RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Anarunika -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (3.6.2015 13:27:00)

Mislim da bi prvo dete trebalo upoznati sa ritmom za šta je lupanje po svemu i svačemu super stvar. Možda ipak da izbegne klavijaturu, da mu posluži i kasnije kada se upozna i sa melodijom [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (3.6.2015 13:40:04)

rekoh igračka ne pravi klavir

[img]http://www.dodaj.rs/f/9/hG/3jfiCAFL/372432.jpg[/img]

inače kad bi mu dozovlila da lupa po svemu u stanu komšije bi izludele načisto. Bolje da se za sada zadržimo na igranju uz muziku[sm=smiley36.gif]




Anarunika -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (3.6.2015 13:49:26)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

rekoh igračka ne pravi klavir

[img]http://www.dodaj.rs/f/9/hG/3jfiCAFL/372432.jpg[/img]

inače kad bi mu dozovlila da lupa po svemu u stanu komšije bi izludele načisto. Bolje da se za sada zadržimo na igranju uz muziku[sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif]Nisam mislila baš na pravi klavir,više na neki sintisajzerčić [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (3.6.2015 13:58:58)

iskreno meni je i ovo mnogo! Sintisajzer ne smem ni da pomenem! [sm=smiley36.gif]




Anarunika -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (3.6.2015 14:19:37)

Sve mi je poznato! Pogotovo one kineske varijante [sm=smiley36.gif].




mila83 -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (3.6.2015 15:12:11)

Mod,odusevljena sam ! Samo sto rece Anarunika, i bolje prvo da se upoznaju sa ritmom,postoje brojne tapsalice, brojalice koje su i zabavne i vrlo korisne za razvijanje memorije,koordinacije, i predstavljaju najprirodniji i najlaksi nacin da se deca upoznaju sa svetom muzike....

moja M je sa 8 meseci iz setalice hvatala klavijaturu klavira da "svira" [sm=smiley36.gif] nisam na svom kompu da vam stavim sliku,kad stignem kuci,stavljam ! Muzika i deca sto pre, nema greske!




Figaro88 -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (4.6.2015 17:34:01)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

iskreno meni je i ovo mnogo! Sintisajzer ne smem ni da pomenem! [sm=smiley36.gif]

Mi smo izludeli dok se nije pokvario,novi nismo kupili [sm=smiley36.gif]Sad gleda kako moj brat svira,i pokusava i ona,i naravno hoce da uci isto.A serpe i vanglice su i dalje bubnjevi...




Sanjica26 RR -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 0:08:48)

Evo tema koja moze da nam pomogne. Mila pisi o tome.




vikiveki -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 0:10:44)

Sanjice super što si našla još samo da nam Mila sada o tome kaže nešto[sm=bravo.gif]




mila83 -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 0:36:00)

Sta vas tacno interesuje drage moje ? Verujem da ste i do sada razvijale sluh kod svoje dece,to se radi od malena,od uspavanki,tapsalica,brojalica,pa do recitacija i pesmica. O lupanju po serpama i loncima je suvisno i pricati.Ukoliko dete pokazuje zanimanje za sve te aktivnosti,bez obzira imate li vi sluha ili ne znate da li i dete ima,samo uzivajte u muzici,na bilo koji nacin.
Kroz muzicko zabaviste,deca kroz razne muzicke igre uce mnogo stvari.ne samo osnovne pojmove o muzici,vec mnogo sire.
Jako je bitan ritam,kao osnova za sve ostalo.Deca koja imaju razvijen osecaj za ritam,brze pamte,uce,pricaju,lepse se izrazavaju i pisu. Razvija se motorika kroz sviranje primitivnih instrumenata i pokret,deca koja imaju problem sa socijalizacijom lakse se adaptiraju,razvija se masta kod deteta…ima jako puno stvarii koje se nauce lakse zahvaljujuci uticaju muzike.
Ukoliko imate priliku,upisite dete u muzicko zabaviste.Bez obzira da li ce se dete dalje muzicki obrazovati,verujte da ste detetu uneli jednu novu dimenziju spoznavanja zivota i da mu vec na taj nacin olaksavate ucenje mnogih stvari koje ce mu trebati.
Ne znam sta vas tacno interesuje ? Mene inace ova oblast mnogo zanima, i stalno je istrazujem,sa svojim klincima kod kuce mnogo stvari radim spontano.Ako zelite predloge nekih muzickih igara,rado cu vam napisati.




veselicaa -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 0:43:11)

Mila daj neke predloge sta mozemo same kod kuce da radimo sa decom?Kao manja S je sa mnom citala jednu divnu knjigicu brojalicu bas se tako zove,gde su bile male pesmice koje smo uglavnom pevale kako zelimo iako ispod imaju note ali ja stvarno pojma nemam o muzici.Pre neki dan je nekim drvenim stapicima lupala po svemu u kuci,usi su nas zabolele.Jel to treba da shvatimo kao intersovanje za muziku?Pisala sam u temi igracke o njenoj prici da zeli da bude rok zvezda [sm=smiley36.gif] i baka joj je kupila neku igracku(pretpostavljam muzicku)nije htela da nam kaze tacno sta da bi nas iznenadila.Sutra nam stize paket i ja pretpostavljam da je ili onaj mikrofon sa stalkom ili gitara.Da li dete time sto voli igracke muzicke instrumente,nama pokazuje ljubav prema muzici?
Eto rekla si da pitamo,ja pitala [sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 9:14:32)

Sve to sto si napisala je vrlo slatko i prilici detetu tih godina.Svako dete danas voli zvucne igracke,pa ne mora nuzno da znaci da ima i sluha i nteresovanje za muziku.Ali retko koje dete da ne voli muziku,da peva i plese uz ritam.
Ono sto muzicki neobrazovan roditelj,a jos ako i nije siguran ili ne zna da li ima sluha moze raditi sa decom jeste:
Pogadjanje zvukova ,znaci da dete aktivno osluskuje zvukove oko sebe i da pogadja sta se to cuje
Da pogadja odakle zvuk dolazi
Da ponavlja decije (ja ne odobravam Pinkove zvezdice niti ista slicno,deca su deca,treba da pevaju primereno njih,uzrastu) pesmice,plese ukoliko zeli
Muzicke stolice ,verujem da znate
Igra tiho-glasno (kao toplo hladno,samo kada se trazi predmet sto ide dalje da utisavate muziku,a blize je glasnije)

pravljenje raznih vrsti zvecki-punjenje plasticnih ili staklenih posuda raznim kamencicima,zrnevljem,pirinac,kukuruz,pasulj,stavicu vam nase fotke kako sve moze,zabava do ludila ! [sm=smiley36.gif]
razne vrste brojalica i tapsalice je izuzetno korisno i vazno,radite sa detetom
slusanje muzike(bilo bi dobro klasicne) i da dete crta sta oseca ,na cega ga podseca,
da pustite neki Disney crtani,sa klasicnom muzikom kao podlogom
ako poznajete imalo muzicke instrumente,da ga upozneate kako izgledaju i zvuce(ima sve na netu) pa mozete i tu da igrate igru pogadjanja.

ovo sad ovako na brzinu,mozda sam nesto zaboravila,pisem posle.[sm=smiley1.gif]
mogu vam staviti i neke korisne linkove sa crtacima i igrama[sm=smiley1.gif]




veselicaa -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 10:45:28)

Hvala Mila [sm=smiley31.gif] Sve sto si napisala je nesto sto bih i ja radila,vec sam pisala da S voli klasicnu muziku,istina da imam samo 3 cd ali to su bas dobre stvari,Betoven i Mocart,to smo dobili na poklon jos kada sam prvi put bila trudna i jedan cd sa klasicnom muzikom za decu,tu bas imaju probrani komadi.Ume ona da prepoznaje pesme,muz kaze da i on ne ume da prepozna melodiju kao ona,a Diznijeve bajke su nam omiljene treutno u kompu imam nekoliko skinutih filmova koje tek treba da gledaju.Sto se tice mene i muza,smatram da nemamo dara za muziku ali imamo ukusa.Tako da se u nasoj kuci ne slusa ova popularna i za moj ukus,uzasna muzika.




vikiveki -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 10:48:20)

Mila ja se baš ne razumem u to oko muzičkog zabavišta,pa me zanima da li se u to zabavište ide svaki dan ,da li ono zamenjuje ovo redovno zabavište?




mila83 -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 11:23:55)

Bas lepo Veselice,drago mi je sto to cujem.
Viki,ne menja klasicno zabaviste,vise je u vidu radionica dva puta nedeljno po 45 minuta,uglavnom.




vikiveki -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 11:28:14)

Ja sam čula da u Mitrovici ima neko muzičko zabavište Picolo...da nisi ti čula za njega?Mi smo u njihovim prostorijama slavili jednom rođendan,preko nedelje tu je muzičko zabavište a preko vikenda prostor daju za rođendane i vlasnica je prisutna kao animator




mila83 -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 11:46:07)

Da,poznajem je.Mislim da su oni super,iako nisam prisustvovala nikad ni bila tamo. Ali sto vidim na fb i yt,imaju odlicne nastupe.Imas i u okviru muzicke skole,zabaviste Vivak,Tamara je divna,jako lepo radi sa decom.




vikiveki -> RE: "Kako muzicki usmeravati i razvijati dozivljaj muzike i muzicke sposobnosti detetu od 0-6 god"? (13.7.2015 14:52:07)

Čula sam za Vivak i gledala neke njihove nastupe[sm=bravo.gif] sad samo da odem da se raspitam za cenu i druge detalje




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]