RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:49:36)

Verovatnoo, biće da ona nije ukapirala kako i šta ..




pari -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:50:47)

Wiv, hvala! Zbunjuje me što piše da se radi o naknadi koju daje grad bg. Da li to znači da se isto predaje i za državu i za grad?hvala!




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:52:35)

Ja mislim da ne piše da je pomoć grada već gde trebaju Beograđani da donesu dokumenta -u 27.marta.? Ili negde baš piše da je od grada?




Ivanka 75 -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:52:59)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Verovatnoo, biće da ona nije ukapirala kako i šta ..


Ako se dobro secam, mm mi doneo papir za to, da potpisem, on je jurio oko tih stvari, prijave prebivališta i sl. uzeo odmor da sve obavi [sm=smiley1.gif]
Taj neki papir je bio bitan za dobijanje novca od države.




pari -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:55:03)

Dunja, u pravu si! :-)




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 20:56:19)

Pari to je za roditeljski dodatak, sigurno. Ne gledaj to sto pise grad Beograd, ja sad gledam ovo drugo sto si pitala i nije mi jasno.
2. Право на једнократно новчано давање запосленој породиљи
Право на једнократно новчано давање има запослена породиља за свако дете рођено у једном порођају у износу од 10.000,00 динара, без обзира на број претходно рођене деце.
Право може остварити запослена породиља са пребивалиштем пријављеним на територији града Београда, или пријављеним боравком у статусу интерно расељеног лица са Косова и Метохије или одобреним сталним боравком за странце најмање годину дана пре дана рођења детета.
Запослена породиља може остварити право на једнократно новчано давање ако је укупни месечни приход по члану домаћинства, укључујући и новорођено дете – децу, остварен у периоду од три месеца који претходе месецу у коме је поднет захтев, мањи од 10.000,00 динара.
Домаћинство чине запослена породиља, њен супружник или ванбрачни партнер и издржавана деца која са њима живе.
Po meni, ako sam dobro razumela, pravo na 10 000 imaju zaposlena lica koja imaju zajednicke prihode max 30 000 (otac+majk+dete)




bubulence -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:01:12)

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

U trenutku kad sam rodila Ivu ja nisam bila prijavljena na poslu, dobila sam novac i od drzave i od grada. Zato mislim da je za sve isto.
Onda to ona nesto nije dobro razumela.


da, definitivno nije razumela. roditeljski dodatak dobijaju sve porodilje koje su drzavljani Srbije bez obzira na zaposlenje.
a mm je sve sam prijavio u NS, ja nigde ali bas nigde nisam isla sa njim, ni beba naravno...




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:02:14)

Republički roditeljski dodatak - novčani iznosi i potrebna dokumenta

A to što se tiče nošenja bebe, ja mislim da niko živ više to ne zna.




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:07:04)


IZVORNA PORUKA: wivern

Pari to je za roditeljski dodatak, sigurno. Ne gledaj to sto pise grad Beograd, ja sad gledam ovo drugo sto si pitala i nije mi jasno.
2. Право на једнократно новчано давање запосленој породиљи
Право на једнократно новчано давање има запослена породиља за свако дете рођено у једном порођају у износу од 10.000,00 динара, без обзира на број претходно рођене деце.
Право може остварити запослена породиља са пребивалиштем пријављеним на територији града Београда, или пријављеним боравком у статусу интерно расељеног лица са Косова и Метохије или одобреним сталним боравком за странце најмање годину дана пре дана рођења детета.
Запослена породиља може остварити право на једнократно новчано давање ако је укупни месечни приход по члану домаћинства, укључујући и новорођено дете – децу, остварен у периоду од три месеца који претходе месецу у коме је поднет захтев, мањи од 10.000,00 динара.
Домаћинство чине запослена породиља, њен супружник или ванбрачни партнер и издржавана деца која са њима живе.
Po meni, ako sam dobro razumela, pravo na 10 000 imaju zaposlena lica koja imaju zajednicke prihode max 30 000 (otac+majk+dete)


O daaaa, ovo je upravo tako, odnosno jako tužno i banalno.

A za nezaposlene porodilje iz Beograda glasi sledeće:

"Pravo na jednokratno novčano davanje nezaposlenoj porodilji

Pravo na jednokratno novčano davanje ima nezaposlena porodilja za svako dete rođeno u jednom porođaju u iznosu od 20.000,00 dinara, bez obzira na broj prethodno rođene dece.

Pravo može ostvariti nezaposlena porodilja sa prebivalištem prijavljenim na teritoriji grada Beograda, ili prijavljenim boravkom u statusu interno raseljenog lica sa Kosova i Metohije ili odobrenim stalnim boravkom za strance najmanje godinu dana pre dana rođenja deteta.

Nezaposlena porodilja može ostvariti pravo na jednokratno novčano davanje ako je ukupni mesečni prihod po članu domaćinstva, uključujući i novorođeno dete – decu, ostvaren u periodu od tri meseca koji prethode mesecu u kome je podnet zahtev, manji od 10.000,00 dinara.

Domaćinstvo čine nezaposlena porodilja, njen supružnik ili vanbračni partner i izdržavana deca koja sa njima žive.
U prihode porodice uračunavaju se zarade, naknade zarada, penzije i invalidnine. Za lica koja samostalno obavljaju delatnost kao mesečni prihod uzima se osnovica za obračun doprinosa za obavezno socijalno osiguranje."


I uz sve to hrpa papira, čaki i više nego za republički roditeljski dodatak.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:23:01)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jedino nisam sigurna da li ovo od države svi dobijaju 37000 (i zaposleni i nezaposleni). Zaposleni sigurno dobijaju.
Sećam se da mi je devojka u porodilištu, koja je nezaposlena prokomentarisala kako ću ja dobiti tih 37.000 a ona ne. Ali ne znam da li je to tačno.

Da, ovo pravo ostvaruje svaka majka sa državljanstvom R Srbije i prebivalištem u zemlji.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:25:19)


IZVORNA PORUKA: bubulence

a mm je sve sam prijavio u NS, ja nigde ali bas nigde nisam isla sa njim, ni beba naravno...

Pre nekih 5 godina se nosila beba u SUP za prijavu prebivališta. Sad više ne.
Mm je sve sam obavio ali zato jer smo u braku i sa istim prezimenom, inače bih morala ja da uskačem na nekim mestima.




bubulence -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:26:11)

NM da li NS daje nesto za drugo dete osim onog roditeljskog od 6000din? da li ima nesto jednokratno?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:27:45)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: New Mom

Nikad nije bilo toga.
Nekad ranije je za prijavu bebe u SUP-u trebalo nositi bebu, da je vide, i da idu oba roditelja, al vec duze ni to ne treba. Al to svejedno nema veze sa roditeljskim dodatkom.

Moj savet je da spremis sve sto mozes od papira pre porodjaja, a onda imas samo da dodas bebin izvod i potvrdu od centra za socijalni rad.


Ima veze, jer u BG-u za roditeljski traže prijavu prebivališta, na nekoliko mesta. Ne sećam se sada tačno gde (ćini me se u socijalnom sigurno), ali sam sigurno bar dva puta kopirala prijavu, da bi na kraju dobila roditeljski.


Dunja, nismo se razumele. Htela sam da kažem da prijavu prebivališta bebe svejedno MORA da odradi, a za roditeljski niko je ne tera (mada naravno da će svako podneti zahtev).




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:28:18)


IZVORNA PORUKA: lesica RR
O daaaa, ovo je upravo tako, odnosno jako tužno i banalno.

Pa da, zato sam ja i rekla da je ukinuto, jer je ravno debilizmu. Tj u ovom slucaju majka mora imati platu max 29999 a otac mora biti nezaposlen jer je minimalac 22 000 tako da ne mogu oboje raditi.
Pa gde mi zivimo gospode boze, manje bi se iznervirala da su ukinuli nego ova lakrdija.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:29:38)


IZVORNA PORUKA: bubulence

NM da li NS daje nesto za drugo dete osim onog roditeljskog od 6000din? da li ima nesto jednokratno?

Tih 6000 daje država. Grad Novi Sad nikad nije ni imao dodatak za bilo koje dete sem za prvo, i sad je tako.
Pokrajina je imala dodatak za prvo dete, al od pre 2 godine nema, al ima za treće dete.




bubulence -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:35:34)

da da, sada tek vidim sta sam napisala...
znaci nista.. jadan nam je i grad i pokrajina... moram se raspitati da li ovde daju nesto pa da promenim adresu ...




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:42:19)

Svi ti gradovi koji uopste jos daju, pa i pokrajina, po pravilu traze da si na toj adresi bar godinu dana pre orodjaja.




bubulence -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2014 21:43:03)

pih.. ok onda, dosta mi je i tih 6000 [sm=smiley1.gif]




ivaMark -> RE: Roditeljski dodatak (18.10.2014 9:18:33)

Od kada i tatina lk ide na uvid [sm=zmeden.gif] Mm naravno nema nasa dokumenta...

Zar nije bitno samo da je majka drzavljanin RS?




MASHKA -> RE: Roditeljski dodatak (18.10.2014 16:20:21)

roditeljski i dečiji 21.10.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (20.10.2014 14:48:08)

Evo i jedne informacije za mame koje zive na nbgd-u i zemunu. Ne koristite sajt za porucivanje resenja o ne lisavanju roditeljskog prava jer ne radi. Mene su danas nasetali onoliko. U sudu kod starog merkatora uzmete molbu koju popunjenu i sa ocitanom licnom kartom nosite negde kod aeroinzenjeringa. To cu sutra videti sta je 😁




pari -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2014 11:30:49)

Stvarno? [sm=smiley13.gif]
A ja ga poručila online i stiglo mi obaveštenje da dođem za tri radna dana u Savsku... Znači to nije tačno?




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2014 11:34:08)

Juce bila u Savskoj, pa me odatle poslali kod Merkatora (100 m od mog stana) jer kao tamo stizu resenja za nas preko bare. U savskoj mi covek jos rekao da im sajt ne radi.
U sudu kod merkatora covek na salteru opet kaze da im sajt uopste ne radi i da njima i ne stizu resenja nego dobijes molbu da popunis pa da nosis licno. Ako te ne mrzi mozes i ti da pokusas sama, mene juce nasetase kao vola i ne uradih nista [sm=smiley36.gif]




Ushtipak -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2014 11:42:38)

Da li je neko danas podizao roditeljski?




Modessty -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2014 11:44:50)

ja sam podigla. 5800din




Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>