RE: Vaginalni pregled u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


lesica -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (22.11.2012 12:41:20)

Moja dr u domu zdravlja uvek stavi kondom.




sanji -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (22.11.2012 13:37:02)

Meni je rađen vaginalni UZ samo jednom na početku trudnoće i DA stavila je Dr. kondom!




M.mama -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (22.11.2012 13:59:10)

Kad sam imala biohemijsku i prokrvarila uradili su mi vaginalni uz, naravno sa kondomom [sm=smiley36.gif]
U ovoj trudnoci nijednom. Kod nas je taj uz u bolnici, u dz samo obican.




Maslacak15 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (22.11.2012 18:58:24)

A zasto mislite da seksualni odnosi na primer su ok u velikoj vecini slucajeva, a vaginalni pregled je neka strasna stvar? Pa ne rade ne znam ni ja sta kad pregledaju vaginalno. Ne vidim, bas logiku da je vaginalni pregled rizican za bilo sta, a moze biti vrlo koristan u ranom prepoznavanju odredjenih problema.




caca81 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (26.11.2012 8:26:12)

Jedanput godišnje odem na redovan gin. pregled i prošle godine kada sam bila, UZ mi je rađen preko stomaka. Pre 10-tak dana odem ove godine i dođem na UZ u DZ, da se razumemo, otkopčam pantalone i da legnem, dr mi kaže da sve skinem. Ja nikad nisam do sada radila vaginalni UZ i baš sam se pitala šta je sada, da me neće ručno nešto pregledati. Kada ona onu sondu namaže nekim gelom i krene da radi. Nisam primetila da je stavila kondom[sm=zmeden.gif] Kada sam se "osvestila " i obukla, pitam je da li svima to stavlja tako bez ičega, ona kaže DA i da ga maže antibakterijskim gelom i da se ne brinem. Ja nikad nisam imala sekret, niti ikakve probleme tog tipa...a sada imam pojačan sekret, koji ima i neki "miris"...Eto čisto da znate što sam postavila možda onako glupo pitanje.




Anoniman -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (26.11.2012 8:29:00)

Joj caco pa kako tako???
Ja sam sama nosila kondom na pregled, a kad bih zaboravila, moj dr je stavljao onu hiruršku rukavicu (navuče jedan prst [sm=smiley36.gif]) ali nikad golu sondu!!! Pa svašta tako može da se pokupi....




cockic -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (26.11.2012 8:31:36)

privatna dr koristi kondom a dz koliko se secam natakne hirysky rykavicy [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]nikad bez icega[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




caca81 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (26.11.2012 8:34:43)

Eto...ja imadoh ovakvo iskustvo i neću ga ponoviti...poneću svoj kondom, sledeći put.




choopa choops -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (16.11.2014 17:05:40)

U prethodnim trudnoćama bih prilikom svakoga UZV pregleda, imala i vaginalni pregled, rucno, ne spekulumom. I uvijek mi je u nalazima stajalo grlić takav i takav. Sada nešto nisam mirna, pošto me je dr zadnji put pogledala prije 2 mjeseca i to spekulumom kad mi je vadila briseve. S obzirom da i dalje imam sekret (iako su brisevi bili u redu) i na to da imam kontrakcije i smanjen grlić, bojim se kakvo je stanje dolje [sm=zmeden.gif] Sve se razmišljam da li da pođem da je pitam da provjeri?




serpica -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (16.11.2014 18:01:17)

Ja ni jednom nisam gledana vaginalno do samog porodjaja,sem jednom u drugoj trudnoci tek sam usla 9. mesec i dobila neke lazne bolove pa mi je dr rekao cim boli mora da se gledamo ginekoloski,inace on ne gleda zene vaginalno i ne radi briseve u trudnoci osim ako ne postoji problem..eto to je njegova praksa,ne znam




Njica -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (16.11.2014 20:31:10)

Choopa, ja sam imala 2 pregleda rucno, ne spekulumom, uz uzimanje briseva u razmacima od 3 meseca tako da ne brigaj, a i uz kontrakcije nije me pregledala svaki put.




choopa choops -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (16.11.2014 22:01:40)

Pa ne znam...ono pijem lijekove, moram da mirujem i to sve zato da se ne bi skratio grlić još više. Znam to da neki doktori ne pregledaju ručno, ali i to mi nema logike....mislim nekome nisu zabranjeni odnosi, ili racimo daju d guraš vaginalete po 7 dana, a nece da pogledaju grlić [sm=zmeden.gif] Pa nije im valjda toliko prst deblji od mog ili još gore od khm [sm=smiley36.gif] jelte? A nemam pojma pitaću je kad odradim OGTT i kad joj budem nosila nalaze...




mati -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (16.11.2014 22:55:13)

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

A zasto mislite da seksualni odnosi na primer su ok u velikoj vecini slucajeva, a vaginalni pregled je neka strasna stvar? Pa ne rade ne znam ni ja sta kad pregledaju vaginalno. Ne vidim, bas logiku da je vaginalni pregled rizican za bilo sta, a moze biti vrlo koristan u ranom prepoznavanju odredjenih problema.


Ja bi se slozila sa ovim.
Npr kod mene u bolnici je toliko zastarela oprema da cak nemaju ni vaginalnu sondu.[sm=zmeden.gif] I eto da su je imali, i da su me lepo pregledali na pocetku trudnoce mozda bi znala sta da ocekujem, a mozda ne bi ni prosla kako jesam. Tek kad sam prokrvarila u cetvrtom mesecu i otisla na GAK, oni vidli o cemu se radi.
Ne kazem da mora, sa Matom sam se cudila kako me dr nije ni jednom pregledao vaginalno sem kad je ustanovio trudnocu pre UZ.
A sada nema ko me nije gledao i zavirivao, pa sam se opet porodila u terminu.




Baffy -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (9.1.2015 19:11:28)

Par sedmica sam u domu zdravlja, samo me gleda preko stomaka jer nema sondu a pregled rucno mi je obavila samo jednom, zato me na dabl test poslala u Nis da mi urade vaginalni uz. Stavili su kondom i bilo je ok bez bola s tim sto sam sl dan imala kao neku sluz prosaranu crvenim (kao puz golac ljak) nikada mi se to nije desilo.





Animsaj9 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (5.9.2015 12:17:13)

Moja dr ne praktikuje vaginalni pregled.. Tj ne treba cackati ukoliko nema problema. Mene je gledala u 2 0 nd zato sto je beba nisko pa udara u grlic




MAMAMAJ -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (13.12.2015 15:33:26)

Mene je dr pregledala na samom početku trudnoće i na 36+0, u nedostatku ultrazvuka [sm=smiley36.gif], pošto sam trećerotka i tek sad u sredu idem na uz, pa da bude sigurna da je sve ok.




bojana92 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (13.12.2015 23:52:46)

U prvoj trudnoci,moja doktorica sto mi je vodila trudnocu nijednom me nije pregledala vaginalno.Par dana pre porodjaja me pregledao doktor na polikninici gde sam isla na ctg.U drugooj trudnoci na svakih mesec i po dana sam isla kod dr na pregled,jer mi je tako dr zakazivao. Vise puta sam bila na pregledu nego na uz.[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (14.12.2015 7:43:34)

Bas nesto razmisljam... trebala bih na kontrolu zbog grlica, (znaci vaginalno) a AC sam radila pre 4 dana. Smem li otici na me tamo cacka...nemam koga da pitam...dok ne dodjem tamo???




Bibilib -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (14.12.2015 7:49:52)

Ja jos od pocetka trudnoce nisam bila ali mi je doktirka rekla tamo u petom mesecu imacemo vaginalni pregled,oa cu da cekam jos malo....




muzicarka -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (22.12.2015 23:31:07)

Mene je doktor pregledao poslednji put kada sam bila na uz da vidi grlic....A u prvoj trudnoci me niko nije nijednom vaginalno pregledao...




IvanaSK RR -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (23.12.2015 9:42:47)

Meni su radili vaginalni ultra zvuk na samom početku trudnoće, mislim da je bila osma nedelja. Radili su mi u Gradskoj, tamo sam bila par dana zbog jakih mučnina i povraćanja. I, naravno, stavili su kondom.




isidora88 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (23.12.2015 16:00:33)

ja sam imala pregled negde oko 4.meseca trudnoce kad su mi uzimali briseve i papu, pa mi je proverila i grlic jer sam imala kontrakcije.
i drugi pregled u 7.mesecu u porodilistu, isto su mi grlic proveravali.




nevenica93 -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (27.1.2016 0:06:02)

Cao mame, za 2 dana ulazim u 29 nedelju i doktorka koja mi vodi trudnocu jos ni jednom me nije pregledala vaginalno niti me je upucivala na isti...treba mi savet sta mi je ciniti...hvala u napred =)




branki* -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (27.1.2016 8:06:12)

Nevenice,nista,ver je sve u redu.mene je dr gledao vaginalno tek pred kraj trudnoce,sad u ovoj drugoj,a za prvu se ne secam,ver isto.




borica -> RE: Vaginalni pregled u trudnoći (8.2.2016 21:48:33)

Dr me je vaginalno pregledala na pocetku trudnoce kad je uzela briseve ujedno i od tada samo UZ. Pretpostavljam da ce sledeci put u devetom, tako je bilo i u predhodnoj trudnoci. Tad me nije brinulo, ali sad sam zabrinuta zbog ovih bolova u grlicu, ne znam kakva je situacija dole. Koliko cesto ste imale vaginalne preglede u trudnoci?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>