RE: Šporet (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Mirko Svirko -> RE: Šporet (25.1.2020 0:03:08)

Ana,i ja imam ugradnu.Ispod nje su mi fioke. Iznad nje jos dva dela u kojima drzim neke kuhinjske stvari. Moja je Whirlpool.Odlicna je. Ne greje ni deo iznad i deo ispod. 




Didy -> RE: Šporet (25.1.2020 1:11:14)

Anči, i ja imam ugradnu (Gorenje) već 9 godina. Nemam nikakve zamerke. Podignuta je, ne stoji dole. Ne greje ništa okolo. Iznad mi stoji mikrotalasna, ispod element s escajgom.





Sanjalicaaa -> RE: Šporet (25.1.2020 9:53:13)

Mi isto imamo Gorenje stara 9-10god. I odlicna je. 





Ana RR -> RE: Šporet (25.1.2020 16:18:43)

Super, devojke, hvala [sm=smiley27.gif]







Ana RR -> RE: Šporet (10.2.2020 11:37:31)

Opet ja :D Da li neko koristi indukcionu ugradnu ploču?




nata11 -> RE: Šporet (10.2.2020 15:12:26)

Ima moja svekrva ali se iskreno da ti kazem ne secam da sam nesto kuvala na tome. Sta te zanima?




Ana RR -> RE: Šporet (10.2.2020 15:45:01)

U suštini samo me zanima kakve sudove koristite pošto na indukcijsku ploču ne može sve. Ali jasno mi je sada, moraću da menjam tiganje [sm=smiley36.gif]





mati -> RE: Šporet (15.4.2020 23:40:06)

Ovako, ne znam ni da li cu moci da vam objasnim dilemu.
Ne znam kako da ocistim rernu. Sporet je ugradni, a grejaci su na otvorenom i doji i gornji. Pozadi su negde ubaceni uopsteste ne znam kako da ih izvadim i ocistim dno. Za sad ga usisavam i briskam tako, ali bi htela sve da isprskam. [sm=zmeden.gif]
Nesto mi kolega reko da mora sve da se izvadi pa da se odsrafi od iza???Jel ima neko resenje, tj da je cistio rernu?




gocic -> RE: Šporet (15.4.2020 23:47:38)

Pojma ja nemam. Imam pbicnu pa se sa njom mucim .




branki* -> RE: Šporet (18.4.2020 8:58:20)

Ja imam slican problem kao mati. Rerna ima dva kao sloja stakla i meni je upalo nesto jednom izmedju ta dva i napravila se muzga.. I sad ne mogu nikako da to ocistim. Jer je unutar izmedju ta dva sloja. Ne znam da li moze da se to otsrafi nekako i da ponovo zasrafim... Ja gledala, ali ne vidim. Imaju dva neka srafa, ali se nista ne desava kad ih odvrnem. Mozda i ne moze... Bzv




IvanaSK RR -> RE: Šporet (18.4.2020 13:30:11)

Branki,takva su "vrata" od moje rerne pa mi se desi da se nesto slije izmedju. Al to moj muz resava 🤣 . Ja htela pre neki dan al odustala,plasim se da sada ne napravim neki haos 




branki* -> RE: Šporet (18.4.2020 13:57:53)

Šta radi muz,Ivana?je l ij odvrće ili drugačije. .Mislim da ne može ništa da udje između, npr prutic li žica neka debela,koju ni nemam..Pa da tako ocistim





IvanaSK RR -> RE: Šporet (18.4.2020 14:04:13)

Mislim da nekako odvrce. Ne može nista unutra uvuci,to nema sanse. Al moguće da sve zavisi i od sporeta.




IvanaSK RR -> RE: Šporet (18.9.2023 10:01:30)

Mi menjamo šporet. Moj će ići mojoj sestri. Imamo gorenje deset___ godina, zadovoljna sam njim, ali nema ventilator u rerni. Ovaj novi će imati. Samo da se ne pokajem sa novijom tehnologijom 😁
Klik




Ana RR -> RE: Šporet (18.9.2023 13:33:45)

Iv, bićeš zadovoljna. Ja bih preporučila šporet sa indukcionom pločom, iz iskustva.




IvanaSK RR -> RE: Šporet (18.9.2023 18:32:07)

Ne može baš sve finansijski 😁 biće ok i ovaj 




Ana RR -> RE: Šporet (18.9.2023 23:06:31)

Biće i više nego ok sigurno [sm=smiley1.gif]




dddaca -> RE: Šporet (12.10.2023 8:08:55)

Koje su prednosti ugradnih rerni i ploca u odnosu na obican sporet, osim sto mogu da se postave na razlicite pozicije u kuhinji? Poziciju za sporet imam i ne bih je menjala, tako da bi stajale jedna iznad druge, kao kod klasicnog sporeta. A on je nekoliko puta povoljniji, tako da naginjem ka kupovini sporeta
I drugo, vidim da su sporeti sa indukcionom plocom dosta skuplji od staklo-keramike. Da li cena opravdava kvalitet i zasto? Kako cistite to staklo? Mora li stalno da se brise?




Ana RR -> RE: Šporet (12.10.2023 10:08:18)

Daco, ja sam imala šporet sa staklokeramičkom pločom, sada imam ugradnu rernu i indukcionu ploču i definitivno moj glas ide za ovo drugo. Manje mesta zauzme i meni je mnogo lakše za održavanje jer mi je šporet ceo bio od inoxa pa sam ga svaki dan glancala. Indukciona ploča je isto lakša za održavanje, prvo što ako ti nešto iskipi možeš odmah da isključiš ploču (ili staviš pauzu) i ona se odmah hladi tako da ništa neće zagoreti. Jeste da treba malo privikavanja na jačinu, pogotovo ako kuvaš filove za torte itd, ali brzo se navikneš.




Srecko47E -> RE: Šporet (12.10.2023 10:10:42)

12 godina sam ila Gorenje sporet sa cetiri ringle,koji radi na struju.Obicna rerna-onaj klasican model.
Radi i dan danas,puj puj,stanari ga slatko koriste.
Sporet je i dalje kao nov.

Rekoh,kad se vec selim,kuoujem novi sporet koji mi se slaye uy kuhinju.

I kupim Candz,ravna ploca,tj ugradna ploca.
Koliko je komfornije sa klasicnim sporetom,ne raymisljas sta ce da ti padne i da li ce da ti padne.






dddaca -> RE: Šporet (12.10.2023 19:40:18)

Ana, dobro je da si mi rekla ovo za inox. Nisam razmisljala o tome. Sigurno se svaki otisak prsta vidi.
Reci mi za indukcionu plocu, moze li ona da radi i na niskoj temperaturi? Ono kad na primer na obicnom sporetu smanjis na 1, da bude topla, ali da ne kljuca?
I citam sad ovo sto Srecko pise. Koliko je ta ploca cvrsta?




Ana RR -> RE: Šporet (12.10.2023 21:51:30)

Daco, svaki otisak, fleka od pare, vode, sve se vidi!

Pazi, ja poslednjih skoro 20 godina koristim staklokeramičku ploču i evo sad indukciju, nikad se nije ni okrnjilo a kamoli polomilo. A dešavalo se da mi ispadne nešto. Ja iskreno nisam nikada razmišljala o tome da li će se polomiti, pa nećeš bacati kamenje na nju.

Da, indukcija isto ima jačinu temperature od 1 do 9 ali kada je na baš niskoj temperaturi onda se ona konstantno pali i gasi. Ako imaš nekoga ko ima indukciju najbolje je da pogledaš kako radi. Čini mi se da Bosch ima showroom gde možeš isprobati uređaje, mislim da je u Sarajevskoj, pa možeš i tu pogledati.




dddaca -> RE: Šporet (12.10.2023 22:30:56)

Zanimljivo, nisam znala za taj showroom. Ako budem svracala do Beograda pogledacu. Hvala u svakom slucaju na pomoci




Srecko47E -> RE: Šporet (13.10.2023 13:44:52)

Ja nisam isprobala koliko je cvrsta.[sm=smiley36.gif]
Ali moj svekar jeste i to na svojoj,cim su je kupili,pa naredno jutro.

Iznad imaju elemnt,ugradni aspirator ali nije stalno izvucen.I padne mu tegla za zacine,raspuklose staklo u paramparcad.


Ja ziasta vodim racuna i vec mije pritisk i obaveza.

Sve se vidi to stoji,ali ima sredtsvo u dm,ja volim da prebrisem i da mi je lepo na oko .
Saluu stranu,kosta oko 200din ilifiber za staklo iz onog green,nesto.

Sto sam svi rade,malo vode,prebrisem i nista se ne vidi.




Ana RR -> RE: Šporet (13.10.2023 13:54:53)

Srećko, nisam mislila da se na staklu sve vidi već na inoxu. Moj stari šporet je bio ceo od inoxa i bio je baš zahtevan za održavanje. Staklo kao staklo se lako održava, imam kaljeno staklo i na zidu i nemam problema.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>