RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


ica82 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.8.2012 23:08:17)

Niko?




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.8.2012 23:14:11)

ico ja mislim da ne, zbog hormona, a da li smes da nastavis da dojis posto si trudna?
valjda ce se javiti neko iskusniji...




ica82 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.8.2012 23:17:29)

Mislim da smem, skoro sam sigurna, a rado bih prestala kad bi ovo dete htelo bilo koje drugo mleko da popije, probala razllicite formule, kravlje razblazeno, nerazblazeno,..., ma nii sokove nece, samo vodu i da sisa [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.8.2012 23:23:15)

draga, i ja taj problem imam, nece cak ni flasicu....[sm=smiley13.gif]
ne znam sta da ti kazem, nadam se da ce se javiti neko iskusniji...




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.8.2012 23:26:47)

ico82,zenoooooo,pa ti si trudna!! eto sta sam propustila dok sam bila na odmoru![sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
trebalo bi da smes da ga pijes,to je progesteron,koji inace i organizam sam proizvodi u trudnoci! a sto pijes utrogestan? jel ti dr prepisao,a nista nije rekao za dojenje?
probaj babylove mleko,uskoro ce ga biti u DMu,za mozda 10ak dana..moja Tiki pije to mleko,kupila ga u HR!a i siki[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (11.8.2012 8:37:36)

ico za lek se posavetuj najbolje sa lekarima, a što se dojenja i trudnoće tiče, recimo moja drugarica je morala da prestane, pošto joj se grčila materica i ona pre trudnoće to nije ni osećala, ali kad je ostala trudna nije bilo poželjno to da joj se dešava...




ica82 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.8.2012 8:12:14)

Nina pretpostavljam da je i kod mene taj sl, imam konstantne bolove u stomaku, zato sam htela utrogestan (von niko mi nije prepisao, nisam jos ni isla kod lekara, zvacu u ponedeljak) Probacu to baby love mleko, a moram da se pohvalim da je juce uspeo da popije flasicu kravice , dodala sam 1 kasicicu secera, dok se malo navikne pa cu polako smanjivati secer (mada sam cula da je secer zdrav za kosti beba [sm=zmeden.gif])




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.8.2012 15:37:26)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]ico,samo nek pije,smanjices secer!
shvatila sam da nisi isla kod dr..nemoj na svoju ruku da pijes,strpi se...a i ti bolovi do 12te nedelje su normalni[sm=smiley29.gif]




New Mom -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.8.2012 15:41:31)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

ico ja mislim da ne, zbog hormona, a da li smes da nastavis da dojis posto si trudna?
valjda ce se javiti neko iskusniji...

KLIK
KLIK




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.8.2012 16:58:46)


IZVORNA PORUKA: vonavoj
a i ti bolovi do 12te nedelje su normalni[sm=smiley29.gif]


Navodno dojenje uzrokuje kontrakcije, pa nije poželjno dojiti kad se ostane u drugom stanju... Za to bi joj verovatno i prepisali Utrogestan, ali definitivno treba konsultovati lekara




vonavoj -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.8.2012 19:44:58)

znam za kontrakcije,meni je dr rekla da su do 12te nedelje svi bolovi dozvoljeni,jer se u organizmu svasta novo desava...pa se sprdam sa tim...po njima je sve "normalno"!




Maslacak15 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.8.2012 20:33:34)

Naravno da je normalno. Materica se rasteze i i raste. Ligamenti koji pridrzavaju matericu takodje. Zavisi naravno od zene do zene ali odredjeni bolovi u prvom tromesecju su sasvim normalni. Ja sam ih imala masu. I imala sam sasvim normalnu i neproblematicnu trudnocu bez i jedne pilule utrogestana bilo oralno bilo vaginalno. Masovno prepisivanje utrogestana je balkasnki specijalitet. Ja licno nikad nebih uzimala hormone dok dojim. Inace dojenje je bezbedno u trudnoci. Ali naravno svako treba da slusa svog lekara.




ica82 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.8.2012 21:31:04)

Hvala vam, nadam se da cu sutra iskombinovati da odem do dr. pa da vidim sta ce on reci...




purplish -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (13.8.2012 20:01:48)

Maslacak slazem se, i meni se cini da nasi doktori propisuju utrogestan i kome treba i kome ne treba sve u fazonu "cisto da budemo sigurni" [sm=smiley24.gif]...kao da dijele bombonice.




mlada_mama -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.8.2012 12:42:59)

Doktorica mi je preporucila Utrogestan zbog kontrakcija koje nisu ceste i bolne al ih ima, sad sam usla u 30tu nedelju, zanima me sta mislite da li je bolje da ga pijem 3x1 dnevno ili da ga stavljam vaginalno 3x2 dnevno, ima li neka iskustva da podjeli, hvala




bice devojcica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.8.2012 13:03:00)

Mlada mama,i ja koristim utrogestan 3x1,ujutru i uvece vaginalno,a popodne popijem... Nadam se da sam ti pomogla[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/wink.gif[/image]




mlada_mama -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.8.2012 13:11:28)

znaci mozes kombinovati tako, jer citam po netu da ima lose reakcije na oralnu upotrebu (mucnina, vrtoglavica bla bla) pa kontam ne bih da se zezam,a opet kazu sigurnije je da ce djelovati oralno jer vaginalno uvjek malo iscuri, i tako, a doktorica mi rece kao mozes i ovo i ono, kao eto ajde pij... hvala u svakom slucaju




bice devojcica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.8.2012 13:19:29)

To za mucninu je istina,mada se meni mnogo i prispava kad ga popijem. Ja obicno uvece stavim,a ujutru i popodne popijem jer me nervira,cim ustanem iscuri mi i onda ni ne znam dal je delovao kako treba[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image].. Nema na cemu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




verica p -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.9.2012 10:12:03)

zdravo moram nesto da vas pitam posto neznam kako da pitam doktora. Uradila sam nesto veoma glupo ja sam u 4 mesecu trudnoce i uradila cerklaz,u megumvremenu pijem antibiotik Ampicilin zbog infekcije u besiku. ali jedno jutro uspavana mesto da stavin utrogestan vaginalno ja sam stavila ampicilin. ne znam sta da radim dal ce to da plodu [sm=zmeden.gif]. molim vas ako neko zna neka mi odgovori unapred hvala




Ana RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.9.2012 10:35:25)

Moraš to reći doktoru, trebala si već da mu kažeš. 




nink -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.9.2012 11:10:02)

I ja mislim da trebas reci doktoru..




ivannna -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.9.2012 11:14:51)

reci doktoru obavezno!sto pre!




verica p -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (18.9.2012 21:01:12)

Rekla sam doktoru i reko da to nije nista strasno i nasmeja se kao htela si brze da izlecis tu bakteriju [sm=jezicek.gif]. ali pravo da vam kazem ne da mi je glupo sto mi se to desilo nemam reci, da mi neka druga zena rekla da je uradila to ja bi rekla ova nije normalna kako moze takvo nesto da uradi ali eto u san sve se moze [sm=jezicek.gif].




Tiziana -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (20.9.2012 16:19:58)

Dojenje izaziva kontrakcije materice,a kontrakcije materice izazivaju pobacaj u prvim mesecima trudnoce,zato svaki dr savetuje da se odmah prekine sa dojenjem kad se ostane u drugom stanju.




Ivana. -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (4.10.2012 17:57:03)

Da li neko ima informaciju da li ima utrogestana i progesterona depo po apotekama i po kojoj ceni?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>