RE: nova licna karta i pasos (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Peace* -> RE: nova licna karta i pasos (12.8.2014 14:33:11)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li znate da ako vam je neko od predaka rođen u Austrougarskoj (meni je npr baba u Bosni), imate pravo da podneset_e zahtev u Mađarskoj za dobijanje državljanstva, i većina ga dobije u roku od 6 meseci od podnođenja zahteva. Jedino što prilikom podnošenja zahteva morate znati bar nekoliko reči mađarsskog, posedno ukoliko baš tada naiđe inspekcija. Inspekciju šalju vlasti ukoliko primete da se u nekom mestu (obično su to mali gradići u HU) češće podnose zahtevi. Mislim ja to nemam u planu, ali mi je dobra drugarica kao i još nekoliko prijatelja to skoro uradilo, ona polaže zakletvu za par meseci, a neki su već dobili državljanstvo.

A jel onda dobijaju dvojno ili? Jel moraju da se odreknu srpskog?

Mene recimo nervira što ne mogu ja da imam dvojno, a Ana može [sm=zmeden.gif]


To može da se podnese i u konzulatu u SU i mislim i u BG.
Ne odričeš se srpskog, imaš dvojno.




mama micki -> RE: nova licna karta i pasos (12.8.2014 16:52:35)

Daco a odakle si? Ako si iz Beograda, nemoj ići u stanicu policije već u Ljermontovu, dođeš ujutru između pola 8 i pola 9 i završiš za 5 minutam tada nema gužve. Srećno!
IZVORNA PORUKA: daca77

Hvala, mama micki...juce popodne svratila, ali rade do 15h i onaj iz obezbedjenja kaze da su ogromne guzve i da me sigurno nece pustiti preko reda.[sm=smiley13.gif]





New Mom -> RE: nova licna karta i pasos (13.8.2014 22:59:58)

Moze li dete da predje u Bosnu bez pasosa vec npr. sa izvodom ili zdravstvenom? Daju mi oprecne informacije.




bubulence -> RE: nova licna karta i pasos (13.8.2014 23:12:25)


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li znate da ako vam je neko od predaka rođen u Austrougarskoj (meni je npr baba u Bosni), imate pravo da podneset_e zahtev u Mađarskoj za dobijanje državljanstva, i većina ga dobije u roku od 6 meseci od podnođenja zahteva. Jedino što prilikom podnošenja zahteva morate znati bar nekoliko reči mađarsskog, posedno ukoliko baš tada naiđe inspekcija. Inspekciju šalju vlasti ukoliko primete da se u nekom mestu (obično su to mali gradići u HU) češće podnose zahtevi. Mislim ja to nemam u planu, ali mi je dobra drugarica kao i još nekoliko prijatelja to skoro uradilo, ona polaže zakletvu za par meseci, a neki su već dobili državljanstvo.

A jel onda dobijaju dvojno ili? Jel moraju da se odreknu srpskog?

Mene recimo nervira što ne mogu ja da imam dvojno, a Ana može [sm=zmeden.gif]


To može da se podnese i u konzulatu u SU i mislim i u BG.
Ne odričeš se srpskog, imaš dvojno.



da, imas dvojno. i nije dovoljno par reci ukoliko ides bez veze. moras da znas da im odgovoris na pitanje tipa, kako se zoves, kada si rodjena, gde zivis, da li si u braku itd. znaci ne moras da znas kao maternji ali moras razumeti osnovno.
a mozes i da platis i da se ne pojavis tamo a dobijes pasos, odnosno drzavljanstvo. mm sada podnosi, Ema ce na prolece kada je malo pripremimo a ja mogu tek od sledeceg oktobra ako idem redovnim putem, posto mi nije hitno cekacu.




Ivanka 75 -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 9:04:00)

Daco, a gde si isla? U SUP u Pobedinoj ili kod Doma zdravlja? i kako to da rade do 15h? Mozda zbog odmora?




dijana1* -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 9:12:23)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Moze li dete da predje u Bosnu bez pasosa vec npr. sa izvodom ili zdravstvenom? Daju mi oprecne informacije.


NM mora imati pasos.




Mizzy -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 9:17:00)

Mora pasoš za BIH.




New Mom -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 9:22:35)

Ok, hvala! Bedak. Ja nisam isla ohoho a znam da sam isla sa l.k.
Beba nam jos nema gotov pasos a namerila sam da napravimo izlet sa Zlatibora.




ivaMark -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 10:56:26)

Sto se tice madjarskog drzavljansvta, zvala sam ambasadu pre par meseci (bas da pitam za tu varijantu Bosne) i kaze i gospodja da samo oni ciji su preci (predak) rodjeni na teritoriji Ugarske imaju pravo na drzavljanstvo. Koliko sam ja razumela: ne teritorija cele Bosne.

Bubu, ajd udaj ze za mm za ja cu za tm pa da i mi dobijemo neke olaksice [sm=smiley36.gif]

Ako neko zna neku varijantu (ispod ruke i da se plati) za madjarski pasos ili bugarski neka mi javi na pp, ne pitam koliko kostaaaaaaa......

NM, mozes i sada u Bosnu sa LK ali direktno iz Srbije samo, ne treba pasos.

A i nije mi jasna svrha LK sa cipom [sm=zmeden.gif] Moja prva je bila cipovana i samo mi je probleme stvarala jer nemaju svi citace. Sada sam uzela bez cipa.




Peace* -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 10:59:22)

buulence, za šta ćeš da pripremaš Emu?
Ne treba da zna ni reč mađarskog do 14te godine. [sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 11:38:49)

IvaMark, kako to onda: ja i mm mozemo sa l.k. a klinci moraju da imaju pasose, ne mogu npr. sa izvodima iz m.k.r.? Nista mi nije jasno...
Sta znaci "direktno iz Srbije samo"?




little_one -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 11:40:21)


IZVORNA PORUKA: ivaMark

Sto se tice madjarskog drzavljansvta, zvala sam ambasadu pre par meseci (bas da pitam za tu varijantu Bosne) i kaze i gospodja da samo oni ciji su preci (predak) rodjeni na teritoriji Ugarske imaju pravo na drzavljanstvo. Koliko sam ja razumela: ne teritorija cele Bosne.




Moj tata je rodjen u Vojvodini a zivi ovdje od mladosti i nedavno je dobio madjarsko drzavljanstvo. On govori tecno madjarski, to mu je da kazem maternji. Htjela sam i ja da jurim pasos, al su oni isli kad sam se ja porodila pa sam propustila to al planiram u neko vrijeme da i ja pokusam...inace ne znam nista madjarskog, nem tudom [sm=smiley36.gif] ako sam i to dobro rekla hahahah....a pored njega je dosta njih jos koji ne znaju ni beknuti madjarski isto dobilo drzavljanstvo, najcesce preko roditelja.

Najbolje ti je da se prijavis u Udruzenje Nacionalnih manjina ovdje u BL i da preko njih pokusas da dobijes....samo se prikacis madjarima [sm=bravo.gif]




ivaMark -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 14:06:52)

NM, sada tek vidim tvoj post.
Direktno... mislila sam na granicne prelaze SR-BiH, tu odrasli prelaze samo sa LK (novom) a ako se ide preko HR onda treba pasos. To ti je sigurno a za decu veruj mi da ne znam tacnu info, mi smo J izvadili pasos imala je nesto vise od 3 meseca. Mislim da je Dijana u pravu. Najbolje je da pitas policiju na nekom granicnom prelazu: npr Sremska Raca.


LO. kako da se prijavim, sta ako me ne prime [sm=smiley36.gif] mada je pradeda mog pradede dosao iz Vojvodine ovde, tako da mozda i imam madjarske krvi [sm=smiley36.gif]




little_one -> RE: nova licna karta i pasos (14.8.2014 15:43:34)

U udruzenje ce te sigurno primiti, treba im mlade krvi, sve sami penzosi su aktivni clanovi, ima i nas mladih al nas malo smaraju ta okupljanja [sm=smiley36.gif] Jedino se putovanja ne propustaju. [sm=smiley36.gif]




daca77 -> RE: nova licna karta i pasos (15.8.2014 13:47:33)

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Daco, a gde si isla? U SUP u Pobedinoj ili kod Doma zdravlja? i kako to da rade do 15h? Mozda zbog odmora?

Ivanka, bila kod D.zdravlja i tada su mi pojasnili da sa uplatama i starom lk idem u N.Banju ili Crveni krst. Jutros odem u ispostavu na Crvenom krstu i lepo me vratise, jer hitne slucajeve primaju kod DZ, a kod njih jedino da sacekam red od jedno 20-ak ljudi.[sm=zmeden.gif]
Na sta im ja licim da kruzim iz jednog dela grada u drugi.[sm=hudicek.gif]




New Mom -> RE: nova licna karta i pasos (10.9.2014 22:52:55)

I Cuci je danas gotov prvi pasos, spremni smo za akcije.[sm=smiley36.gif]
Slikanje uspelo iz prve. I bas je slatko ispala.

Izrada pasosa je sad 3000 plus 600 dinara, ako nekome treba taj info, i gotov je za 10ak dana.




vonavoj -> RE: nova licna karta i pasos (26.1.2015 9:20:57)

Da li mogu da predam obrasce,uverenje o drzavljanstvu i izvod iz maticne knjige rodjenih,na kojima nije taksa placena,za izdradu pasosa?
Konkretno,imam sve od bebe,pa mi je glupo da sve ponovo vadim!




ivaMark -> RE: nova licna karta i pasos (26.1.2015 11:00:22)

Von, kod nas u Smederevu traze sa placenim taksama a samo ih skeniraju i vrate, eto...ali mora budzet da se puni. Drzavljanstvo mozes to prvo sto ste izvadili (tako smo mi) i izvod izvadi drugi.
Mada, najbolje da pitas tamo :)




vonavoj -> RE: nova licna karta i pasos (26.1.2015 11:22:30)

[sm=lev.gif][sm=lev.gif]
onda ce i kod nas..a da probam ako prodje prodje[sm=smiley36.gif]




mama micki -> RE: nova licna karta i pasos (26.1.2015 21:41:47)

Nije bitno da li na izvodu piše da li je plaćena taksa ili ne, sve prolazi, samo je bitno to na koga naletiš.




New Mom -> RE: nova licna karta i pasos (27.1.2015 7:42:19)

Mi smo uvek klincima vadili pasose na taj prvi, besplatni izvod iz m.k.r. jer taj inace cuvam, a sad su stalno vazeci zbog holograma (samo skeniraju i vrate).
Uverenja o drzavljanstvu smo vadili jer nam do tada nisu trebala.




vonavoj -> RE: nova licna karta i pasos (27.1.2015 8:37:53)

Za J imam taj prvi,a T su mi sad uzeli original kad je trebalo za roditeljski,poludela sam..tj.mm nije trebao da ga preda..
Ja cu da izvadim sve bez takse,pa ako prodje,proslo je...recicu da mi je treba za vrtic[sm=smiley36.gif],pa sto ponovo da vadim za pasos[sm=hudicek.gif]




ivaMark -> RE: nova licna karta i pasos (27.1.2015 13:45:42)

Von, probaj...nista ne gubis.

Meni su i za prijavu prebivalista bebe trazili izvod SA placenom taksom i to me vratila sa saltera.

Izgleda da zavisi od sluzbenika u opstini :)




Mariya -> RE: nova licna karta i pasos (27.1.2015 17:56:51)

Von, i nama su trazili tj uzeli izvod iz MKR za Lu kada sam predavala papire za rod. dodatak. Ja im dala fotokopiju a ona trazi original. I ja krenula da se svadjam sa zenom na salteru da je to trajni dokument i da ne moze da ga uzme, pa mi ona rece da treba original izvod za oba deteta i da se za njih ne placa taksa[sm=smiley29.gif]
A za pasos sam morala da vadim drzavljanstva, a predala sam te izvode iz MKR koje sam dobila kad sam ih prijavljivala, bey placene takse, ionako im treba samo na uvid, i nisu pravili problem.




vonavoj -> RE: nova licna karta i pasos (27.1.2015 20:37:24)

Khm..onda cu drzavljanstvo da platim,a izvod necu..haha! Samo mi za stariju treba!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>