RE: Zajednički novac u braku (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


vonavoj -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 9:59:20)


IZVORNA PORUKA: Didy

Von, ja te razumem. I mm je teška štekara, njemu ništa ne treba, bez svega se može. Ali sad to pravdam time da mesec taman skrpimo, ne preostaje nam ništa od plata. Ranije stvarno nije bio takav.

bravo,shvatila si![sm=smiley13.gif] ista prica!




vikiveki -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:14:40)

Sada kada je ovo suludo vreme,skoro svuda je slična priča,da nije mm ja bi sve brzo potrošila,ovako je on tu kao glas razuma[sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:16:06)

da,ali moj preteruje![sm=smiley13.gif]
i sto si sad vukla tu karticu,trebala si ovu,nemoj to,nemoj ovo..kao da sam debil!




Didy -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:17:55)

Vikiveki, isto. Nekad me izluđuje što je takav, ali onda kad dođe kraj meseca i nama ostane još 1000 dinara, a plata je za 2 dana, onda pomislim - Dobro je da bar neko stoji čvrsto na zemlji!




vonavoj -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:23:32)

neko mora da vodi racuna,slazem se,ne mogu i tome da brinem toliko,ali me previse opterecuje!




Didy -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:23:38)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

da,ali moj preteruje![sm=smiley13.gif]
i sto si sad vukla tu karticu,trebala si ovu,nemoj to,nemoj ovo..kao da sam debil!


Von, lupi šakom o sto, mora da se zna ko je ekonomista u kući.[sm=smiley36.gif]
Ja nisam i uopšte ne znam s parama, priznajem. I inače mi pare baš ne znače, dovoljno mi je da imamo za osnovne potrebe i tu je kraj. Ja bih sav višak novca spucala na putovanja. Čak ne uživam ni garderobu da kupujem, smaraju me šopinzi. Baš kad vidim da nemam šta da obučem, onda odem u prodavnicu. A ne patim baš ni da su mi deca ne znam kako obučena, dosta nasleđuju od starijih braće i sestara, ja im tek ponešto kupim.




Didy -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:26:16)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

neko mora da vodi racuna,slazem se,ne mogu i tome da brinem toliko,ali me previse opterecuje!


Znam o čemu pričaš, i mene opterećuje svaki razgovor o novcu i trudim se da uopšte ne pričamo, ali on malo-malo pa počne tako da smara.




vonavoj -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:27:20)

i on je ekonomista[sm=jezicek.gif]




isidora88 -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:29:48)

kod nas trenutno samo mm zaradjuje i sve pare stoje kod mene [sm=smiley36.gif]
mm ne zna sa parama, uvek sve do zadnjeg dinara potrosi, npr.ode na posao sa 1000 din, onda svrati na pice i tu okrene jednu turu i odose pare, ja mu dajem dzeparac, tako je navikao. mnogi ce pomisliti da je ruzno asli mi tako funkcionisemo [sm=smiley36.gif]
uvek ima dovoljno za sebe, naravno kad su upovine u pitanju idemo zajedno i uzimamo sta kome ne treba, nije uskracen ni za sta
u suprotnom da su pare kod njega posle 5 dana bi jeli travu [sm=jezicek.gif]




Didy -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:33:58)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

i on je ekonomista[sm=jezicek.gif]


E, pa onda ti nema pomoći.[sm=jezicek.gif]
Kod nas nijedno nije ekonomista, tako da ti dođe na isto kao i kod vas, opet se ne zna čija je zadnja.[sm=jezicek.gif]




vikiveki -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:34:11)

Upravu si isidora,bolje ti čuvaj pare nego da ih on potroši za 5 dana,šta ima veze što on zarađuje ako neume da raspolaže sa parama[sm=smiley13.gif]




isidora88 -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:37:20)

mm bas ne zna sa parama( ne znam ni ja, ali imam prioritete, hrana, dete, pa ako preostane onda za nas), dok mm ne razmislja kad je u drustvu, on trosi kao da ima milione, zato sad lepo dobije dzeparac i nema svadje [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:40:36)

Mm je na terenu ceo dan, i sto kaze isidora, odu na pice dorucak i svaki dan ode oko 1000. Ali sta ce, mora se!

Pisala sam u temi o stednji, ja znam da ustedim (od njegovog novca) ali sve manje i manje. Ranije sam bas znala, a sad i manja su primanja pa slabo od cega i imam.Ali druga stvar, ranije mi je bilo lakse jer sam samo trosila na sebe, sad uvek deci nesto treba, pa se onda slabije i kontrolisem, mislim na sebe necu potrositi, ali za njih....pogotovo sad kad je pocela nova skolska godina, vrticci i cuda...





vikiveki -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:49:18)

Jao Anck a kad stigne i škola pa svaki čas treba da se daju pare za nešto,pa ekskurzije,škole u prirodi....mene strah hvata od iduće godine u školu mi polazi i srednji sin kako ću onda sa parama.Dok idu u vrtić izdaci su manji a kad krenu u školu i izdaci postaju veći




Torbica -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 10:55:56)

Mm je stedljiviji od mene. ALi da nemam platu ja bih poludela, mislim ja na dnevnoj bazi, voce i prodavnica i stalno nesto kupujem... No, funkcionisemo dobro, ne mogu da se pozalim.[sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 11:02:08)


Pa tako i ja Torbice, svaki dan za kucu nesto treba, voca, povrca, mesa, mleka... kad dobije platu mm podigne desetak hiljada i ostavi mi da imam .. ali to vec za 10 tak dana ode [sm=smiley13.gif]

uh nemozemo da docekamo da pocnem da radim..da ne budemo ovako stisnuti s parama..[sm=smiley29.gif]




Torbica -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 11:10:38)

Anck draga, sve znam. Svaka vama cast sa jednom platom! Drzimo fige da i ti pocnes da radis. [sm=smiley31.gif]




Štetica -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 21:05:40)

Kod nas samo mm radi,ali novcem uglavnom raspolazem ja. Tj. pare su kuci,trosim kad i za sta treba. Za krupnije stvari se dogovaramo. Jedino me kod njega nervira sto 99% na posao nosi tacno koliko mu treba i to je to. Par puta sam ga zvala da mi u povratku s posla nesto kupi i kad mi kaze koliko to kosta i nemam para e tad dobijem nervni napad.




tijatija -> RE: Zajednički novac u braku (20.11.2013 21:48:10)

Kod nas mm radi a pare koje on zaradi su zajednicke( ja ne radim vec 6godina cim sam ostala trudna sa prvim detetom dobila sam otkaz) Pre dece sam radila i ja oboje smo solidno zaradjivali ali nikad nismo imali odnos moje-tvoje , pa cak i kad smo se zabavljali dopunjavali smo se. Umem da ustekam 10-20 e sa strane ali ih brzo i potrosim. Sebi retko sta kupujem ( po potrebi) ni kao devojka nisam puno trosila na garderobu, pre sam bila da platim turu pica nego da kupim majicu , a takva sam i danas [sm=smiley36.gif]




Figaro88 -> RE: Zajednički novac u braku (26.11.2013 15:11:45)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Kod nas samo mm radi,ali novcem uglavnom raspolazem ja. Tj. pare su kuci,trosim kad i za sta treba. Za krupnije stvari se dogovaramo. Jedino me kod njega nervira sto 99% na posao nosi tacno koliko mu treba i to je to. Par puta sam ga zvala da mi u povratku s posla nesto kupi i kad mi kaze koliko to kosta i nemam para e tad dobijem nervni napad.

Ovako je i kod nas.I mene isto to nervira,npr zna da ce za hranu da potrosi 300din i samo toliko ponese[sm=smiley36.gif]Zato posle mora da se vraca.
Ja brinem za racune i hranu,mm kad ode u prodavnicu kupi gomilu slatkisa pa uglavnom idem ja...




branki* -> RE: Zajednički novac u braku (6.2.2017 13:24:15)

ne znam sta da mislim na ovu temu...kod nas je novac zajednicki,mislim sve ide na jednu gomilu,tj kod mog muza.on placa sve racune,on ide u velike nabavke,on daje i raspolaze svim.ja kad primim platu,sve dam njemu,ostavim za sebe oko 3000 i on za to ne zna,jer bas i ne zna kolika mi je plata.onda ja kad mi nesto treba,trazim od njega.daje za kucu,ali meni uvek nesto treba od sminke ili garderobe,a on je cicija i samo gundja.dobra strana je ta sto je stedljiv i kupuje evre od veceg dela novca.ostalo drzi u nekom dzepu od jakne ,ja kad mi treba,uzimam iz tog dzepa,a on svako drugo vece broji pare i samo vice-branka,opet si uzela hiljadu dinara,pa samo trosis!




Sanjica26 RR -> RE: Zajednički novac u braku (6.2.2017 13:32:24)

[sm=smiley36.gif]
Branka, nasmeja sa ovim sto prebrojava.
I kod nas je sve zajednicko. Mm od svoje plate placa kiriju, racune i deciji vrtic.
Od moje plate se hranimo.




emicaa -> RE: Zajednički novac u braku (6.2.2017 13:59:01)

Mi imamo zajednicki racun i na taj racun idu obadvije plate.Oboje imamo po karticu i trosimo.Ne djelimo na moje ili njegovo




eca89 -> RE: Zajednički novac u braku (6.2.2017 16:09:51)

Ja ne radim, ali kad jesam, opet je sve na jednu gomilu! Ja placam kiriju, racune, kupujem sve sto treba!

A, joj Branki padoh od smjeha[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]!




Mariya -> RE: Zajednički novac u braku (6.2.2017 17:26:31)

Već sam pisala da kod nas svako ima svoj novac koji svako troši kako hoće i imamo zajednički koji trošimo po dogovoru.
Branki,svaka čast, ja ne bih mogla svoju platu da dam mužu pa posle da mu tražim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>