RE: RAK (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Torbica -> RE: RAK (13.2.2014 13:35:09)

Naravno, postoje jasni protokoli kako se to tretira, nemoj da brines oko toga. U pravu je Ksena, mlad organizam, verujemo da ce biti sve ok! Javljaj svakako sta god, ja sam sigurna da je vode sjajni lekari i da ce dati sve od sebe. [sm=smiley31.gif]




nata11 -> RE: RAK (13.2.2014 13:38:45)

UM tek sada vidim. Nemas pojima koliko mi je zao i ja imam malo stariju sestru, a sa rakom sam se susretala kada je mama operisala dojku.

Da ti kazem da se ne nerviras nemogu ali drzi se [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Trcosava -> RE: RAK (13.2.2014 13:53:09)

UM verujem da ti je strašno, ali zbog SVOG deteta moraš da progutaš i budeš jaka. Nemam sestru, ne mogu da zamislim tu bol. Samo znam da je hiljadu puta gore kad ti ništa ne govore ili na kašičicu, pa u svojoj glavi stvaraš grozne scenarije.

Oporaviće se i biće bolje. Od mene samo jedan jaki [img]http://cheesebuerger.de/images/smilie/liebe/a042.gif[/img]




moja ciklama -> RE: RAK (13.2.2014 13:56:34)

UM..[sm=smiley31.gif]




bea83 -> RE: RAK (13.2.2014 14:11:04)

Razmišljam šta da napišem, jer se potpuno slažem sa Torbicom, nisam dr ali  nažalost iz iskustva nekog jako bliskog. Ne bih volela da ti dižemo paniku, ali moraš biti spremna na obe varijante rezultata. Čak i ako nije benigno, to ne mora da znači ništa tragično. Na vreme je ustanovljeno, mlada je, postoje razne terapije i čvrsto verujem da će se njen organizam izboriti sa čim god treba. Najvažnije je da vi oko nje ostanete maksimalno pozitivni u svakom slučaju jer ako na vašim licima,stavu,govoru tela vidi paniku to će se lako reflektovati na nju. A važno je da ostane pribrana i pozitivna. Ceo život je ispred nje, preguraće ovaj teret i biće jača nego pre. Puno te [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Maslacak15 -> RE: RAK (13.2.2014 14:26:52)

Unina mama drzi se ! Nija neznam sta bih ti tacno rekla, na takav udarac je nemoguce pripremiti se. Samo se covek zapita ZASTO? [sm=smiley13.gif] Iskreno se nadam da je u pitanju benigni tumor. Ukoliko je nedaj boze u pitanju malgini od presudne je vaznosti da li je stadijum II ili stadijum III. U prevodu da li su zahvaceni limfni cvorovi/zlezde ili ne: ako nisu uz dobre strucnjake oporavak je skoro zagarantovan ako jesu onda je prognoza mnogo mnogo gora. Kazem ovo zato sto sam iskrena i ne verujem da bi neznanje pomoglo ni tebi i sestri. A zelim da verujem jako jako da ce biopsija pokazati benignu promenu ili u najgorem slucaju strogo lokalizovani malignitet.[sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: RAK (13.2.2014 14:31:35)

uzgred ja mislim, ne mogu da garantujem za rak pluca ali na osnovu onoga sto znam za rak doje i kolorektalni karcinom da oni automatski odstranjuju najblize limfne cvorove da bi ih testirali. Sama cinjenica da su ih skinuli znaci ne mora da znaci da ih smatraju zahvacenim.




hanka -> RE: RAK (13.2.2014 14:42:57)

[sm=smiley31.gif] UM




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 14:47:52)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

uzgred ja mislim, ne mogu da garantujem za rak pluca ali na osnovu onoga sto znam za rak doje i kolorektalni karcinom da oni automatski odstranjuju najblize limfne cvorove da bi ih testirali. Sama cinjenica da su ih skinuli znaci ne mora da znaci da ih smatraju zahvacenim.

Da da, ovo je tacno, zato sam i misljenja da su ih izvadili iz predostroznosti.




lesica -> RE: RAK (13.2.2014 14:49:20)

UM, drži se mila [sm=smiley31.gif]




bea83 -> RE: RAK (13.2.2014 14:51:51)

IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

uzgred ja mislim, ne mogu da garantujem za rak pluca ali na osnovu onoga sto znam za rak doje i kolorektalni karcinom da oni automatski odstranjuju najblize limfne cvorove da bi ih testirali. Sama cinjenica da su ih skinuli znaci ne mora da znaci da ih smatraju zahvacenim.

Da da, ovo je tacno, zato sam i misljenja da su ih izvadili iz predostroznosti.


Za rak pluća ne odstranjuju automatski, čak ni za dojku ne odstranjuju u svakom slučaju. Samo kad im se citiram doktora "ne dopadne ono što vide"




nina26 -> RE: RAK (13.2.2014 14:51:52)

uh, draga bas me potreslo ovo za tvoju sestru[sm=smiley31.gif]

drzi se, mlada je ona, sta god da je pregurace, moras misliti pozitivno[sm=smiley27.gif]

ako treba neka pomoc, bilo sta, javi se!




doktorkakristal -> RE: RAK (13.2.2014 15:05:57)

UM [sm=smiley31.gif] nadamo se da je benigno
Kosa na glavi mi se dize,vise pravila nema,sve je vise mladih ljudi boleso ,samo da nam Bog sacuva decu i nas dovoljno dugo da ih izvedemo na pravi put




Leptiric123 -> RE: RAK (13.2.2014 15:09:22)

UM [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

nadam se da će biti dobro sve na kraju, samo pozitivno misli i biće tako




mamica 91 -> RE: RAK (13.2.2014 15:30:38)

UM [sm=smiley19.gif] rodjena sestra ? saljemo vam milion [sm=smiley31.gif] moja Una i ja, da sve bude kako treba [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 18:52:40)

Hvala Vam zene na podrsci, i recima, znam da moram biti spremna na obe varijante. Bila je mama danas kod nje na pola minuta u sok sobi, kaze da je lepa cak i bolesna, ima bolove, pojacali su joj medikamente. Doktori su optimisticni, kazu da po preseku tumor nije zlocudan,ali ih samo brinu te zlezde, sada misle da nisu one uzrok svemu, dok ne stigne reyultat biopsije mogu samo da nagadjam, verujem da ce sve biti dobro, mora da bude!




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 18:54:16)


IZVORNA PORUKA: mamica 91

UM [sm=smiley19.gif] rodjena sestra ? saljemo vam milion [sm=smiley31.gif] moja Una i ja, da sve bude kako treba [sm=smiley31.gif]


Mamice rodjena sestra, jedna jedina, 4 godine mladja od mene, 94 godiste...[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




big mum -> RE: RAK (13.2.2014 18:56:59)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Hvala Vam zene na podrsci, i recima, znam da moram biti spremna na obe varijante. Bila je mama danas kod nje na pola minuta u sok sobi, kaze da je lepa cak i bolesna, ima bolove, pojacali su joj medikamente. Doktori su optimisticni, kazu da po preseku tumor nije zlocudan,ali ih samo brinu te zlezde, sada misle da nisu one uzrok svemu, dok ne stigne reyultat biopsije mogu samo da nagadjam, verujem da ce sve biti dobro, mora da bude!



Iskreno se nadam da će sve biti dobro,jako me dirnula ova tvoja priča.
Čuvaj se mila moja [sm=smiley31.gif]




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 18:58:18)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Doktori su optimisticni, kazu da po preseku tumor nije zlocudan

Ovo je jako, ali jako dobra vest.[sm=bravo.gif] Bice sve u redu. Ima ti i seka kao matore smaracice da cuvate unuke[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 19:09:55)

Verolino nasmeja me, ona nece da se udaje, kaze da joj je dota ovo moje dete sto lici na nju, ili ce kaze da usvoji crnce. Pozitivno je i sto je danas bila spremna da s evsadja i sali....to je drzi..

Big mum[sm=smiley31.gif]




Verolina -> RE: RAK (13.2.2014 19:18:23)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Verolino nasmeja me, ona nece da se udaje, kaze da joj je dota ovo moje dete sto lici na nju, ili ce kaze da usvoji crnce.

Aha, i ja nisam htela da se udajem. A sto se tice crnca njega sam usvojila-sa udajom[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Moram malo se salim. Pozitivne misli zaista privlace pozitivne stvari.




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 19:51:10)


IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Verolino nasmeja me, ona nece da se udaje, kaze da joj je dota ovo moje dete sto lici na nju, ili ce kaze da usvoji crnce.

Aha, i ja nisam htela da se udajem. A sto se tice crnca njega sam usvojila-sa udajom[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Moram malo se salim. Pozitivne misli zaista privlace pozitivne stvari.


Nasm
eja me opet[sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: RAK (13.2.2014 20:22:28)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Hvala Vam zene na podrsci, i recima, znam da moram biti spremna na obe varijante. Bila je mama danas kod nje na pola minuta u sok sobi, kaze da je lepa cak i bolesna, ima bolove, pojacali su joj medikamente. Doktori su optimisticni, kazu da po preseku tumor nije zlocudan,ali ih samo brinu te zlezde, sada misle da nisu one uzrok svemu, dok ne stigne reyultat biopsije mogu samo da nagadjam, verujem da ce sve biti dobro, mora da bude!

Ako je prvi deo recenice tacan, drugi automatski pada u vodu! Navijam jako! [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: RAK (13.2.2014 20:31:18)


IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Hvala Vam zene na podrsci, i recima, znam da moram biti spremna na obe varijante. Bila je mama danas kod nje na pola minuta u sok sobi, kaze da je lepa cak i bolesna, ima bolove, pojacali su joj medikamente. Doktori su optimisticni, kazu da po preseku tumor nije zlocudan,ali ih samo brinu te zlezde, sada misle da nisu one uzrok svemu, dok ne stigne reyultat biopsije mogu samo da nagadjam, verujem da ce sve biti dobro, mora da bude!

Ako je prvi deo recenice tacan, drugi automatski pada u vodu! Navijam jako! [sm=smiley31.gif]

[sm=smiley31.gif]




isidora88 -> RE: RAK (13.2.2014 21:10:49)

um drzim fige da sve bude kako treba, mora biti [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>