RE: Vaginalni pregled u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


madre -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (24.5.2012 15:58:28)

ja prvi put cujem... ali valjda ce neko znati[sm=smiley1.gif]




vonavoj -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (24.5.2012 16:12:09)


IZVORNA PORUKA: zvrk.mrvica

je li istina da se grlic maternice ne pregleda u 7 mjesecu? tako ja negdje procita

nije istina,mene je moja dr pregledala svakog meseca,sto znaci i u 7om mesecu...samo sto nikad nije koristila spekulum[sm=smiley1.gif]..nego samo da opipa!to je radila da bi proverila stanje grlica koji je bio skracen!




Maslacak15 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (24.5.2012 16:27:52)

Ja sam imala najnormalinije preglede do samog kraja. U devetom mesecu na svakih nedelju dana! : CTG, manuelni vaginalni i ultrazvucni (grlic+beba). Nisu nesto dugo trajali ti vaginalni i nije puno cackala, ali je proveravala grlic svaki put. Mislim da je ovde to ustaljena praksa koliko mi je poznato.




pandina -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (24.5.2012 17:25:40)

Jesu li vas boleli ti pregledi kad se opipava grlic?





vonavoj -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (24.5.2012 17:31:12)

mene nisu boleli,opustim se i verujem svojoj dr[sm=smiley36.gif]




Zemunka85 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (24.5.2012 17:36:26)

Mene pregled kao pregled ne, ali dva tri dana posle DA, neki tup bol skrooz dole, da e mogu iz kreveta. Ne znam treba li povezivati sa tim ...




mlada_mama -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (26.5.2012 21:03:14)

iz banja luke sam, svaki mjesec imam preglede, a uzv na prvom pregledu, u 12oj, 20oj, i 30i nekoj sedmici, pregled svaki mjesec se sastoji od mjerenja tezine, i pritiska, pregledi ne bole, vidi stanje i opipa matericu, boljelo je jedino uzimanje vaginalnog i brisa grlica prosli pregled...




New Mom -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (26.5.2012 21:40:28)


IZVORNA PORUKA: pandina

Jesu li vas boleli ti pregledi kad se opipava grlic?



Užasno!




kokolo -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (2.7.2012 23:21:32)

Ja jos uvek ne mogu da dodjem sebi od bola [sm=smiley19.gif] a pregledala me je pre 7 sati !!!





mati -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (3.7.2012 11:09:28)

Mene doktor koji mi je vodio trudnocu͵ od treceg meseca͵ nije ni takao sem UZ. Prvi pregled bio je u bolnici pred porodjaj




j o e -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (3.7.2012 11:22:08)

opipavanje grlica me ne boli bas strasno, ali nije nimalo prijatno.

inace ni mene u dz nije dr pregledala vaginalno, osim da utvrdi trudnocu i kasnije da uzme neki bris. tada me je poslala hitno u bolnicu jer joj se cinilo da mi je grlic skracen, ali se ispostavilo da je sve u redu. u devetom sam krenula u porodiliste na kontrole bas zbog toga sto oni pregledaju i grlic i sto su ocigledno strucniji za te stvari.

ali zato i pored ekspretskih idem jednom mesecno u dz na uz. mislim da bi mozda trebalo da bude obrnuto, da me jednom mesecno vaginalno pregleda, a uz moze i redje.




Anoniman -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (3.7.2012 11:30:42)

O Bože, pa šta vam rade ti lekari?! U prvoj trudnoći išla sam jednom mesečno na preglede, sad u prvom tromesečju jednom nedeljno i nijednom me nije bolelo... Šta vam tačno rade kad vas toliko boli?




tijatija -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (3.7.2012 11:48:25)

Dali boli ili ne od dr. zavisi najvise, meni kod odredjenih pregeld boli a kod nekih i neosetim da su pregledali...




mufika -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (4.7.2012 21:29:27)

Nikako nije prijatno, a ja takodje mislim da od dr zavisi da li boli ili ne. Imam novu doktoricu u ovoj trudnoci (stara je upenziji) i osecam razliku [sm=zmeden.gif] , svaki mesec me pregleda i nije basnezna, ali nemam bolove barposle...




mj85 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (4.7.2012 22:18:08)

I ja sam iz Banja Luke, svaku kontrolu mi uradi pregled, i ultrazvukom proverava bebine mere, do cetvrtog meseca trudnoce mi je radila i vaginalni uzv, sada sam sesti mesec. Ni jedan pregled me nije boleo, bar do sada, sta vam tacno rade pa vas toliko boli




Ana RR -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (4.7.2012 22:21:28)

A zašto vas pregledaju vaginalno svaki put [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (4.7.2012 22:26:01)

Pa to valjda praksa-pregledi su jednom mesečno, pa dr proverava stanje grlića i uopšte može da vidi da li se sekret povećao i promenio boju usled eventualne infekcije. I meni su dosad radili pregled vaginalnom sondom UZ, ali mislim da će sad početi pregledi preko stomaka...




Ana RR -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (4.7.2012 22:57:42)

Svašta. Moja dr me pregledala samo jednom jer sam se žalila na bolove u stomaku. Tada sam počela da pijem gynipral i nije me više nikad pregledala. Moja dr, dr koja me porodila, kao i dr kod koje sam išla zbog papirologije su stava da je često čačkanje dole potpuno nepotrebno.




purplish -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (4.7.2012 23:07:23)

Evo jos jedna iz BL koja cesto ima vaginalne preglede...mora da je to neka praksa u nasem gradu [sm=smiley36.gif].
Dr mi ne radi bas svaki put vaginalni pregled- ali cesce da nego sto ne...medjutim mene taj pregled nista ne boli. I meni nije najjasnije zasto neke forumasice pisu da su imale bas velike neprijatnosti pri tom pregledu [sm=zmeden.gif]. Bice da ipak zavisi od doktora...




Anoniman -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (5.7.2012 8:41:50)


IZVORNA PORUKA: Ana RR
Moja dr, dr koja me porodila, kao i dr kod koje sam išla zbog papirologije su stava da je često čačkanje dole potpuno nepotrebno.


Pa to zavisi ili od dr ili same opštine kako se tamo radi. Ali eto, svi preporučuju sex u trudnoći-to ti dođe kao "vaginalni pregled" bar jednom nedeljno [sm=smiley36.gif]
I mislim da u tom zanosu muškarac može biti čak mnogo grublji od lekara koji zna tačno šta proverava i sve traje 10-15sec, dok hopa cupa potraje i nekoliko minuta (mislim, bar bi trebalo [sm=smiley2.gif]). Naravno, svako svog lekara treba da sluša, ali mi je malo apsurdno ovakav pregled smatrati "opasnim" ili nepotrebnim, jer nekad su se žene samo ovako pregledale i slušale kroz drvenu tubu-npr. naše mame [sm=smiley1.gif]




anirez -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (5.7.2012 13:44:09)

Ja ne razumijem zasto neke od vas svaki put gleda vaginalno

Meni to radi samo ako se zalim da me nesto boli, i sad mi to radio kada sam trazila da idem na more, inace ne radi to, pregleda me normalno ultrazvukom, izmjeri tlak, tezinu i to je to




2002m -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (5.7.2012 14:14:52)

Danas sam 17+1 do sada nisam imala vag. pregled i sto se mene tice neka ostane tako do daljnjeg[sm=smiley36.gif].Samo sam jednom imala merenje grlica,vag. uz i bio je ok 32 mm.




Sanchy -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (5.7.2012 22:12:23)

Mene su pregledali x puta u trudnoci sto zbog bolova sto zbog krvarenje sto zbog toga sto sam sama trazila ne bi li se videlo stanje grlica jer u kasnoj trudnoci zbog polozaja bebe cesto ne moze da se vidi grlic najsjajnije putem uz....smatram preglede potrebnim i pozeljnim....




caca81 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (22.11.2012 12:29:24)

Mene interesuje kada se radi vaginalni UZ da li lekar stavi nešto na onaj deo što ide u vaginu ili ne?




Olga75 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (22.11.2012 12:35:25)

stavi , kod nas ako poneses kondom stavi to a ako nemas stavi gumenu rukavicu na sondu [sm=smiley24.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>