RE: RAK (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


mali_mis -> RE: RAK (15.1.2016 7:51:23)

Mili [sm=smiley31.gif]
Brat je pre neki dan pricao o kolegi sa posla koji je operisao rak, i spomenuo je ishranu. Taj kolega pije tecnost od neke psenice koja nema gluten na s. neka, i jede klice iz semena kajsije.
Za ulje od semena kajsije znam da je dobro, jer su mojoj babi prepisivali da ga korisni, jer je pametnjakovic rascackala mladez, i napravila sebi sr[sm=smiley35.gif] Ona ima 92 god. i terapija bi je samo ubila, tako da maze taj deo oko usta koji je bukvalno nestao. Ma ni ne znam kako da vam opisem izgleda odvratno.
psenica je spelta.




Trcosava -> RE: RAK (15.1.2016 7:54:32)

Mišu samo da te ispravim, spelta ima gluten, ali jako malo.




serpica -> RE: RAK (15.1.2016 8:13:12)

Ja se ne raumem u posebnu ishranu vezano za to samo sam htela jakoooo da [sm=smiley31.gif] Mili i kazem joj da ce sve biti ok..imam u okolini zenu koja je operisala tumor na dojci jos pre 7 god sve ok,ona je odlicno sada




milicicak -> RE: RAK (15.1.2016 9:22:09)

Drage moje, hvala vam puno na podrsci [sm=smiley31.gif] sve ce to biti dobro, znam.




mama krava -> RE: RAK (15.1.2016 9:45:07)

Uf, Milicicak, samo hrabro i glavu gore i bez panike! Moja mama je pre 13 godina operisala benigni tumor na mozgu, ali kod glavne aorte i bila je jaaako rizična operacija, ali ona na kraju nije mogla ni invalidsku penziju da dobije. Ali dobro, to nije ni važno...

Ona je bila u jaaako velikom psihičkom problemu i pre i zrazloga što joj je rodjeni mladji bret godinu dana pre toga umro o tumora jetre i svega ostalog...grozno! A i posle operacije se jako teško vratila u normalu! Veoma je bitno da psihički budete spremni na sve i da mislite pozitivno! Moja mama je ima sreću, jer smo sasvim slučajno došli onog dana kada je čuveni dr Joksimović radio ambulantu i on ju je operisao i imao je po meni odličan pristup pacijentu, a to je da ih ne šiša na ćelavo iako je operacija glave upitanju, nego samo ono parče gde se seče glava...ne dozvoljava pratnju na kontolama, ukoliko pacijent hoda i sl...a to je veoma bitno, jer ja mislim da čoveka, a i porodicu RAK prvo ubije psihički!

Nemam savete za ono što si pitala, ali ćelim vam da nadjete snagu i da ne dozvolite da klonete, jer biće sve ok! Pozdravi mamu!




Sanjica26 RR -> RE: RAK (15.1.2016 9:49:19)

Mili saljem ti jedan najveci zagrljaj.
Mi cekamo oko svetog Jovana Dr da dodje, pa da definitivno kaze sta IMA na plucima. Nalaz nije uopste dobar. Pripremamo se za najgore.
Moj tata je Jako disciplinovan sto she tice ishrane. Ne mrzi ga da cedi sebi I mami sokove od povrca i to svaki Dan.




milicicak -> RE: RAK (15.1.2016 10:21:35)

Milkice, mog tatu je lecio dr Joksimovic, veliki covek i odlican lekar.
Sanjice, nadam se da ce sa tatom biti sve u redu i da rezultati nisu tako strasni koliko se cini [sm=smiley31.gif]
Mi smo srecom jako brzo usli u masinu pregleda, analiza, snimanja... Mama je odusevljena koliko su svi zdravstveni radnici sa kojima se srela ljubazni i predusretljivi.
Ja sad samo cekam rezultate rendgena da budem malo mirnija ali zaista imam osecaj da ce sve biti dobro.
Zbog cele ove situacije ja imam potrebu da apelujem na sve vas da idete na redovne kontrole, da podsecate mame, tetke, bake, sestre, komsinice da urade redovne godisnje ginekoloske preglede i mamografije. Porazan je komentar med sestre iz DZ: Znate, gospodjo, mi svake godine zenama iz rizicnih grupa saljemo pozive za mamografiju, retko ko dolazi...
Hvala vam svima jos jednom na podrsci.




jess021 -> RE: RAK (15.1.2016 13:54:14)

Milicicak, osecaj te ne vara, naravno da ce sve biti u redu[sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: RAK (15.1.2016 14:41:16)


IZVORNA PORUKA: adulence

Branki kako ti je tata?

Adulence,ok je,kao pre,ide na tromesecne kontrole na vma,radi tumor markere i sve sto kazu.s tim da moj tata bukvalno nista nije promenio ni sto se tice ishrane,ni zdravih navika,cak i dalje pusi.jedino sto jede te bube.




choopa choops -> RE: RAK (15.1.2016 23:07:20)

Žene šaljem vam puno podrške! [sm=smiley31.gif] I držim fige da sve bude OK sa vašim najmilijima
[sm=smiley27.gif]




vocicana -> RE: RAK (15.1.2016 23:16:23)

Mnogo mi je zao sto prolazis sa majkom to. Procitala sam da menjas zgrade sa roditeljima u nekoj temi, da trebate po nalaze. Sacekacete odluku konzilijuma, mama ce dobiti tretman pa onda polako. Da znas da mislim ma tebe I saljem najveci [sm=smiley31.gif] ako na bilo koji nacin mogu da pomognem tu sam,javi se.
Branki, citala sam da je tata dobro, hrabra zeno, jaka zeno [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




Anoniman -> RE: RAK (12.2.2016 8:45:37)

Danas je tacno dve godine kako se moja sestra operisala, ako da Bog da svake godine ovaj datum slavimo kao njen drugi rodjendan.




jess021 -> RE: RAK (12.2.2016 10:45:08)

UM, drago mi je da je sve u redu, bice i dalje tako.




choopa choops -> RE: RAK (12.2.2016 15:13:24)

UM [sm=bravo.gif]




wivern -> RE: RAK (12.2.2016 19:55:50)

UM [sm=bravo.gif] živa bila 100 godina




Zemunka85 -> RE: RAK (12.2.2016 20:18:31)

Joj UM pa je l moguce da je toliko proslo?
Secam se svega ...

Mnogo mi je drago sto je tako, sto je OK [sm=bravo.gif] samo zdravlje da nas posluzi.
A ona je prelepa devojka ...




Torbica -> RE: RAK (12.2.2016 20:56:46)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




zece -> RE: RAK (12.2.2016 21:04:02)

Moja mama je pre 4god operisala dva benigna tumora mozgu i sada je ok nemam nikakvih problema samo pomalo zaboravlja kriticno je bilo prvih 5dana od operacija nije se znalo dali ce preziveti i jas sam prosla puno toga ali glavu gore i hrabro um milo mi je za tvoju sestru




Anoniman -> RE: RAK (12.2.2016 21:18:52)

hvala punoo svima![sm=smiley31.gif]




Sanjica26 RR -> RE: RAK (26.2.2016 13:27:30)

Moja mama ima tri mladeza po glavi. Dana's je isla u Bg na kliniku. Dva su dobra, a treci nije dobar[sm=smiley13.gif] U ponedeljak ide opet. Verovatno ce tada da ih skidaju,a taj sto nije dobar na analizu. Brigama nikada kraja.




17 joka -> RE: RAK (26.2.2016 13:37:22)

Sanjice, sredice se to sve i bice sve dobro , mora biti [sm=smiley31.gif] samo hrabro




branki* -> RE: RAK (26.2.2016 15:35:51)

sanjice,zar i ona[sm=smiley13.gif]ajde,bice sve to dobro,mom tati su to odstranili,sad ide na tromesecne kontrole.grlim te,drzite se[sm=smiley31.gif]




choopa choops -> RE: RAK (26.2.2016 15:42:47)

[sm=smiley13.gif] Biće valjda dobro!!!




IvanaSK RR -> RE: RAK (26.2.2016 15:47:38)

Drzimo pesnice da bude sve kako treba.




Ana RR -> RE: RAK (26.2.2016 16:12:37)

Sanjice... stalno brige [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>