RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Nataša1 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (4.10.2012 22:18:55)

Utrogestana ima skoro svuda, mislim da košta oko 700 dinara.




ivannna -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.10.2012 0:02:19)

ako nekom znaci meni su ostale jos 4 kutije utrogestana ne treba vise da ga koristim a dala bih ga po istoj ceni po kojoj sam ga kupila,mislim da je bio 500 din,u pitanju je onaj od 100mg 30 kapsula,cuvan u frizideru sve vreme

ma,dala bih i za manje samo da ne propadnu i ne stoje ovde kad mi ne trebaju,rok do 09/2014




Ivana. -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.10.2012 11:24:12)

Hvala na info [sm=smiley31.gif]




janabons -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.10.2012 13:17:43)

Ivanna,javi mi se na pp,ja bih ga uzela.
Ja sam ga nalazila po ceni od 550din,nije valjda poskupeo?




ivannna -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (5.10.2012 19:08:46)

janabons imas pp![sm=smiley1.gif]




Mamy2013 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.10.2012 19:10:48)

Zdravo svima, moja doktorica mi je propisala ovaj Utrogestan prije nekih 15-tak dana. Ali ja ga jos nisam kupila!!! Iskreno da vam kazem da se jakooooooo plasim koriscenja ovakvih vrsta tableta, u trudnoci posebno. Rekla mi je da mi je grlic uloziv, mada ne znam sta joj to znaci. [sm=zmeden.gif] Jedna moja prijateljica je pila Utrogestan sve do 9. mjeseca, i tada prestala. I na porodu se jako dugo mucila nije se mogla otvoriti, pa je poslije visecasovnih muka zavrsila na carskom. Pa se ja plasim da to nije od ovog lijeka koji, kako sam ja razumjela, steze grlic. Molim pooooooomoc. [sm=zmeden.gif]




lesica -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (8.10.2012 19:19:59)

Mamy,trebalo bi da koristis utrogestan,to je ionako samo progesteron-hormon koji imas u orzanizmu svakako a koji smanjuje eventualne kontrakcije i prerano otvaranje grlica materice. Tim pre sto je grlic uloziv-tj. ti si u nekoj meri otvorena. Na kraju,mislim da je najbolje da vidis sa lekarom da li mozes bez utrogestana ili ipak moras da ga uzimas.




Nataša1 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.10.2012 22:26:51)

Ne bi trebalo da se igraš tako s preporukama lekara. Progesteron se luči u ogromnim količinama tokom trudnoće. Ali, očigledno si ga ti dobila zbog grlića. Ovako rizikuješ da se prerano porodiš, ili da provedeš ostatak trudnoće strogo mirujući, baš zbog straha od preranog porođaja. S grlićem se ne treba igrati.

A utrogestan se lako izbacuje, ne ostavlja nikakve posledice. Ti ionako plivaš u njemu, samo što ti treba malo i dole [sm=smiley36.gif]




Yula -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.10.2012 22:40:58)


IZVORNA PORUKA: Mamy2013

Zdravo svima, moja doktorica mi je propisala ovaj Utrogestan prije nekih 15-tak dana. Ali ja ga jos nisam kupila!!! Iskreno da vam kazem da se jakooooooo plasim koriscenja ovakvih vrsta tableta, u trudnoci posebno. Rekla mi je da mi je grlic uloziv, mada ne znam sta joj to znaci. [sm=zmeden.gif] Jedna moja prijateljica je pila Utrogestan sve do 9. mjeseca, i tada prestala. I na porodu se jako dugo mucila nije se mogla otvoriti, pa je poslije visecasovnih muka zavrsila na carskom. Pa se ja plasim da to nije od ovog lijeka koji, kako sam ja razumjela, steze grlic. Molim pooooooomoc. [sm=zmeden.gif]


Utrogestan je vise nego koristan za trudnocu,on jaca matericu i placentu, nema sta tu da te plasi. Lepo su ti zene sve napisale, ti ga vec imas u organizmu samo ocigledno manje nego sto treba cim ti je grlic popustio ranije nego sto treba, zato treba da uzimas dodatne kolicine preko tog leka. Po ovome sto ti je dr rekla, ti bi trebala vise da mislis kako da sacuvas trudnocu nego o tome kako ces se poroditi.

Kupuj ti pod hitno te tablete i ne igraj.

I da, i ja sam ga koristila i porodila sam se bez problema.




Snelle -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.10.2012 22:43:01)

Ja koristim utrogestan i kad sam saznala da nosim dečaka, prva asocijacija mi je bila da će mi sin, ne daj Bože, imati malko više ženskih hormona [sm=smiley36.gif]




madre -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.10.2012 23:22:10)


IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja koristim utrogestan i kad sam saznala da nosim dečaka, prva asocijacija mi je bila da će mi sin, ne daj Bože, imati malko više ženskih hormona [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif] znaci drugar[sm=smiley1.gif]




Snelle -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (9.10.2012 23:23:28)

Valjda ćete hteti tada više da se družite sa nama [sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 11:37:27)

Devojke, molim za hitan odgovor-kako se aplikuje Crinone gel, uputstvo je jako šturo i pisano je na mađarskom.

Molim za hitan odgovor - da li sečem ovu plastiku na aplikatoru ili?




Jeca* -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 11:42:53)

[image]http://usermeds.com/static/cb8f5e460a3dd83d5bceb49ecbead17e.gif[/image]




dunja RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 11:46:14)

Hvala Jeco , nego
, ne vidim uopšte šta je kraj a šta početak?




dunja RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 11:49:27)

Držim za ovaj širi deo, a okrugli kraj odlomim i istiskam gel?




mihi -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 11:50:34)

Ovako piše al je PDF pa ne mogu da kopiram:
Gel treba aplikovati direktno iz posebno dizajniranog aplikatora u vaginu. Uklonite aplikator iz zaštitne folije. Ne uklanjajte vršak na odvrtanje.

Uhvatite aplikator za kraj protresite kao toplomer da bi bili sigurni da je sav gel u delu koji se aplikuje.

Odvrnite vršak i bacite ga.

Aplikator ubacite u vaginu u sedećem ili ležećem položaju. Nežno utisnite kraj aplikatora što duble u vaginu.

Pritisnite čvrsto deblju kraj aplikatora kako biste istisnuli gel.




mihi -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 11:51:23)



Nadam se da sam ti pomogla.




dunja RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 12:57:50)

Hvala devojke, stavila sam pa sam ležala, evo sada ustadoh[sm=smiley31.gif]




Mamy2013 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (10.10.2012 23:03:30)

Hvala svima na savjetima, ne sumnjam ja u doktoricu, samo im je to danas baaaaas postala praksa, kljukati nas lijekovima. Ili trudnice nisu vise kao sto su nekad bile. Ja prvu trudnocu iznijela niti jednu tableticu nisam pogledala. Pooooozzzzz svimaaaaaaa [sm=smiley2.gif]




Rosita -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (23.10.2012 11:26:17)

Volela bih da mi neko od vas pomogne savetom. Ja sam u 19. nedelji i juce sami bila na uz. Sve je ok osim sto se vide kontrakcije materice i to koliko sam shvatila ucestale, do sad sam pila utrogestan 3x100,a sad mi je dr rekla 3x200 + mirovanje. Grlic je zatvoren. E sad, ja te kontrakcije uopste nisam prepoznavala niti osecala! U onoj brzini ne stigoh da je pitam sta tacno znaci to mirovanje, jer bi mi neko strogo jako tesko palo a i ne znam kako da to izvedem jer idem i na stalne kontrole kod interniste i hematologa, kao i po doznake u dz, tako da 1/2x nedeljno nekud idem makar po tom pitanju. Sta vi mislite, da li je neko imao slicnu situaciju, da li je lezao ili se samo trudio da sto vise odmara?Hvala vam!!!




dunja RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (23.10.2012 21:56:32)

Meni je sada ostala jedna cela kutija Crinone gela, i malo od prethodne. Mađarske apotekarke mi rekoše da ne mora u frižider, ali sada ne znam kako da ga čuvam do sledeće VTO. Rok trajanja je do 2014., a kutija košta više od 40 eura, pa bi da je sačuvam, i iskoristim za 3-4 meseca.

Gde da je držim, da stavim negde u ormar, nemam pojma?




jole82 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2012 9:26:48)

Dunja, nasla sam na netu uputstvo Crinone gela...doduse na engleskom...pa ima i nacin cuvanja..na dnu stranice... "How Supplied"
Mislim da je bitno ispostovati T i naravno da ne bude tamo gde je vlazno (kupatilo npr..)
http://www.rxlist.com/crinone-drug/medication-guide.htm




dunja RR -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2012 11:35:47)

Hvala Jole [sm=smiley31.gif]




jole82 -> RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan (24.10.2012 11:36:50)

Uvek [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>