RE: Zajednički novac u braku (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Duškić -> RE: Zajednički novac u braku (6.2.2017 18:12:38)

Mi zajedno, mada ja volim da imam neki svoj stek ..Ha,ha , Brankic, dobra si.[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Zajednički novac u braku (7.2.2017 7:46:56)

Hahhaa Branki ..opet si uzela 1000 din [sm=jezicek.gif] Dobri ste!
Mada je sad i kod nas slicna situacija. Posto on vodi racuna o Svim troskovima, posto ja skoro i da ne idem u nabavke i sl. ili podignem novac ostavim sebi nekih par hiljada ili predam mu karticu pa trosi. Juce mi je vratio ..praznu karticu [sm=jezicek.gif] Ali kupio sve sto sam mu trazila.
Kad nam je gusto kao sad sa kreditima, cim primim platu kupim deci sta im je neophodno od odece ili sta vec i ostatak mu dam.Zajednicki stek, ali volim da ostavim sa strane po neki dinar da on ne zna, nije to nesto veliko ali eto ako mi negde nekad zaskripi da imam.




suzi kju -> RE: Zajednički novac u braku (7.2.2017 8:03:49)

Mm isto ne zna kolika mi je plata pa od svake ustekam po dve hiljade. To stoji tako sa strane u nekoj pregradi u novčaniku i kad nam zapne on kaže Ajd daj iz tvog steka pa ti vratim od plate (a nikad ne vrati) [sm=smiley36.gif]
Račune uglavnom ja placam, ratu za stan skidaju s računa,njemu za kredit s njegovog i tako.
Kad legnu plate pare stoje u fioci i uzimamo kako kome zatreba treba.
Nikad me ne kontroliše niti ja njega, jer nema nekog troskarenja na gluposti. Znamo oboje da od plate preživljavamo pa oboje vodimo računa.
E u prodavnicu ide on i svaki dan se čudi koliko je sve poskupelo i kako ništa nije kupio a silne pare potrošio [sm=smiley36.gif]




vocicana -> RE: Zajednički novac u braku (7.2.2017 8:03:59)

Kod nas svako vodi racuna o svom novcu, s obzirom na primanja, mm placa racune i ima jedno dve nabavke o svom trosku svakog meseca, ja se bavim hranom i higijenom. Tako mi je najlakse.




Anck Su Nmaun -> RE: Zajednički novac u braku (7.2.2017 8:56:53)

Suzi to je skroz ok, kad oboje znaju koliko mogu da se pruzaju pa iz zajednickog dzepa. Nekog naseg prijatelja zena npr.ona bi potrosila i ono sto nema, ja ne znam kako se muz s njom bori. Primi platu dok dodje do kuce pola vec otislo, tu ne bi moglo zajednocko nikako [sm=jezicek.gif]




suzi kju -> RE: Zajednički novac u braku (7.2.2017 9:14:53)

Ja volim da trošim i trošila sam ranije bas,i na gluposti davala pare ,koja žena ne voli da troši [sm=smiley36.gif]. Ali je bilo samo nas dvoje, od kad imamo njih mora da se vodi računa.




choopa choops -> RE: Zajednički novac u braku (7.2.2017 14:33:50)

Nama je zajednički posao, pa su i pare zajedničke [sm=smiley36.gif] Uglavnom, ni jedno ni drugo nismo nešto rastrošni, pa i ne prigovaramo oko trošenja. Normalno sve.




Buba Mira -> RE: Zajednički novac u braku (7.2.2017 15:01:00)

Ja sam tek nakon razvoda saznala da moj bivši zarađuje i do 50000 mesečno, za razliku od meni prijavljenih 30000. Tako da, nije na odmet da se ponekad i listić od plate traži na uvid. [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Zajednički novac u braku (13.8.2017 8:08:22)

verovatno ne valaju krajnosti ni ovako,ni onako.kod nas je npr sve na jednoj gomili,tj zajednicko,ali primat nad tim ima mm,tj uglavnom on odlucuje oko vecih stvari,placanja,nabavke i sl.a,npr kod mog brata i snaje ,svako svoju platu kod sebe,pa npr jedan dan ona kupuje,drugi dan on,ili ona plati komunalije,a on plati struju i telefon ili sl.ali,tad onda uopste nemas uvid ni u sta,cini mi se i nije dobro za stednju neku.




krin 40 -> RE: Zajednički novac u braku (14.8.2017 8:01:26)

Kod nas je novac na gomili a primat imam ja.Mm tako voli.Mirna mu glava.On odvoji svoj "džeparac".Inače smo oboje jako štedljivi




degu -> RE: Zajednički novac u braku (14.8.2017 9:30:07)

Kod nas je sve to zajednicko, pare nam stoje na racunima svakako, dizemo i trosimo po potrebi, nikad nije bilo moje, tvoje, za sta kome treba uzme s racuna gde ima para [sm=smiley36.gif] o krupnijim stvqrima zajedno odlucujemo, tj ja ubedjujem dok mm ne popusti [sm=smiley36.gif]
Ja sam stedljiva kad nemamo, al kad imamo nekad nemam granice, kupila bih sve masine i uredjaje [sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: Zajednički novac u braku (14.8.2017 13:39:42)

Nase komsije u Doboju,imaju oko 60 godina.Muz je stvarno tezak covjek azena kao sto to obicno i bude dusa.Kod nje je ekstremna podjela.Idu u kupovinu,pola mora platiti ona a pola on.Mora mu dati i pare za gorivo sto ju je vozio.Ako se planira ljetovanje ona mora platiti za sebe od svoje pemzije a on za sebe od svoje.




veselicaa -> RE: Zajednički novac u braku (14.8.2017 15:24:41)

Emice strasno,pa oni kao da su cimeri a ne muz i zena[sm=smiley36.gif]
Kod nas su sve pare na jednom mestu a ja imam svoj racun sa koga uzimamo kada nam treba.Muz uglavnom kupuje namirnice,placa racune a ja odecu,obucu,.




Sarav -> RE: Zajednički novac u braku (14.8.2017 22:57:16)

Nama su sve pare zajedničke i pravimo zajednički štek. To je moja inicijativa i mm me kad god ga dopunjujem zeza da sam stipsa[sm=smiley36.gif] Isto je bilo i dok sam samo ja radila. Mi smo porodica, sve je to naše. Inače, kad ga pozovem da vidim šta misli o nečemu sitnijem što kupujem kaže da odaberem šta hoću i da ga ne zamaram time. O većim kupovinama odlučujemo zajedno. Dobro živimo i ne razbacujemo se parama.




Dragce86 -> RE: Zajednički novac u braku (17.9.2017 14:11:19)

Mm i ja posto oboje radimo svako ima svoj novcanik. Sitnice kupujemo kako se ko seti da sta fali u kuci i to mi je sasvim ok, a za krupne stvari zajedno skupimo i dogovorimo se, nekad uzme on neku vecu stvar, nekad ja, ali se oko toga obavezno prvo dogovorimo. Za stan stedi on a ja za nastavak mog skolovanja kad bebica malkice poraste.




MamaNecaVo -> RE: Zajednički novac u braku (20.10.2017 15:25:10)

Svako ima svoj novac ali nam je stednja zajednicka.




mama Jo -> RE: Zajednički novac u braku (7.11.2017 13:54:20)

Sve nam je zajednicko zaista... i bas se uvek dogovaramo na sta se trosi novac




Mala Elena -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 15:20:15)

Muz placa racune i kartice, pa on dize novac uglavnom, ali dogovaramo se ko ce sta kupiti, ja vecinom svakodnevno namirnice za kucu.




isidora88 -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 15:33:56)

Zajednicke su pare, od mm plate placam racune, moju platu trosimo na hranu i ostalo




Ana RR -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 15:43:24)

Oduvek je sve na jednoj gomili. Ja imam ovlašćenje za njegove kartice, i dinarske i devizne, trenutno ne koristim svoju karticu.




Sanjica26 RR -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 15:59:49)

Sve je zajednicko.




Anck Su Nmaun -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 20:48:35)

Kod nas nema moje tvoje...sve je nase! Drugacije mi ne bi imalo smisla




mama Jo -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 21:17:11)

Delim misljenje Anck.... drugacije mi ne bi imalo smisla.... bas se oko svega konsultujemo i dogovaramo, i iskreno ne bih volela da je drugacije




isidora88 -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 21:36:43)

Sad citam ovaj slucaj sto je Emica napisala, cudi me da se zena udala za takvu stipsu. Mm je meni dao ovlascenje za racune jos dok smo se zabavljali, nikad nije pravio problem niti pitao gde trosim pare. Sada se zna da su deca prioritet tako da se mm i ja retko sad opustimo i trosimk na nas, alk bice bolje[sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Zajednički novac u braku (8.11.2017 22:18:15)

Da, i ja sam sada procitala. Ne mogu da verujem zaista. Ja tako ne bih mogla ni dan da funkcionisem




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>