Ukočen vrat (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> Ukočen vrat (11.4.2011 21:19:52)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (11.4.2011 21:26:37)

[Sadržaj poruke je obrisan]




lanajelena -> RE: Ukocen vrat (11.4.2011 22:17:34)

Bas znas kad da otvoris temu i meni se ukocio vrat ali ne mogu ti pomoci ni sebi ne znam lek,sem one smrdljive rakije sto moja sveki maze




liliana -> RE: Ukocen vrat (12.4.2011 1:58:19)

A "Diklofenak"?




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (13.4.2011 11:00:29)

[Sadržaj poruke je obrisan]




MarijaBg -> RE: Ukocen vrat (13.4.2011 11:02:32)

Meni pomogne diklofen duo [sm=smiley1.gif]




Alexis79 -> RE: Ukocen vrat (13.4.2011 11:03:12)

Evo ja mogu da te izmasiram ,ali si dalekooo

Ja sam mazala tj. utljavala mm-u onu konjsku mast .
I on kaze da mu je pomogla ,sad da li je od nje ili od mog magicnog dodira ne znam [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




marija32 -> RE: Ukocen vrat (13.4.2011 11:05:08)

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Meni pomogne diklofen duo [sm=smiley1.gif]


To i ja pijem kada se ukocim.




minavb -> RE: Ukocen vrat (13.4.2011 11:08:21)

Meni se jednom ukocio vrat. Primala sam inekcije diklofena i bensedina, i stavljala tople suve obloge na vrat. Proslo je za 10 dana a bolelo u pm.




Anoniman -> RE: Ukocen vrat (13.4.2011 11:09:43)

Masaža i neki od gelova( konjski balzam, biofriz ili fastum gel). Preko gela stavi najlon i ostavi tako neko vreme. 




MarijaBg -> RE: Ukocen vrat (13.4.2011 11:11:10)

Diklofen duo je diklofen + nesto za opustanje, slicno kao taj koktel inekcija, i ja sam ih jednom primala, samo slabije. Probaj, neces se pokajati




lidija 011 -> RE: Ukocen vrat (14.4.2011 0:59:07)

IZVORNA PORUKA: snek

Masaža i neki od gelova( konjski balzam, biofriz ili fastum gel). Preko gela stavi najlon i ostavi tako neko vreme. 

Slazem se sa ovim




New Mom -> RE: Ukocen vrat (14.11.2013 22:26:29)

Ja sam od jutros ponovo ukocena. To mi se desava ko zna koji put.
Van trudnoca to rese oni Ruski flasteri.
Al sad ne smem.
Diprilif i slicne kreme otpadaju isto.
U prethodnim trudnocama sam preko sveki (koja je fizijatar) nabavljala uzorke kreme bas za trudnice, al tu kremu nikad nisam nasla u apotekama a i sveki je sad u penziji.
Ima li neko savet oko kreme koja moze u trudnoci?

P.S. Moderatori, dodajte ime teme u prvi post, pliz. :)




Didy -> RE: Ukocen vrat (14.11.2013 22:29:00)

Ja sve to rešavam masažom, tj. preduhitrim. Čim osetim da me nešto bolucka, pravac kod maserke. Nisam nikad ničim mazala, ne mogu ti tu pomoći.




Torbica -> RE: Ukocen vrat (14.11.2013 22:30:47)

NM, meni se u trudnoci ukocilo rame i Antibol me je spasao, potpuno prirodan, od nekog zimzelenog bilja i kapsaicin od papricice, spaaaas! Kao neka baba sam... [sm=smiley36.gif] Uzas, valjda sam se cimnula kad sam Djoleta podizala iju kad se setim, za dva dana sam bila nova! Oko 1200 din sam je platila u Jankovicu!




jole82 -> RE: Ukocen vrat (14.11.2013 22:34:38)

NM jedino šta možeš eto večeras sem blage masaže..ne znam kako te tačno boli, jer ima da kažem više vrsta bolova...
Al ovako...u šerpi zagrej so..pa je sipaj u neku vću kesu, ako imaš u stvari dužu neku za zamrzivač (da bi mogla otpozadi oko vrata da staviš) pa to stavi u dgačku pamučnu čarapu dokolenicu i kao što rekoh stavi na vrat, a možeš tako i da legneš pa oblikuj kako ti odgovara..Naravno pazi da ne pregreješ, da se ne opečeš...
A so nije zbog nekog specijalnog efekta nego je sličan pesku a vrši isti posao...
Ovo sve pod uslovom da podnosiš toplo s obzirom da si trudna...
Al mogu ti reći da možeš ako je vrat u pitanju i da namažešneki od tih krema, kao npr biofreeze..




New Mom -> RE: Ukocen vrat (14.11.2013 22:45:14)

Ne mogu vrat da savijem ni u jednom pravcu, a bol se siri duz kicme i ka lopaticama.
Manje vise sve kreme su na bazi diklofenaka ili brufena i obicno imaju kamfor, a to sve ne sme.
Ja sam mislila posto deluju lokalno i nije kod stomaka da moze, al i sveki i 2 ortopeda su mi jos ranije kategoricki rekli "ne".

Odoh sad da probam sa tim oblogom. Hvala puno!




vikiveki -> RE: Ukocen vrat (14.11.2013 22:49:21)

Ja sve rešavam masažom i nekim uljem na bazi bilja, večeras je mm obećao da će me izmasirati




jole82 -> RE: Ukocen vrat (14.11.2013 22:53:16)

Da baš si se upalila, kako opisuješ i u najmanju ruku je jako neprijatno..
Onda će ti ovo sigurno prijati jer će se opustiti mišići ..s obzirom da ti to nije neuralgija (ono duž ruke da tup/oštar bol, trnjenje, peckanje) nego baš mialgija priključno sa ligamentima kičmenog stuba i obostrano je...pretpostavljam da najviše bole trapezi i same one kako bi ljudi rekli "žile" u vratu i sa strane i pozadi uz kičmu...
Ako je tako slobdno stavi pakovanje i na sve delove koji te bole, a i na kičmu ne bi li malo i korenovi živaca dobili toplotu i tako reagovali relaksatorno...kao kad se čvarimo na suncu, pa ono ti milina u kičmi...
Ajd drž se i naravno ne cimaj vrat (teško ali ne i neizvodljivo)..ovo pakovanje ponovi u toku dana a tek posle držanja od bar 20 30 min možeš da počneš da pomeraš ali POLAKO glavu prvo napred-nazad, pa bočno, a tek kad te to popusti u rotaciju..ALI SAMO DO GRANICE BOLA i POLAKO..i ne preteruj s pomeranjem, nego po malo..
Čuvaj se![sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Ukocen vrat (5.10.2014 19:10:21)

Vec n-ti put ove godine mi se ukocio vrat... ovaj put sam cula da je nesto kvrcnulo... boli me za sve pare a otrovah se diklfenakom i brufenom... grejanje ne pomaze nesto specijalno...
Da li neko moze da preporuci masera/fizioterapeuta u Beogradu?
Hvala [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Ukocen vrat (2.4.2021 15:16:05)

Ukočen 2 dana, boli užas, i na pokret a na na dodir posebno. Jeste mi se dešavalo ranijje, retko, možda jednom ili dvaput, ali čini mi se ne ovako gadno.
Pijem paracetamol, tj jedan sam juče popila, i magnezijum. Videću večeras rakiju da stavim.
Juče su me i zgobovi šaka jako boleli, ne znam da li ima veze sa vratom, ali prema savetu dr, za zglobove ću proveriti uričnu kiselinu, videću u ponedeljak ujutru, kada budem vodila dete na vakcinu da svratim konačno do laba.




dunja RR -> RE: Ukocen vrat (2.4.2021 15:16:50)

Mili, jel sme masaža dok bol traje ili kada prođe?

IZVORNA PORUKA: milicicak

Vec n-ti put ove godine mi se ukocio vrat... ovaj put sam cula da je nesto kvrcnulo... boli me za sve pare a otrovah se diklfenakom i brufenom... grejanje ne pomaze nesto specijalno...
Da li neko moze da preporuci masera/fizioterapeuta u Beogradu?
Hvala [sm=smiley1.gif]





dunja RR -> RE: Ukocen vrat (2.4.2021 15:17:47)

Mene zapravo najviše boli na dodir, kada pipnem iza uha, da ne mogu sada ni da zamislim masažu [sm=smiley13.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Ukocen vrat (2.4.2021 15:26:04)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mili, jel sme masaža dok bol traje ili kada prođe?

IZVORNA PORUKA: milicicak

Vec n-ti put ove godine mi se ukocio vrat... ovaj put sam cula da je nesto kvrcnulo... boli me za sve pare a otrovah se diklfenakom i brufenom... grejanje ne pomaze nesto specijalno...
Da li neko moze da preporuci masera/fizioterapeuta u Beogradu?
Hvala [sm=smiley1.gif]




 Nisi mene pitala, ali da ti ja odgovorim. 😉Ja sam  se proslog leta ukocila. Nisam mogla da se okrenem u krevetu, a kamoli da ustanem. Na nagovor muža sam zakazala masažu. Objasnila slucaj i rekao mi je maser da dodjem. Morala sam da obavim tri terapije. Prvi put me je blago masirao. Svaki drugi dan sam isla. I pomoglo mi je.

Edit lekovi mi nisu pomogli. Samo MASAŽA




flamingos -> RE: Ukocen vrat (2.4.2021 15:40:22)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mene zapravo najviše boli na dodir, kada pipnem iza uha, da ne mogu sada ni da zamislim masažu [sm=smiley13.gif]
A da namažeš neki gel?I ne preporučuju kod bolova masažu,barem meni tako rekoše.Za takve bolove,a imala sam ih,dr.mi prepisao gel,namažem,samo blago utrljam i popusti bol.Pitaj u apoteci šta je najbolje.





Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>