RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


MAMAMAJ -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 13:42:25)

Mi za drugo dete od grada Beograda i od opštine nismo dobili ništa, iako sam ja na minimalcu, a moj muž par stotina dinara preko minimalca. Ustvari, dobili smo od opštine tri knjižice i tri cd-a. [sm=smiley1.gif]
Kad se rodi treće, bićemo u istoj situaciji, mislim, s tim što nećemo dobiti ni te knjige, jer se selimo na drugu opštinu.
A jedna moja drugarica je ostvarila pravo na roditeljski za prvo dete iako nije u bračnoj zajednici. Sigurno može i za drugo.




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 13:58:21)

a,mamamaj,kako to niste dobili nista od opstine?




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 14:00:06)

Mamamaj kako niste dobili roditeljski dodatak? To dobijaju svi.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 14:02:09)

Jedno pitanjce ja cu imsti pravo na dodatak za drugo dete sto se prima 2 godine i to je to...jel tako?




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 14:03:47)

Da,dve godine,svaki mesec po nekih 5700,cini mi se.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 14:07:17)

Pa da tako sam i mislila,nrgo sevovde pominju jos neki dodaci,pa reko da proverim...




branki* -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 14:11:56)

Mozda ima nesto daje grad beograd jednokratno.mi smo od nase opstine dobili 16000 ili 20000,zaboravila sam.bez obzira koje je dete po redu.




MAMAMAJ -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 14:22:38)

Žene, dobijamo roditeljski, to daje država, do Kostinog 2.rođ u ratama 5997,00.
Nego,od grada Beograda i opštine Zvezdara ništa.
Da li opština Čukarica nešto daje? Knjigu? CD? [sm=smiley36.gif]
Izvinjavam se ako ima druga tema za ta opštinska davanja.




MAMAMAJ -> RE: Roditeljski dodatak (21.9.2015 14:27:33)

Ada, grad Bg zaposlenim porodiljama daje 10000din,nezaposlenim 25000. Međutim, postoji cenzus, nešto tipa određeni iznos po članu porodice, uključujući novorođenče, koji ne sme da se pređe, kad se sabere tvoj i prihod tm.
Opet kažem, mi oboje na mizeriji od plata, i odbili nas za tih 10000.[sm=smiley1.gif]




serpica -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 7:14:31)

Da li je neka imala slicno iskustvo:
Sada u septembru je isplacen roditeljski za avgust,meni bi to bila poslednja,24 rata za trece dete jer smo u avgustu napunili dve godine. Medjutim,nije legla uplata kazu u socijalnom da je to isplaceno proslog meseca.[sm=zmeden.gif] Kako to ako se isplacuje ovog meseca za predhodni? Zna li neko nesto o tome?
Hvala.




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 8:45:14)


IZVORNA PORUKA: wivern RR

Mamamaj kako niste dobili roditeljski dodatak? To dobijaju svi.


Wiv i ako roditelji nisu zaposleni? Nemaju nikakvih primanja?





wivern -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 10:32:09)

Dijo da. Uslov je da nemas u svom vlasnistvu vise od ne secam se koliko para :) , što znači da ne dobijaju samo oni koji imaju gomilu para i nekretnina. Sad ću da izguglam baš.
Evo OVDE sve piše za BG




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 11:42:58)

Wiv hvala.
Imam drzavljanstvo i LK. Jedino kada se ovde porodim onda cu se prijaviti u BG da bi dobila zdravstvenu knjizicu.
Samo mi nije jasno kada otvorim zahtev na drugoj strani pod rednim br. 6 sta to znaci. Gde te potvrde uzimam?




lesica -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 11:49:36)

Dijo, evo ga detaljno Roditeljski dodatak

Doduše mogla bih da uradim mali upd_ate. Ali u suštini to je to.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 11:54:10)

Dijo to se vadi u socijalnom. Ako si u BG-u prijavljena na opstini NBGD prvo odes u sud kod starog merkatora i tu uzmes neku potvrdu za socijalno (salteri sa leve strane cim udjes znaju oni cim kazes o cemu se radi) i sa tom potvrdom i svim izvodima i ostalim papirima odes u bilo koje socijalno da ti daju drugu potvrdu [sm=smiley36.gif]. E to je ovo pod brojem 6.
Sto jednostavno kad moze komplikovano [sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 12:20:13)

Hvala vam puno.
Sada sam zvala i u BL da vidim koja ovde prava imam.
Uglavnom kada se sve sabere materinski i deciji dodatak plus sto je trece dete za 12 meseci dobijam 1500 eura.
Najverovatnije da cu ipak ovde predati. Razlika izmedju BG i BL je oko 600 eura ali ovde sigurno dobijam pare a za BG mi je malo komplikovano. Treba ovde da se odjavim, pa tu da se prijavim za knjizicu, pa da na knjizicu cekam tri meseca i da razmisljam hoce li mi traziti jos neki papir zato sto sam se porodila u BL . I ako me odbiju onda nista ne dobijam. A samim tim gubim pare i u BL jer sam se odjavila a i ovde je rok bukvalno par dana posle porodjaja.
Jer 12 meseci za isplatu dodataka racunaju odmah od prvog meseca kada se porodis. Ako predam sledeci mesec onda dobijam 11 rata itd...
tako da cu ipak predati ovde.




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 12:25:11)

Da dodam ovde kada se porodis grad daje 130 eura .
Bruka i sramota!




MAMAMAJ -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 13:01:08)

Dijana,o tome vam i pričam, mi od grada nismo dobili ništa.
Realno, ko i rađa decu da bi nešto dobio, je l' da, to stoji, ali ima se za g) uposti i bezobrazluke i nepotrebne stvari, da bi oduševili Evropu, a šta Evropa nudi svojim bebama...




dijana1* -> RE: Roditeljski dodatak (22.9.2015 13:45:44)

Mamamaj ja za prvo dvoje nisam uzimala nikakve decije dodatke, bila sam u fazonu ma ima ih kome je zaista potrebno pa neka oni uzmu a mogla sam. E sada necu. Sada cu da uzmem jer svi toliko kradu, prema trudnicama i majkama su katastrofa.... e zamisli da nisu mogli dati rok bar 3 meseca. Nego cim se porodis moras doneti gomilu papira ili ako ne stignes odmah prvi mesec gubis. A sta ako ostanem duze u bolnici. Ma govna pokvarena.




Valerie -> RE: Roditeljski dodatak (8.10.2015 9:44:19)

za drugo dete je rata oko 6000 din. jel se dobije za prvi mesec, u kome je beba rodjena, bez obzira da li je rodjena na pocetku ili kraju meseca? [sm=smiley1.gif] ili tek od sledeceg meseca?




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (8.10.2015 11:08:35)


IZVORNA PORUKA: Valerie

za drugo dete je rata oko 6000 din. jel se dobije za prvi mesec, u kome je beba rodjena, bez obzira da li je rodjena na pocetku ili kraju meseca? [sm=smiley1.gif] ili tek od sledeceg meseca?

Sa prvom isplatom dobices sve unazad zaostale mesece, pocev od meseca rodjenja bebe, bez obzira kad si dobila resenje.
Isplata ide inace retroaktivno (sad u oktobru ce biti za septembar) i uvek je oko 20.og ili koji dan kasnije.




New Mom -> RE: Roditeljski dodatak (8.10.2015 11:11:48)


IZVORNA PORUKA: serpica

Da li je neka imala slicno iskustvo:
Sada u septembru je isplacen roditeljski za avgust,meni bi to bila poslednja,24 rata za trece dete jer smo u avgustu napunili dve godine. Medjutim,nije legla uplata kazu u socijalnom da je to isplaceno proslog meseca.[sm=zmeden.gif] Kako to ako se isplacuje ovog meseca za predhodni? Zna li neko nesto o tome?
Hvala.

Ako ste u avgustu napunili 2 god, onda ti je prva rata bila za avgust 2013. (isplacena pri prvoj uplati), pa ti je poslednja, 24.rata za jul 2015. (isplacena u avgustu).




serpica -> RE: Roditeljski dodatak (8.10.2015 22:27:02)


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: serpica

Da li je neka imala slicno iskustvo:
Sada u septembru je isplacen roditeljski za avgust,meni bi to bila poslednja,24 rata za trece dete jer smo u avgustu napunili dve godine. Medjutim,nije legla uplata kazu u socijalnom da je to isplaceno proslog meseca.[sm=zmeden.gif] Kako to ako se isplacuje ovog meseca za predhodni? Zna li neko nesto o tome?
Hvala.

Ako ste u avgustu napunili 2 god, onda ti je prva rata bila za avgust 2013. (isplacena pri prvoj uplati), pa ti je poslednja, 24.rata za jul 2015. (isplacena u avgustu).




Hvala NM [sm=smiley31.gif] malo sam se zbunila ali kad prebrojim tako ispada [sm=smiley1.gif]




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 14:46:13)

Drage, danas smo predali papire za roditeljski dodatak za prvo i drugo dete, imamo prava tako jer su dve bebe.
Za koliko otprilike da očekujem to rešenje (Beograd je u pitanju), i za koliko nam uplaćuju parice?

Vidim pisali ste o toj pomoći zaposlenim mamama, definitivno je da nemamo prava mi koje smo zaposlene i mame i tate?




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 17:09:17)

Suzi bude odmah na kraju tog meseca kad si predala. Vrlo brzo, za razliku od trudnickog.
A pomoc zaposlenim mamama sipak, jer onda tata mora da bude nezaposlen a mama na minimalcu i li obratno. Sramota jednom recju.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>