RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


gale77 -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2014 15:30:31)

A da li mora racun u postanskoj stedionici ili moze i u bili kojoj banci? Kod nas u gradu moras da se posvadjas sa onima na salteru u posti bez obzira sta ti treba, kao da si dosao nesto da im otimas...




Mariya -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2014 15:39:43)

Pa kad oni otvaraju racun ya prvo dete, otvaraju ga u PŠ. A drugi put ne moraš tamo, možeš i da im daš br. računa u banci. Bar su meni tako rekli na šalteru.
heh, šalterski radnici... Pa što jes'-jes' otimaš im dragoceno vreme koje bi mogli provesti ćaskajući uz kaficu[sm=hudicek1.gif]




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2014 16:44:40)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Pa kad oni otvaraju racun ya prvo dete, otvaraju ga u PŠ. A drugi put ne moraš tamo, možeš i da im daš br. računa u banci. Bar su meni tako rekli na šalteru.
heh, šalterski radnici... Pa što jes'-jes' otimaš im dragoceno vreme koje bi mogli provesti ćaskajući uz kaficu[sm=hudicek1.gif]

Nije tako. Ja sam otvorila racun za prvo dete i to prilozila, a opet nisu tu bile uplacene pare vec na sluzbeno otvoren racun. A i za drugo i trece sam dobila nove sluzbene racune.
To je za republicki roditeljski dodatak.
Pare ionako.dizes sa l.k. u bilo kojoj posti, ne moras u PS za to.

Gradski dodatak za prvo dete, pokrajinski dodatak za prvo dete (tad je postojao) i sad pokrajinski dodatak za trece dete mi je uplaceno na tekuci racun koji sam navela.




pari -> RE: Roditeljski dodatak (30.10.2014 12:16:40)

wiv, jesi obavila možda i Centar za socijalni rad? koliko sam shvatila, posle suda treba da se ode u taj centar da se dobije uverenje od njih...




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (30.10.2014 12:26:23)

Pari mislim da u centar mogu samo kad se budem porodila. Tako sam ja barem shvatila.




pari -> RE: Roditeljski dodatak (30.10.2014 13:57:19)

u pravu si wiv! onda ću ja otići pa ću ti javiti da znaš...




pari -> RE: Roditeljski dodatak (31.10.2014 15:16:40)

danas baš bila gužva u sudu, nisam ostala da čekam red...




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (31.10.2014 15:22:29)

Pari izgleda da kako god okrenes u sud moras ici po 3 puta i izaci nervozan kao pas [sm=smiley13.gif]




Mariya -> RE: Roditeljski dodatak (31.10.2014 15:24:12)


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Mariya

Pa kad oni otvaraju racun ya prvo dete, otvaraju ga u PŠ. A drugi put ne moraš tamo, možeš i da im daš br. računa u banci. Bar su meni tako rekli na šalteru.

Nije tako. Ja sam otvorila racun za prvo dete i to prilozila, a opet nisu tu bile uplacene pare vec na sluzbeno otvoren racun. A i za drugo i trece sam dobila nove sluzbene racune.
To je za republicki roditeljski dodatak.
Pare ionako.dizes sa l.k. u bilo kojoj posti, ne moras u PS za to.
Gradski dodatak za prvo dete, pokrajinski dodatak za prvo dete (tad je postojao) i sad pokrajinski dodatak za trece dete mi je uplaceno na tekuci racun koji sam navela.


Ali kod mene jeste tako[sm=smiley1.gif]. Zaboravila sam da dodam - U Topoli-. Pisala sam i na prethodnoj strani kako je kod mene sve jednostavnije nego kod vas npr u NS i da cela procedura verovatno zavisi od grada. Tako da Gale 77 treba da proveri u NG. ja sam nazvala Opstinu i pitala sta mi treba od papira.




moja ciklama -> RE: Roditeljski dodatak (9.12.2014 13:09:32)

Pomagajte[sm=zmeden.gif]
Stiglo rešenje. A kad i kako će pare[sm=zmeden.gif] Nigde ne piše broj ž.r. samo napomena[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Roditeljski dodatak (9.12.2014 13:15:06)

Pare će za oko 20-ak dana, možda i ranije. Samo odeš u poštu sa ličnom kartom i rešenjem, mada ti rešenje i ne treba, meni nisu tražili, samo l.k. im je bitna. Možeš pokušati i ranije, meni je stiglo za oko 20-1k dana od rešenja.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (9.12.2014 13:19:09)

Ciklamo, idi posle 20.og i proveri u bilo kojoj posti da li ti je uplaceno.




pari -> RE: Roditeljski dodatak (11.12.2014 8:55:45)

u centar za socijalni rad sam predala papire u ponedeljak, danas će biti gotovo uverenje...
ostaje mi da sve predam u 27.marta...gde se tačno ide? je l' gužva?
Hvala!




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 13:14:31)

konacno smo skupili sve papire za ovaj republicki dodatak i za nasu gradsku jednokratnu pomoc..koja papirologija silna[sm=smiley29.gif]




bubulence -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 13:47:48)

branki sta treba od papira?




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 13:58:21)

bubi,prvo moras bebi izvod da vadis...to radis u maticnoj sluzbi u opstini.idete zajedno ti tvoj m,potrebni su vasi izvodi,vase licne karte i vasa drzavljanstva ne starija od 6 meseci na uvid.
onda ides u sup da prijavite dete na adresu,morate oboje,popunis tamo zahtev,uplatis taksu od 290 din,vase licne karte i detetov izvod iz knjige rodjenih na uvid.
onda ides u centar za socijalni rad.tamo ti izdaju potvrdu da ti kao majka nisi lisena roditeljskih prava.da bi to dobila,opet moras da popunis zahtev koji ti tamo daju i uz njega dajes fotokopiju izvoda iz knjige vencainih,fotokopije marijinoj izvoda i eminog izvoda,ocitane licne karte tvoje i tvog muza,potvrda o prebivalistu za mariju i za emu(to je ona sto si prethodno vadila u supu).
konacno u opstini predajes-
izvod iz maticne knjige rodjenih za emu i mariju,
uverenje o drzavljanstvu za sebe ne starije od 6 meseci,
overena fotokopija tvoje licne karte ocitane,
overena kopija tvoje zdravstvene knjizice,sve 4 strane,
prijava prebivalista za emu i mariju,
ono uverenje iz centra za soc rad da nisi lisena roditeljskog prava
i naravno zahtev za priznavanje prava na roditeljski dodatak(to ti daju tamo i odmah ga popunis).




bubulence -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:06:49)

coovece koja katasrofa! najgore od svega je sto oni kada ukucaju nas jmbg imaju sve te podatke, a vidi sta sve traze.
branki draga, hvala ti mnogo!




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:09:45)

ma,nema na cemu[sm=smiley31.gif]
ja sam izludela od silnih papira,jos kad moram ja licno da idem,pa jos i cekam[sm=hudicek1.gif]




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:30:20)

bubi samo proveri da li u socijalnom traze potvrdu iz suda. u beogradu prvo ides u sud pa sa tom potvrdom tek u socijalno.




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:35:30)

Drage, evo u ovom tekstu tačno detaljno šta sve treba KLIK




superm -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:37:49)

Ima tu dosta papirologije i cimanja ali vredi. To je oko 5000 mesecno za drugo dete.




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:42:41)

Superm, nije za drugo dete 5000 već 6000 i nešto, ti iznosi se dva puta godišnje nivelišu.




imperial -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:43:49)

Mi smo resenje dobili 12.11 2014,da li su nam pare vec legle ili treba da mi stigne obavestenje iz poste na kucnu adresu da imam uplatu na racun??




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:49:11)

Imperial, verovatno su ti već legle parice, i to onih 37000 za prvo, plus po tih nekih 6000 za drugo puta onoliko meseci koliko bebci imaju već sad.
Oko 20. u mesecu je isplata roditeljskog dodatka, pa mislim da je najbolje da tada odeš do pošte, sa rešenjem i lk, i proveriš, tj. podigneš parice, i počastiš medenjake nečim lepim [sm=smiley1.gif]

Nikakva obaveštenja iz pošte ne šalju.




imperial -> RE: Roditeljski dodatak (11.2.2015 14:52:12)

Oooo divno Lesice,bas si me sad obradovala[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>