RE: Zasto osjecam griznju savjesti (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


mali_mis -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (11.12.2017 13:40:31)

Mozda mu nisam posvetila dovoljno paznje, nisam bila u stanju da mu nadjem tatu kakvog zasluzuje, nego sam mu nasla istog kakvog sam ja imala, za nepozeleti ni najgorem neprijatelju.
Priznala sam (ma koliko mi je tesko da priznam kad pogresim).




mama Jo -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (12.12.2017 14:41:25)

Mi osecamo grizu savesti a mialim da oni to i ne primete.... mislim da su njima mame uvek najdivnije na svetu i da nas uvek vole najvise na svetu. Kao i mi njih! Ljubavi nikada dosta ❤




isidora88 -> RE: Zasto osecam grizu savesti (12.12.2017 15:06:50)

Bogami meni starije dete prigovara da nisam dobra mama kad mu nesto ne dam, pocinje pubertet[sm=smiley36.gif]




medamisko -> RE: Zasto osecam grizu savesti (12.12.2017 15:16:38)

Zato sto mi je dete u vrticu, morala sam da se vratim na posao, a trebala je bar jos malo da sedi kuci zbog boginja. ( prosle su ali me strah zbog pada imuniteta).




Misha i Ljisha -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (12.12.2017 18:17:05)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Mi osecamo grizu savesti a mialim da oni to i ne primete.... mislim da su njima mame uvek najdivnije na svetu i da nas uvek vole najvise na svetu. Kao i mi njih! Ljubavi nikada dosta ❤

Bas to. Kaze ona meni da sam jako lepa a pre toga me mm iskriikovao za izgled [sm=jezicek.gif] mi smo njima najbolje i najlepse i naj naj bar do puberteta [sm=jezicek.gif]. Ja je nocas pokrivam a ona mi u snu kaze :hvala mama. Samo sto nisam zaplakala.

Mene grize savest kad na nju vicem zbog nejela. Jer realno nije bezobrazna nije zasluzila da povisim ton. Vidim joj odmah promenu na licu i bude mi jako zao. Pogotovo sto ja retko vicem, i onda imam osecaj da je bas zaboli. Tata stalno vice nesto i prigovara ali na njega smo oguglali i ona i ja [sm=smiley36.gif], al zato kad se mama naljuti [sm=smiley13.gif]. A desi se i meni da se naljutim zbog gluposti iskreno. Tad mi bude tesko




Figaro88 -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (13.12.2017 14:56:23)

Bude mi krivo kada povisim ton,to je bas pogodi.ali nikada nije bez razloga tako da realno ne bi trebalo da mi bude krivo.




Milena18 -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (13.12.2017 21:06:51)

I mene grize savest kad povisim ton, a znam da je ona još jako mala da bi većinu stvari razumela. Ponekad dođem sa posla tako iscrpljena, pa su i moje reakcije neprimerene, posle mi bude jako žao. I uvek se setim moje mame koja mi je pričala da me je jednom udarila po guzi zbog neke gluposti kad sam imala četiri godine i toliko je tužan i iznenađen moj izraz lica bio da to sebi nikad nije oprostila.




mama Jo -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (13.12.2017 23:53:06)

Samoj sebi sam rekla da vise necu vikati na nju ma sta da uradi. Lepo joj objasnim i stvarno je dobra i razumna, kad vicem i kad samo pogledam u njene okice odmah osetim grizu savesti...




MamaNecaVo -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (2.1.2018 23:45:02)

Mama jo ja recimo tako odradim i onda krece ponovo isto.
Jednostavno kod nas je faza zvana teram ti inat.
Posle mi bude zao.
Lakse je svakako kad znas da to nije samo kod tebe tako. :)




Anck Su Nmaun -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (5.1.2018 22:08:46)


IZVORNA PORUKA: Figaro88

Bude mi krivo kada povisim ton,to je bas pogodi.ali nikada nije bez razloga tako da realno ne bi trebalo da mi bude krivo.

Meni ne bude tada krivo. Al nekad kad sma.u frci i ne znam gde udaram a one dave s necim.ne bitnim.pa kad viknem...posle.se.pojedem . Nisu oni krivi sto mama ima previse obaveza .




vocicana -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (5.1.2018 22:19:10)

I da dodam, sve vise me grize savest sto sam ovoliko umorna, sto se max trudim da bude ok, d mu dozvolim, da ga podrzim, pokazem, da ga ucim, ali taj umor je jaci ponekad...bas mi bude tesko kada budem gruba, narocito mi muz to zamera, jer nekada sam nemoguca.




MamaNecaVo -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (5.1.2018 23:40:17)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: Figaro88

Bude mi krivo kada povisim ton,to je bas pogodi.ali nikada nije bez razloga tako da realno ne bi trebalo da mi bude krivo.

Meni ne bude tada krivo. Al nekad kad sma.u frci i ne znam gde udaram a one dave s necim.ne bitnim.pa kad viknem...posle.se.pojedem . Nisu oni krivi sto mama ima previse obaveza .


Isto i kod mene.Koliko god da se trudim,ne vredi.Izleti




Misha i Ljisha -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (23.2.2018 0:09:48)

Evo grize me savest. D spava i krece da place u snu. Nije plakala u snu pa ne znam, ne secam se iskreno. Kad je bila beba valjda i bolesna.
I tako razmisljam mozda je previse stiskam (cackala sam forum nisam nasla temu koliko mi pritiskaml decu). Ja kao Hitler ide i ponavljam. Moras sama, hoces na kamp moras sama da se skines okupas obuces. Hoces ovamo moras bla bla. Docice bata ti si velika moras bla bla... Ihvatim sebe kako joj stalno drobim kako sve mora sama i da ja nec uvek biti tu za nju da sve mora sama da nauci. Boe me oprosti kao da cu da umrem a ne da odem na dva dana u porodiliste ili ona eto u njen kamp na pet dana. I plakala mi je danas. I mazila sam je i rrkla da noje razlog za plakanje ali da mora da se trudi. Rekla sam.jok nece je u skolu primiti AKO ne zna sama da obrise guzicu posle kakenja, ako ne zna da veze pertle ako ne zna da gleda na sat(lupam gluposti eto i sad me grize savest). Jako mi je tesko sad sto je plakala u snu. Nema temp ne boli je njsta. Znaci stiskam je i pritiskam. Kao da sad ona ima 15 godina a ne pet. Jako mi je zao a opet...pa stvarno smatram da mora da se trudi. Brisala mi je prasinu danas. Pomogne ona meni. Ali stvarno ona je mala. Ima vremena.
Uf to roditeljstvo.... Bas onako se osecam grozno. Al bas grozno. Em radim kao blesava em mm ovih dana nije tu po ceo dan i onda jos uzmem da je stiskam hajde hajde brze brze obuci se obuci se. Sama ovo sama ono.
Malo cu da spustim loptu i da je mazuljam ovih dana. Mila moja devojcica




Srecko47E -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (23.2.2018 1:10:08)

Ljiso mislim da su to kod tebe hormoni pa sve ti se cini onako kako nije u vecem smislu.




Dora89 -> RE: Zasto osjecam griznju savjesti (8.3.2018 5:15:54)

I ja osećam grižu savesti kad vičem na dete, a nisam bila u pravu. Npr. ona kenjkava, a ja vičem na nju što se ponsša razmaženo, i ons malo kasnije dobije temperaturu. Ali u prirodi je nas majki da se večito preispitujemo, a zaboravljamo da smo samo
obična ljudska bića, koja nekad kažu ili urade nešto pogrešno. Čak i deca to shvataju, i opraštaju nam, ali mi ne možemo same sebi.

http://lolamagazin.com/2017/06/10/kesanski-draga-mama-nemoj-to-da-radis/




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]