RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (28.9.2014 22:04:54)

Stigne resenje. Uvek kazu za najvise 3 meseca.
Moj savet ti je da odes tamo gde vi u BG predajete taj zahtev i pitas za info.
Ili da odes do Postanske ili poste da vidis da ipak mozda nije uplaceno a da ti nije dostavljeno resenje.




Sanjalicaaa -> RE: Roditeljski dodatak (28.9.2014 22:08:43)

NM, moracu tako. Proslo je skoro 7 meseci. Ne vidim sto bi me odbili, ispunjavam sve uslove. Vise se i ne nadam tim parama




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (28.9.2014 22:27:03)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Dunja, jel od republicke pomoci isto stize resenje? meni nikako da stigne. a ne mogu da nadjem ni jedan broj da se informisem, da pitam hoce li uopste biti


Stigne, meni je stiglo posle desetak dana, a pare su legde isto tako, desetak dana od stizanja rešenja, znači nisu odmah.




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (28.9.2014 22:27:37)

Samo pokaži ličnu kartu u pošti, njima ne treba rešenje.

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

NM, moracu tako. Proslo je skoro 7 meseci. Ne vidim sto bi me odbili, ispunjavam sve uslove. Vise se i ne nadam tim parama





wivern -> RE: Roditeljski dodatak (30.9.2014 15:30:27)

Ja sam tek danas saznala da ovo i dalje postoji, mislila sam da je ukinuto. A koja gomila papira je potrebna pa stvarno nenormalno.
Nego rekose mi da negde cak moramo da idemo i sa bebcem, seca li se neko i dalje?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (30.9.2014 15:37:38)

Nikad nije bilo toga.
Nekad ranije je za prijavu bebe u SUP-u trebalo nositi bebu, da je vide, i da idu oba roditelja, al vec duze ni to ne treba. Al to svejedno nema veze sa roditeljskim dodatkom.

Moj savet je da spremis sve sto mozes od papira pre porodjaja, a onda imas samo da dodas bebin izvod i potvrdu od centra za socijalni rad.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (30.9.2014 15:44:15)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Nikad nije bilo toga.
Nekad ranije je za prijavu bebe u SUP-u trebalo nositi bebu, da je vide, i da idu oba roditelja, al vec duze ni to ne treba. Al to svejedno nema veze sa roditeljskim dodatkom.

Moj savet je da spremis sve sto mozes od papira pre porodjaja, a onda imas samo da dodas bebin izvod i potvrdu od centra za socijalni rad.

Nm dobila sam ceo spisak i to poredjano sve po redu sta i kako.
Ali nam je skrenuta paznja da za nesto, mislim da je prijava imena u opstini cini mi se, treba i beba. Tako nam rekose u skolici u domu zdravlja i bas sam se iznervirala. koja budalastina.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (30.9.2014 15:47:49)

Pa to je to sto ti pricam. Al u SUP-u verovatno (to je posle maticara, da prijavis dete na adresu prebivalista).
To se verovatno razlikuje onda. Mm je prijavio 2010., 2012. i ove godine sve klince tamo sam, uz moju l.k. (mora uvek na adresu majke).
Tu prijavu prebivalista svejedno morate da odradite, bez obzira da li hoces ili ne roditeljski.




pari -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 19:52:33)

Drage, ako sam dobro razumela od države svi primaju 37000 za prvo dete bez obzira na primanja, a grad beograd daje još 25000 nezaposlenima tj.10000 zaposlenima u zavisnosti od primanja, je l' tako?




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:07:43)

Tako je pari.




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:11:12)

IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: New Mom

Nikad nije bilo toga.
Nekad ranije je za prijavu bebe u SUP-u trebalo nositi bebu, da je vide, i da idu oba roditelja, al vec duze ni to ne treba. Al to svejedno nema veze sa roditeljskim dodatkom.

Moj savet je da spremis sve sto mozes od papira pre porodjaja, a onda imas samo da dodas bebin izvod i potvrdu od centra za socijalni rad.

Nm dobila sam ceo spisak i to poredjano sve po redu sta i kako.
Ali nam je skrenuta paznja da za nesto, mislim da je prijava imena u opstini cini mi se, treba i beba. Tako nam rekose u skolici u domu zdravlja i bas sam se iznervirala. koja budalastina.


Nama nije trebala beba u opštini (Zvezdara), sami smo završili ali moraju oba roditelja da budu prisutna. U SUP-u su nam izričito tražili bebu da bude prisutna + nas dvoje (prijava rebivališta), međutim na kraju je mm bio sa bebom ispred sup-a a ja sve završila sama, bez muža i bez bebe. Bila je velika gužva i ja sam rekla da sam sa bebom od 20 dana koja čeka ispred i da ne bih baš da je dovodim u tu gungulu. sećam se, zamilsila se radnica, da li mi traži da ga dovedem, pa na krajui pak ne, već me primiše preko reda, sve sama ispotpisivala i završila za 3 minuta (mislim da sam i mm ja potpisala, sve je bilo an brzinu samo su mi gurali papire).




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:14:27)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Nikad nije bilo toga.
Nekad ranije je za prijavu bebe u SUP-u trebalo nositi bebu, da je vide, i da idu oba roditelja, al vec duze ni to ne treba. Al to svejedno nema veze sa roditeljskim dodatkom.

Moj savet je da spremis sve sto mozes od papira pre porodjaja, a onda imas samo da dodas bebin izvod i potvrdu od centra za socijalni rad.


Ima veze, jer u BG-u za roditeljski traže prijavu prebivališta, na nekoliko mesta. Ne sećam se sada tačno gde (ćini me se u socijalnom sigurno), ali sam sigurno bar dva puta kopirala prijavu, da bi na kraju dobila roditeljski.




Mala Elena -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:18:36)

Mi smo prijavili prebivaliste bebe uz jednog roditelja -u sup-u a u opstinu smo morali oboje. ..prvo Vracar , drugo Zvezdara.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:27:15)


IZVORNA PORUKA: pari

Drage, ako sam dobro razumela od države svi primaju 37000 za prvo dete bez obzira na primanja, a grad beograd daje još 25000 nezaposlenima tj.10000 zaposlenima u zavisnosti od primanja, je l' tako?


Zene ja mislim da je ovo ukinuto, ali se nadam da ce me neko demantovati [sm=zmeden.gif]


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nama nije trebala beba u opštini (Zvezdara), sami smo završili ali moraju oba roditelja da budu prisutna. U SUP-u su nam izričito tražili bebu da bude prisutna + nas dvoje (prijava rebivališta), međutim na kraju je mm bio sa bebom ispred sup-a a ja sve završila sama, bez muža i bez bebe. Bila je velika gužva i ja sam rekla da sam sa bebom od 20 dana koja čeka ispred i da ne bih baš da je dovodim u tu gungulu. sećam se, zamilsila se radnica, da li mi traži da ga dovedem, pa na krajui pak ne, već me primiše preko reda, sve sama ispotpisivala i završila za 3 minuta (mislim da sam i mm ja potpisala, sve je bilo an brzinu samo su mi gurali papire).


Dunja od gomile informacija koje sam taj dan dobila ja vise ne znam ni da li sam zapamtila desetinu. Ali na papiru imam zapisano da treba da odem i u sud i uzmem neku overenu potvrdu ili kako god vec




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:30:18)

Wiv, trebaš u sud, vidi na nekoj od prethodnih strana, meni su devojke sve detaljno objasnijel, Znam samo da sam preko neta podnela zahtev za sud, i otišla i podigla potvrdu.




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:31:52)


IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: pari

Drage, ako sam dobro razumela od države svi primaju 37000 za prvo dete bez obzira na primanja, a grad beograd daje još 25000 nezaposlenima tj.10000 zaposlenima u zavisnosti od primanja, je l' tako?


Zene ja mislim da je ovo ukinuto, ali se nadam da ce me neko demantovati [sm=zmeden.gif]




Wiv nije ukinuto, tj. ovo od države nije dirano, sve isto je i sada, a od grada je nešto smanjen iznos, tj. mislim da je sada kako pari kaže a da je ranije bilo više. ali nisam 100% sigurna.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:33:17)

I mislila sam na grad Beograd, ukinuto je za zaposlene a za nezaposlene je smanjeno. Ali se nadam da sam ja to pogresno skapirala. Sad cu da vidim to za sud...




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:35:38)

Jedino nisam sigurna da li ovo od države svi dobijaju 37000 (i zaposleni i nezaposleni). Zaposleni sigurno dobijaju.
Sećam se da mi je devojka u porodilištu, koja je nezaposlena prokomentarisala kako ću ja dobiti tih 37.000 a ona ne. Ali ne znam da li je to tačno.




Trcosava -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:37:54)

Joj žene moje, kad čitam ovu peripetiju oko dodatka, ni malo mi ne nedostaje Bgd. Ali samo kad ovo čitam [sm=jezicek.gif]

Mila majko, koliko smo mi daleko od sveta [sm=smiley19.gif]




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:41:11)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jedino nisam sigurna da li ovo od države svi dobijaju 37000 (i zaposleni i nezaposleni). Zaposleni sigurno dobijaju.
Sećam se da mi je devojka u porodilištu, koja je nezaposlena prokomentarisala kako ću ja dobiti tih 37.000 a ona ne. Ali ne znam da li je to tačno.

Ja mislim da je to isto za sve. Narucih zahtev, hvala bogu na ovom forumu i kud ga i nadjoh. Istetoviracu RR na desnom ramenu...




pari -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:41:59)

Dunja,šta sve treba od papira za ovu državnu naknadu i gde se podnosi zahtwv? Hvala puno!




Ivanka 75 -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:42:44)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jedino nisam sigurna da li ovo od države svi dobijaju 37000 (i zaposleni i nezaposleni). Zaposleni sigurno dobijaju.
Sećam se da mi je devojka u porodilištu, koja je nezaposlena prokomentarisala kako ću ja dobiti tih 37.000 a ona ne. Ali ne znam da li je to tačno.


Mislim da to svi dobijaju. Mozda ta devojka nije bila iz srbije, nije imala prebivaliste u Srbiji pa je zato rekla.




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:45:06)

Ne Ivančice, odavde je, žena druga mm. Baš je ironično rekla kako ja radim, imam platu + dodatak. A ona nit ima platu niti će dobiti dodatak. Ali ja tada nisam imala pojma o čemu priča, jer o dodatku nisam razmišljala pre porođaja, tj. znača sam da mi sledi tih 37.000 i to je sve.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:45:55)

Pari evo imas OVDE zvanicno sta ti treba, a imas i zahtev da odstampas da ne ides do 27 marta bzvz. Na prethodnim stranama imas napisano za sud, da porucis uverenje o nelisavanju roditeljskog prava, ja upravo to zavrsila.




Ivanka 75 -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:46:53)

U trenutku kad sam rodila Ivu ja nisam bila prijavljena na poslu, dobila sam novac i od drzave i od grada. Zato mislim da je za sve isto.
Onda to ona nesto nije dobro razumela.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>