RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


ooooo -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 12:39:52)

Nova sam na forumu,... [sm=smiley1.gif], zanima me do koje nedjelje ste vi koristile utrogestan!!!
pozdrav




Snelle -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 13:49:59)

Ja koristim vaginalno i dr mi je rekao da ću ga koristiti do 37. nedelje.
Dobrodošla!




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:21:49)

Do kraja prvog tromesečja, dakle do 13. nedelje... Potom su mi ukinuli i dr i genetičarka, a od 25. nedelje me ispisali na tokolitike. U SU je takva praksa, ne daju Utrogestan nakon 20. nedelje...




Snelle -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:24:21)

I ja sam čula tako nešto. Što onda ovaj meni hoće do 37. nedelje da daje utrogestan? [sm=zmeden.gif]




minna -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:29:46)

I ja sam ga uzimala do punih 37. nedelja, a da li bese zbog kontrakcija, pored partusistena, ne mogu da se setim, mislim da opusta misice materice[sm=zmeden.gif]




adulence -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:32:54)

snelle i ja ga pijem trenutno a 34.nedelja sam...




Snelle -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:34:57)

Onda to zavisi od doktora. Iskrena da budem meni je užasno mučno da ga stavljam, znate već gde, dva puta dnevno. A ako tako budem morala da devetog....uh!




minna -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:36:50)

Ti ga pitaj jel mozes da ga pijes. Ja sam ga sve vreme pila.




adulence -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:38:59)

meni je doktor rekao da mi je bolje da ga pijem,nemam pojma nijednom ga nisam stavljala..




Snelle -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 14:42:47)

Pa prvo ga i jesam pila, ali mi je on rekao da nastavim da koristim vaginalno. Sigurno ima neki razlog.




branki* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 21:14:42)

mislim da bolje deluje kad se koristi vaginalno[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (30.10.2012 21:45:38)

i ja sam ga koristila skroo citavu trudnocu, od 7. nedelje kada sam prvi put prokrvarila, pa sve do ulaska u 9. mesec. meni je samo bila frka da ne zavrsim na ginipralu (to mi je bio jedan od najvecih strahova u toku trudnoce), tako da sam ga bez pogovora koristila. a i osecala sam se nekako sigurnije uz njega. koristila sam vaginalno sve vreme.. sem na pocetku kada sam dobila zutu kozu po rukama, prepala se.. jer on ide kroz jetru. i onda do kraja vaginalno, cini mi se 3x2..




new nick -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.11.2012 11:07:59)

Takodje koristim Utrogestan, evo drugu nedelju. Uzimala sam ga i u prethodnoj trudnoci, ali sam ga tada pila. Ovoga puta doktor mi je rekao da ga koristim vaginalno ujutro i uvece, a preko dana da ga popijem (kaze da zene teze podnose kad ga uzimaju oralno). Inace, primetila sam da posle sat vremena kako ga popijem dobijem nesvesticu i postanem osamucena, vrti mi se cela soba. Nakon 15-tak minuta prodje. To mi se ne dogadja posle vaginalne upotrebe. Doktor kaze da cu ga koristiti verovatno do pocetka drugog tromesecja. Ima li neko slicna iskustva sa Utrogestanom?




preplasena -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (6.11.2012 9:56:57)

Ja sam pila utrogestan do 20 nedelje i imala sam vrtoglavice mucnine i smanjen apetit onda mi je dr izbacio i sada sam na ginipralu [sm=smiley13.gif]




mrvica7 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.11.2012 10:45:01)

ja sam nova na ovom forumu,pa bih htjela podijeliti svoja iskustva sa vama. Prosle godine sam imala spontani pobacaj sa 5 sedmica trudnoce,u aprilu ove godine isto pobacaj... posto uradim test i saznam za trudnocu pojavi mi se krvarenje,i nista mi nemoze pomoci.Prvi put sam u Bosni bila u bolnici,lezala i primala progesteronsku th,dr put ovdje u Azerbejdjanu mi je dr propisala papverin rektalno,i intramuskularno,no medjutim nista,opet sam morala da radim kiretazu...
Sada sam trudna 7 sedmica i sve je u redu,otisla sam ovdje u Baku doktoru ia malo slabije se sporazumjevamo,posto on je turcin,i nezna Ruski,a ja neznam Turski,tako da nam je seka prevodilac bila...dao mi je aspirin kardio 100 mg da pijem i folnu kiselinu,ali ja sam nju pocela piti 3 mj prije planirane trudnoce..i sada se nadam da ce sve da bude ok,iako mi se opet malo pojavljuje svjtliji iscjedak,veoma me to brine..na to doktor nije reagovao,i nije mi nikakvu hormonsku th dao...pozzz




Meisje -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (21.11.2012 20:03:06)

Cao devojke,mene interesuje ako neko zna,po cemu doktor utvrdi da se prestane sa utrogestanom? Ja sam bila na prvom Uz 7n 3d ,IVF je u pitanju,i doktor mi je rekao da mogu odmah da prestanem sa utrog. Ja se ne setih da ga potam da mi obkasni...




seeka -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.12.2012 18:18:37)

Ja sam 7 nedelja i 4 dana i koristim utrogestan zbog tog smedjeg iscjetka i dobro je sad....samo koliko ga koristim vaginalno navece 2 i ujutro jedna i za sad pomaze bar nema tog smedjeg toliko...




janabons -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (23.12.2012 13:02:42)

JA koristim utrogestan od dana oplodnje tj,inseminacije, koristila sam 2 ujutru oralno i 2 uvece vaginalno,sada kada sam bila na kontroli u 16. nedelji smanjio mi je na 2 uvece vaginalno[sm=smiley1.gif]. Nisam imala nikakva krvarenje niti bolove,kako je dr rekao sve je ovo bilo preventivno[sm=smiley1.gif] Videcmo za dalje




Leptiric123 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (31.12.2012 16:51:05)

Ja pijem utrogestan od 5.nedelje trudnoce...1 uvece oralno, od 100.
Prepisala mi ga je jer sam imala.bolove uvece kao male grceve. I rekla mi je da izbegavam odnose jer utrogestan i odnosi ne idu zajedno....ali ja ne mogu bas tokiko da se suzdrzim pa pomekad zabrljam :-\ jel imala neka slicno iskustvo?




blum -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (17.1.2013 21:08:51)

drage moje dali ima iko sa slicnim iskustvom
radila sam folikulometriju ciljani odnos juce ovulacija muckali smo [sm=smiley36.gif]
danas mi je dr. dao utrogestan vaginal. 2x2 10dana dali je ova kombinacija ikome usdpjela da [sm=nosecka.gif]




branki* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (18.1.2013 8:52:43)

blum,utrogestan je tu cisto kao dodatak,da se odrzi trudnoca i bolje pricvrsti oplodjeno jajasce ukoliko se desila oplodnja[sm=smiley1.gif]




dacca -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (18.1.2013 11:15:34)

Ja sam u prvoj trudnoci koristila utrogestan punih 36 nedelja, 3 x200. Ali sam u trecem mjesecu prokrvarila, a p[osle mi je nastala placenta previja.
Do krvarenja sam vaginalno stavljala, a od krvarenja pila. To je bilo ukupno 40 kutija. Sada sam ponovo trudna i koristi utrogestan 3x200




blum -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (18.1.2013 12:47:24)

Hvala vam drage moje na odgovorima.
Ja se samo nadam da će doći do oplodnje isli smo na ciljane odnose i pogodili smo ovulaciju.
jedno dijete imam ali već par godina nemogu ostati trudna po drugi put.Štitna žlijezda je tu imala takodje svoju ulogu pa dok nisam shvatila( da u tom grmu lezi zec [sm=smiley36.gif] ) izgubila sam vjeru da će se to ikad više i desiti. [sm=smiley31.gif] [sm=smiley31.gif]




jovana13 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (18.1.2013 12:53:43)

blum utrogestan sam i ja pila u obe trudnoce, s tim sto sam u drugoj do 36 punih pila i giniprala. U svakom slucaju nece ti odmoci samo moze da ti pomogne ako je doslo do T da se odrzi. To je ustvari progesteron.




Modessty -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (18.1.2013 13:13:31)

blum bitnije od Utrogestana je da pratiš hormone štitne pošto već imaš problem. Čim ostaneš trudna pravac kod endokrinologa.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>