RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Yag -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (11.6.2012 15:14:21)

otidji u prvo tromesece tamo cces naici na nekog koe treba...:)))




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.6.2012 16:59:17)

Oglas za utrogestan
KLIK




tijatija -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (12.6.2012 17:12:22)

Dali neko zna gde ima da s kupi utrogestan 200mg u PG




Pai Mei -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (20.6.2012 17:55:18)

Imam jedno pitanje, tj zanima me da li je neko ima slicno iskustvo
U 19. sam nedelji trudnoce, u poslednje vreme su mi se javili bolovi u toku noci, kao menstrualni, probude me, traju petnaestak minuta i prestanu.
Bila sam na pregledu juce, dr mi je odmah rekla da uzimam utrogestan, nakon cega me je pregledala i videla kontrakciju, jednu, manju...
Mene zanima da li se on uopste daje u ovom periodu trudnoce, citam da je on efikasan do 4. meseca najkasnije? Uz to mi se cini da ga je olako dala, tj prepisala, mozda gresim, porpilicno sam zbunjena jer ne zelim da uzimam hormone ukoliko nisu potrebni.
Da napomene da ta dr nije moja dr, moj dr je na odmoru, uz to imam i miome na meterici koje ona ovom prilikom nije videla a ja zaboravila da naglasim : (




Valerie -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (20.6.2012 20:07:48)

slobodno koristi Utrogestan, ja ga koristim bez prestanka od 2. meseca, a sad cu 8-mi. jos su mi od sedmog povecali sa 100 na 400mg dnevno. meni je sigurno pomogao jer sam jedan dan preskocila i odmah sutradan imala bolove u donjem stomaku
koristi se bez ikakvih problema i do kraja trudnoce




Pai Mei -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (20.6.2012 20:58:06)

Hvala Valerie.
Znam da u principu ne moze da skodi ali ne volim to olako davanje lekova, hormona, bilo cega... Znam da ima dokotora koji ga prepisuju preventivno od pocetka trudnoce i drze do kraja, sto mi je besmisleno..
Zbunilo me je to sto su misljenja dosta podeljena, sto mi npr nije trazila da vadim krv, tj vidi koliki je nivo progesterona itd... Ali ok, kontam da dr zna bolje od mene i od interneta.
Sa druge strane mnogi potenciraju da su bolovi normalni i da ne treba odmah reagovati hormonima.. Uopste nisam pametna, samo zbunjena :(
Sada sam procitala i da je moguce da pojaca migrene sa kojima sam se jedva izborila pre dvadesetak dana, bilo je uzasno, na svaka 3 do 4 dana nesnosni bolovi i stvarno se plasim da se ne ponove ako nema potrebe...




Valerie -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (20.6.2012 22:17:10)

i meni je na pocetku trudnoce bilo cudno sto su mi dali Utrogestan a da nisu proverili nivo progesterona. medjutim, sada ga prepisuju masovno, a da li i koliko pomaze to je tesko znati. ja se ne bih usudila da prestajem dok ne doguram do 9. meseca, sem ako mi ne kaze dr drugacije. razmisljala sam u fazonu - u trudnoci je problem sto cesto bude kasno da se neke stvari isprave. a moguce je i da me je boluckao stomak jer sam preoset_ljiva... ja do sada nikakvih nezeljenih efekata nisam imala.
i nije mi samo jedan dr rekao da uzimam Utr. vec 3 ili 4 koji su me pregledali u razlicitim fazama trudnoce




Pai Mei -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.6.2012 0:00:45)

Hvala ti jos jednom :)
Odlucila sam da pocnem da ga koristim, ukoliko se budem osecala lose ili nesto slicno oticicu ponovo kod dra, a ako ne moj dr ce svakako za 6 nedelja biti tu pa cu se konsultovati sa njim a do tada cuvati bebu utrogestanom, kako kaze ova dr koja mi ga je prepisala i nadati se da nece izazvati ni migrene niti bilo stai slicno : )

Moguce je da su te kontrakcije nastale i od previse aktivnsti, tako da cu se malo i primiriti i verujem da ce sve biti ok, jer je ova dr htela odmah da mi otvori bolovanje kada je videla tu kontrakciju... uz to nosim dosta nisko, ne znam da li to moze imati veze sa bolovima i kontrakcijama i preporucenim mirovanjem i utrogestanom...




tijatija -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (28.6.2012 10:22:36)

Zanima me kako reagujete na utrogestan, ja jednostavno kad ga popijem bukvalno neznam gde udaram, Vrti mi se u glali, malaksala, nisam sposobna za NISTA , taman kad prodje to dejstvo ja moram opet da popijem ja neznam sta da radim [sm=zmeden.gif]




sneskica75 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (28.6.2012 11:28:41)

Tija, meni licno nije bio pravio problem, ali cula sam od drugih da hoce da osamuti.
Probaj ako mozes da se organizujes da ga stavljas vaginalno. Bolje deluje, a neudara u glavu!
[sm=smiley31.gif]




tijatija -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (28.6.2012 11:55:45)

Rekao je dr. posle 12-te nedelje samo pa se pije . Ovo je stvarno katastrofa evo sad mi je po malo bolje, a u 15h opet pijem [sm=zmeden.gif]




ivannna -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (29.6.2012 10:51:24)

ja sam se najzad pre nedelju dana otarasila utrogestena i sad mi je mnooogo lakse! nema curenja,nema dnevnih ulozaka,divota!




nink -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (29.6.2012 10:53:55)

Ja cu izgleda utrogestan koristiti do kraja trudnoce ali meni ne smeta samo to curkanje.....Ja ga od pocetka stavljam...




Pai Mei -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.6.2012 9:30:15)

Ja sam bila na kontroli kod svog dokotora, dakle ne kod dr koja mi je dala utrogestan, i on se covek poprilicno iznenenadio kada je cuo da mi je olako prepisan.
Pregledao me je na uz, nema nigde kontrakcija, samo miom koji je tu vec dugo, koji raste pa je ova dr od njega moguce pomislila da je kontrakcija... Pitao me je da li mi je iko oregledao grlic pre davanja istog, kako su mu rekla da nije pregledao je i to,grlic je poptuno zatvren i nije skracen, tako da zaista nije bilo razloga da nastvaljam sa utrogestanom i sreca da sam otisla kod njega po misljenje.

Inace meni je od njega bilo jako lose, nesvestice, mucnine, migrene koje su se vratile, bas bas gadno sam ga podnela...
Eto, samo htedoh da podelim iskustvo sa vama




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.6.2012 10:20:14)

Utrogestan se ne prepisuje samo trudnicama, nego uopšte ženama koje imaju bilo kakvu anomaliju u materici tipa ciste i miomi. Ovaj prirodni hormon je najbolji borac u smanjenju tih pojava i njihovom povlačenju. Zato ti je tvoja dr. i prepisala jer ti je ustanovila miom, kao što sam i ja pila zbog ciste i čim je organizam ojačao, posteljica preuzela svoju funkciju, a hormona bilo dovoljno da se cista počne polako smanjivati-ukinut mi je. Za kontrakcije se prepisuju potpuno drugi lekovi-Partusisten, Ginipral i sl. Bar je takav slučaj u SU




Pai Mei -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.6.2012 10:43:47)

nije mi prepisala zbog mioma jer ona mimom nije ni videla, kao sto rekoh nije ga ni konstatovala, ni spomenula, vec je videla kontrakciju umesto mioma, a utrogestan mi je rekla da pijem pre nego sto je pregled i poceo, kada sam joj ja samo spomenula bol koji sam imala, dakle i pre nego sto je videla navodnu kontrakciju zapravo. Na izvestaju dolosvno pise da je trudnoca uredna, zdrava i da uzimam utrogestan, to je ono o cemu pisem i pokusavam da shvatim zbog cega se tako olako prepisuje.
Miom se moze tretirati hormonima ali ukoliko smeta trudnoci itd, ukoliko ne smeta i ukoliko nije odredjene velicine u tom slucaju se ne tretira, to su mi dva dr rekla.




tijatija -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.6.2012 11:52:01)

Ja licno mislim da se malo preteruje sa tim utrogestanom, vec sam u nekim momentima posumnjala da neki dr. ( koji ga daju SVAKOJ trudnici da pije do 16 -te ned.) imaju nekli procenat od njega [sm=zmeden.gif]
Napr. svako ko je isao kod mog dr. je pio utrog. ,znaci neznam ali bas nijednu osobu kojoj nije prepisao . I moj dr (izabrani) svakoj daje da pije jednu tableticu dnevno, cemu? zasto?U prvoj trudnoci sam je pila a super sam se osecala niti sam se otvarala ni nista , u druge dve sam bila kod drugog dr. i nisam pila i sad opet kod ovog i pijem, sad ga pijem jer mi je grlic skracen i razmeksan na 1cm , otvorena pola prsta .
Samo ni nije jasno na kutiji pise da se pije do 14 ili 16 te nedelje pa cemu onda citavu trudnocu. Jedna kutija je 8.5e .
Juce ga nisam popila ceo dan i super mi je bilo, bas sam se dobro osecala niti me sta bolelo ma milina, uvece cim sam ga popila pocinju muke, glavobolja, vrtoglavica i ostalo cak i bolovi u ledjima pa gde je tu logika?




Pai Mei -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.6.2012 12:11:58)

Ne znam tijatija, to je ono sto i meni buni i sto primecujem kod pojedinih doktora, upravo to o cemu pises, ja imam utisak da ga pojedini doktori preporucju kao cokoladne bobmbonice... Ipak su tomhormni i sa njima se ne treba igrati.
Mene je dodatno zacudilo sto mi je prepisan u 19. nedelji, do tada mi ga ni jedan od dva doktora kod kojih vodim trudnocu nije spomenuo...




tijatija -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.6.2012 12:34:12)

Ja cu najverovatnije poci kod drugog dr. bas da vidim jer im se terapija poklapa . Najveci je problem sto je velika nestasica utrog. a za zamenu nema nista drugo[sm=zmeden.gif] I sta sad kad popijem ove dve kutije i ako nemam gde da ih kupim nikom nista , onda netrebam nista da uzimam [sm=zmeden.gif] Gde je tu logika? Ako ima utrog. pi ga, ako nema nikom nista .




Pai Mei -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.6.2012 12:37:47)

Ja imam malo vise od pola kutije od 100mg, ako nekom treba mogu poslati postom, ili kako god...
Potrazi drugo misljnje, cisto da vidis i proveris, ne znaci da on nikome ne koristi, sigurno ima efekta u nekim slucajevima ali ne uvek.





New Mom -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (1.7.2012 12:55:04)

Drugarica je imala VTO pre par dana.
Na otpusnoj listi joj stoji ILI Utrogestan vag.3X2 ILI Crinone gel 8%, pa je zbunjena, ispadne da je Th ako bi stavljala gel mnogo slabija (radi, pa joj se čini da je ovo bolja solucija).[sm=zmeden.gif]




jacagoga -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (1.7.2012 13:29:04)

Recite mi jel se utrogestan pije na prazan zeludac ili nakon jela? Imama utisak posto ga ja pijem na prazan zeludac odmah posle 15min mi je lose, padne mi pritisak i pocnem da se znojim, ne znam ima li to veze jedno s drugim




anajid -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (1.7.2012 17:48:12)

Jacagoga,ja sam uvek pila posle jela obavezno,jer se i meni vrtelo u glavi.Ako imas mogucnosti stavljaj vaginalno,tako je efikasniji a nema nus posledica.

Kako si ti?Jel sve u redu?Poljubac!




ivannna -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (16.7.2012 9:10:36)

kome treba utrogestan ostalo mi je par kutija od 100mg,rok 09/2014 i sve vreme sam ih cuvala u frizideru,ne znam koja je sad cena u apotekama ako ga uopste ima ali ja bih dala za 500din po kutiji,mislim da je to manje nego sto sam dala za njih




ica82 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.8.2012 22:52:06)

Zna li neko da li sme utrogestan da se koristi kada se doji beba?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>