. Za moj slučaj je uvek bio merodavan uz.
Svakako držim palčeve da dr nije dobro videla na uz, i da je mrvica i dalje tu.

Wiv, ja nisam znala da to moze [sm=smiley13.gif]. Bila sam ubedjena da beta pada ukoliko je spontani.


Meni je beta na dan revizije, na početku 10. nedelje bila preko 40.000, sve vreme je lepo rasla, iako je bio BO.




nikiteki -> RE: Spontani pobačaj (23.3.2016 13:19:03)

Dado držim palčeve da je sve u redu. Meni je beta spadala kad sam spontani imala




IvanaSK RR -> RE: Spontani pobačaj (23.3.2016 14:13:17)

Izvinjavam se onda na pogresnim informacijama.




wivern -> RE: Spontani pobačaj (23.3.2016 15:06:03)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni je beta na dan revizije, na početku 10. nedelje bila preko 40.000, sve vreme je lepo rasla, iako je bio BO.

Isti slučaj, i to dva puta. Sve se lepo dupliralo i na kraju nije bilo srčane radnje, oba puta je bio BO.




maja_ilic84 -> RE: Spontani pobačaj (3.4.2016 20:15:23)

I ja da se oglasim na ovoj temi. Prvi spontani bio je u septembru 2014, u pitanju je bio missed u 6.nedelji. Drugi je bio sad u januaru 2016., blighted ovum. Kod ove druge trudnoce beta se pravilno duplirala i na kraju prazan mesak 😔 analizama utvrdjena trombofilija, mutacije mtfhr heterozigot i pai 4g/4g homozigot.




nikiteki -> RE: Spontani pobačaj (4.4.2016 8:43:05)

Meni nisu rekli sta je uzrok spontanog bio




maja_ilic84 -> RE: Spontani pobačaj (4.4.2016 10:05:58)

Jesi radila neke analize posle spontanog?




DADA89 -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2016 13:11:25)

Žene, što me ginekolog šalje dva puta kod radiologa? Nije mi jasno, kaže mi samo da trebam...




nikiteki -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2016 14:02:04)

Poslali su samo to na ispitivanje ali ne ppise




maja_ilic84 -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2016 17:08:41)

Nikiteki, obavezno uradi stecene i urodjene trombofilije, torch, hormone, stitnu i ogtt test. Sve to moze biti jedan od razloga spontanog. Nemoj cekati, lekari ne salju na bilo kakve analize dok se spontani ne ponovi. Veruj mi, uradi sve ovo sto pre, da znas na cemu se. Za sve postoji resenje, samo ako se utvrdi uzrok 😊

Dada, ne znam sto bi te slao kod radiologa. Ja nisam isla kod radiologa, osim za pripremu za hsg 😊




Maraj -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2016 18:32:29)

Dado , mozda da cuje misljenje radiologa. Ipak je radiolog taj koji je skolovan da "gleda" ultrazvuk. Ostali dr su samo priuceni da barataju sa ultrazvucnim aparatom. Samo mi to pada na pamet....mada mislim da bi trebalo da odradis i neke analize ne samo ultrazvuk




nikiteki -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2016 18:41:30)

Ne znam sta bi moglo da bude nikad nisam do sad bila u toj situaciji do sad




maja_ilic84 -> RE: Spontani pobačaj (6.4.2016 19:37:45)

Nikiteki, nisam ni ja pa je bilo kad je bio prvi spontani kao "desava se, prirodna selekcija" itd. Kad je vec bio drugi, dobijem pravog doktora, uradim sve analize i ustanovi se trombofilija. Radi sebe, za pocetak uradi bar urodjene trombofilija i postedi sebe i same mogucnosti da ponovo dozivis isto. To nikome ne bih pozelela.




buba.marica -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 15:43:28)

Ćao devojke ... vidim na ovoj temi neko vreme nema nikoga i jako mi ije drago zbog toga... ali evo da napišem svoje iskustvo, nekako mi je lakše da sve izbacim iz sebe ....

Moja radost se završila u šestoj nedelji kada sam zbog braonkastog iscedka i bolova otisla da proverim sta se desava sa obzirom da mi je prva trudnoca rizicna i da sam pila utrogestan od 5-32 nedelje a zbog istog problema (manjka progesterona) imala i dva spontana pobacaja jedan prosle godine a prvi pre uspele trudnoce ... Na ultra zvuku mi kazu da vide mesak (to je bilo 5+4 dana) i da izvade krv pa da dodjem posle sat i po. Za sat i po nalaz bete 16000 , vidi se samo mesak. Dijagnoza IZVAN MATERICNA TRUDNOCA-HITNA OPERACIJA .... ?!?!?! ŠOK! Pitam na osnovu čega su zakljucili da je IM, dobijam odgovor da su NEŠTO videli na elvom jajovodu i da moram pod hitno na laparoskopiju.
Nakon laparoskopije ujutru, dobijam informaciju da nisu pronasli trudnocu van materice i da je to verovatno BO i da mora da se ocisti.
Tri lekara provere UZ i ustanove BO. Nakin toga odlucuju da me ociste tabletama... ?!??!?!! Drugi ŠOK !
zašto tabletama ? jeste li sigurni da je BO? Da sigurni su i mora tabletama takva je procedura (Slovenija Urgentni) ako ne bude islo onda se radi ciscenje ....
Dobijam jednu tabletu i pustaju me kuci ... dva dana agonije , plakanja, straha, tuge ... Nazad na prijem u bolnicu gde su mi stavili cetiri vaginalete za meksanje grlica i izazivanje kontrakcija ... agonija. Počinju bolovi - porodjajni klasicni... strahota !!!!
12 sati naizmenicno bolovi i pospanost, kravrenje, pregledi, plod ne mrda. Tu je i ne mrda. Jedan lekar kaze da je u oziljku od carskog reza da ce tesko otici, drugi misli da treba sacekati jer se lagano spusta pa su sanse da ode ... pored mene dve devojke dozivljavaju isto, ali se mnogo rpe zavrsava i idu kuci ....
Tek nakon 12 sati i bezbroj kontrakcija i pregleda , treci lekar odlucuje da je potpuno humano uraditi ciscenje jer ja vise nemam kapi krvi u licu i snage u telu ... u 21h me odvode na ciscenje, budim se u sobi sa malim trackom srece sto bar nema bolova .....

Jos uvek sam u soku i pokusavam da zadrzim veru u to da su lekari strucna lica kojima treba verovati jer ako im ne verujemo ... na sta da se oslonimo ...




IvanaSK RR -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 15:51:10)

Buba,Zao mi je sto si tako prosla I Iskreno se nadam da cemo te opet uskoro videti u trudnickim temama.




buba.marica -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 16:06:08)

hvala ti Ivana još jednom ... samo da sve ovo prodje kako treba ... kako je sve ispalo iskreno se nadam da se nece jos nesto zakomplikovati dodatno ...




emicaa -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 16:17:58)

Buba marice mnogo mi je žao [sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 16:19:13)

Nece, draga, sve ce to biti u redu i vrlo brzo ces imati jos jednu bebu, uvek misli pozitivno. [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 16:45:52)

Jao,buba marice,jako mi je zao sto ti se to desilo[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]ne ponovilo se!




17 joka -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 18:11:59)

Buba marice, neopisivo mi je zao [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




isidora88 -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 18:16:51)

Mnogo mi je zao[sm=smiley19.gif] a nije mi jasno zasto ne rade kiretazu kod tako male trudnoce, uzasno iskustvo si imala...
Imas li opciju da nabavis utrogestan i da pocnes da pijes odmah nakon implantacije, recimo da posle 10 dana od ovulacije radis bhcg i odmah da pocnes sa utrogestanomn a se trudnoca odrzi. Zelim ti sve najbolje i ubrzo jos jednu bebicu




choopa choops -> RE: Spontani pobačaj (29.4.2016 20:44:23)

Žao mi je buba marice [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>