RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 22:28:25)

Kolji smo nocnu skinuli nekih 3 dana posto smo krenuli da se odvikava od pelena (2g, 3m). Imao je 1 eksces i to pre par dana al moja greska, nije piskio pred spavanje. A bogme on se naliva vodom pred spavanje al eto, to ga ne remeti.

Ja sam za to da kad se skidaju pelene, skidaju se skroz.




minnica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 22:36:22)

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam za to da kad se skidaju pelene, skidaju se skroz.


Takođe. Tako sam radila sa starijim detetom, a i sa mlađim ću. Kad skine dnevnu, ide i noćna i šlus! [sm=smiley36.gif]




Torbica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 22:40:10)

Idealno obe odmah slazem se. Uspelo kod cerke, nije uspelo kod sina...




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 22:46:21)

Kaca je ucila to, da tako kazem. Drobila sam joj pred svako spavanje da me zove ako joj se piski. Sto i jeste jedno vreme radila (par dana u 4h pa posle oko 6h pa tek onda produzila do 7.30h).
On nije. Zakljucak: njemu su sfinkteri ocigledno sazreli a njoj nisu bili.

A Torbi, ceka me i trece. Ko zna kako cemo tu proci.




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 22:56:14)


IZVORNA PORUKA: minnica

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam za to da kad se skidaju pelene, skidaju se skroz.


Takođe. Tako sam radila sa starijim detetom, a i sa mlađim ću. Kad skine dnevnu, ide i noćna i šlus! [sm=smiley36.gif]


Tako sam uradila i ja odmah sa 18 meseci obe, ali sam zato sada u maju vratila, i jos koristimo nocnu[sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 22:59:00)

Moji su imali pre 2 pune godine kad smo skidali i verujem da to ima puno znacaja.




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:03:36)

I mi smo skinuli 4 meseca pre 2 godine, i od 6og meseca zivota pa do sve do polaska u vrtic nocna je bila potpuno suva, od tada se desavalo da se upiski 3-4x nocu, i onda peri, presvalci, ona se prehladi ne oseca da je mokra, i posle 5 meseci resim da vratim nocnu..




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:05:45)

4 meseca pre 2 godine i 4 meseca posle 2.rodjendana velika razlika.




Žapkić -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:06:53)

Tina je dnevnu pelenu skinula prošlke godine u aprilu. Dakle, imala je skoro 3,5 godine. Noćnu smo nosisili još 3-4 ddana, pošto se svako jutro budila suva, i nju smo skinuli. Nikada se nije upiškila u krevet. Mislim da je to individualno i da ne treba forsirati dete.




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:09:05)

Nisam ukapirala tvoj post , znaci oni su sa 2 godine jos uvek imali pelene, ja sam procitala pre 2 godine[sm=zmeden.gif]..

Pa da razlika je, ali ja kod nje nisam nista forsirala, sama je trazila, ja sam bila bas lenja za to, dok jednoga dana U , prosle godine u avgustu nije rekla mama necu vise pelenu, i tako smo i poceli..




Sanjica26 RR -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:16:10)

Mi smo skinuli letos nocnu pelenu i nije se nijednom upiskils.




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:20:45)

Pojma nemam kako ispade "pre", kad htedoh da pise oboje.[sm=zmeden.gif]
Uglavnom, Kaca je imala 25 meseci, Kolja 27.




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:22:47)

ahhahah NM, zato sam se ja i pitala kako[sm=smiley36.gif], inace mi jos uvek pijemo 300ml melka pred spavanje pa mozda i to bude razlog[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:26:18)

Da me pitas posle Kace, rekla bih ti "da" jer ona nije pila nista, vecerala je oko 2 sata pre spavanja i sl.
Al evo ovaj cesto jede pola sata pre, a posle pranja zuba redovno popije oko 2-4 dl vode. Tako da je to stvarno do deteta.




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.9.2014 23:29:20)

Ma ja se ne opterecujem vise, jer njoj nije pelena svake noci puna, vec 2-3x u mesec dana, ali mi je mnogo lakse jer vise ne strepim da li je mokra. I budila sam je nocu na svaka dva sata , ma sve sam pokusavala, ali se iskreno nadam da ni ovo nece dugo trajati, ona ima bas cvrst san, i nocu kada je postavim na nosu, ona spava i piski, samo je vratim u krevet...




Misha i Ljisha -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2014 1:29:27)

Ja ipak necu u ovaj podvig sada da se upustam jer se desi da mi D recimo pije vode bas pred spavanje ili nekad trazi mleko ako taj dan nije jela ko svet pa se probudi u pola noci da pije mlekce. Tad se upiki ali ne mnogo, a iskreno ujutru na nosi ispiski pola litre. Uglavnom vecera dva sata pre spavanja ili sat i po ali kazem desi se da pije vodu tik pre spavanja a to prosto ne zelim da joj ukinem




Torbica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2014 8:15:39)

MOja cerka se jako retko probudi da piski, mozda jednom u par meseci. I kad za veceru sune punu solju necega, ne budi se. Stvarno je do deteta.




Misha i Ljisha -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (16.9.2014 6:04:18)

Mame moja D se jutros u 4 probudila i kaze "kaki, kaki" sva nekako u frci. A ima pelenu. Njoj je i piski i kaki = kaki[sm=smiley36.gif] da li je sad vreme da skidam nocnu pelenu? Juce ujutru se probudila skroz suve pelene a eto jutros joj se piskilo u 4. Ocito nju budi taj osecaj za piskenje, pa ne bih ni da forsiram skidanje nocne pelene a ne bih ni da joj bezveze stavljam. sta vi mislite? Inace pred spavanje uvek piski i to je to, ali ona meni pred spavanje takodje pije vode. Nisam pametna sta da radim, ajte dajte koji savet




Torbica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (16.9.2014 17:22:07)

Probaj da skines s tim da joj popodne/uvece pricas da treba da trazi i da nema pelenu!




Torbica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (25.10.2014 21:09:15)

Koooonacno sam docekala! Pre 10-tak dana je moj sin konacno skinuo nocnu pelenu. I sad sam mirna - uredno nas probudi oko 2-3 da piski i milina. Uopste mi to ne smeta, samo kad se vise ne upiski. Ogranicila sam mu tecnost uvece od 17-18h, i presrecna sam sto se i ova epizoda resila... U decembru punimo 4 god, sa 2 smo skinuli dnevnu a evo nocnu smo vukli bas dugo...
E tako, sad samo jos jedan u pelenama [sm=jezicek.gif]




dijana1* -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (25.10.2014 21:36:22)

Bravo Torbice[sm=bravo.gif]
Mi jos uvek mucimo muku sa nocnim piskenjem[sm=smiley13.gif]
Skinula sam mu davno pelenu ali nocu nikako sam da nauci da se probudi. Ako ga ja ne dignem da piski oko 11 h sigurno ce se upiskiti[sm=smiley13.gif].




Misha i Ljisha -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (25.10.2014 22:04:25)

[sm=bravo.gif] Trobice svaka vama cast i tolikim stazom sa pelenama eheheh (mislim od rodjenja cerke pa na dalje).

Inace i moja D je veceras bez pelene, stvarno se cesto probudi suva i rekoh dosta je (a obaska sto nije htela pelenu ni za zivu glavu da joj stavim ehehhe...)




branki* -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (25.10.2014 22:10:01)

bravo ,torbice za sincica[sm=bravo.gif]
kad je boza prestaO sa dnevnom pelenom,posle par dana sam mu skinula i nocnu,ustaje suv,piski tek ujutru kad se probudi.ne dam mu da se bezveze naliva vodom pred spavanje.




Torbica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (25.10.2014 22:23:01)

[sm=smiley14.gif] Hvala drage moje!
Eto, koliko sam kategoricna za neke stvari, ovde sam jednostavno osetila da to nema veze sa mnom nego sa njim.
Da izvinete, decaci su u mom slucaju gluplji [sm=smiley36.gif], sa cerom nikad nista, skinula nocnu par dana nakon dnevne sa 2 god i nikakvih problema. A ovo je bio trening zivaca i strpljenja. Mnogo sam ponosna na sebe! [sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (25.10.2014 22:32:43)

Bravo, Torbi! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Slažem se za dečake, tako je meni Sofija očas posla skinula i noćnu i dnevnu, a sa Stefanom smo se gnjaaaaaaaviiiiiliiiii... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>