RE: Zasto osjecam griznju savjesti (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (2.10.2016 10:15:46)

I meni se desi da osećam grizu savest, ali trudim se da je brzo oteram.
Ne kupujem sebi skoro nista, a treba, i ja sam čovek, zaboga.




Sanjalicaaa -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.6.2017 0:23:15)

Prošlog meseca sa išla uvece 1h na aerobik. I osećala sam grižu savest što nisam sa decom. Neki put imam grižu savest i što su oni u vrtiću, a ja kući.




Anck Su Nmaun -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.6.2017 9:49:57)

Nemam grizu savesti sto ih ostavim kod mojih jer znam da im je tamo super. Al cesto imam jer nekako osecam da nisam dovoljno tu za njih, a oni brzo odrastaju, i sve mislim mogla sam jos vise i bolje [sm=smiley13.gif]
Pogotovo sto ih je sad troje i mislim da nisam posvecena dovoljno svakome ponaosob.




emicaa -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 13:54:51)

Uglavnom sto se nekad ne stignem posvetiti Dori kao prije,kad ne moze zbog Davida na igraliste.
A isto tako i dan danas me grize savjest sto se njemu nisam u njegovim prvim danima i mjesecima zivota posvetila dovoljno zbog bolesti.Nisam ga ljubila i mirisala onaj bebeci miris.




degu -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 14:08:33)

Joj Emice :( i mene grize savest sto Doda "ispasta" zbog malise, pa me grize sto on nekad "ispasta" zbog nje, uvek ce toga biti, ali to se ne moze porediti sa tim darom sto imaju jedno drugo, to je najvaznije.
Mene grize savest sto ne spavam vise s njom, fali mi, fali i njoj, grize me sto slabo jede voce i povrce i sto zbog malog ne uspevam vise toliko da se posvetim njenoj ishrani kao ranije, sto zbog moje dijete ni njima ne pravim kolace npr i mnoga jela koja bih pravila da nisam na dijeti. Grize me savest kad joj dam tel da ga gleda da bih njega mogla u miru da podojim...ima jos toga verovatno




vocicana -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 14:17:08)

Ah...svaki put kada poludim zbog nekih sitnica, a nemoinovno je da se svako od nas nervira, tako bi sebi samarcinu zavalila, da se pusim.
Grize me savest jer moram d aradim, a tako sam tuzna zato sto on oseca da nisam tu, place svaki put kada vidi da tasnu stavim preko ramena.




degu -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 16:20:17)

Voci [sm=smiley31.gif] brzo ce to proci, navici ce. I za tebe i za njega je dobro da imate neki period u toku dana da ste razdvojeni! A tebi je takodje potrebno i vreme s odraslima. Mada da je srece mama bi bar do 2 godine bila kuci s decom.
I mene grize savest kad odlepim zbog gluposti i izvicem se na T npr.




vocicana -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 16:46:43)

Degu [sm=smiley31.gif] , a sada narocito posle prehlade i prioda kada mu nije bilodobro. Samo se zalepi i ne pusta me. Ali volim da ga mirisem, da mu ljubim oneobraze medene, sav je divan i umiljat.
Za taj deo da trebam biti sa odraslima, apsolutno siu pravu, jer mi je to mnogo nedostajalo. A ovako nisam zaista ni sanjala da cu imati dete i da cu ga na ovaj nacin obozavati. Ali opet kazem griza savesti i kada se izvicem, ali onda me poslusa.




degu -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 16:51:08)

Ja joj nekad i kazem "Izvini sto je mama vikala, ali..."onda joj lepi objasnim sta i kako. Sta da se radi, ljudi smo, popuca se malo po savovima nekad.




vocicana -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 16:53:40)

I moja majka je znala tako, ali nikada nisam smrtno zamerila. Uvek se nasmeje i ja onda splasnem.
A malisa znas kako se razzalosti kada tatapovisi ton na njega, ja sam htela da zaplacem par puta, kakvu je tuznu facu slozio. Pa strasno.




degu -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (15.7.2017 17:01:21)

T tako na mene reaguje, vise je vezana za tatu, al ja sam valjda ona strozija strana i onda mi bas bude zao kad je vicem a pogresim i priznam joj to, necu da se oseca krivom kad nije. Nismo mi odrasli bas uvek u pravu, nekad su i deca [sm=smiley1.gif]




Dragce86 -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (24.7.2017 23:24:19)

Moja V je jos mala, ali vidim da pocinje da kapira kad nesto ne treba da radi, sto nije lepo ili meni smeta ( npr.kad pocne da se dernja kao luda jer joj je dosadno ii bi napolje a ja nesto radim ), onda joj pricam i objasnjavam svaki dan jedno te isto, ali mislim da pocinje da polako kapira, mnoogo brze se umiri sada nego pre ( pre nije ni stajala dok ne odradimo ono sto je ona naumila kad tad, znala je plakali i po pola sata, kod ne nije palilo, ostavis je i prestane nakon nekog vremena da place...mislim da je mogla u nedogled, ali to nisam nikad proverila :D ) Sada me grize savest, kad viknem na nju ili je zaokupiram nekom igrackom da ne idemo napolje i sl. ( gluposti ) ali mi bude zao kad joj vidim tuzne ili smorene okice, a toliko me dugne u nebo kad se nasmesi..volim taj osmeh najvise na svetu! <3




Anck Su Nmaun -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (25.7.2017 8:02:23)


IZVORNA PORUKA: degu

Ja joj nekad i kazem "Izvini sto je mama vikala, ali..."onda joj lepi objasnim sta i kako. Sta da se radi, ljudi smo, popuca se malo po savovima nekad.

Ovo se i meni desi kad sam.na ivici nerava a one me nesto dave...pnda pkdviknem.jer ne znam gde udarama a deca ni kriva ni duzna [sm=smiley13.gif]




Dragce86 -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (25.7.2017 13:28:39)

Ja verujem da nasa pametna decica shvataju nas, koliko god nam se cinilo da ponekad ne deluje tako, ja nekako verujem da znaju da ih volimo svim srcem i da ponekad sto viknemo to ne znaci da ih ne volimo vec da treba da slusaju i budu dobri :)




Anck Su Nmaun -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (25.7.2017 13:36:33)

Pa.malo stariji po nekad i da ali sta oni sa 3-4 znaju i shvataju? Treba se malo obuzdati!




Dragica Draga -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (18.10.2017 12:05:48)

Uvek kad vicem osecam grizu savesti.




Sarav -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (18.10.2017 20:44:30)

Osećam grižu savest jer kad sam imala priliku nisam dovoljno provodila vreme sa roditeljima. Sad živimo daleko jedni od drugih i to više nije fizički izvodljivo. Bila sam mlađa i nisam kapirala da im znači da ponekad i sa njima idem negde na piće ili sl. Sad kad god sam kod njih dosta vremena provodimo zajedno, ali je to jako retko i tužna sam zbog toga. [sm=smiley13.gif]




IvanaSK RR -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (19.10.2017 7:48:57)

Treba se obuzdati, al ovaj ludak kad krene da peva dok je uspavljujem. I to mu tri puta kazem da ucuti. Pa, onda, dreknem, naravno [sm=smiley36.gif]
Meni je krivo sto je dan tako kratak, da je malo duzi, bilo bi super. Da stignem lepo oko oboje.




Mala Elena -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (19.10.2017 7:54:36)

Imam ja cesto grizu savesti...
Cesto mi kazu da sam luda zbog cega sve brinem, da treba da se opustim.
Recimo, druge mame odu za godisnjicu braka u inostranstvo na par dana sa muzem, decu ostave kuci sa babom i dedom. Iako sa njima deca pretezno provode vreme, jer su oba roditelja zaposlena. A meni je to tuzno...[sm=smiley13.gif] mozda sam budala. Ja sve hocu sa decom.




Sarav -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (19.10.2017 12:12:38)

Meni je skroz ok da se deca ponekad ostave babi i dedi na neki dan, mada ja nisam to praktikovala zbog daljine. Ipak je to za decu zdravije da se odvoje malo od roditelja. Ali sam jako protiv toga da decu odgajaju babe i dede, da to tako treba oni bi ih i rađali. Radimo i mm i ja pa nam ne treba dadiljanje.




Sanjica26 RR -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (19.10.2017 14:35:12)

Mene ne bi zbog toga grizla savest, jer sam im maksimalno posvecena.
Mene grize savest sto sada ne mogu novcano da pomognem svojim roditeljima.




MamaNecaVo -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (19.10.2017 16:00:02)

Posvecena sam detetu maksimalno 24h ali savest me pecka kada povisim ton.
Jednostavno,takav mu je period naisao da i pored mog ne namerno radi isto i uz to gleda u oci i smeska se.
Nije razmazen,vec je jednostavno takav.Na tatu,tvrdoglav.
Ponekad povisim ton pa me savest posle ubija.




Dragica Draga -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (19.10.2017 22:27:42)

Svi imamo isti problem 😊
Kd vicemo na nase malisane, ali mislim da je to normalno, posebno kad su u pitannu mame koje su 24h sa decom, kao sto je ovde slucaj sa vecinom... pa normalno je da ti nekada strpljenje bude na izmaku, a oni bas tada imaju najsumanutije ideje koje moraju istog momenta da se iapune.
Ali nama nasa deca to ne zameraju, i brzo zaborave 😍




degu -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (19.10.2017 22:37:03)

ME nisi budala i ja volim da kad idemo negde idemo sa decom, bitno mi je nase porodicno vreme, ali isto tako mastam o momentu kad ce oboje bar jednu noc prespavati kod babe da mi mozemo da se pisvetimo jedno drugom.
Mene grize savest kad vicem, kad T ispasta zbog B, kad B ispasta zbogT, svaki dan kad joj nisam.uspela uvaliti vocku, sto nisam bolja mama, jer uvek mislim da oni zasluzuju bolje...




MamaNecaVo -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (20.10.2017 0:17:56)

Sad vidimo da bukvalno svaku mamu muci isto-povremeno povisen ton.
Rekla bi da na to utice umor koji prouzrokuje nervozu pa..Iako je ruzno reci,dete ispasta.Naravno ne u bukvalnom smislu te reci.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>