RE: Šporet (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Srecko47E -> RE: Šporet (13.10.2023 16:05:31)

Da,da shvatila sam,imala sam isti problem.

Nego sam napisala moje iskusto sa staklom.
Mnogi beze od njega,jer kazu da je stalno muljavo.

Meni je inox bio uzasan,koliko da cistim.




flamingos -> RE: Šporet (24.10.2023 10:09:49)

Ova moderna tehnolohija oduzima toliko vremena,da mi je više vremena potrebno da sredim kuhinju,nego sama priprema obroka.Gorenje,moj električni šporet u selu koji sam zatekla kada sam se udala(a udala sam se 1993.godine) je toliko lak za održavanje da je kuvati na njemu milina.Prednost ovog šporeta u stanu je što se ringla brzo zagreje.Dobro,ne može sve ni da bude idealno.Svaki uređaj ima svojih prednosti,a i nedostataka.Iznosim svoje mišljenje i iskustva.E zato Bog neka žovi onog ko je izmislio štapni usisivač-milina za moju kičmu.No da ne mešam usisivač sa šporetom.🙄




Srecko47E -> RE: Šporet (24.10.2023 10:30:17)

Meni je onaj stari Gorenje sporet sa 4 ringle,od koje je jedna ekspres,zakon!
To mogu da potpisem.
Ocas posla se sredi sa abrazivom,lepo izgleda,briga te ako nesto padne,sto od poklopaca,sto od zacina...
Ma milina zivota.



A stapni usisivac gledam.[sm=smiley36.gif]
Svi kazu da je to bacanje novca,te ne vuce nista te ovo te ono.
Ne odustajem i dalje,jer mi je dovoljnosto ne moram da se saginjem[sm=bravo.gif]




flamingos -> RE: Šporet (24.10.2023 10:41:55)

Ne odustaj od štapnog.Koristim ga i milina.




Srecko47E -> RE: Šporet (24.10.2023 16:06:00)

Preporuka za neki?


Gledala sam Bosch,neki sto imaju bas agresivnu reklamu, [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Šporet (24.10.2023 16:18:49)



Tema o usisivacima




dddaca -> RE: Šporet (4.12.2023 11:01:43)

Evo mene opet sa pitanjma u vezi indukcije i ravne ploce🙂Zam




dddaca -> RE: Šporet (4.12.2023 11:15:16)

Ne mogu da izmenim sa telefona, a ode poruka. Zamisljam situaciju gde tecnost iskipi, bas puno. Na obicnom sporetu to ne predstavlja problem, ali kakva je situacija sa ugradnom plocom? To se sve slije na radnu površinu i ode ispod ploce? Ako nisam pored sporeta u tom trenutku verovatno ce nastati haos. I jos jedno pitanje. Kod indukcionog resoa se cuje ventilator tokom rada. Da li je i ugradna ploca tako bucna, tj. da li se cuje ventilator tokom rada ploce?




Ana RR -> RE: Šporet (4.12.2023 13:48:25)

Daco, kod indukcije imaš opciju da pauziraš i odmah prestaje da vri, odmah možeš obrisati ploču. Mi često podignemo ploču da očistimo, ispod same ploče je guma koja em drži ploču na mestu em ne da da nešto ode ispod ali zapadnu sitne mrvice a ja volim da sve očistim.

Imaš ploče koje imaju lajsnu okolo, ako ti to više odgovara. Moja nema, ja imam fobiju od lajsni i nemam ih nigde.[sm=smiley36.gif]

Da, indukcija se čuje, na nižim temperaturama se pali/gasi i čuje se škljocanje. Ali nije strašno, šta znam, ili sam ja navikla pa više i ne obraćam pažnju.

Mm je par puta iskipelo mleko, mislim da nema ništa gore. Ali ne zagori kao kod običnog šporeta, pauzira se, obriše i gotovo.




dddaca -> RE: Šporet (4.12.2023 22:49:07)

Nisam ni ja ljubitelj tih laksni, a pretpostavljam da se vremenom i pod njih zavuce prljavstina. To skljocaje o kojem pises mi nije strasno. Ja ga kod mog indukcionog resoa i ne cujem od zvuka ventilatora. Sad mi nije jasno da li se i kod tebe cuje ventilator ili samo skljocanje?




Ana RR -> RE: Šporet (5.12.2023 9:33:35)

Ja ih nigde u kuhinji nisam stavljala, baš nigde nemam ni jednu lajsnu. Nikako ih ne volim.

Hm pa rekla bih da se čuje i ventilator, onako šuštanje, kao kad komp radi npr.




dddaca -> RE: Šporet (5.12.2023 11:13:46)

To je prihvatljivo, ako je sustanje.




Srecko47E -> RE: Šporet (9.12.2023 11:42:41)

Nama je ploca fiksirana duplon trako,onom jacom.Bez problema se odvoji.
Odvojim,podignem ,obrisem,zalepim i pici.
Na treci mesec je podizem ,iako realno nema potrebe,toliko cesto.

Iz tog razloga nisam zelela da se lepi za drvo.


S druge strane,lajsne nemam ,jer ih ne volim.
Uzela sam Eger drvenu plocu iz komada i bilo bi steta lepiti i kaciti lajsne na nju. :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]