RE: Lazanje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


cockic -> RE: Lazanje (15.6.2012 14:49:13)

jao ja cu za vikend mm obozava lazanje kad napravim bas se lepo naruckamo[sm=smiley1.gif]u vec mi se sad ruckaju nego moracu da ukljucim klimu da ne bi provristala pored rerne sutra ce kazu biti jos tolije,bolje i to nego ona glupa kisa




Jole84 -> RE: Lazanje (15.6.2012 16:13:25)

Da znaš da je stvarno vrištanje pored rerne [sm=smiley36.gif]
Nije mi ovo trebalo,gladne oči [sm=jezicek.gif]
Inače su ispale odlično,i mi ih obožavamo [sm=bravo.gif] A danas sam uzela neke nove kore za lazanje,sa ukusom spanaća.




nata11 -> RE: Lazanje (18.6.2012 12:38:01)

Ja spremam brzinske lazanje bez besamela jer me mrzi da se motam oko sporeta.
Uprzila luk, meso, tomatelo i u vatrostalnoj red smese pa kore i tako u krug. Na kraju u konzervi tomatela ubacim vode nalijem sve pretisnem resetkastom kasikom, stavim rendani kackavalj i super je ispalo :)




gagana83 -> RE: Lazanje (11.8.2013 15:54:56)

Sta radite kad Vam preteknu kore za lazanje? Mogu li u zamrzivac?




minnica -> RE: Lazanje (11.8.2013 16:04:11)

Meni nikad nije preteklo, ali mislim da može u zamrzivač, kad se i pice i lazanje prodaju i zamrznute.




gagana83 -> RE: Lazanje (11.8.2013 16:11:02)

Ja kupujem neke Barilla kore od 500g, uvek mi pola pretekne.




nata11 -> RE: Lazanje (12.8.2013 8:55:29)

Gagana ja nikada ne zamrzavam kore za lazanje ako mi ostanu - ako govorimo o kupovnim. Ostavim ih u original kutiji, zalepim i iskoristim kasnije. A sigurno moze i u zamrzivac.




nata11 -> RE: Lazanje (18.1.2014 10:16:23)

Imam nedoumicu oko lazanja sa piletinom koje do sada nisam pravila.

Da li da ih nalijem paradajzom ili mogu pavlakom za kuvanje posto bih da mi budu bele [sm=smiley36.gif]
Sta mislite jel trebam pavlaku za kuvanje malo da razredim vodom ili mogu samo da je nalijem_




Anoniman -> RE: Lazanje (18.1.2014 10:26:34)

nato, ako uzimas one kore sto se ne kuvaju pre slaganja, ja bih malo razredila fil.




lesica -> RE: Lazanje (18.1.2014 10:34:54)

Nato, to mu dođe nešto kao mlinci, a ja to spremam sa mileramom, koji umutim, i dodam malo mleka. A u pavlaku za kuvanje ja ne bih dodavala ništa, ali bih je krknula više.




nata11 -> RE: Lazanje (18.1.2014 10:43:31)

Hvala, razmislicu jos malo pa cu probati za vikend.
Nekuvam nikada testo samo dodam u paradajz sos malo vode i prekrijem folijom.




New Mom -> RE: Lazanje (18.1.2014 10:56:54)

Kad se spomenu lazanje ja moram da pohvalim svog svekra. On pravi najbolje lazanje koje sam ikad igde jela![sm=bravo.gif] I svako ko ih proba odusevi se.
Pravi ih po receptu iz onog starog Budrinog kuvara, ako je neko bio u prilici da ga ima/vidi. A testo kupuje na pijaci od jedne zene koja ga pravi. Ono nije za kuvanje, al on ga ipak stavi na koji sek u vrelu vodu.




Klarita -> RE: Lazanje (19.1.2014 13:12:33)

Ja ih pravim sa obicnom makaronom, pa mi kuma rekla da je to ustvari "pastizio" ili "pestizio" grcki [sm=zmeden.gif] ne znam, mi ih vise volimo tako,a i jeftinije su[sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: Lazanje (19.1.2014 19:14:54)

Mm ne voli makarone,pa ja lazanje pravim sa onim Durum korama,one su ti baš jeftinije u odnosu na Barilla.
Nato a kako si pravila to s piletinom,daj recept [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Lazanje (19.1.2014 19:44:32)

klarita, za pasticio ovde postoje posebne makarone, dugacke su kao spagete, ali su deblje i suplje kao ove okrugle. i u pasticio ide deblji sloj tih makarona dole i gore, u sredinu mleveno meso, a od gore besamel.




Klarita -> RE: Lazanje (19.1.2014 23:17:31)

Kseno, moj pasticio onda nije pasticio[sm=jezicek.gif] Pravim ga od obicnih makarona, sloj, makarona, pa mleveno meso sa lukom i drugim povrcem i tomatinom, prethodno sve dobro ukuvano, pa besamel, pa makarone, pa opet isto i zapecem lepo sve. Kako god, preukusno je![sm=smiley1.gif]




nata11 -> RE: Lazanje (21.1.2014 13:42:42)

Nemam recept Jole ipak sam napravila sa mlevenim mesom, nisam se usudila da pravim bez basamela. Ali probacu sigurno sa razblazenom pavlakom za kuvanje umesto sosa.




lesica -> RE: Lazanje (21.1.2014 13:49:08)

Nisu lazanje ali su MLINCI mada sve je to stvar shvatanja i pojmljenja [sm=jezicek.gif] a kako sam ja dobra gica, za mene nema loših pomija.




Snelle -> RE: Lazanje (21.1.2014 13:53:21)

Uuuu, Lesice, sanjam ih noćima! Baš mi se jedu! Ne mogu još uvek zbog bebca da ih jedem, al kad budem mogla, poješću kilo da nadoknadim [sm=smiley30.gif]




nata11 -> RE: Lazanje (21.1.2014 18:38:59)

A jel mu mlinci dodju kao manji komadi testa za lazanje_




lesica -> RE: Lazanje (21.1.2014 18:46:38)

Nato, zavisi gde se kupe, ali pre bih ja rekla nešto kao domaća lazanja ili, kao debelo testo za rezanca, pa pečeno bez ulja. Elem, jeste testo malo drugačijeg ukusa od testa za lazanju, ali u njegovom nedostatku sasvim su dobre i kore za lazanju.




Anoniman -> RE: Lazanje (28.1.2014 10:16:20)


IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: dobro bice iz bajke

Ove su fenomenalne..

2 pakovanja lazanji
300 gr pileceg belog mesa
300 gr kackavalja
1 kisela pavlaka
1 tomatelo manje pakovanje

Layanje skuvati,redjati na suvu krpu..
Meso yaciniti po ukusu i izlupati.
Prpoprziti na vrelom ulju..
Kad je meso gotovo,seci ga na stapice,uzeti jednu lazanju i na samom pocetku namazati malo pavlake staviti parce mesa preko,i izrendati malo kackavalja..savijati kao palacinke..Redjati u pleh..Kad istrosite sav materijal,sipajte tomatelo,premzite ostatkom pavlake i izrendajte ostatak kackavalja..Peci 45 min..Prelep recept..



Pravila danas, prelepe su.[sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]


Sutra ih pravim[sm=bravo.gif]




Didy -> RE: Lazanje (28.1.2014 10:32:16)

UM, meni su lepše s pilećim belim, nego s mlevenim junećim mesom. Nekako su mi laganije. Jedino što ih ja pravim po klasičnom receptu, samo što umesto mlevenog stavim dinstano belo meso. Znači bešamel, meso u paradajz sosu i rendan sir. Kore ne kuvam, samo napravim sve malo močkavije.




Verolina -> RE: Lazanje (28.1.2014 10:56:18)

Ja sam sad skontala da sam ja jedini magarac koji pravi kore za lazanje[sm=smiley36.gif]
Inace, ja ih isto vise volim sa pilecim mesom i obavezno, ali obavezno mariniram piletinu sa senfom. Budu extra.




daca77 -> RE: Lazanje (28.1.2014 11:04:10)

Eh...ja samo mogu da procitam recept i izadjem napolje[sm=zmeden.gif]
Od N.god.sam izbacila brasno, secer itd., a od novembra mleko i mlecne proizvode.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>