RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Valerie -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.5.2012 13:18:59)

bilo je u novostima
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.290.html:379396-Pola-lekova-lazno

a nadam se da ce se i drugi mediji ukljuciti. sta god da je "razlog za nestasicu", to mora hitno da se resi i da ovakvih lekova bude u svakoj apoteci!




nink -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.5.2012 13:23:50)

Slazem se Valerie




nink -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (14.5.2012 20:22:35)

Dobili utrogestan u apoteci u imo centru,imaju nekoliko kutija,eto toliko od mene[sm=bravo.gif]




jelena038 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 8:17:18)

Treba mi pomoc, koliko se mora lezati nakon stavljanja utrogestana vaginalno?




lesica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 8:22:18)

Mozda malo,kao i sa svakom vaginaleto,mada sam ja stavljala uvece,pa se to podrazumevalo.




jelena038 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 8:23:41)

ja stavljam po dve ujutru, popodne i uvece, i mislim da su mi rekli po sat i po, al me sramota da zovem da pitam. ucrvljacu se od tolikog lezanja..




lesica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 8:26:29)

To je bas mnogo,ali ako je tako-sto se mora nije tesko.
Nadam se da ce se javiti neko ko je upuceniji.




jelena038 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 8:28:50)

ok, hvala ti puno!




hanka -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 8:41:06)

Jelena ja sam lezala oko sat vremena




jelena038 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 9:39:07)

Hvala, Hanka, ja sam izdrzala sat i po i to je moj maximum, strpicu se do transfera, pa cu ih ponovo pitati, mozda nisam dobro cula.




sneskica75 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 13:50:50)

meni su rekli dva sata da lezim posle stavljanja utrogestana, mada sam negde procitala da se on apsorbuje vec posle 15 min.




jelena038 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 13:54:28)

boze, svima kazu razlicito..[sm=smiley13.gif]




sneskica75 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 14:30:44)

izdrzi, znas zasto to radis! probaj da se organizujes tako da ti to lezanje najmanje remeti dnevne navike. [sm=smiley1.gif]




World -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.5.2012 16:51:58)

ja odlezim minimum sat....




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (29.5.2012 13:37:29)

Poklanjam nesto malo utrogestana sto mi je ostalo. Evo oglas sa RR. Nemojte da propadne :)

OGLAS




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (4.6.2012 18:12:29)

Drage moje,
kako ste vi prekinule upotrebu Utrogestana? Naime, danas na UZ lekar konačno potvrdio da se cista smanjila sa 5x5 na 4x3.3 [sm=bravo.gif] i kaže: prestani sa Utrogestanom. Ok, nemam ja problema sa tim, nego me strah, pošto sam na početku trudnoće krvarila zbog ciste... Ušla sam u 12. nedelju, ali cista iako manja, još je tu. Znam da bih trebala da ga poslušam, ali nisam pametna....Hm [sm=zmeden.gif]




nina26 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (4.6.2012 20:32:15)

Nina, i ja sam se jedva odvojila od progesterona, a uzimala sam ga puna 3 meseca.

Sad ti sve obavlja placenta i ako ti je dr rekao da mozes da prestanes ne brini nista, pogotovu sto ti je to krvarenje bilo od ciste.




branki* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (4.6.2012 21:45:18)

ja sam utrogestan trpala do 6.meseca,bila sam nekako sigurnija sa njim,ali slazem se sa ninom.




tijatija -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (4.6.2012 21:51:43)

Nina ja sam sa trecom trudnocom imala cistu na lvom jajniku 5*5 ali nisam pila utrogestan moja je bila tu sve do porodja, tako da poslusaj save t dr. ako je rekao da prekines nemas brige [sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.6.2012 0:26:22)

Ja ga jos uvek pijem :) 3*100 mg.....a ti poslusaj dr,pa ako osetis neko boluckanje u stomaku ili bilo sta ti ga vrati ,tako sam ja ginipral,prekinula ali nazalost posle nedelju dana opet bol,i onda ga vratila,inace i njega i dalje pijem...sigurnija sam posle dva krvarenja i dva puta u sred noci u bolnicu....jos malo i nece vise biti potrebe za lekovima....nadam se da ce kod tebe biti sve ok kada prestanes sa utrogestanom,mnogi dr smatraju da on i ne igra neku ulogu posle treceg meseca,moj dr se ne slaze sa time ali eto da znas nista lakse nego vratiti lek ako zatreba...pozzzzz




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.6.2012 7:58:05)

Hvala drage moje [sm=smiley31.gif]

Ja sam se odlučila da polako sa 8 sati pomerim na 12, pa na 18, pa da tako prestanem... Trebace mi jedno nedelju dana,ali nekako mi tako sigurnije da prestanem sa hormonima. Još moj dr ide sad na godišnji, neće tu biti dve nedelje, pa mi to dodatna briga... Ali i to što kažete-uvek mogu ponovo da ga uzmem do kontrole. Pozzz [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.6.2012 13:59:24)


IZVORNA PORUKA: tijatija

Nina ja sam sa trecom trudnocom imala cistu na lvom jajniku 5*5 ali nisam pila utrogestan moja je bila tu sve do porodja, tako da poslusaj save t dr. ako je rekao da prekines nemas brige [sm=smiley1.gif]

Zaboravih da te pitam-kako si se ti porađala?! Ja bih volela opet prirodno, a mislim da bi to bilo nemoguće ako cista ostane prisutna [sm=zmeden.gif]
Neko je pominjao da ne postoji dokaz delotvornosti Utrogestana, ali on se prepisuje i ženama koje nisu trudne da im smanji ciste. Navodno upravo progesteron omogućava smanjivanje i nestajanje cisti. Meni na početku trudnoće organizam očigledno nije proizvodio dovoljno progesterona i za bebu i za cistu, pa sam dobila Utrogestan. Nadam se da sam počela da ga lučim dovoljno za oba [sm=smiley1.gif]




tijatija -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.6.2012 14:06:27)

Prirodno, cista mi je bila skorz do kraja velicine 5*5, u pocetku je bila bas oplasnost za plod ali se dobro zavrsilo jer je meni vec na prvom pregledu u 7 ned. otkrivena . Bitno je da se neuvecava, neznam kako je u SR ali ovde je malo sta indikacija za carski, cak i beba kad je karlicno okrenuta nece da poradjaju na carski. U svakom slucaju tebi se smanjuje to je super jer moze potpuno da nestane do porodjaja.




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.6.2012 14:09:18)

I meni su je odmah otkrili. Mislim da sam bila 5.nedelja i nešto dana.... I isto - rizično!!! Objašnjeno mi je da je opasno da cista pukne, jer je i ona sama puna hormona. Prate me svake nedelje i evo nakon 11. nedelja konačno se malo smanjuje, samo da sad opet ne poraste nakon ukidanja Utrogestana... Videćemo




briseljancica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (11.6.2012 15:02:20)

Imam 2 nacete kutije utrogestana od 200. Ako nekome treba neka se javi. Imajte u vidu da mu rok istice u sptembru.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>