RE: RAK (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 12:38:30)

Verolino meni moji slabo i govore, da me ne potresaju zbog une, ali oni su optimisticni i veruju da ja dobrocudni, sada cekamo utorak...[sm=smiley13.gif] imao je zlezde, ali se nisu dovoljno razvile, kazu da je na vreme otisla...




Torbica -> RE: RAK (13.2.2014 12:42:51)

Kako misle da je imao zlezde? Benigni ne metastazira u zlezde...




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 12:47:08)

Torbice nista me ne pitaj, prvo su rekli da nema, juce su rekli da su uklonili zlezde, tumor velicine oraha i 1/3 plucnog krila... sada se ceka ta biopsija, moji su gore sami, mozda im nista ne govore i d aih ne potresaju, ali mama mi je ydravstveni radnik, nagledala se toga, sve rayume, a moyda oni meni nista ne govore ubog une... mnogo mi je tesko. Vode je dr. Maja Hercegovac i prof.dr. Srbjanovic valjda, ili nesto tako na S...

Sada sam zvala mamu limfne zlezde su uklonili, sada se ceka da vide da li su bile uvecane, ili ne.... tresem se, jer amo su odreagovale, onda je maligno, i moze da s eprosiri na celo telo...




Torbica -> RE: RAK (13.2.2014 12:51:21)

UM, ne mozes ti tu draga nista pomoci nervirajuci se, stvarno moras da mislis na svoje dete. Verujem ti da ti je strasno strasno strasno...ALi trebas svome detetu, cuvaj se draga. Njoj ce sigurno tamo gde je pomoci najvise sto mogu. Nazalost ne zvuci bas dobro ali treba stalno imati na umu - NA VREME su nasli! Cuj to je jedino bitno i daje veliku nadu! Ako su stvarno na vreme nasli.... Toliki tumor...




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 12:53:34)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

ali oni su optimisticni i veruju da ja dobrocudni

Doktori?




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 12:55:59)

Ma torbice, ti si lekar mozes sve slobodno da mi kazes... najgore od svega sto ona nije imala nikakve tegobe, sto nju kada vidis izgleda zdravo, rumeno, veselo, poyitivno klik , da se ona zalila da je nesto boli, ma tek sto je zavrsila umetnicku skolu i upisala knjizevnost ... samo nju jednu setsru imam...

sedimentacija je normalna, krv ok, samo ta prokleta temperatura se javila 9.1.




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 12:56:35)


IZVORNA PORUKA: Unina mama



Sada sam zvala mamu limfne zlezde su uklonili, sada se ceka da vide da li su bile uvecane, ili ne.... tresem se, jer amo su odreagovale, onda je maligno, i moze da s eprosiri na celo telo...

Onda su ih uklonili iz predostroznosti.
UM, sunce moje, moras da se smiris, ako je to ikako moguce. [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 12:57:00)


IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Unina mama

ali oni su optimisticni i veruju da ja dobrocudni

Doktori?



Aha, pa kazem vode je po recima mog strica najbolji dr. za te bolesti, neki na S , da li Srbijanovic, i dr. Maja Hercegovac....




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 12:57:58)


IZVORNA PORUKA: Unina mama


sedimentacija je normalna

Ovo zvuci obecavajuce.




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 12:59:07)


IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Unina mama

ali oni su optimisticni i veruju da ja dobrocudni

Doktori?



Aha, pa kazem vode je po recima mog strica najbolji dr. za te bolesti, neki na S , da li Srbijanovic, i dr. Maja Hercegovac....


I mi cemo verovati da je dobrocudni.




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 12:59:14)

IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Unina mama


sedimentacija je normalna

Ovo zvuci obecavajuce.



to je bilo pre nego sto su je operisali, prvo je bila 70 , crp 149, a sada nedelju dana pre operacije 16 i crp isto tako nesto


Nije Hercegovac, vec Ercegovac i doktor Subotic




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 13:05:47)

um, ne znam sta znaci sve to, mislim na to sto je imao zlezde i tako to, ali znam kako mora da su sludjeni i tvoji i ti i da u bolnicama nista ne govore. moja mama je nedavno (opet) operisana, odstranjen joj je deo kosti iz kuka koji se i sam bio odlomio i ispostavilo se da ga je tumor napao i oslabio, ali je biopsija pokazala da je dobrocudni. sta god da je, bitno je da se sto ranije otkrije.




Klarita -> RE: RAK (13.2.2014 13:07:43)

UM, drzi se i ljubi Unicu [sm=smiley31.gif] Svracam, citam, ne verujem, uzas...




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 13:09:15)

Kseno, Klarita[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




vonavoj -> RE: RAK (13.2.2014 13:11:05)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
samo citam,i ne verujem! i stalno mislim na tebe,saljem pozitivnu energiju![sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 13:12:51)

Znam Von[sm=smiley31.gif]

Bolje da je ostala trudna kao tvoja sestra i da je sada udajemo, nego ovo sto nas je snaslo[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




vonavoj -> RE: RAK (13.2.2014 13:14:27)

da znas,u pravi si...[sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 13:14:45)

Kseno secam se problema sa tvojom mamom, samo da i ovaj nas bude dobrocudni, sto kaze moja majka juce bolje meni da su obe dojke odsekli, nego nju sto su dirali[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Torbica -> RE: RAK (13.2.2014 13:15:45)

Draga, samo neka su odstranili, hirurzi uvek kazu - do u zdravo tkivo, dakle i zdravog malo jer na celijskom nivou ono sto je blizu vrlo moguce da ipak ima po koja celija. Ma ja ovako skolski - benigni ne daje metastaze, ne siri se u limfne zlezde, najcesce je pravilnog oblika, glatke povrsine, mislim, kad je ovako skolski nema tu sta. E sad naravno postoji puno vrsta tumora i upravo zato je biopsija jedina prava mera. Ali prosto nisam mogla da ocutim sirenje u zlezde i ipak odstranjena 1/3 plucnog krila. Realno, to se ne radi kod skolskog oblika benignog tumora. Oni znaju sigurno i bez biopsije na osnovu preseka, dakle u toku operacije se to jako lepo vidi - kakvo je tkivo jer opet, kod benignog je homogeno, i najcesce benigni ima svoju tzv kapsulu najcesce. Naravno, ne sme se nista govoriti dok biopsija nije gotova. Bolje da cutim.... [sm=smiley13.gif] Mada, zaista, sve i da nije benigni, ako se uhvati na vreme - moguce je potpuno izlecenje!
Navijam svim srcem - kakav god da je - da se sestrica oporavi skroz! [sm=smiley31.gif]




Brand new mama -> RE: RAK (13.2.2014 13:17:58)

UM, uzasno mi je zao. Moras biti jaka zbog svoje Unice, a i zbog sestre... sada te je uzasno strah(mislim da taj strah nikad ni ne nestane) ali nista se ne moze promjeniti,od sad, u svkom slucaju slijedi borba i svi morate biti uz nju.




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 13:19:59)

Cutacu, nista govoriti necu dok ne stignu reyultati biopsije, hvala ti sto si ovo podelila sa mnom, i meni to zvuci lose,ipak je 1/3 plucnog krila u pitanju... samo sreca pa je na vreme,sta bi bilo da nije dobila temperaturu, i da je otisla u kragujevac, to bi se vuklo mesecima, i sta onda[sm=smiley19.gif]

Moram da budem optimisticna, a ako se ne daj Boze desi da je maligno ide li tu hemoterapija, ili tako nesto preventivno.

Kaze mama da su je malopre vodili i na rendgen, da je uglavnom pod sedativima,zbog jakih bolova....




Jeltje -> RE: RAK (13.2.2014 13:21:08)

UM, i ja sam prestravljena...narocito kad sam videla sliku, sestra ti je preslatka devojka i dace Bog da pregura ovo sve, da se zavrsi na ovoj operaciji i da se ipostavi da je sve benigno. Verujem da su zlezde odstranili iz predostroznosti.

Potrudi se da budes jaka i zbog detata, a i zbog nje...Jednio tako joj mozete pomoci, ako ste vi ostali dobro.

Saljem veliki [sm=smiley31.gif] i puno pozitivne energije....i pratim sta se desava...




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 13:28:28)

kao sto kaze jeltje, sestra ti je stvarno preslatka, i cinjenica sto je tako mlada i jeste zastrasujuca, ali i ohrabrujuca jer mlad organizam sve to bolje podnese [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 13:32:38)

Jetije, Kseno[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 13:34:30)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Cutacu, nista govoriti necu dok ne stignu reyultati biopsije, hvala ti sto si ovo podelila sa mnom, i meni to zvuci lose,ipak je 1/3 plucnog krila u pitanju... samo sreca pa je na vreme,sta bi bilo da nije dobila temperaturu, i da je otisla u kragujevac, to bi se vuklo mesecima, i sta onda[sm=smiley19.gif]



Maco, sve moze biti a i ne mora. Kapsularni tumor moze biti benigni, a i ne mora. Verovatno su uocili nesto sto im se nije dopalo cim su resili da joj odstranjuju trecinu plucnog krila. Ali to sto su vizuelno uocili moze ostati samo sumnja. Dacu ti primer moje drugarice. Ona je iznad keceva imala neke ciste. Hirurg je tad njoj ostrugao dobar deo kosti na vilici jer je posumnjao da je jedna od cisti imala maligni karakter. To se nije desilo, ali on je njoj objasnio da je to radjeno iz predostroznosti da joj ne bi posle ponovo otvarao vilicu. I ja se nekako nadam da je i tvojoj seki odstranjeno tkivo iz predostroznosti.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>