RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2015 11:01:38)

Pa super, kad došle dobro došle [sm=smiley36.gif]
A ne znam onih po 6 000,kad će to početi da uplaćuju, da li će ići paralelno ili će kasniti hmm...




gale77 -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2015 15:24:49)

Meni su pare istovremeno sa resenjem, za desetak dana od predaje dokumenata.




Mama Tadije -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2015 15:44:11)

Cao svima.. imam jednu molbu.. da li moze neko da mi kaze sta je potrebno da dobijem roditeljski dodatak od drzave za bebu i kao nezaposlena majka.. [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (22.10.2015 7:21:12)


IZVORNA PORUKA: branki RR

bubi,prvo moras bebi izvod da vadis...to radis u maticnoj sluzbi u opstini.idete zajedno ti tvoj m,potrebni su vasi izvodi,vase licne karte i vasa drzavljanstva ne starija od 6 meseci na uvid.
onda ides u sup da prijavite dete na adresu,morate oboje,popunis tamo zahtev,uplatis taksu od 290 din,vase licne karte i detetov izvod iz knjige rodjenih na uvid.
onda ides u centar za socijalni rad.tamo ti izdaju potvrdu da ti kao majka nisi lisena roditeljskih prava.da bi to dobila,opet moras da popunis zahtev koji ti tamo daju i uz njega dajes fotokopiju izvoda iz knjige vencainih,fotokopije marijinoj izvoda i eminog izvoda,ocitane licne karte tvoje i tvog muza,potvrda o prebivalistu za mariju i za emu(to je ona sto si prethodno vadila u supu).
konacno u opstini predajes-
izvod iz maticne knjige rodjenih za emu i mariju,
uverenje o drzavljanstvu za sebe ne starije od 6 meseci,
overena fotokopija tvoje licne karte ocitane,
overena kopija tvoje zdravstvene knjizice,sve 4 strane,
prijava prebivalista za emu i mariju,
ono uverenje iz centra za soc rad da nisi lisena roditeljskog prava
i naravno zahtev za priznavanje prava na roditeljski dodatak(to ti daju tamo i odmah ga popunis).

evo,ja sam ovde detaljno pisala kako sam i sta ja radila.mozda je u beogradu drugacije nesto.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (22.10.2015 8:29:16)

Zene sta u socijalno treba da nosim,jel samo ono sto sam u sudu dobila?
P.s.mama Tadije ,imala sam cimerku u Visegradskoj koja je rodila Tadiju,ko zna mozda si to ti?!




gale77 -> RE: Roditeljski dodatak (23.10.2015 9:57:48)

Mi smo prvo u opstinu i tu nam dali spisak sta nam za sta treba od dokumenata.




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 12:34:40)

Drage koliko se čeka na rešenje za roditeljski dodatak?




Maraj -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 15:32:19)

Ja za sad imam detetov izvod i treba da izvadimo prebivaliste. Sta onda? Jer u sudiu overavam kopiju zdravstvene ili moze i u opstini? I zar treba i overena kopija licne karte?

Adulence sta si vadila u sudu?




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 15:42:14)

Maraj ne treba overena kopija lične karte. Ostalo overavaš u opštini. A u sudu vadiš uverenje da nisi lišena roditeljskog prava, a onda u centar za socijalni rad vadiš uverenje da neposredno brineš o svom detetu.
Pa tek onda u 27.marta da predaš papire.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 15:44:13)

U sudu sam uzela ono da nisam lisena valjda starateljstva ...i da wiv mi je rekla da ona nikakve kopije nije overavala,a nisam ni ja sa Ivom kada sam vadila..tako da eto,ja sutra idem u socijalno da zavrsimo sve ..




Valerie -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 15:47:04)

ako nemas overenu kopiju izvoda iz mat knjige uzmu ti original u 27. marta... mi tako ostali bez originala pa cemo morati opet da ih vadimo. ali isto cimanje i za overu i za novi original.
papazjanija standardna. rekli nesto resenje za dva meseca. ako ne dobijemo nista oko 20. ja cu biti besna, nesposobnjakovici, na celu sa socijalnim, kojima za papir treba nedelju dana. srednji vek! [sm=hudicek1.gif]




Maraj -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 15:50:12)

Aha. E sad mi je malo jasnije. A to mora licno da se vadi u sudu jer da , ne moze muz za mene? Adulence jer guzva na tom salteru?




Maraj -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 15:51:43)

Adulence ajd kad budes imala vremena napisi postupak vadjenja od pocetka za bg.




Valerie -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 15:52:22)

u sudu moze muz. u socijalnom licno predajes, a moze neko drugi da podigne. i moze neko drugi da preda u 27. marta, samo da popunis i potpises obrazac. ima na sajtu grada beograda




Maraj -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 16:23:51)

Hvala Valerie




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 17:15:17)

Ja nijednu kopiju nisam overavala, primili su mi sve bez problema.




Maraj -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 17:22:03)

Valerie zaboravih da pitam....ako bi mi muz uzeo tu potvrdu u sudu sta mu treba , jer moja licna karta?




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (27.10.2015 17:33:44)

Ocitana licna karta i 190 din taksa...to je za sud...ja sutra zavrsavam sa svim papirima bila sam lenja,sta da radim...




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (4.11.2015 7:29:02)

Mame iz Beograda, posle koliko van je stiglo rešenje za roditeljski dodatak?




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (5.11.2015 15:36:51)


Suzi, oko mesec dana a nekad i duže, ili ne stigne rešenje, a parice ležu. Zavisno od toga kada si predala, moguće da će većć sada oko 20. 11. da ti bude uplaćeno.
Prošetaj do pošte i vidi, samo ti lična treba.




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (5.11.2015 15:58:49)

Okić draga hvala, predala sam negde oko 13.10.,čisto da znam otprilike, mesec, dva, koliko već...




Valerie -> RE: Roditeljski dodatak (5.11.2015 16:00:07)

mozes preko sajta postanske da aktiviras i da stize sms kad legne uplata. valjda radi, videcemo [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (5.11.2015 20:22:49)

Suzi,za oko mesec,mesec i po dana.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (6.11.2015 7:01:36)

Ja sam mesec i po posle predaje papira otišla u poštu i podigla pare. Nisu mi tražili rešenje, samo ličnu kartu.
A ovo za sms može samo onaj ko već ima otvoren račun, meni su ga namenski otvorili za tu svrhu uplate roditeljskog dodatka.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (6.11.2015 10:00:36)

htela sam vas pitati za otvaranje racuna,jer to vazi samo ako imamo otvoren racun u postanskoj stedionici,ako nemamo onda otvaraju,a sta ako imam otvoren racun u banci na koji mi leze plata,jel mogu na njega da uplacuju????




Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>