RE: Lazanje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Anoniman -> RE: Lazanje (14.4.2011 0:06:17)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Sve je stvar vežbe.

Ja sam danas krš, spavala sam 2 sata popodne, i ne znam zašto sam još uvek budna kada jedva gledam!
Off... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




Maya21 -> RE: Lazanje (14.4.2011 0:06:32)

Uvezbala nam se Bubi [sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




MarijaBg -> RE: Lazanje (14.4.2011 0:11:47)


IZVORNA PORUKA: Nensi RR

A,mozda zavisi da li budu suve od toga koliko se stavi besamel sosa..


Upravo tako, uvek stavite vise besamel sosa nego sto pise na kutiji! Nema potrebe da se kuvaju, tako upiju vodu umesto da upiju besamel...




Anoniman -> RE: Lazanje (14.4.2011 9:48:47)

Mi baš volimo lazanje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Uglavnom ih pravim sa mesom, ali probala sam jednom sa tikvicama i sirom - prste da poližeš.
Koristim Durum testeninu, ne kuvam je i uvek je sočna (mali savet- kad izvadite lazanje iz rerne prekrijte ih kratko alufolijom, da se upare... Prosto se tope u ustima).

Bešamel: brašno na puteru zamućeno sa mlekom, solju i muskatnim orahom na vrh noža.

Fil meso: crni luk izdinstan na ulju sa mlevenim mesom i mladim listom celera, dodam paradajz pire, vegetu, lovorov list,malo crnog vina, biber, i kad se fino ukrčka, dodam kesicu parmezana. Ređam kora-bešamel-meso-kora

Fil tikvica: Tikvice isečem na tanke kriške, uvaljam u vegetu i kratko propržim na tiganju. Ređam kora-bešamel-tikvica-kriške 3 vrste sira (npr. feta, trapist, mocarela)-kora

Prijatno!!!!!!!!!! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Lazanje (26.1.2012 14:31:19)

Moje lazanje danas na stolu [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
sos :

manja glavica luka
500gr mesanog mlevenog mesa
1 rendana sargarepa
pola malog rendanog celera
250ml next soka od paradajza
250ml pasiranog podravka paradajza
1 kasikica vegete
1 kasikica majcine dusice
1 kasikica bosiljka
1 kasikica origana

Prvo prodinstati na malo ulja i malo maslaca luk i povrce pa dodati meso pa paradajz pa zacine .

besamel

Na kockici maslaca proprziti gustin 3 kasike , dodati 1/2 l mleka i oko 100 dimljenog kackavalja .

Vatrostalni sud malo nauljiti i redjati kore , besamel , sos , na kraju prekriti besamelom , pokriti folijom i na 220 peci oko pola sata , otkriti narendati kackavalj i zapeci .




Natalie018 -> RE: Lazanje (30.1.2012 15:02:26)

Lazanje.... mmm.. Obozavam ih. Ranije sam ih cesto spremala, ali od kad sam se porodila nemam kad da odvojim toliko vremena za kuvanje. Uvek potrosim mnogo vremena u kuhinji kad ih spremam i to me nervira, a tek uprljani sudovi koji ostanu.. [sm=hudicek1.gif] Mada priznajem da sam ih se uzelela. Moracu uskoro da napravim jedan pleh [sm=smiley17.gif]
Imam odlican recept. Najbolji od svih koje sam do sada probala.
Evo kako ja pravim:

Sos od mesa:
4 kasike ulja
2 glavice crnog luka (sitno seckane)
4 cena belog luka (-----II-------)
600 g mlevenog juneceg mesa
malo vode
3 dl soka od paradajza (tomatino, tomatello..), (ili 5-6 svezih paradajza seckanih na kockice)
so, biber, origano, mlevena paprika

Besamel:
80 g maslaca
60 g brasna (2 pune kasike)
0.75 l mleka (vruceg)
so, malo bibera, muskatni orah


rendani kackavalj
testo za lazanje 250 g (Barilla) - nema potrebe za kuvanjem.. provereno je vise puta! [sm=smiley1.gif] bitno je samo da testo bude svuda dobro pokriveno sosom, tj. da ne ostane golo i nece biti nigde tvrdo ili krckavo.

U podmazan pleh prvo sipati malo besamela da se prekrije dno pleha, zatim redjati I sloj testa, pa sos od mesa, besamel, rendani kackavalj... itd.. Na kraju zavrsiti testom i taj zadnji sloj testa preliti debljim slojem besamela i rendanim kackavaljem. Pokriti alu-folijom i peci 30 min na 220*c. Skinuti foliju i vratiti jos nekoliko minuta da se uhvati korica. Izvaditi iz rerne i pustiti 10-15 min da se prohlade pa onda seci. Sluziti uz pavlaku.

E sad sam bas ogladnela pisuci recept.. [sm=smiley36.gif]




Lu -> RE: Lazanje (30.1.2012 15:12:23)

Ja pravila juče, sve mi je super ispalo, bešamel, umak sa mljevenim mesom, ukus je bio fenomenalan samo da sam umjesto jedne minute kuhala tijesto 2 minute.
Čudim vam se kako mogu da se ne kuhaju,još sam bešamel napravila sa litrom mlijeka i ovo sa mesom je bilo dosta sosa[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Natalie018 -> RE: Lazanje (30.1.2012 15:42:23)

Lu koje testo koristis? Ja koristim iskljucivo barilla testo za lazanje koje nije potrebno prethodno kuvati, i nikad nije bilo tvrdo ili nepeceno.. isl. Jaoj kad bih morala jos i testo da kuvam verovatno ih ne bi nikad ni pravila [sm=smiley36.gif]




PoisonEve -> RE: Lazanje (30.1.2012 17:30:47)

Natalie, [sm=smiley31.gif]

Ja ih pravila skoro, bezveze su mi ispale[sm=smiley13.gif] Mislim da sam previse brasna stavila. Sledeci put cu umesto besamela da stavim pavlaku sa sirom, slican sos kao za 4 cheese




Anoniman -> RE: Lazanje (30.1.2012 17:40:59)

Natalie, ja ih pravim skoro isto i ko god ih je jeo kazu da su najbolje lazanje! Ja ostavim malko redzi i besamel i sos i onda se kore taman lepo skuvaju. Samo mislim da na dno stavljam prvo koru a ne besamel.

Bas ih pravim u sredu [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Lazanje (30.1.2012 17:50:37)

nisam pravila lazanje sto godina, mrzi me jer se dugo prave, a volim ih. ni ja nikad nisam kuvala kore, samo napravim vodenastije punjenje.




Natalie018 -> RE: Lazanje (30.1.2012 21:50:02)


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Natalie, [sm=smiley31.gif]

Ja ih pravila skoro, bezveze su mi ispale[sm=smiley13.gif] Mislim da sam previse brasna stavila. Sledeci put cu umesto besamela da stavim pavlaku sa sirom, slican sos kao za 4 cheese

PE [sm=smiley31.gif]
Probaj ovaj recept, sigurno ce ti uspeti, a mislim da je ideja sa pavlakom umesto besamela odlicna... stedi vreme [sm=smiley36.gif]
Ako se skoro resim da pravim, zovem te da probas!




Natalie018 -> RE: Lazanje (30.1.2012 21:54:32)


IZVORNA PORUKA: MaliMis

Natalie, ja ih pravim skoro isto i ko god ih je jeo kazu da su najbolje lazanje! Ja ostavim malko redzi i besamel i sos i onda se kore taman lepo skuvaju. Samo mislim da na dno stavljam prvo koru a ne besamel.

Bas ih pravim u sredu [sm=smiley1.gif]


Mali misu, isto... Ko god je probao ove, kazu da su najbolje koje su jeli. Da, bitno je da bude socno, a i alu-folija odradi posao... bas se lepo natope... [sm=smiley17.gif]




Lu -> RE: Lazanje (31.1.2012 18:16:59)

IZVORNA PORUKA: Natalie018

Lu koje testo koristis? Ja koristim iskljucivo barilla testo za lazanje koje nije potrebno prethodno kuvati, i nikad nije bilo tvrdo ili nepeceno.. isl. Jaoj kad bih morala jos i testo da kuvam verovatno ih ne bi nikad ni pravila [sm=smiley36.gif]
,
Isto Barilla, ali sad nešto gledam, nisam ih poklopila prilikom pečenja[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Napravila sam rijeđi bešamel i baš je bilo vodenasto i čak sam ih jednu minuticu prokuhala, najgore mi što je mm rekao da su žilave a sin je jeo i kaže da su iste kao u vrtiću, kako god sad to bilo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




isidora88 -> RE: Lazanje (31.1.2012 21:21:22)

juce sam videla ovu temu i sanjala lazanje tako da sam danas morala da ih napravim[sm=smiley36.gif]
inace sam u besamel sos umesala 150 grama trapista i malo parmezana i 2 kasike pavlake i super je bio.
u meso sam stavljala samo luk,biber,vegetu,origano i sos od paradajza.volim jednostavnije,muskantni orascic i tako neke zacine ne volim pa ne stavljam[sm=smiley1.gif]
mm je odusevljen, i mateja je cak jeo i svidja mu se[sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Lazanje (18.2.2012 17:57:17)


IZVORNA PORUKA: dobro bice iz bajke

Ove su fenomenalne..

2 pakovanja lazanji
300 gr pileceg belog mesa
300 gr kackavalja
1 kisela pavlaka
1 tomatelo manje pakovanje

Layanje skuvati,redjati na suvu krpu..
Meso yaciniti po ukusu i izlupati.
Prpoprziti na vrelom ulju..
Kad je meso gotovo,seci ga na stapice,uzeti jednu lazanju i na samom pocetku namazati malo pavlake staviti parce mesa preko,i izrendati malo kackavalja..savijati kao palacinke..Redjati u pleh..Kad istrosite sav materijal,sipajte tomatelo,premzite ostatkom pavlake i izrendajte ostatak kackavalja..Peci 45 min..Prelep recept..



Pravila danas, prelepe su.[sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Lazanje (29.4.2012 12:52:59)

juce sam pravila lazanje i ostalo mi je vise od pola,mogu li ja to da zamrznem i kako?




Anoniman -> RE: Lazanje (29.4.2012 16:38:22)

Mozes, stavi sosu u ciniju i u zamrzivac. Ja besamel ne bih zamrzavala. A sos mozes da iskoristis i za pastu.

Ja redjam kore, sos od mesa, besamel pa rendani kackavalj, poslednji red kore, besamel i kackavalj. prekrijem folijom, pecem 20-30 min, skinem foliju i pustim da se zapeku. Koristim bariala kore a par puta sam i neke druge tvrde kad tih nije bilo. Uvek budu extra. Besamel pravim gustine kao testo za palacinke a i sos malo redji. Sluze sae kad se malko prohlade, taman onda mogu lepo da se iseku. Umesto sosa od mesa moze razno povrce, a odlicne su i u ovoj mesnoj varijanti kada se na jedan red stavi i red spanaca




pepeljuga -> RE: Lazanje (29.4.2012 16:41:34)

Ja isto ovako kao MaliMis, skoro identicno, uvek kupujem Barilla jer mi najlepse ispadnu sa njima. Uz lazanje mi super idu masline, samo sa njima ih i jedem, i to zelene sa bademom, mljaaac [sm=smiley1.gif]




isidora88 -> RE: Lazanje (29.4.2012 18:41:27)

ja sam isprekla lazanje,znaci gotove su i spremne za jelo ali posto sam sama narednih dana jer mm nije tu nema ko da pojede ostatak pa sam mislil mogu li tako gotove da ih zamrznem,nadam se da cete me razumeti[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Lazanje (29.4.2012 19:07:50)

Aaaaaaa [sm=smiley36.gif]

Stavi ih u neku ciniju i zamrzni. Kad budes htela da ih jedes izvadi vece pre i stavi u frizider, do jutra ce biti odmrznute. Ja ih stavim u vatrostalnu i u rernu i tako podgrejem. Kad nikako da kupim mikrotalasnu.

Ja ih istina nikad nisam zamrzavala. Ali kad je pakujes iseci na komade i nemoj da stavljas jedan preko drugog.




isidora88 -> RE: Lazanje (29.4.2012 19:10:38)

hvala ti,imam mikrotalasnu pa je lako za grejanje[sm=smiley2.gif]
valjda nece biti suvo kad se odmrzne[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Lazanje (29.4.2012 19:39:34)

Nece, ne brini. Ako nisi sigurna mozda da podgrejes pokriveno folijom ako tako sme u mikrotalasnoj? Samo pusti da se odmrznu preko noci.




mihi -> RE: Lazanje (29.4.2012 19:42:28)

FOLIJA NIKAKO U MIKROTALASNU-ELEKTRIZIRA [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] (sory za velika slova)




Jole84 -> RE: Lazanje (15.6.2012 14:10:46)

Danas pravim lazanje posle 100 godina [sm=bravo.gif]
Ne znam koji recept pre da oprobam [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>