RE: Roditeljski dodatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Valerie -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 17:56:01)

uh i ja se nadam da ako predam sutra bude vec oko 20-og, kad je isplata...
ali ti licni odlasci mame da se prijavi beba i u centar za socijalni rad, nemam reci, treba da ostavis kod kuce ili vuces bebu staru par nedelja, budalastina. ako vec treba da potvrde podatke sa majkom, kao da ne moze telefonom. i banke utvrde identitet sa pitanjima o datumima rodjenja i sl. a drzava ne moze... [sm=hudicek1.gif]




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 18:15:18)

Ma teška je glupost svo to prikupljanje papira, pogotovo što majke moraju da idu, uzas.
Mi smo skupili sve, nekako na brzinu, i predali, videćemo kad će biti. Rekoše da nam rešenje stize na adresu.
A za drugo dete kad počinje isplata?




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 19:12:05)

Za drugo dete znam da ide na rate, valjda godinu dana.
Nemam komentar za tu gomilu papira.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 19:22:52)

Ja mislim da je za drugo dete dve godine isplata,neka me neko ispravi ako greSim...
Jaooo ja moram da pocnem da skupljam papire za bebca...




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 20:03:19)

Da, da Ada je u pravu. 24 meseca se isplacuje za svu ostalu decu. Sad sam proverila.
Savet trudnicama : svu papirologiju koju mozete prikupite dok ste trudne, pustice vas preko reda i ustedecete vreme.




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 21:12:00)

Eh viv da beše taj savet pre, ali potvrda iz suda i centra za socijalni rad mora tek po rođenju, jer trebaju matični brojevi bebica, jedino izvodi i državljanstva mogu pre.
Mm je išao u sud a ja u centar jedino , tamo mora majka, i svuda je on išao, i da prijavi beke, i u sud, i da preda papire, i da overava kopije.
Mi prebrinusmo to, sad jedno čekamo da nam daju parice.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 22:44:19)

Ja sam potvrdu iz suda vadila dok sam bila trudna bez problema. [sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Roditeljski dodatak (13.10.2015 22:46:31)

Za drugo dete se dobija 24 meseca. Nama sledeci mesec istice.[sm=smiley13.gif]




Valerie -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2015 12:46:38)

NEDELJU DANA se ceka potvrda iz Centra za socijalni rad Palilula!!!! hejjjj, a katalozi Oriflame trce iz kancelarije u kancelariju. gospodja mi uzela papire na hodniku, valjda da ih stranke ne uznemiravaju u toplom gnezdu. hejjj drzavna sluzbo!
u opstini zvezdara moraju oba roditelja da prijave dete. bar sam trazila da dodjemo jedan po jedan, nisam luda da vodim bebu ili da je ostavljam nekome...
glupi sistem, ja ne znam zasto se ne okupimo i ne pobunimo. meni se cini da bismo isli na 200 mesta da nam kazu. besna sam jako!




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2015 13:28:30)

ja sutra idem sve da zavrsim sto mogu,mm mi je slobodan,a moramo da ga prijavimo zajedno,pa cu onda u sud,a u socijalno se ide tek kada se dobije to iz suda jel tako,vec sam sve zaboravila???




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (14.10.2015 13:39:15)

Jeste ado, socijalno je kad zavrsis sve. Imas tu kod nas na tosinom bunaru socijalno.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (15.10.2015 13:09:49)

Da da znam za socijalno,a kazite mi ata od dokumenta nosim u sud?




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (15.10.2015 13:13:10)

Samo kopija tvoje lične karte i taksa od 190 din




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (15.10.2015 18:42:46)

u sudu sam danas sretno zavrsila i dobila ono uverenje odmah,cini mi se da se to nekada cekalo par dana...
imam sada drugi problem isli smo dasnas Relji da prijavimo prebivaliste,ali nismo uspeli jer su rekli da se zakazuje i dodjem ja kuci ipokusam elektronskim putem da zakazem,medjutim nisam uspela,kada treba da odem u mup da bih zakazala,jel treba nesto u cik zore da idem ili?molim za pompoc?!!




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (15.10.2015 19:04:32)

Ada ja otišla u mup i odmah završila, dve takse (zbog dve bebe) uplatila po 350 din i završila baš brzo.
Mozda je razlika jer je kod mene u Kaluđerici mali mup pa nije velika guzva.
Ja ti nmg pomoći, bas je bzvz to eto nisi uspela da završiš.




Valerie -> RE: Roditeljski dodatak (15.10.2015 21:12:29)

mm se nacekao par sati u mup palilula, isti red za vise stvari [sm=hudicek1.gif]
plus sto taksu moras da platis negde napolju, a okolo nema nista pa izgubis jos puno vremena za to...
nego devojke, nastavljamo druzenje u mamama? i gde su nam jess, maraj i ostale ex-[sm=nosecka.gif] [sm=smiley31.gif]




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (15.10.2015 21:25:05)

ma ovde u mup novi beograd se zakazuje izgleda,ali me zanima kada se zakazuje...mozda se javi neko sa nbg....valerie nastavljamo naravno,ja se cujem sa jess preko vibera super su verujem da ce se uskoro javiti,a za maraj nemam pojma...




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (16.10.2015 11:35:09)

Ado mm je prosle godine u novembru samo otisao i sve zavrsio, nije bilo zakazivanja. Valjda ce se javiti i neko ko je to skoro radio,da kaze ako se ista promenilo.




kokolom -> RE: Roditeljski dodatak (16.10.2015 11:40:34)

I mi smo u junu morali da zakažemo. Mora da se ode u 6h za zakazivanje, ali moze bilo ko, ne moras ti




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (16.10.2015 11:47:28)


IZVORNA PORUKA: kokolom

I mi smo u junu morali da zakažemo. Mora da se ode u 6h za zakazivanje, ali moze bilo ko, ne moras ti


Gospode boze [sm=zmeden.gif] katastrofa.




adulence -> RE: Roditeljski dodatak (16.10.2015 12:08:07)

Pa da i mi Ivu kada smo prijavljivali samo smo otisli i zavrsili ,a sada je haos....




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (16.10.2015 13:55:52)

To je očigledno od mupa do mupa, ja završila, kazem vam, za petnaestak minuta.




Bokssha -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2015 8:33:36)

Pozdrav svima...

Molim nekog da mi objasni sledece,ako moze,
ja treba da predam zahtev za jednokratnu novcanu pomoc za nezaposlene porodilje,dobila sam info da mi za to treba i neki papir iz suda da se staram o detetu ili nesto slicno,na sajtu grada Beograda gde stoji sta sve treba od dokumenata ne pise nista o tome,a u tekstu o Decijem dodatku stoji nesto slicno tome,

"Ako je potrebno, radi dokazivanja posebnog statusa, prilažu se i:
dokazi o starateljstvu, hraniteljstvu (akt nadležnog organa starateljstva). "

Pa mi sad nista nije jasno.Da li ja treba da vadim nesto iz suda ili ne?
Ja nisam u zajednici,ni bracnoj ni vanbracnoj a dete jeste priznato.

Molim nekog ko je podnnosio zahtev za ovu pomoc da mi razjasni ovo.
Hvala unapred.




suzi kju -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2015 8:50:06)

Bokssha taj papir se vadi u sudu, odeš i kazeš da ti treba uverenje da nisi lišena roditeljskog prava.
To se prilaze kada podnosiš za pomoć i kao zaposlena i kao nezaposlena majka. Bar sam ja tako informisana, javiće se još neko ko zna više o tome, ja sam podnosila kao zaposlena pa nisam 100% sigurna.

Neko mame, kad da očekujem otprilike rešenje o roditeljskom dodatku za prvo i drugo dete? Predali smo papire 13.10.




wivern -> RE: Roditeljski dodatak (21.10.2015 10:20:34)

Bokssha vadis u sudu ovo sto ti je Suzi rekla. To je obavezno bez obzira da li si u ikakvoj zajednici.
Suzi mislim da ce ti stici do polovine sledeceg meseca, a parice leci do kraja novembra. Jako brzo to sve bude gotovo, ne ceka se mnogo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>