RE: RAK (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> RE: RAK (2.11.2012 8:30:31)

Novembar mesec je mesec borbe protiv raka pluća.... [sm=smiley31.gif] Za sve koji su nekog izgubili od ove bolesti.
I mom dedi koji nikad neće biti zaboravljen [sm=smiley27.gif]
KLIK




Anoniman -> RE: RAK (2.11.2012 8:33:31)

Pepino... sad sam tek pročitala... [sm=smiley31.gif]




Mishica 77 -> RE: RAK (2.11.2012 17:05:08)

MR spada u dijagnostičke procedure koje nisu hitne tj. u one procedure za koje se u zemlji Srbiji tzv. "liste čekanja", a "liste čekanja" formira svaka ustanova na osn. kliničke slike i ukupnog zdravstvenog stanja pacijenta. Ako je slučaj hitan, onda se pacijent ili ne stavlja na listu tj. odmah mu se radi MR ili se sa liste skida i prosleđuje na MR.
Nisam ukapirala da li baka leži u bolnici ili je kod kuće. U svakom slučaju, koliko je hitno i da li je hitno, mora da proceni lekar koji je leči. Ne znam da li vam je on išta rekao? Ako je tako kao što ti navodiš, da joj je ta tumorska masa toliko narasla za nedelju dana, mislim da to jeste hitno. Ali.... i ako jeste hitna, opet mora da se proceni stepen hitnosti njenog slučaja u odnosu na stepen hitnosti nekog drugog. Znači,npr., neko možda ima isti tumor kao ona ali je životno ugrožen, a baka tvog muža nije i samim tim taj drugi ima prednost. Moraš uzeti u obzir i jedan otežavajući faktor u našoj Srbijici, a to je da je sve ovo što ti rekoh teorija tj. ono kako bi trebalo da bude. Ali.... ne biva uvek.
U svako slučaju, ako vam lekar kaše da "jeste hitno ali eto nema tehničkih mogućnosti da se uradi MR u narednih 30 dana", onda neka vam lepo da pismeno obrazloženje tj. potvrdu(postoji obrazac) sa kojom odlazite i odradite MR u privatnoj praksi i to posle refundirate od svog zdravstvenog osiguranja. Podnosite zahtev filijali RFZO, na posebnom obrazcu koji uzmete kod njih i uz to priložite i celokupnu bakinu med. dokumentaciju , dr-ovu potvrdu i račun od privatnika.
E, onda oni u filijali procenjuju koliko je vaš zahrev za refundaciju osnovan i isplaćuju novac ili ne.
Uf! Valjda sam bila razumljiva... [sm=zmeden.gif]
Možda i pomognem..... [sm=smiley1.gif]




Dve_srece_najvece_ -> RE: RAK (2.11.2012 23:21:23)

Razumela, tako sam i ja shvatila ono sto sam procitala ...ali nisam bila sigurna.

Neznam koliko je hitna...nama deluje hitno zbog bolova koje trpi...
Ona nema josh onkologa, jer je tek pre nedelju dana saznala da ima tumor... tj jedno vece je zaboleo stomak, odveli smo je u hitnu, oni je prosledili u bolnicu, gde su joj radili analize i preglede...izmedju ostalog rtg abdomena i karlice, na papiru od te noci pishe da ima veliki tumor, velichine mushke glave koji se nalazi u abdomenu i shiri u karlicu... Pustena je kuci, a sutradan je isla na pregled kod ginekologa i gastrologa, koji su ovo potvrdili.... e sad....kad se to deshavalo njen stomak je bio normalnog oblika....2-3 dana kasnije se izoblicio...kao da je to izashlo vishe napolje, i spustilo se dole... Nije hospitalizovana, ali kuci lezi, josh uvek moze do toaleta, ali u pratnji, a koliko je boli, dovoljno je reci da je na trodonu...[sm=smiley13.gif]

E da....zaboravila sam reci...kad je dobila uput za mr, otisli smo da zakazemo, u cetvrtak su nam zakazali za utorak ( ovaj sto je sada prosao), da bi je u utorak 4 sata pred snimanje zvali da je aparat pokvaren. Sada cekamo informaciju veze koju imamo u bolnici , da li je aparat zaista pokvaren. Verujem da po ovom sto si ti napisala, ona nije hitan slucaj, jer svako mladji je hitniji, u danasnje vreme osobe preko 80 godina nisu prioritet nikome....




sanji -> RE: RAK (22.11.2012 13:23:52)

Moj svekar je pre godinu i po operisao tumor na bešici. To je prošli kao O.K. Išao redovno na kontrole i sve je bilo dobro. U nedelju mu je blago pozlilo, u utorak otišli kod neuropsihijatra koji ga je poslao u Svetog Save i tamo mu na skeneru našli tumor mozga! Metastazirao i neće ga operisati. Na zadnjoj i prednjoj strani! [sm=smiley19.gif]




jance -> RE: RAK (22.11.2012 14:08:03)

sanji [sm=smiley31.gif]
hoce li dobiti hemoterapiju? zracenje?

moj svekar je imao 4 cvora, dva u prednjem delu a dva u zadnjem...




viking -> RE: RAK (22.11.2012 14:08:23)

Sanji, stvarno? Koliko su mu dali? Kako se drže M. i R.?




sanji -> RE: RAK (22.11.2012 14:17:32)

Zakazali su danas konzilijum za 07.12. pa ćemo videti za terapiju. Sad prima samo one inekcije da spadne otok!
Viking još smo svi sluđeni a moja duša je na putu i dolazi sledeće nedelje. Nisam stigla ni da popričam sa njim. Čuli smo se na par minuta. Sutra ćemo malo duže da popričamo kad stigne u Italiju. Trebalo bi da stigne ovamo do prvog. Mi se taman bacili u planove za rođendanka i slavu i sad nas ovo strefilo.




sanji -> RE: RAK (22.11.2012 14:18:54)

Nisu ništa prognozirali, svi su nešto suzdržani.




NadaR -> RE: RAK (22.11.2012 14:21:52)

Žao mi je Sanji [sm=smiley31.gif]




viking -> RE: RAK (22.11.2012 14:22:58)

Kakav užas... Pozdravi ga. Ako mi nešto možemo da pomognemo, reci. Imaš moj broj.




sanji -> RE: RAK (22.11.2012 14:28:41)

Hvala devojke! Baš sam tužna!
Viking, nismo još nikome ni rekli, malo mi je bezveze da zovem ljude i donosim ružne vesti. Oni su hteli i od M da sakriju (kao da mu ne kažemo još par dana) ali ja nisam bila za to da ga lažem. Sad čekamo sedmi da vidimo koliko se čeka na terapije. Sveki se još i dobro nosi sa svim tim, stvarno je žena zmaj!




sanji -> RE: RAK (20.12.2012 15:29:22)

Nama opet loše vesti! [sm=smiley13.gif]
Svekar je sve gore, nisu mu dali nikakvu terapiju, sem trodona koje su mu prepisali juče! [sm=zmeden.gif] Poslednje dve nedelje je polu pokretan, ne može sam ni u kupatilo. Noćas mu je bilo jako loše i povraćao je celu noć pa je mm sad kod njih i ostaće bar do sutra. Pre neki dan smo išli zajedno da ga vidimo. Ljudi, kakva je tuga gledati a znati da ne možeš nikako da pomogneš! [sm=smiley19.gif]




branki* -> RE: RAK (20.12.2012 21:48:07)

sanji[sm=smiley13.gif] tesko je,pretesko,glupi rak.moj svekar je umro od raka zeluca,za 2 meseca od kako mu je dijagnostifikovan,covek se osusio,izoblicio,coveka koji je po 18 sati radio i teglio,bio skolovan i na polozaju,srozao dotle da nosi pelene i ceka da ga neko okrene u krevetu,nista nije mogao..toliko degradirajuce.jos pamtim one njegove oci i pogled..tuga i jad[sm=smiley13.gif] da bar covek moze dostojanstveno da umre,a ne tako,uzas...




Ivanka 75 -> RE: RAK (18.1.2013 0:31:43)

Jednostavni lekovi protiv raka




dunja RR -> RE: RAK (12.9.2013 20:50:47)

Meni je u februaru rođeni ujak umro od raka pluća (za dve nedelje ode čovek) ..baš pred moju VTO ..jedva sam se sabrala od šoka, bili smo jako bliski [sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: RAK (12.9.2013 20:52:10)


IZVORNA PORUKA: pepino

Zenice moje sta nas je sa ovom mukom!Uh[sm=smiley31.gif][sm=smiley13.gif]

Ja imam jedno pitanje za moderatore;Da li smijem da otvorim temu za ovu Kubansku vakcinu za karcinom pluca?
Zelim sto vise ljudi da informisem i ako moze pomognem koliko mogu,imam sve informacije,pa ko zeli da moze procitati?
Ljubim vas sve


Moj brat je nabavio ujaku ali tačno tog dana kada je preminuo [sm=smiley19.gif]




dijana1* -> RE: RAK (12.9.2013 21:21:08)

Dunja[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Bebilina -> RE: RAK (12.9.2013 22:05:30)

[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
I ja sam danas dobila vesti o asistentici iz skole koja je od raka pluca umrla... Jako zalosno, deca su joj svasta pisala i slala dok je bolovala... [sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: RAK (12.9.2013 22:24:07)


Ja, dok se ovo nije desilo ujaku, nisam ni znala da je rak pluća tako opak, i da odnese život bukvalno za dve nedelje, u ujakovom slučaju. Skoro (u julu) je preminuo prijatelj od mm, saznao je u aprilu da boluje od raka pluća. Posle ujakove sudbine, nekako sam znala ..




pepino -> RE: RAK (12.9.2013 22:29:34)

Dunjice jako mi je zao...ali sve znam...na zalost...
Ali vjerujte mi svi kad vec nema spasa bolje i za par nedelja,mjesec nego da se pati kao moj dragi skoro 2 godine a zna da mu nema lijekajavascript:void(AddText('[sm=smiley19.gif]'))
I ta vakcina je obicna prevara,moj dragi je sve isprimao,dali mu lazne nade a ni malo nije pomogla niti ikome sa kim god sam se cula preko neta,svi su sad vec pokojni[sm=smiley19.gif]
Drzite se,to je opaka bolest koja na zalost nosi mnoge zivote sve vise i vise...ko zna sta nas sve ceka...

Ljubim vas




viking -> RE: RAK (12.9.2013 22:32:42)

Pepino [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




pepino -> RE: RAK (12.9.2013 22:35:39)

[sm=smiley31.gif] Viking




dunja RR -> RE: RAK (12.9.2013 22:45:54)

Pepino mila [sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: RAK (12.9.2013 22:55:02)

Pepino [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>